Wegens succes verlengd tot 2013! IN KRANT Kruipen, klimmen en klauteren Vier inbraken in woningen Toneelgroep Amsterdam speelt Othello alleen in Schiedam Inkomensgroei sterk in Schiedam Jongens beroofd Bejaarde gerold PAULBERG Voor-en tegenstanders discussiëren over aanleg A 4-noord Auto gestolen Betrapt met dmgs Wegener huls-aan-hulskranten 936.605 Nu vanaf 4,6%* hypotheekrente 10 jaar vast. De bank van vandaag. TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Doodgewoon ei wordt kunstwerk Misère is nog steeds groot bij HBSS SCHIEDAM - De inkomens- groei van Schiedam is groot. Dat heeft de belastingdienst bekend gemaakt. In de regio Rijnmond komt Schiedam, na Rotterdam, op de tweede plaats als het gaat om inkomensverbetering. De groei in Schiedam is 7,4 procent, landelijk is dat 7,9 procent. In Rotterdam zijn de inkomens met 8,4 procent gestegen. De besteedbare inkomens van Schiedam (15.700 euro) liggen lager dan het landelijk gemiddel de (16.300 euro). De belastingdienst heeft onlangs de inkomensgegevens van 2000 van Schiedam vrijgegeven. Dat doet de dienst altijd drie jaar na dato. In de loop van maart volgt een uitgebreide rapportage. SCHIEDAM - Op het Stadserf in Schiedam werden vorige week woensdagmorgen om ongeveer 8.30 uur drie 15-jarige jongens uit Schiedam en Vlaardingen be roofd van een discman en geld. De jongens werden plotseling benaderd door drie onbekende mannen. Onder bedreiging van een mes moesten de slachtoffers hun bezittingen afgeven. De mannen gingen er met de buit vandoor. Een onderzoek in de omgeving heeft nog niks opgegeven. SCHIEDAM - Op het NS-station Schiedam-Centrum is een 72-ja- rige vrouw uit Rockanje woens dagmiddag rond 13.00 uur het slachtoffer geworden van twee zakkenrolsters. Toen het slacht offer vanaf het station met de rol trap omhoog wilde om naar een bushalte te gaan, bleef de roltrap plotseling stilstaan. Achter haar stonden twee vrouwen. Een stootte de bejaarde vrouw aan, terwijl de andere een praatje met haar begon. Even later liepen de beide vrouwen naar beneden en ontdekte het slachtoffer dat uit haar schoudertas een portemon nee, met daarin een bankpasje en veertig euro, was weggenomen. KRANT NIET ONTVANGEN? O PTICIE N Dineke Berg o ver- contactlenzen: "Bij ons is elke dag minstens één contactlens specialist aanwezig" Ondanks het prachtige weer tijdens de voorjaarsvakan tie, maakten veel kinderen vorige week gebruik van Jeugdland 2000. Zeker dins dag 'stond de Margriethal bol van de ac tiviteiten waar naar schatting zo'n 900 kinderen op af waren gekomen. En zoals gebruikelijk, had de organisatie ook de ze keer weer iets bijzonders. De aller kleinsten konden op avontuur in de bek van een hele grote hond. Bello opende zijn bek, kinderen klommen erin en de bek ging weer dicht. Gelukkig konden de kleine avonturiers er wel weer uit. Voor de echte durfals was er 'pttönting', een attractie die het midden houdt tussen 'bungeejuming' en een soort super schommel. Vooral de meisjes wilde wel zeven meter de lucht in met dit gevaarte. Alle jeugdige bezoekers konden ook al lemaal genieten van een ouderwetse, zelfgebakken pannenkoek. Ook op donderdag, de dag dat er ge zwommen kon worden in zwembad Groenoord, was erg druk bezocht. Zo mag het wel elke week vakantie zijn. SCHIEDAM In drie wonin gen in Schiedam is in de nacht van donderdag op vrijdag inge broken. Dieven kwamen een woning in de IJsselmonstraat binnen door het openhengelen van de voordeur. De 39-jarige bewoner merkte dat hij onder meer een handtelefoon, sie- •raden, diverse pasjes en een portemonnee met wat geld mis te. In dezelfde straat werd bij een 28-jarige vrouw ingebro ken na het forceren van de voordeur. Haar tas met daarin zo'n veertig euro en een giro pasje is gestolen. Bij een 29-jarige bewoner aan de Voornsestraat is een handte lefoon en een digitale fotoca mera weggenomen. Ook zijn voordeur was geforceerd. Een vierde woninginbraak vond plaats op vrijdagavond in een woning aan de Molensin gel. Een raam aan de achterkant van het huis was geforceerd. Eén onbekend geldbedrag is weg. door SANDRA DON SCHIEDAM - Wel of geen A 4-noord? Als de aanwezi gen tijdens de zoveelste dis cussieavond van afgelopen donderdag in Boerderij Landvreugd in Schiedam hadden mogen stemmen, dan zal de A4-noord er nooit komen. Of die verlen ging van de bestaande rijksweg er ooit komt, is maar de vraag. "Al 35 jaar discussiëren we over de komst van de A 4-noord en al 35 jaar spelen we hetzelf de cd-tje af. Het is tijd dat er wat gaat gebeuren, dat er knopen worden doorge hakt", liet Bert Mooren, di recteur van werkgeversor ganisatie VNO/NCW West het publiek weten. Mooren zou het liefst zien dat er een begin wordt gemaakt met de aanleg van het omstreden stukje rijksweg. Ook PvdA-gedeputeer- de Marnix Norder, die de afgelo pen jaren verantwoordelijk was voor de presentatie van de plan nen rondom de A 4-noord pleitte voor de aanleg van de weg. De andere panelleden die plaats hadden genomen aan de discus sietafel, Cees Bot, wethouder verkeer Milieu Vlaardingen, Henk Tetteroo, Stichting Stop Rijksweg 19/A4 en Arno Steke lenburg, Zuid-Hollandse Milieu federatie, staken hun mening niet onder stoelen of banken; zij zijn tegen. De bijeenkomst werd deze keer georganiseerd door Milieudefen sie. Norder kreeg twaalf minuten spreektijd om zijn plannen onder de aandacht van het aanwezige publiek te brengen. Naast de aanleg van de rijksweg, moeten ook twaalf andere projecten, die de leefbaarheid in Midden-Delft- land en het stedelijk gebied tus sen Schiedam en Vlaardingen moet verbeteren, worden uitge voerd. Norder houdt zich mo menteel, in samenwerking met alle betrokken partijen, zoals de gemeenten Schiedam en Vlaar dingen (ook al zijn ze tegen de aanleg) het Rijk, VNO/NCW West en de Zuid-Hollandse Mi lieufederatie, bezig met de uit werking en vormgeving van de plannen. "Maar de tijd dringt, want binnen anderhalfjaar zal de Tweede Kamer een beslissing moeten nemen." De gedeputeerde kon rekenen op gehoon van het publiek. Onder hen veel gemeenteraadsleden uit Schiedam en Vlaardingen, maar ook inwoners van die steden en bewoners van Midden-Delftland en het Westland. Volgens de plannen van Norder komt er hon derd hectare natuur bij in Mid den-Delftland en het stedelijk gebied tussen Schiedam en Vlaardingen. Het zal allemaal wel, maar een gebied verbetert toch niet als er een snelweg door heen raast, was de algemene ge dachte van de aanwezigen. Leefbaarheid "Geloof niet wat er staat, het komt van Rijkswaterstaat", met deze leus probeerde tegenstander Henk Tetteroo in zijn spreektijd het publiek van zijn stelling te overtuigen. "Het Rijk heeft de intentie om de A 4-noord door te drukken, maar wij voeren al sinds 1974 actie tegen de aanleg en ik kan u vertellen dat de weg nog steeds ongewenst is. De volksgezondheid en de leefbaar heid in dit gebied zijn niet gebaat bij de komst van een nieuwe weg. Ook zal de functie van het natuurgebied Midden-Delftland ernstig worden verstoord." Opvallende afwezige tijdens de toesprakenronde was de Delftse verkeerskundige en fervent te genstander van de A 4-noord Ben van der Chijs. Op het oor spronkelijke programma stonden drie korte toespraken gepland van Norder, Tetteroo en Van der Chijs. Maar Norder vond dat on eerlijk, omdat hij dan als enige voor de aanleg zou pleiten, ter wijl het kamp van de tegenstan ders met Tetteroo en Van der Chijs twee sprekers had. De Delftse ingenieur werd daarom van de sprekerslijst geschrapt, wat weer tot onvrede onder het publiek leidde. Nadat de zaal na drukkelijk om de toespraak van de verkeerskundige had ge vraagd mocht Van der Chijs als nog zijn zegje doen. Ernstige files De ingenieur wil dat het door hem voorgestane alternatief voor de A 4-noord, de zogenaamde Veilingroute met de Oranjetun nel, serieus wordt onderzocht als andere optie. "Maar totnogtoe word ik niet serieus genomen. Door Norder niet, door het Mi nisterie van Verkeer en Waters taat niet en door Rijkswaterstaat niet. En dat terwijl ik over alle belangrijke rapporten beschik, waaruit blijkt dat de komst van de weg niet gewenst is. Maar de bewindslieden nemen hun cij fers, die niet gepubliceerd wor den, en de mensen die vragen stellen niet serieus." Volgens Van der Chijs, die wel applaus ontving voor zijn be toog, dient de A 4-noord alleen als ontlasting van de A 13, ter wijl de weg oorspronkelijk een functie zou krijgen als verbin dingsweg en doorgaande route Amsterdam-Rotterdam-Antwer- pen. Volgens de Delftenaar, die zich weet gesteund door onder zoek van de Technische Univer siteit (TU) in Delft, zullen de huidige files alleen maar toene men, ook wanneer de nieuwe weg er komt, en zal de luchtver ontreiniging ook toenemen. Voor of tegen Norder liet de woorden van Van der Chijs gelaten over zich heen komen, maar pareerde de aanval niet. "Op dit moment onderzoe ken we wat de beste oplossing is. De feiten zullen voor zich moe ten spreken. Iedereen kan dan een eigen conclusie trekken. We zullen alle vijf de alternatieven onderzoeken, ook de Veilingrou te met de Oranjetunnel. Maar al leen door samenwerking kunnen we tot een oplossing komen." Voor of tegen? Arno Stekelen burg van de Zuid-Hollandse mi lieufederatie maakte misschien wel de meeste relevante opmer king van de avond. "Of wij nu voor of tegen zijn, dat maakt niet veel uit. De Tweede Kamer moet uiteindelijk beslissen. Het is on ze taak om de meest juiste oplos sing voor te leggen en daarbij is een open houding van alle partij en zeer gewenst." Wellicht wordt er daarom binnenkort wel een ander cd-tje afgespeeld. Wie die plaat mag uitkiezen, is nog maar de vraag. Voor of tegen, de Twee de Kamer beslist. SCHIEDAM -Toneelgroep Amsterdam speelt op vrijdag 7 maart Shakespeare's Othello in Theater aan de Schie, het enige theater in de regio Rijnmond waar de voorstelling te zien is. De voorstelling begint om 20.15 uur. In Othello staat de vraag of liefde de wereld kan redden centraal. Het gaat over de Moorse generaal Othello en zijn geliefde Desde- mona. Othello is een held in Venetië. Zijn krijgsmanskunst is on geëvenaard en maakt hem onaantastbaar in deze rijke, blanke stadsstaat. Vlak voordat hij afreist naar Cyprus om de Turken te verslaan, trouwt hij met de mooie Desdemona. Als Jago, zijn vaandrig, een langverwachte promotie misloopt zweert hij wraak. Hij bezoedelt de huwelijkstrouw van Desdemona en zet zo de on dergang in van de ziekelijk jaloerse Othello. In de hoofdrollen zijn onder meer Hans Kesting, Roelant Fernhout en Karina Smulders te zien. De regie is in handen van Ivo van Ho ve. Op zaterdag 1 februari 2003 ging Othello in de Stadsschouwburg Amsterdam in première. SCHIEDAM - Een 42-jarige be woner van de Schiedamsedijk merkte donderdagmorgen dat zijn auto, een Volkswagen Golf, was gestolen. De auto stond van af woensdagmiddag 17.30 uur geparkeerd aan de Rotterdamse- dijk. SCHIEDAM - Op het Bijdorpplein in Schiedam werd woensdagmor gen rond 4.45 uur een 33-jarige Vlaardinger aangehouden door de po litie. De man was in het bezit van verdovende middelen. De politie hield de Vlaardinger aan vanwege een alcoholcontrole. Tijdens het fouille ren werd een hoeveelheid drugs gevonden die past bij een dealer. De ze zijn in beslag genomen. De 33-jarige man is voor verhoor meege nomen naar het politiebureau. FORTIS BANK WOENSDAG 5 MAART 2003, JAARGANG 55 Nr. 10 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur DAT IS DUIDELIJK Mgr Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 473 53 84 Geloof niet wat er staat, het komt van Rijkswaterstaat' Voor-en tegenstanders van de snelweg ontmoetten elkaar afgelopen donderdag in Boerderij Landvreugd in Schiedam. Foto: ROEL DIJKSTRA Vanaf 4,6%* op de Spaarhypotheek, ProfijtPlan hypotheek en MeerKeuze hypotheek. Fortis Bank, Broersvest 110, 3112 DG Schiedam, Tel (010) 273 64 11 'Effectieve rente 4,8%. Rentewijzigingen voorbehouden. Geldig t/m 14 maart 2003. Nieuwe Stadsblad 2

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1