Gemeente Schiedam Paspoort verlopen? Het Ondernemersloket Wie helpt mee padden over te zetten? Burgemeester Scheeres overhandigt eerste boek Beuken bof enI Provinciale Statenverkiezingen IV Informa\eavond TvamPlu\ Brederowejj 'Er is geen voorbij - Een andere kijk op leven en dood' Stortende ondernemer? www.scniedam.nl woensdag 5 maart 2003 ns1-7 u komt toch ook? Kom naar de Stads winkel, Stadserf 1, Schiedam Bestemmingsplan? Vergunning? Ondernemerscursussen? Bedrijfsruimte? Life-style ondernemer? informatiepunt voor ondernemers in Schiedam: Stadserf 1 (oio) 2465304 info@schiedam.nl www.schiedam.nl GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN "LAND VAN BELOFTE" Informatie Gemeente Schiedam op internet: BOUWZAKEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Ziekenhuis KAPVERGUNNINGEN AT 1 E S G E M E E N T E SCHIEDAM. WEEK 10. WO E N SDAG 05 MAART 2 0 0 3 Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie 8c Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 □p donder dag 6 maart ivordt een informatie- ivond geor ganiseerd aver de werkzaam heden voor ie TramPlus Schiedam- Vlaardingenlijn. De avond is bedoeld voor omwonenden van de nieu- ive trambaan over de Brederoweg naar Vlaardingen-Holy (en uiteraard ook voor overige geïnteresseerden). rijdens de informatieavond zal door ver- egenwoordigers van het TramPlus-project -litgebreid ingegaan op het ontwerp van de :rambaan, de planning van de werkzaamhe den en de te volgen procedures. Uiteraard s er gelegenheid tot het stellen van vragen. De informatieavond op 6 maart wordt gehouden in wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590. De zaal is open vanaf 19.30 jur. Het programma begint om 20.00 uur. Rond februari/ maart ontwaken padden uit hun winterslaap en trekken zij tot ongeveer half april massaal naar hun geboortesloot om eieren af te zetten. In het groene gedeelte van Schiedam Noord trekken veel padden over en worden ze door het verkeer regelma tig doodgereden. Om dit tegen te gaan worden langs o.a. de Harreweg, Slimme Watering, Joppelaan, Kerk- weg en Zwaluwlaan, verkeersborden geplaatst met een adviessnelheid van maximaal 30 km per uur. Tevens wor den de padden 's avonds overgezet. ONS en KNNV zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die hen wil helpen bij het overzetten van padden in Schiedam Noord. Elke vrijwilliger wordt uitgerust met een zaklantaarn, een oran je veiligheidsvest, een notitieblok en handschoenen. Voor belangstellenden wordt een infor matieavond georganiseerd op woensdag 12 maart van 20.00 tot 21.00 uur in Natuurcentrum de Boshoek (achter het Bachplein bij flat 5). Tijdens de instruc tieavond worden afspraken gemaakt over wanneer en hoe vaak men kan heipen met het overzetten van de padden. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Dick van Leeuwen, ONS afdeling Groen, telefoon: (010) 631 52 90. Crematorium en begraafplaats Beukenhof haakt op een bijzondere wijze in op de boekenweek die 12 maart van start gaat. Zaterdag 15 maart is er van 11.00 - 15.00 uur Open Huis, van 12 maart tot en met 12 april is er een expositie met bijzondere tekeningen, foto's, illustraties en materia len in de bibliotheek aan het Stadserf. Op 6 maart vindt een presentatie plaats van het boek 'Er is geen voorbij - Een andere kijk op leven en dood'. De burgemeester van Schiedam, de heer R, Scheeres zal het eerste exemplaar van het boek overhandi gen aan Tim Gudde, Leerling van Scholengemeenschap Spieringshoek. Voor Tim is gekozen omdat hij na een bezoek aan Beukenhof in het kader van de les Levensbeschouwing een prachtig verslag schreef over de begraafplaats waar in hij de verandering in denken over de dood aangeeft. Het is een nieuwe kijk op leven en dood, zoals de titel van het boek aangeeft. Het boek is een uitgave van TDS uitge vers en is verschenen op initiatief van Beukenhof. Eindredacteuren Hans van der Sloot en Mari Dingenouts met de tekst schrijvers van de Stichting KNNV/natuur- centrum De Boshoek en Historische Vere niging Schiedam en Ruud Aret, vertellen over de historie van begraafplaatsen en van Beukenhof in het bijzonder. Ze leiden de lezer door een wereld van vernieuwingen en veranderingen in de uitvaartwereld en de plaats die Beukenhof daarbij inneemt. U krijgt een park voor ogen waarin de natuur zich mooier en rijker manifesteert dan waar ook in Schiedam, in een omgeving die toont hoe de herinnering aan zo velen levend wordt gehouden. De Uitgave 'Er is geen voorbij" heeft de waarde van een gids die vanuit historisch, cultureel of natuurhistorisch perspectief interessant genoemd mag worden. Het rijk met kleurenfoto's geïllustreerd boek is van TDS uitgevers in opdracht van Beukenhof en Post Scriptum. 'Esens cum- municationdesign/photography tekende voor het ontwerp en deels voor fotografie. Het boek is vanaf 7 maart bij de Schie- damse boekhandel en Beukenhof verkrijg baar. De prijs is 13,95. PROVINCIALE STATEN Hoeveel stembureaus zijn er op dinsdag 11 maart in Schiedam Er zijn net als op 22 januari 35 stem bureaus. Zijn er nog stembureaus verplaatst Ja, stembureau 3. Dit stembureau is op 11 maart in het Parochiecentrum Wil genburg, Land van Ris 6, vlak achter de Sint Liduina Basiliek aan de Singel. Waarom is stembureaus 3 verplaatst Op 22 januari waren er drie stembu reaus in het Stadskantoor. Tijdens de verkiezingsdag bleek dat dit toch niet zo'n gelukkige keuze is geweest. En wel om meerdere redenen: het was de eerste keer dat er drie stembureaus in het Stadskantoor waren. Bovendien was door een vergissing stembureau 1 inge richt in de ruimte, waar voorheen stem bureau 4 zat. Entot overmaat van ramp was op de oproepingskaarten ver meld dat Schiedam behoorde tot Kies kring 4 in plaats van tot Kieskring 14. Verwarring alom dus onder de kiezers. Hiervoor alsnog onze excuses Om te voorkomen dat we op 11 maart dezelfde toestanden krijgen, is het volgende gedaan: a. stembureau 3 is verplaatst en wel naar het (nieuwe) Parochiecentrum, vlak achter de Sint Liduina Basiliek. Het gebouw is ook voor rolstoelgebruikers toegankelijk en genummerd aan het Land van Ris 6. Een voordeel is dat het stembureau voor de meeste kiezers in dit stemdistrict nu ook weer wat dichter bij is; b. stembureau 4 gaat weer naar de oude stek, lunchkamer 1 en 2; c. op de oproepingskaart zal worden ver meld dat stembureau 1 na binnenkomst in het Stadskantoor rechts is en stem bureau 4 links. Zijn alle stembureaus toegankelijk voor rolstoelgebruikers Bijna allemaal. Een uitzondering zijn Basisschool De Kring, Frans Halsplein 33, stembureau 16 en Basisschool De Klinker aan de Warmoezenierstraat met de stembureaus 32 en 33. Bovendien vindt bij De Klinker nieuwbouw plaats, hetgeen ook niet bevorderlijk is voor een goede toegankelijkheid. Wat kunt u als rolstoelgebruiker doen als u bent ingedeeld bij stembureau 16, 32 of 33? Zie hieronder bij stemmen bij volmacht of stemmen in een stembureau naar keuze. Zijn er veranderingen in de stemdistrict- indeling? Vergeleken bij 22 januari zijn er een paar kleine wijzigingen. Om tegemoet te komen aan de wens van de kiezers gaan op 11 maart de kiezers van: Edisonplein naar stembureau 6 in depen dance De Peperklip, Fahrenheitstraat 6; Stephensonstraat naar stembureau 7 ook in dependance De Peperklip en Laseurpad naar stembureau 30 in vereni gingsgebouw De Stuurhut, Nijhoffplein 21. Bureau Verkiezingen heeft op deze manier getracht een aantal bezwaren weg te ne men. Maar het is helaas onmogelijk om het alle kiezers naar de zin te maken. Daarvoor zou het aantal stembureaus minimaal ver dubbeld moeten worden en dat is - zoals u zult begrijpen - niet te doen. Stemmen met de stemmachine. In Schiedam wordt al sinds 1994 gestemd met de stemmachine. De meeste kiezers weten dus inmiddels wel hoe dit werkt. Voor de nieuwe kiezers toch een korte instructie, die trouwens ook op de achter kant van de 'Lijst van kandidaten' staat afgedrukt. Hoe werkt de stemmachine? Als u voor het kiespaneel staat, ziet u als het ware een stembiljet in groot formaat. Bovenaan staan de namen van de partijen met het lijstnummer en daaronder de namen van de kandidaten. Onder de naam van elke kandidaat zit een knopje. U zoekt de partij waarop u wilt stemmen en de naam van de kandi4aat van die par tij die u wilt kiezen. U drukt op de naam van de kandidaat van uw keuze. U controleert op het display of uw keu ze goed is. Zo ja, dan drukt u op de rode stern- knop; zo nee, dan maakt u opnieuw uw keuze en drukt dan alsnog op de rode stemknop. Kan een gemaakte keuze gecorrigeerd worden? Ja, zolang u tenminste nog niet op de rode stemknop hebt gedrukt. Als u dat wel hebt gedaan, kunt u niet meer opnieuw stemmen. Kan er ook blanco gestemd worden? Ja, dat is mogelijk; daarvoor is op het kiespaneel een aparte knop. Is ook bij het stemmen met de stemma chine het stemgeheim gewaarborgd? Ja, voor honderd procent. Niemand van de stembureauleden kan zien op welke partij en welke kandidaat gestemd wordt. Wat is de betekenis van het volgnummer dat de kiezer van de voorzitter krijgt? Het gebruik van volgnummers is ver plicht voorgeschreven in de Kieswet en is uitsluitend bedoeld als hulpmiddel. Als hulpmiddel zodat het stembureau lid, dat bij de stemmachine zit, weet hoe vaak de stemmachine moet worden vrijgegeven voor gebruik. Namelijk één keer voor de kiezer zelf; twee keer, voor de kiezer zelf en één volmachtstem of drie keer, voor de kiezer zelf en twee volmachtstemmen. Via het volgnummer kan dus absoluut niet worden herleid op wie er gestemd wordt. Hoe lang zijn de stembureaus open? Van 's morgens half 8 tot 's avonds 9 uur. Waar kunt u verdere informatie krijgen? Bij bureau Verkiezingen in de Stads- winkel, Stadserf 1, op werkdagen geo pend van 8.00 tot 17.00 uur en telefonisch bereikbaar onder nummer: (010) 246 57 41 of (010) 246 58 28. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan "Land van Belofte" bij besluit van 7 januari 2003 hebben goedgekeurd. Het besluit en het daarbij behorende bestem mingsplan ligt gedurende zes weken, met ingang van 6 maart 2003 tot en met 16 april 2003, voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam). De ope ningstijden van de Stadswinkel zijn maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 28 lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) treedt dit besluit in werking de dag nadat de beroepstermijn is afgelopen. Tegen het besluit omtrent goedkeuring kan beroep worden ingesteld door: a. degene die tijdig op grond van artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, le of 2e lid bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bedenkingen hebben ingebracht; b. een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 Wet op de Ruimtelijke Ordening, 'le of 2e lid tot Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland te wenden. Indien beroep is ingesteld kan een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend, indien er tijdelijke maatregelen nodig worden geacht waarmee niet tot de uit spraak op het beroepschrift kan worden gewacht. Indien dit verzoek wordt gedaan binnen de beroepstermijn treedt het goedkeuringsbesluit niet in werking voordat op het verzoek om voorlopige voorziening is beslist. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). Beroep kan worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage) binnen de periode van zes weken dat het besluit ter inzage ligt. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 19 februari 2003 t/m 25 februari 2003: bouWaanvragen/reclameaan vragen Burg. Honnerlage Gretepad Woonplus Schiedam Da Costastraat 19 A B Hof van Spaland 8 Jan van Galenstraat 27A Korte Haven 5 Korte Haven 5 Oosterstraat 97 Rietkraag 31 G.J. Breeman J.W. de Vormer S.W.A. Neleman P.E. Helder P.E. Helder J.G.J. van Hilten A.G. de Jong Schiedamseweg t.h.v. de Rank Gemeente Schiedam Westfrankelandsestraat 111 Westfrankelandsestraat 115 B. Teuthof M.C.M. Benner Verleende beschikkingen bouwvergunningen: verleend 24 februari 2003: Hoogstraat 184-186 G-Trade b.v. Barkentijn 8 verleend 27 februari 2003: Dam 19 L.D. Beumer M. Wenink 15 woningen op een halfverdiepte parkeerkelder bouwen dakkapel vergroten (herziene aanvraag) reclame aanbrengen kozijn straatzijde wijzigen markiezen plaatsen reclame aanbrengen berging bouwen overkapping carport vernieuwen zeecontainer t.b.v. Jongeren Ontmoeting Plek plaatsen voordeurkozijn veran deren en vernieuwen voordeurkozijn veran deren en vernieuwen 1 bedrijfsruimte 2 woningen verbouwen dakkapel op achtergevel plaatsen raamkozijn en voordeur vervangen Verleende beschikking sloopvergunning van 27 februari 2003: Hoek Scholtenstraat/ Van Heekstraat Van der Tempel Vastgoed B.V. bijgebouw slopen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rot terdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. (voorbereiding besluit omtrent vrijstelling ex art. 19, lid 1 WRO) Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat vrijstelling ex art. 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) is aangevraagd door de Raad van Bestuur van het Vlietlandziekenhuis, voor: realisering van twee parkeergebieden met een totale capaciteit van 750 plaatsen, ten behoeve van het nieuw te bouwen ziekenhuis in de wijk Bijdorp; intensivering van het gebruik van de dam over de Poldervaart, als verbinding tussen de parkeergebieden en het ziekenhuis. De parkeergebieden zijn gesitueerd ten westen van de Poldervaart en worden globaal begrensd door: Hargalaan, Nieuwe Damlaan, Sportlaan en Sportpark. Het noordelijk parkeergebied alsmede intensivering van het gebruik van de dam, zijn in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Ziekenhuis 1999", omdat: het parkeergebied is bestemd als "Verkeersdoeleinden (parkeergarage)"; de dam is bestemd als "Ecologisch groen", met de aanduiding: "Toegang Hulpverle ningsdiensten". Het zuidelijk parkeergebied is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Kethel- West", omdat de betreffende gronden bestemd zijn ais "Gronden, bestemd voor park, plantsoen, sport- en speelterrein, volkstuinen en begraafplaatsen met bijbehorende bebouwing". Ingevolge art. 19, lid 1 WRO, kan echter vrijstelling worden verleend van het geldende bestemmingsplan. De aanvraag wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als hier bedoeld. Inspraak ex art. 6a WRO met betrekking tot de aanvraag, is inmiddels afgewikkeld. Der halve kan thans -gelet op het bepaalde in art. 19a, lid 2 WRO- toepassing worden gege ven aan de voorbereiding van het besluit omtrent de vrijstelling, conform art. 19a, lid 4 WRO/juncto afdeling 3.4 AWB. Op grond daarvan ligt de aanvraag gedurende vier weken (met ingang van 7 maart t/m 3 april 2003) voor een ieder ter inzage in de Stads winkel, Stadserf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent de aanvraag kenbaar maken bij burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd van Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam). A ij" V'a m"a' Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 kronkelwilg, staande in de Huijsmansstraat 16a, in verband met overlast. 2 elzen, staande aan de Smetanalaan thv nr. 10, in verband met overlast. 2 sierappels en 1 els, staande aan de Tjalk, in verband met de aanleg van een aantal parkeerplaatsen. met herplantplicht Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam; Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan wor den). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotter dam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 7