Modeltreinen blijven fascineren Informatieavond TramPlus IN KRANT I Politie maakt einde aan blokkade Greenpeace mm Wie maakt mooiste foto van Zuid-Hollands landschap Wegener huls-aan-hulskranten mmmmixmmiimmm Stadsdebat A4 Ongenode gasten Doek valt voor geschorste voorzitter Vernieuwing in gesubsidieerde arbeid stimuleert gemeentelijke werkgelegenheid Minder files op Ring Rotterdam PAULBËRG ÊffitÈt&ffi Woonplus Nieuws WOENSDAG 26 FEBRUARI 2003, JAARGANG 55 Nr. 9 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPU\GE: wmiÊÊÊËÊÊÊÊÊËm NS1 wi Judotoernooi krijgt internationale uitstraling Asieldieren stellen zich voor SCHIEDAM - Voor en tegen standers van de A4 Midden- Delftland ontmoeten elkaar tij dens het stadsdebat dat donder dag 27 februari wordt georgani seerd door Milieudefensie. Inlei ders zijn Marnix Norder (lijst trekker PvdA provincie Zuid- Holland), Henk Tetteroo (Stich ting Stop Rijksweg 19/A4) en Ben van der Chijs (Verkeersdes- kundige). Aansluitend vindt het debat plaats, waar ook wethou der Cees Bot, Bert Mooren (di recteur VNO-NCW/West) en Ar no Steekelenburg (Zuid-Hol landse Milieufederatie) hun zeg je zullen doen Het programma wordt om 20.00 uur geopend in Boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingel 7 in Schiedam. Het publiek krijgt volop de gelegenheid om vragen te stellen en opmerkingen te ma ken. Tot 24.00 uur kan er worden nagepraat. SCHIEDAM - Het inbrekersgil de heeft in de nacht van donder dag op vrijdag z'n slag geslagen bij twee Schiedamse horecagele genheden. Het personeel van een restaurant aan de Broersvest ont dekte vrijdagmorgen dat de voordeur was geforceerd. De in houd van de kassalade, ruim driehonderd euro, was weggeno men. Bij een café aan de Hoog straat hebben onbekenden de ruit van de voordeur ingeslagen. Een buurtbewoner, die wakker schrok van het alarm, zag een man en vrouw uit het café ko men en waarschuwde de politie. Een onderzoek in de buurt lever de echter niets op. De inbrekers hadden twee gokkasten openge broken en een bedrag van enkele honderden euro's meegenomen. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur O P T I C I E N Paul Berg over... bereikbaarheid: "Hier vind u ons" Mgr Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 473 53 84 Modeltreinen zijn zo goed als verdwenen uit de schappen van speelgoedwinkels. Toch blijft het modelspoor honderden mensen fascineren, zo wel de hobbyisten die op zolder een eigen dienstregeling erop na houden als de verzame laar die een aanwinst direct in de vitrinekast zet. "Het is een hobby die nog steeds leeft", weet Hijman Amdel, medeorgani sator van de modeltreinenbeurs die ongeveer drie maal per jaar wordt gehouden in Schiedam. Afgelopen zondag kwamen de liefhebbers weer bij elkaar in zaal Beatrix. Op de beurs worden tweedehands treinen en andere 'spoorse zaken' verkocht of ge ruild. "Omdat het aantal winkels dat modeltreinen verkoopt te rugloopt en liefhebbers alleen nog maar terecht kunnen bij een paar speciaalzaken, worden dit soort beurzen steeds belangrij ker", vervolgt de uit Hellevoetsluis afkomstige Amdel. Zelf is hij vanaf zijn jonge jaren bezig met het modelspoor. De kennis die hij heeft vergaard gebruikt hij nu voor taxatie en reparatie. "Soms zitten er juweeltjes tussen", geeft Amdel toe. Zondag kwam iemand bij me met een stoomloc, die echt werkte op spi ritus blokjes. Een bijzonder ding. Ik heb hem naar een collega doorverwezen die alles weet van Spoor Nul. Maar er kwam ook een man met een oud Trix startsetje. Die mag blij zijn als er nog veertig euro voor wordt geboden. Kijk, zat er nou een Honden kop in, dan had het zo 400 euro kunnen zijn. Ik zeg wat het waard is maar ik zeg het ook als het niks waard is" De volgen de beurs vindt plaats op 6 april. J» SCHIEDAM - Geschorst voor zitter Gerard de Winter heeft de finitief afscheid genomen van het bestuur van volkstuinvereni ging De Vijfsluizen. De Winter verwachtte afgelopen woensdag, tijdens de openbare vergadering, steun van de aanwezige leden. Maar het lot besliste anders. "Toen ik binnenstapte besefte ik al direct dat ik geen schijn van kans had. Jammer maar het is niet anders. Overigens zou het een onhoudbare toestand zijn ge weest als ik was aangebleven." De Winter verklaart het opmer kelijk te vinden dat er vanuit de zaal geen respons kwam op het artikel dat vorige week in het Nieuwe Stadsblad verscheen. "Daarin wordt door mij een aan tal harde feiten naar buiten ge bracht. Op z'n minst had dit bij de leden enige opschudding te weeg moeten brengen. Maar men reageerde nauwelijks op mijn beschuldigingen." door NANS WOLTERS SCHIEDAM - De in de cember goedgekeurde be groting 2003 van het minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft ge volgen voor gesubsidieerde werkgelegenheid in onder meer Schiedam. Dat bete kent bijvoorbeeld dat van de bijna 400 ID (in- en doorstroom) banen in de stad er ongeveer honderd moeten verdwijnen. De soep wordt echter niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend, want gedwongen ontslagen zul len er waarschijnlijk niet vallen. "Vacatures worden niet meer op gevuld en daarmee voorkomen we zoveel mogelijk ontslagen, dat is ook de intentie van het col lege van burgemeester en wet houders", verklaart Wim van Veelen, beleidsadviseur van de gemeente Hoewel het gemeentebestuur zich zorgen maakt over de nieu we regeling ziet men tegelijker tijd mogelijkheden om een beter werkgelegenheidsbeleid te ont wikkelen. De gemeente kan na melijk gebruik gaan maken van een breed inzetbaar reïntegratie- budget. Het wegvallen van be lemmeringen in de ID-wet, sa men met de nieuwe regelgeving en het Convenant gesubsidieerde Arbeid 2003 zal uiteindelijk po sitief en stimulerend werken. Van Veelen: "ID banen kunnen in de toekomst maximaal worden gestimuleerd en dat betekent winst, niet alleen voor de be treffende werknemer maar ook voor de werkgever. Eén en ander wordt vooral mogelijk omdat het Terugloop aan gesubsidieerde arbeidsplaatsen is een flinke aanslag op de uitvoering van een aantal voor de stad belangrijke taken Rijk een aantal dwingende voor schriften heeft laten vallen." Eén pot 'Het subsidiegeld waarover wij de beschikking krijgen hoeft bij voorbeeld niet meer zoals voor heen, verdeeld te worden over een groot aantal potjes. Dat geeft meer vrijheid. Daardoor kunnen we flexibeler op dit probleem in spelen. We kunnen nu de be hoeften van Schiedam en onze cliënten specifieker op elkaar af stemmen." In - en doorstroom banen zijn voor een groot deel te vinden in de dienstverlening waarbij men kan denken aan de sectoren 'schoon, heel en veilig', aan werk dat wijkservice- en wijkonderhoudteams verrichten en aan conciërges en klasse-as sistentes in het basis- en voort gezet onderwijs. Voorts ook aan de 'zorg', kinderopvang en ad ministratieve- en beheerstaken bij wijkcentra en Thuis op Straat. Landelijk gaat het om 10.000 ID-banen die uiteindelijk omge zet worden in een regulier ar beidscontract. Beleidsadviseur Van Veelen: "Het is beslist niet zo dat het alleen maar gaat om werkgelegenheid bij de gemeen te. Ook het bedrijfsleven kan profiteren van de nieuwe regels. Het zal mogelijk worden een ID baan om te zetten in een gewoon arbeidscontract. Werkgevers ont vangen een aantal jaren achter een subsidie om de eerste fase te overbruggen, maar daarna zijn zij verplicht hun medewerker een vaste baan aan te bieden. Op dit moment onderzoeken wij die mogelijkheid." Zware druk Een grote terugloop aan gesubsi dieerde arbeidsplaatsen veroor zaakt een flinke aanslag op de uitvoering van een aantal voor de stad belangrijke taken. Dit leidt volgens Wim van Veelen onge twijfeld tot een verhoogd beroep op een bijstandsuitkering. "Af spraken over uitstroom in de bij stand, zoals destijds gemaakt met het Rijk, veranderen. De voorgenomen geleidelijke af schaffing van belastingfacilitei ten voor werkgevers die langdu rig werkzoekenden in dienst ne men kan zelfs leiden tot verho ging van de kosten. Hierdoor wordt het in standhouden van Wiw Wet inschakeling werk zoekenden) - en ID-banen extra moeilijk", aldus Van Veelen. Overigens zijn de consequenties van de nieuwe aanpak volgens de beleidsadviseur nog niet vol doende duidelijk. "Daarom is het noodzakelijk ons diepgaand te bezinnen over de functie van ge subsidieerde arbeid in Schiedam. In samenhang met andere be leidsvoorstellen moeten wij de gevolgen van het Rijksbeleid op het terrein van werkgelegenheid zichtbaar kunnen maken." Rond de zomervakantie ver wacht Van Veelen de eerste re sultaten van het onderzoek te presenteren. SCHIEDAM - De RET organiseert donderdag 27 februari een in formatieavond over de TramPlus Schiedam-Vlaardingenlijn. De avond vindt plaats in De Blauwe Brug en is speciaal bedoeld voor omwonenden van de bestaande trambaan tussen Sporthal Margriet en de keerlus in Woudhoek. Andere geïnteresseerden zijn echter ook welkom. Tijdens de avond wordt uitgelegd welke werkzaamheden nodig zijn om de trambaan geschikt te maken voor tramplus en de in passing van het tracé in de omgeving. Door technische ontwikke lingen is het ontwerp, waarop in 1999 kon worden ingesproken, aangepast. De werkzaamheden omvatten het bouwen van perrons, aanpassen van verkeerslichten, aanleggen van veilige looproutes naar het perron, inrichten van de trambaan en haar naaste omge ving en het gereed maken van de trambaan voor de nieuwe tram toestellen. De informatieavond wordt gehouden in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. Het pro gramma begint om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Naast de toelichting is er gelegenheid tot het stellen van vragen. REGIO - De zeehavenpolitie en de marechaussee hebben donder dag hard opgetreden tegen 25 ac tievoerders van Greenpeace die in de Nieuwe Waterweg het ver trek van een militair transport proberen te voorkomen. Negen tien actievoerders zijn gearres teerd. De actievoerders zijn in de loop van de dag weer vrijgelaten. Het vrachtschip, de NDS Progress, zou in de ochtenduren uitvaren maar door de actie van Greenpeace vertrok de boot pas vlak voor half vier 's middags. De actie van Greenpeace richtte zich tegen het vrachtschip dat op het punt stond te vertrekken naar de Perzische Golf. Het is geladen met militair materieel bestemd voor de Golfregio, waar het kan worden ingezet in een mogelijke oorlog tegen het bewind van Saddam Hussein in Irak. Het vrachtschip bleef urenlang liggen aan de kade van het over slagterrein van het bedrijf Stein- weg Handelsveem. De milieuor ganisatie zette de Rainbow War rior II in. Toen het vrachtschip uiteindelijk ging varen, konden de actievoerders het niet langer tegenhouden. Greenpeace, dat bekendstaat om haar milieu-acties, wilde met de blokkade ook recht doen aan het woordje 'peace' in haar naam. In een verklaring zegt de organisa tie dat een eventuele oorlog 'ver woestende gevolgen zal hebben voor mens en milieu.' Verder roept Greenpeace het kabinet- Balkenende op zijn medewer king aan de voorbereidingen van de oorlog te staken. De actie leidde overigens tot honderden opzeggingen van donateurs van Greenpeace. Zij vonden dat de organisatie zich niet in interna tionale politieke aangelegenhe den moet mengen. Slikken van Voorne. REGIO - De komende tijd komt de natuur in de terreinen van het Zuid-Hollands Landschap weer helemaal tot leven. In tallo ze duinpoelen kwaken de kikkers en padden, op de landgoede ren bloeit de stinsenflora en in de veenweidegebieden klinkt de uitdagende roep van de grutto. Het Zuid-Hollands Landschap roept iedereen op dit fraais op de foto te zetten. De maker van de mooiste foto ontvangt een digitale camera, de PenCam II. De digitale opnames kunnen tot en met 30 mei worden gemaild naar zhl@zuidhollandslandschap.nl onder vermelding van Fo towedstrijd ZHL. Belangrijke voorwaarde is dat de foto's zijn gemaakt in een na tuurgebied van het Zuid-Hollands Landschap. Het onderwerp is verder vrij. Landschappen, close ups, planten, dieren of men sen, alles mag. Alleen gescande of digitale foto's worden geac cepteerd. De foto - een JPG-bestand - mag niet breder zijn dan 1024 pixels, bestandsgrootte maximaal 500 kb en minimaal 300 DPI. Per deelnemer mogen niet meer dan twee foto's inge stuurd worden. De foto's moeten voorzien zijn van een korte omschrijving van het onderwerp en de datum en plaats van op name. Alle ingestuurde foto's worden eigendom van het Zuid-Hol lands Landschap en kunnen rechtenvrij gebruikt worden voor publicitaire doeleinden. De mooiste foto's worden afgebeeld op de website van het Zuid-Hollands Landschap, de winnende fo to komt ook in het tijdschrift Zuid-Hollands Landschap. Op de website www.zuidhollandslandschap.nl staan alle voorwaarden voor de fotowedstrijd en tips om beter te fotograferen. REGIO - Het aantal files op de Ring van Rotterdam is vorig jaar met bijna tien procent gedaald. Het aantal uren dat mensen in de file stonden daalde van 3,1 naar 2,9 miljoen. Dit is deels het ge volg van verbeteringen in het wegennet, zoals de opening van de Tweede Beneluxtunnel. Lees het elders in deze uitgave! RA.van der KOOIJ SSFrS WÊÊÊÊMÊÊÊÊÊÊÊmHÊÊÊÊÊmËiÊm A Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid DAT IS DUIDELIJK 'i ft», ROEL DIJKSTRA I V Schiedam raakt door nieuwe regels Rijksoverheid 100 ID banen kwijt Foto: ARCHIEF/ROEL DIJKSTRA wmmm Foto: ROEL DIJKSTRA Foto: ROEL DIJKSTRA siiÉEÉl SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 46210 33 NR1

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1