Uitnodiging Opsporing verzocht EEltg- m Kraakvers ambachtelijk brood Stoer vol Waterweg-topscorer De Teerstoof op internet fSP SCHIEDAM Cursus kleding maken op de Dam in Schiedam Dam 15 Schiedam Tel: OIO - 473 37 35 brood slechts m Lekker voordelig uit met de Gazelle Orangei I OOK LAMINAAT. MM! HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 12 MAART 2003 NS1-7 SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker heeft nog enkele plaatsen vrij bij de cursus Kleding Maken op vrijdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Naaimachines zijn aanwezig, wel moeten deelne mers zorgen voor hun eigen ma teriaal zoals stof, schaar, spel den, garen e.d. Zelfs kleding ma ken is creatief en voordelig maar ook de gezelligheid staat bij de deelnmeers hoog in het vaandel. De kosten bedragen 32 euro voor zestien bijeenkomsten. Voor meer informatie en aanmelden. Wijkcentrum De Erker, tel 426 77 67. INGEZONDEN BRIEF Open uitnodiging aan burge meester en wethouders van Schiedam. Hierbij nodig ik u uit voor een gezamenlijke fietstocht door het centrum van Schiedam. In eerste instantie wilde ik een brief schrijven om me te bekla gen over de nieuwe, onoverzich telijke en gevaarlijke verkeerssi tuatie rondom de Koemarkt. Vooral met de ontwerper zou ik eens om de tafel willen gaan zit ten. Maar laat die persoon maar ach ter zijn tekentafel blijven. Waar schijnlijk komt deze niet uit Schiedam (is er misschien per soonlijk nog nooit geweest?). Heeft er in ieder geval nooit ge fietst, of heeft er familie die slecht ter been is, in een rolstoel of een (klein)kind in een wandel wagen zitten. Een betere oplos sing om nader tot elkaar te ko men en de zogenaamde knelpun ten te bezien, leek me een fiets tochtje door de betreffende buurt. Hierbij dus van harte! P.S. vergeet uw reparatiedoos niet. Mevrouw M.K.I. Hoef, Schiedam Poot-v.d. SCHIEDAM - De politie is nog steeds op zoek naar getuigen van de overval, die op 2 februari plaatsvond aan de van Ruijsdaellaan in Schiedam. Maandag werd een oproep gedaan in het televisieprogramma Opspo ring Verzocht. Rond zes uur drong een nog onbekend aantal mannen een woning binnen, waarop dat mo ment alleen de kinderen aanwezig waren. Twee meis jes van 13 en 15 jaar werden vastgebonden terwijl de mannen de woning doorzochten. Ze hebben een grijze kluis meegenomen, die verpakt zat in een dekbed, wit met bordeauxrood en werd vervoerd op een wit-grijze damesfiets. De politie deed maandag een oproep in het programma Opsporing Verzocht. Een ieder die de da ders, van Oosterse afkomst, heeft gezien, die avond tussen zes uur en half negen in de wijk West, wordt verzocht zich te melden. Vorige week maakte het programma Opsporing Verzocht opna mes van de reconstructie. Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Slechts een handje vol actievoerders was vorige week in wijkge- bouw De Rank aanwezig bij de presentatie van het te bouwen ouderencomplex op de locatie Bospad. Een te leurstellende opkomst vol gens een Woonplus-mede- werker: "Er zijn ruim 140 uitnodigingen verzonden." Het staat vrijwel vast dat de ini tiatiefnemers voor de bouw van het betreffende complex en Woonplus als overwinnaars uit deze lang gevoerde strijd te voorschijn komen. Deze week behandelt de Bezwaarcommissie als afsluiting nog de verweer schriften van omwonenden tegen de verleende bouwvergunning. Maar zoals het er nu naar uit ziet, gaat de eerste paal over een week of zes de grond in en ziet de Ver eniging van Groepswonen voor Ouderen, onder aanvoering van voorzitter Ans van Soest, een in nige wens vervuld. Samen wo nen maar wel alleen. Architect Jef Reintjes tekende het ontwerp voor het woonzorgcomplex, waarvan de gevel sterke gelijke nis vertoont met de bouwstijl van de Amsterdamse School. In de jaren twintig van de vorige eeuw werd deze stijl veel toege past. De strakke recht opgaande lijnen van het ontwerp, de Fran se (nep)balkonnetjes en smalle rechthoekige ramen die naar bo ven toe steeds smaller worden, geven het gebouw een massief en wat streng uiterlijk. De verti cale lijnen benadrukken de hoogte van het gebouw nog eens extra en daardoor zal het hoger lijken dan het al is. "Een mooie overgang van de hoogbouw van het Bachplein naar de lager gele gen eengezinswoningen aan het Heijermansplein', aldus de ar chitect. Een mening die door de bewoners van flat vier, die het De 'artist impressionvan het nieuwe wooncomplex. bouwwerk voor hun deur krij gen, waarschijnlijk niet gedeeld zal worden. De gevels van het complex lijken een blauwdruk te zijn van woningen die Jef Rein- •parket «laminaat •tapijten «vinyl •gordijnen •draperieën •rolgordijnen •lamellen •zonwering «horren behang «verf tjes tekende voor onder meer (Vinex)locaties in de Amster damse Dapperbuurt, op voorma lig militair vliegveld Ypenburg en Utrecht. Om inkijk in de tuin, van een aantal tegenoverliggende eengezinswoningen aan het He ijermansplein, te beperken komt het wooncomplex vrijwel direct tegen de trambaan te liggen. Bo vendien is er nog steeds sprake van het wonderlijke plan om in de sloot tussen het plein en het gebouw een eiland aan te leggen waarop bomen worden geplant. Dit zou eveneens inkijk kunnen verhinderen. Een kostbare oplos sing voor slechts zes gezinnen. De aanleg van het eiland werd in 2000 geschat op 38.000 euro. Je kunt je afvragen of verhoging van de oever aan Bospadzijde met daarop begroeiing niet het- KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Bij de Beste Bakker hebben we brood dat bol staat van de ambachtelijkheid en kwaliteit. Pompoenpittenbrood is zo'n ambachtelijk volkorenbrood, bereid met alléén de beste ingrediënten. Rijkelijk bestrooid met heerlijke pompoenpitten waardoor dit brood een eigentijds en stoer karakter heeft maar bovenal gewoon heel erg lekker is! i V., zelfde effect heeft, dat boven dien goedkoper uitvalt. Uitvoering De gevels van het groepswoon complex worden uitgevoerd in rood/bruine handvormstenen. Het gebouw krijgt op de begane grond uitspringende serres, wordt 67 meter lang en 25 meter breed en omvat 46 driekamerwo ningen. De 22 huurwoningen va riëren in prijs van 440 tot 590 euro per maand. Voor de 24 koopwoningen moet 170.000 eu ro (374.000 gulden) worden be taald en dat was in 2001 nog rond de 325.000 gulden. Binnen in het gebouw komen een aantal vides en een atrium (lichtstraat). De woningen zijn berekend op rolstoelgebruik, de badkamer is ruim en makkelijk bereikbaar vanuit de slaapkamer. Voorts is op de begane grond een gezamenlijke berging en een ruimte waarin onder meer ge kookt en met een groep gegeten kan worden. De ballotagecom- misie van de Vereniging voor Groepswonen beoordeelt of aspi rant huurders/kopers worden toe gelaten en draagt hen vervolgens voor bij Woonplus. De vracht wagens van de bouwmaatschap pij rijden via de Mozartlaan tus sen flat 1 en 2 door naar de bouwplaats. De wagens vervoe ren geen heipalen. Het beton daarvoor wordt namelijk direct in een van tevoren in de grond geslagen buis gestort. Voor het complex zijn 110 palen nodig en het heien zal vijf tot zeven dagen duren. De bouwwerkzaamheden starten in mei en de oplevering vindt plaats in juni 2004. Na de zege op HBS leek voor Excelsior'20 de weg richting koploper open. De tweedeklasser sneed zich zondag echter lelijk en gênant in de vingers door op eigen veld met 1-3 van Alphense Boys te verlie zen. Opmerkelijk was ook de 1-3 zege van PPSC op stadgenoot WK. De stand (gebaseerd op het doelgemiddelde): 1Zwaluwen 5,28 (37 doelpunten voor, 7 tegen); 2. Excelsior'20 2,29 (39-17); 3. VFC 1,82 (42-23); 4. WK 1,66 (35-21); 5. Demos 1,65 (43-26); 6. SC Spaland 1,52 (35-23); 7. Deltasport 1,45 (29-20); 8. GTB 1,42 (30-21); 9. SWSMC 1,40 (35-25); 10. PPSC 1,34 (31-23). SCHIEDAM - Jeugdtheater de Teerstoof is sinds kort 'online'. Op www.schiedam.nl is onder het thema 'Cultuur en Toerisme bij 'Theaters' uitgebreid informatie te vinden over het Jeugdtheater, de Jeugdtheaterschool en het Jeugdimpressariaat. Jonge theater- liefhebbers kunnen hier bijvoorbeeld alvast een voorproefje ne men van de voorstellingen die de komende maanden in de Teer stoof gespeeld worden. De voorstellingen worden uitgebreid beschreven, van verhaal en toegangsprijs tot de leeftijdgroep waarvoor de voorstelling ge schikt is. Behalve een programmaoverzicht, informatie over de jeugdtheaterclub, ideeën voor een theater-verjaardag en diverse andere informatie, komen ook de Jeugdtheaterschool en de huis gezelschappen van de Teerstoof uitgebreid aan bod op de website. Loenatik de Moevie regie: Bobby Eerhart De door Martin van Waardenberg en Karen van Holst Pellekaan be dachte VPRO-jeugdserie Loenatik sluit drie succesvolle seizoenen af met de film Loenatik, de moevie. De vijf prettig gestoorde types uit de serie raken ontregeld als ze wegens de bouwvallige staat van de vrolijke inrichting Zonnedael worden overgeplaatst naar de gesloten inrichting Binnenzorg. Ze komen in aanvaring met de monsterlijke di rectrice, die geïnspireerd lijkt op mevrouw Bulstronk uit Roald Dahls Matilda. Ze vluchten de buitenwereld in, wat leidt tot geestige con frontaties met de wereld waarin normale mensen rondlopen. Elk van de geesteszieke personages beleeft een bizar avontuur, maar uiteinde lijk vinden ze elkaar terug. En ze leefden nog gek en gelukkig. Fans van de televisieserie Loenatik zullen dop.r de moevie, winnaar van de publieksprijs op het Nederlands Filmfestival, niet worden te leurgesteld. Behouden is de absurde humor, maar de personages wek ken met hun kwetsbaarheid ook ontroering. Donderdag en vrijdag in Schiedam Zaterdag in Vlaardingen Zaterdag en zondag als jeugdfilm in Schiedam Samsara Regie: Pan Nalin. "Ik heb hele opmerkelijke mensen ontmoet in de meest afgelegen ge bieden. Zij maakten een onuitwisbare indruk op mij en veranderden voor altijd de manier waarop ik naar de wereld en naar mezelf kijk. Hierdoor begon ik me af te vragen: bepalen mijn verlangens mijn lot? Kunnen mensen hun eigen lot beheersen of veranderen?" Met deze overpeinzingen van regisseur Pan Nalin, na een reis in de Himalaya waar hij op zoek was naar een spirituele basis, was het idee voor Sam sara geboren. Hoofdpersoon Tashi is een jonge boeddhistische mon nik die net drie jaar in eenzaamheid heeft gemediteerd. Met een baard en lange nagels wordt hij teruggebracht naar het klooster waar hij zijn gebed voortzet. Maar tijdens het zegenen van de oogst ontmoet hij de boerendochter Pema en opeens ontwaakt zijn seksuele bewustzijn. Tashi besluit het klooster te verlaten om met haar te trouwen. Ook Boeddha heeft immers 29 jaar de tijd gehad om de verleidingen van het leven te leren kennen voor hij ze afzwoor, redeneert hij. Tashi valt van het ene uiterste in het andere. Hij wil alles meemaken: seks, on trouw, verraad, vaderschap, passie en ellende. Maar het lot neemt weer een andere wending. Samsara is de eerste film die volledig is op genomen in Ladakh, een onherbergzaam maar schitterend gebied in de Himalaya, dat in de kristalheldere fotografie optimaal tot zijn recht komt. Vrijdag in Vlaardingen Zaterdag in Schiedam Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12 in Schiedam, aanvang 21.00 uur. Filmtheater 't Zeepaard, Schiedamseweg 51 in Vlaardingen, aanvang 20.30 uur. De kindervoorstelling in Schiedam begint om 14.00 uur. Gazelle Orange vanaf 749.- Maak een proefrit op deze lichte en sportieve aluminium city hybride, met 7 onderhoudsarme versnellingen, bij uw Gazelle Select Center: Noordeinde 2, Schiedam-Kethel Telefoon 010-4706874 r i^f m V\ Foto: MARIE-SUZANNE ASSIÉ Verweer tegen bouw wooncomplex bij Bachplein sterft zachte dood BIJ JOHN VAN ZADEL nu óók Harde houten vi.of.ren zoals parket. Mn Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 n ooi

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 7