Mr ■II IR* stad Een andere kijk op leven en dood 09 Beuken ho 1 g Gemeente Schiedam Restauratie Stadhuis officieel van start gegaan R«ïne krijgt opknapbeurt Jeugdtheater de Teerstoof op internet Gemeente gaat aa caravans, keetwagens e.d. van de openbare weg verwijderen t imjuls voor ak particuliere Openbare hoorzittingen van start Expositie bibliotheek stadserf "er is geen voorbij" www.schiedam.nl u ns1-5 ii li 11 11 Het Ondernemersloket BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VOORBEREIDING VAN HET BESLUIT OMTRENT VRIJSTELLING WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Informatie Gemeente Schiedam op internet: A E E NT E SCHIEDAM, WEEK WOENSDAG MAART, teberichten H Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21, E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 cht over en de Westvest, liggen de bied te ont- len. lamelijk res- ofdzakelijke erd gaat m zoveel iet nog moge icatie elders ir 3N- de woonblokken het voonkamer le verdie- de kopers, 'ensen in te 33. t 2e verdie- volle J-vorm aan diept in i, worden aan de in de in het ;3. n en i gebouwd idswinkel, Woensdag 5 maart heeft wethouder A.H. de Swart officieel het startsein gegeven voor de restauratie van het Stadhuis op de Grote Markt. Het herstel van het Stadhuis is meer dan alleen de restauratie van een monument: "We zijn nu echt begonnen met het opknappen van de historische binnenstad", aldus De Swart. Het grootste deel van de restauratiewerkzaamheden aan het Stadhuis zal bestaan uit het herstellen van het interieur. Het schilderwerk, de prachtige plafonds, maar ook de inrichting van de diverse kamers en zalen zullen met veel zorg en aandacht onder handen worden genomen. Daarbij wordt ook grondig bouwhistorisch onderzoek verricht, want de vijf eeuwen dat het Stadhuis bestaat hebben aller lei bijzondere sporen nagelaten in het pand. Ook de bui tenzijde van het pand zal grondig aangepakt worden, met bijvoorbeeld nieuwe voegen, herstel van kapotte stenen en de restauratie van het torentje. Door de omgeving van het Stadhuis eveneens een opknapbeurt te geven, straalt het effect van de restauratie verder uit naar de binnenstad. De Grote Markt krijgt weer de allure van een historisch plein in het hartje van de stad. Wanneer alle werkzaamheden volgens planning verlopen, zal het herstel van het Stadhuis in het vierde kwartaal van 2004 voltooid zijn. ^Ytaanee. Het heeft even geduurd, maar met het gereed komen van de nieuwe Broersvest worden nu ook de ruïne en de directe omgeving daarvan opgeknapt. Door het aanbrengen van riolering komt het waterpeil weer op het normale niveau en kunnen de oevers van nieuwe beschoeiing worden voorzien. Het talud wordt hersteld en met gras ingezaaid, waardoor de omgeving er weer wat verzorgder uit ziet. Later volgt nog een lage, groenblijvende heg met daarvoor een zogenaamd voethekje. Met een pomp en een 's avonds verlichte waterschaal wordt circulatie in het water gebracht, zodat een goede waterkwaliteit ontstaat. De ruïne zelf wordt ontdaan van struiken en grote planten, en waar nodig wordt het voeg werk hersteld. De bijzondere kruiden en mossen worden uiteraard gespaard, En tenslotte is het de bedoeling om de rij coniferen achter de ruïne te vervangen door een beukenhaag, die beter in de omgeving van de ruïne past. De werkzaamheden starten half maart en zijn eind maart grotendeels klaar. Het voegwerk aan de ruïne en een deel van de beplan ting volgen wat later. Sinds kort is Jeugdtheater de Teer stoof niet alleen aan de Schiedamse Nieuwstraat te vinden, maar ook op internet. Op www.schiedam.nl vind je onder het thema 'Cultuur en Toe risme bij 'Theaters' een ware wonder wereld van toneel en spel. Door te klikken op 'Jeugdtheater de Teer stoof kun je er bijvoorbeeld alvast een voorproefje nemen van de voor stellingen die de komende maanden gespeeld worden. Ze worden op de website uitgebreid beschreven, zodat je je al kunt inleven in allerlei span nende en grappige verhalen. Behalve een overzicht van alle voorstel lingen, is op de website ook allerlei informatie te vinden over de jeugd- theaterschooi. Jeugdtheaterschool de Teerstoof is een feest voor iedereen die zelf een keer op het podium wil staan. Je krijgt er les in dans, zang en spel en je Staat zelf op het podium in de jaarlijkse eindvoorstelling. Jeugdimpresariaat de Teerstoof is eveneens te vinden op de site: momenteel heeft de Teerstoof twee gezelschappen onder haar hoede. Dat zijn Opslag voor Cacao en Jan Hoek Speelt. Met hun grappige en verrassende voorstellingen betoveren ze elk kind. Wil je nog meer ontdekken? Surf dan snel naar: www.schiedam ,nl Zoals reeds eerder gepubliceerd, hebben burgemeester en wethouders op 26 maart 2002 beleid vastgesteld m.b.t. het op de weg laten staan van kampeer wagens, caravans, aanhangwagens, keet wagens etc. In dat kader zijn al circa 230 aanhangwagens en caravans van de weg gehaald. Het beleidsdocument, waarin het ontheffingenbeleid en de handhaving breder omschreven is, ligt voor een ieder ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Er zijn nog diverse aanhangwagens, cara vans e.d. in strijd met het bepaalde in de verordening in de diverse wijken op de weg aanwezig. Enkele daarvan op het Sem Dresdenplein, Faassenplein, Polderdwarsweg en de Van Heekstraat zijn voorzien van een bestuursdwangbeschik- king. Deze beschikking houdt in, dat als de aanhangwagen, caravan e.d.. niet tijdig van de weg is verwijderd deze op kosten van de overtreder overgebracht zal worden naar een bewaarplaats van de gemeente en daar in bewaring worden genomen voor een periode van maximaal 13 weken. De gemeente zal doorgaan met het weren ve aanpak x tering, r "ct. nen krijgt de entenzorg naar verwachting een flinke impuls. Een dergelijke lening kan voor veel eigenaren immers betekenen dat een forse inves tering in het onderhoud van het pand haalbaar wordt. van dit soort objecten. Ook de komende weken zullen aanhangers, caravans, kampeerwagens en keetwagens die langer dan drie dagen op de weg staan volgens de geldende voorschriften op kosten van de overtreder worden verwijderd. Bestemmingsplan? Vergunning? Ondernemerscursussen? Bed rijfsruimte Life-style ondernemer? Informatiepunt voor ondernemers in Schiedam: Stadserf (oio) 2465304 lnfo@schiedam.nl www.schiedam.nl Enquêtecommissie Parkweg-Oost start vrijdag met horen getuigen Op vrijdag 14 maart 2003 vinden de eerste openbare hoorzittingen van de Enquêt ecommissie Parkweg-Oost plaats. In eerste instantie wordt gesproken met een aantal (ex-) ambtenaren, gevolgd door betrokkenen van externe bedrijven. De rij wordt gesloten door de twee ex-wethouders Hafkamp en Wiegman. In de raadsvergadering van 3 juni 2002 heeft de gemeenteraad van Schiedam besloten een onderzoek in te stellen naar het door het college en/of de burgemeester gevoerde beleid rond de sloop van flatgebouwen en enkele aangrenzende ouderenwoningen in de om geving van de Parkweg in de wijk Schiedam Nieuwland. Gedurende de sloop van deze gebouwen werden asbesthoudende materialen aangetroffen, die niet in de asbestinventa- risatie waren vermeld. Voor het in te stellen onderzoek werd door de gemeenteraad de Enquêtecommissie Parkweg-Oost ingesteld. Na een intensieve bestudering van de dossiers over de zaak en een aantal voorgesprekken met betrokkenen zal de commissie nu in het openbaar een aantal getuigen horen. Na deze verhoren verwacht de commissie het onder zoek te kunnen afronden met een eindrapportage aan de gemeenteraad. De hoorzittingen zijn openbaar en vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Ze beginnen op 14 maart om 9.00 uur en worden voortgezet op 17, 18 en 19 maart om 18.00 uur. Schema openbare hoorzittingen Enquêtecommissie Parkweg-Oost: vrijdag 14 maart 09.00 uur: W.G. Popkes voormalig medewerker Bouw- en Woningtoezicht 11.00 uur: P.M. v.d. Graaf voormalig medewerker Bouw- en Woningtoezicht 14.00 uur: J. Klootwijk voormalig medewerker Sloopzaken maandag 17 maart 18.00 uur: mw M.J.J. Reesink-van Gruijthuijsen directeur voormalige sector Stedelijk Beheer 20.30 uur: dhr. Schepers Arcadis dinsdag 18 maait 18.00 uur: dhr. Jansen Search Milieu 20.30 uur: dhr. Leunenberg Oudt Zwanenburg Sloopwerken 1 woensdag 19 maart 18.00 uur: L.A. Hafkamp ex-wethouder voor o.a. Bouw- en Woningtoezicht 20.30 uur: A.G. Wiegman ex-wethouder voor o.a. Grondbedrijf Het thema en de titel van deze exposi tie sluiten aan bij het boek dat onlangs is verschenen. Tot en met zaterdag 12 april kunt u in de expositieruimte van de bibliotheek op de eerste etage etsen en tekeningen bekijken onder andere van begrafenisplechtighe den door de eeuwen heen. Denkt u hier bij aan de begrafenisoptocht van Michel de Ruyter in Amsterdam of een begrafe nis uit het begin van de 16e eeuw en een vermoeide grafgaver uit 1840. Daarnaast zijn foto's en illustraties te zien van begraafplaatsen in Schiedam waaronder die van de RK Begraafplaats beneden aan de Vlaardingerdijk en de voormalige Algemene begraafplaats aan de Singel. Foto's die vorig jaar in de vier jaargetijden op Beukenhof zijn gemaakt, maken even eens deel uit van deze expositie. Daardoor krijgt u een andere kijk op de natuur en de begraafplaats. Een selectie van de gemaakte foto's en verzamelde illustraties uit het Gemeente Archief zijn in de expositie terug te vinden. Een aantal maakt deel uit van het boek, dat op 6 maart officieel is verschenen. Leerlingen van Scholengemeenschap Spieringshoek hebben na een bezoek aan Beuken- ■Mi'N openbare hof hun li^* b'b!iotheel' ervaringen en ideeën op papier gezet. Een aantal verslagen, tekeningen en gedichten is in de expositie verwerkt. In een tweetal vitrines presenteert Beu kenhof een deel van haar collectie sierur- nen en gedenksieraden voor het bewaren van de as van de overledenen. Ook kunt u onder andere bidprentjes van bekende persoonlijkheden en rouwkaarten uit de 17e eeuw (die Streekmuseum Jan An dersen uit zijn verzameling beschikbaar heeft gesteld) zien. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 3 maart 2003 t/m 7 maart 2003: bouwaanvragen: J. Rolloos B.V. Aannemingsbedrijf F.L. Smit Projectburo Schieveste Atalantahof 45 De Velden 47 Horvathweg plaatsen Meeuwensingel 102 Schiedamseweg 54 Van Heuven Goedhartstraat e.o. Verleende beschikkingen: bouwvergunningen: verleend 3 maart 2003 Fazantlaan 44 verleend 4 maart 2003 Schrijnwerkerstraat 47 49 Warmoezenierstraat 38 verleend 6 maart 2003 Sveaborg M. Agterhof C.M. van Rooijen Woonplus Schiedam A. Kraayeveld K. Gij ze Dienst Educatie Schiedam O.C.S. beheer b.v. sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 4 maart 2003 Buitenhavenweg 114 BSN Glasspack Nederland Nieuwstraat 39 Van de Water Diensten woning vergroten woning vergroten technische ruimte berging vergroten berging plaatsen woningen renoveren woning vergroten woningen vergroten schoolgebouw vergroten 70 appartementen commerciële ruimte bouwen asbesthoudende golf platen verwijderen asbesthoudende golf platen verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1Schiedam. Datum: 17 maart 2003 Burg. H. Gretepad Da Costastraat 19-A Dam 38 A+B De Genestetstraat 4 De Vlinderhoven 72 Horvathweg Nieuwe Haven 99 Woonplus Schiedam G.J. Breeman P.A. Willems J. Wilson E. Palmers Projectburo' Schieveste J.A. Klepke Van de Water Diensten Fam. Woermeyer Nieuwstraat 39 Ringvaart 2 Westfrankelandsestraat 111 M.C.M. Benner Wcstfrankelandsestraat 115 B. Teuthof 15 woningen bouwen dakkapel vergroten woning verbouwen reclame aanbrengen woning vergroten technische ruimte plaatsen bedrijfspand tot woning bedrijfsruim te verbouwen bedrijfspand tot woning verbouwen materiaal wijziging (serre) voordeurkozijn wijzigen voordeurkozijn wijzigen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. EX ART. 19 lid 1 WRO Westmolenstraat Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: de bouw van 54 woningen en een parkeergarage, in het gebied Westmolenstraat en omgeving. Bovenstaand bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom (1944)'. Op grond van het bepaalde in artikel 19 lid 1 WRO is het mogelijk vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. In het kader van de voorbereiding van het besluit omtrent vrijstelling, ligt de aanvraag gedurende 4 weken, met ingang van 13 maart 2003 tot en met 9 april 2003, ter inzage bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het verzoek om vrijstelling kenbaar maken bij burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bestemmingsplan "Stationsplein-Oostzijde" (ontwerp). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken, ingevolge het bepaalde in art. 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp-bestemmingsplan "Stationsplein-Oostzijde" gedurende vier weken (met ingang van 18 maart tot en met 14 april 2003) voor een ieder ter inzage ligt bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu Van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Het plangebied heeft globaal betrekking op het Stationsplein en de bebouwing Stationsplein/ PKO-laan (deel PKO-laan noordzijde). Planologisch-juridisch worden met name de volgende elementen geregeld: kantoren ca. 7500 m2 b.v.o.; commerciële ruimten ca. 1200 m2 b.v.o.; appartementen ten hoogste 139; Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad, t.a.v. het hoofd van de afde ling Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam).

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 5