0 IN KRANT Jongerendebat over discriminatie VVD mag aanschuiven bij winnaars 11 maart Wegener huls-aan-hulskranten Buis afgesloten Beneluxtunnel Jongste aanwinsten de Gorzen: Wizzy en Woppy Inbreker laat paspoort achter GemeenteBelangenSchiedam komt met denktank Toonkunst Schiedam brengt Twee maal Johannes Passion iMaeslanden Leerlingen 'De Vlinder' planten bomen in Sveapark Schiedammer ook met voorkeur in het Provinciehuis SHOP EROTICA mm DONDERDAG 20 MAART 2003, JAARGANG 55 Nr. 12 Gevraagd woningen Rijnmond 1 De beste taxaties! VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: I NS2 Schiedam op de kaart: aanleiding tweede tunnel was auto, niet metro HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Arclinea SCHIEDAM - Met als thema 'bomen in de kunst' vindt op woensdag 26 maart de 47-ste Nationale Boomfeestdag plaats. Dan planten groep 7 en 8 van ba sisschool De Vlinder 61 bomen in het Sveapark in Schiedam- Noord. Om het thema kracht bij te zetten gaan de scholieren de boompalen decoratief beschilde ren. De mooiste palen worden beloond met een prijs. Om 10.30 uur worden de bomen geplant, aansluitend de palen beschilderd en rond 12.00 uur wordt het pro gramma afgesloten met de prijs uitreiking. SCHIEDAM - Schiedams Sta tenlid Martin Huls (PvdA) is met voorkeurstemmen gekozen in Provinciale Staten. In Schie dam vergaarde hij 1773 voor keurstemmen. In de provincie Zuid-Holland behaalde hij in to taal 4366 voorkeurstemmen, ge noeg om direct te zijn verkozen als Statenlid. Om met voorkeur stemmen gekozen te worden moest een kandidaat 3437 stem men halen. Martin Huls kwam in 2000 als opvolger in de Staten. Zijn partij zette hem vervolgens voor de verkiezingen van afgelo pen week op de vierde plaats op de lijst. In totaal haalde de Partij van de Arbeid 20 zetels en werd daarmee de grootste partij van Zuid-Holland. REGIO - In verband met onder houdswerkzaamheden wordt de A-buis van de Beneluxtunnel, tussen het Kethelplein en de Be- neluxster, volgende week in de nachtelijke uren afgesloten. De werkzaamheden beginnen op maandag 24 maart en duren tot vrijdag 28 maart. De afsluitin gen duren van 21.00 tot 05.00 uur. Ook de toerit aan de West zijde van de A4 (Vlaardingen West/Schiedam-Oost) wordt af gesloten. Afrit 16 blijft wel open. SCHIEDAMSEDIJK 5a - R'DAM SCHIEWEG 122a - R'DAM J. CATSSTRAAT 94/96 - R'DAM KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur *et voorjaar is nu echt begonnen en overal worden nieuwe dieren geboren. Kinder boerderijtje de Gorzen heeft op dinsdag 11 maart ook weer twee geitjes mogen .verwelkomen die de namen Wizzy en Woppy hebben meegekregen. Moeder is zichtbaar erg trots, maar laat haar baby's geen moment uit het oog. Met het mooie weer lopen de geitjes de hele dag bui ten in het zonnetje te dartelen, maar moedergeit laat niemand erg dichtbij komen. Vooral in weekeinde was het erg druk bij de Gorzen, want vele nieuwsgierigen wilden de tweeling wel even zien. Binnen een paar weken worden nog meer babygeiten verwacht, want er staan nog drie geiten op het punt van bevallen. De kinderboerderij aan de Jachthavenlaan 7 kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken, zeker nu met al die nieuwe dieren. Leeftijd en beschikbare tijd maken niet uit; ze zijn blij met alle hulp. Opgeven kan via tel. 010- 4731380 en 010-4262844, SCHIEDAM - Een inbreker werd maandagmiddag op heter daad betrapt door een 47-jarige bewoonster van de Westvest en haar echtgenoot toen zij thuis kwamen. De echtgenoot en een te hulp geschoten buurman pak ten de inbreker daarop beet, schudden hem 'leeg' en gaven hem een paar rake klappen. De inbreker zag echter kans te ont komen maar liet zijn bodywar mer achter. Daarin zaten uit de woning weggenomen spullen en een portemonnee. Ook het pas poort van de inbreker zat in de bodywarmer. Aan de hand van zijn identiteit, het gaat om een 23-jarige Spanjaard, wordt door de recherche van het district Schiedam een onderzoek naar hem gestart. SCHIEDAM - Om de inwo ners van Schiedam de mo gelijkheid te geven om ac tief mee te denken over hun stad, is de partij Gemeente Belangen Schiedam (GBS) een denktank begonnen. Er zal niet alleen gekeken wor den naar huidige proble men, ook wordt nagedacht over de toekomst van de stad. Ideeën en actieve mee denkers zijn welkom. De partij heeft dit initiatief geno men naar voorbeeld van de we tenschappelijke bureaus van de grote landelijk politieke partijen. Op dit moment zijn er vijf partij leden die actief meedenken. De denktank is bedoeld voor Schiedammers met initiatieven en ideeën en die de weg naar de raad niet kunnen vinden of te on doorzichtig vinden. Bovendien denkt de partij dat veel ideeën onderweg sneuvelen. Met de komst van de denktank wil GBS ervoor zorgen dat deze ideeën de raad wel zullen bereiken. De par tij is van mening dat de stad en daarmee alle inwoners hier hun voordeel uit kunnen halen. Inwo ners moeten hun ideeën en grie ven over een stad kwijt kunnen; hierdoor zijn ze meer betrokken bij Schiedam en bestaat de de mocratie niet uit één keer in de vier jaar stemmen, zo vindt GBS. Automatische piloot Eén van de initiatiefnemers van de denktank is Jeroen Huihoven. "De raad en het college hebben genoeg om handen. De gemeen teraad controleert en het college bestuurt. Naast deze taken is er ook nog wat ruimte voor het be denken van nieuwe initiatieven, maar is dit wel genoeg?", vraagt Huihoven zich hardop af. "Kan er niet veel meer bereikt worden in Schiedam door de inwoners echt mee te laten denken? Zon der een denktank lijkt de stad be stuurd te worden door een auto matische piloot. De dingen die gedaan moeten worden gebeuren wel, maar iets nieuws bedenken is er niet bij. Dit is natuurlijk wat overdreven, maar Schiedam en alle andere gemeenten in Neder land missen een orgaan waar de burger direct terecht kan met problemen en ideeën. De stap naar de raad is voor velen te groot. Het college en de raad hebben kortweg te weinig tijd voor het bedenken van ideeën en het is ook hun voornaamste taak niet. Waarom laten we de ideeën voor deze stad alleen komen uit een veertig-koppig bestuur ter wijl er 76 duizend meedenkende burgers zijn? Enkele van de in woners kunnen al een grote stap voorwaarts betekenen voor de stad. Een orgaan wat als voor naamste taak heeft het bedenken van ideeën van burgers, voor burgers. Het college bestuurt, de raad controleert en de denktank bedenkt." Inwoners van Schiedam kunnen hun menig geven via denk- tank@gemeentebelangenschie- dam.nl. SCHIEDAM - In de West- vest-concertserie wordt op 21 maart het laatste vrij dagavondconcert gegeven door Bart Schneemann (ho bo) en Paolo Giacometti (piano). Op dit Frans geo riënteerde programma staan werken van Dutilleux, Messiaen, Poulenc, Debussy en Saint Saëns. Het zijn merendeels werken die zijn geschreven voor hobo en piano. Alle werken zijn ge componeerd in de 20-ste eeuw. De hier geprogram meerde sonates van Poulenc en Saint Saëns behoren tot hun laatste werken. Paolo Giacometti speelt ook enke le solowerken van Debussy. Op zondagmiddag 23 maart is een pianorecital door pianist Pieter-Jelle de Boer. De uit Melbourne afkomstige Bart Schneemann volgde zijn studie in Nederland en sloot de ze af in 1977. Al jong werd hij aangesteld als eerste hoboïst bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Tot 1996 was hij actief in deze functie. Hierna besloot hij om zijn solistencarrière meer aandacht te geven en werkte hij samen met vele belangrijke or kesten en dirigenten over de hele wereld. Daarnaast is Bart Sch neemann artistiek leider van het Nederlands Blazersensemble. Paolo Giacometti is weliswaar geboren in Milaan, maar opge groeid in Nederland. Hij voltooi de zijn pianostudie met de hoog ste onderscheiding bij Jan Wijn aan het Sweelinck Conservatori um te Amsterdam. Daarna nam hij met veel succes deel aan ver schillende nationale en interna tionale pianoconcoursen. Naast vele concerten in Nederland geeft hij recitals in Italië, Duits land en Frankrijk. Daarnaast treedt hij veelvuldig op met de Nederlandse cellist Pieter Wis- pelwey. Het concert begint om 20.15 uur. Pianorecital Op zondag 23 maart geeft de pianist Pieter-Jelle de Boer er een pianorecital. Hij won de tweede prijs van het Young Pia nist Foundation Nationaal Piano concours dat najaar 2001 in Am sterdam gehouden werd. Onder deel van deze prijs is een optre den in de Westvest-concertserie. Op het programma staan werken van Debussy, Ravel en Dutil leux. Pieter-Jelle de Boer ont ving op 5-jarige leeftijd de eerste pianolessen van zijn vader. Van af 1996 studeerde hij aan het Conservatorium van Amsterdam bij Marcel Baudet. Hij sloot in 2000 met onderscheiding de eer ste fase van zijn studie af bij Jan Wijn en rondde deze zomer zijn tweede fase-studie (Uitvoerend Musicus) met een onderschei ding af bij Marcel Baudet. Daar naast studeert hij nu orgel bij Pieter van Dijk. De Boer gaf concerten in binnen- en buiten land, zowel solo als met orkest. Hij volgde lessen en masterclas- ses bij Murray Perahia, Emanuel Ax, György Sebök, Elza Kolod- in en Jacques Rouvier en was succesvol op diverse nationale en internationale concoursen voor zijn beide instrumenten. Het zondagmiddagconcert (zon der pauze) begint om 16.00 uur. Vanaf 15.30 is de zaal open en wordt er koffie en thee geschon ken (bij de toegangsprijs inbe grepen). De concerten worden gegeven in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB aan de Westvest te genover de molen 'De Wal- visch'. Toegangsprijzen zijn op vrijdagavond: losse kaarten 12 euro, 10 euro voor CJP en 65+; jongeren tot en met 18 jaar met begeleiding 3,50 euro. Op zon dagmiddag kosten losse kaarten: 6 euro; 5 euro voor CJP en 65+; jongeren tot en met 18 jaar met begeleiding 2,50 euro. Prijzen zijn inclusief reserveringskosten en een consumptie. Kaartver koop bij VVV Schiedam, tel. 010 - 473 30 00 en WV Vlaar dingen, tel. 010 - 434 66 66, via Internet www.westvest90.nl. Kaarten kunnen ook voor aan vang in de kerk worden gekocht. Parasol BLUE SKY SCHIEDAM - Het anti-discri minatiebureau RADAR houdt in samenwerking met Stichting Welzijn Schiedam op maandag avond 24 maart een jongerende bat over discrimininatie. Het de bat krijgt het karakter van het te levisieprogramma Het Lagerhuis en vindt plaats in het wijkcen trum de Erker, Jan van Avenne- straat 32 in Schiedam. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de toe gang is gratis. Om 19.30 uur be gint het debat. Zo'n twintig pa nelleden in de leeftijd van 14 tot 21 jaar en van diverse afkomsten gaan dan met elkaar in discussie over onderwerpen die jongeren bezighouden. Het thema van het debat is 'haat, discriminatie en liefde'. Met het debat willen de organisatoren jongeren de kans geven hun ervaringen en menin gen te uitten over de keuzes die jongeren maken ten aanzien van hun eigen identiteit en cultuur en welke invloed deze keuzes heeft op relaties van de jongeren. Dit gebeurt aan de hand van vier stellingen: 'Het deurbeleid van veel discotheken is discrimine rend'; 'Een Marokkaans meisje met een Nederlandse jongen, dat is verkeerd'; 'Eenmaal een Turk altijd een Turk' en 'Het maakt niet uit hoe goed ik me aanpas, ze haten me toch'. Rapper 'de Klopdokter' en DJ Fader kondi gen elke stelling rappend aan. Naast de rapper zal er per stel ling een speciaal panellid uitleg geven over de stelling en deze vervolgens aanvallen of verdedi gen. Nadat het panel met elkaar in discussie is gegaan, krijgt het publiek ook kort de kans om deel te nemen aan het debat. Ook is er een jury aanwezig die aan het eind van de avond prijzen overhandigt aan de panelleden die het beste debatteren. Het jongeren Lagerhuis-debat vindt plaats in het kader van de Internationale Dag tegen discri minatie en racisme dat op 21 maart plaats vindt. Tussen vrij dag 21 maart tot en met zaterdag 29 maart organiseren het Anti discriminatiebureau RADAR, de Stichting Welzijn Schiedam, Vluchtelingenwerk Schiedam en het Filmhuis Schiedam de Schie- damse Anti-discriminatieweek. Tijdens de Anti-discriminatie week willen de organisatoren mensen laten stil staan bij de ge varen van discriminatie en uit sluiting en daarnaast ook de po sitieve kanten van de multicultu rele samenleving zichtbaar ma ken. Meer informatie is verkrijg baar bij: T.H. Ong, stafmedewer ker Anti-discriminatiebureau RADAR, Grote Kerkplein 5, 3011 GC Rotterdam, tel. 010- 4113911, fax: 010-4128433, e- mail: th.ong@radar.nl en websi te: www.radar.nl. SCHIEDAM - Toonkunst Schiedam brengt net als vorig jaar de Jo hannes Passion van Bach en dit jaar maar liefst twee keer. Op vrij dag 4 april vanaf 20.00 uur in de Grote of Nederlands Hervormde Kerk van Overschie, gelegen aan de Overschiese Dorpsstraat, en op zondag 6 april om 15.00 uur in de Dorpskerk van Kethel in Schie- dam-Noord aan het Noordeinde 10. Het Toonkunstkoor zal net als vorig jaar worden begeleid door En semble Adrianus, een kamerorkest bestaande uit professionele mu sici afkomstig uit het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Ra dio Kamerorkest, aangevoerd door Concertmeester Caroline Wag ner. De overige bezetting is als volgt: Jules Schaap, tenor (evange- .list); Bert van der Kamp, bas (Christus); Paulien van der Werff, sopraan (4 april), Lenie Arntsen, sopraan (6 april); Wouter van den Braak, alt (6 april); Peter de Groot, alt (4 april); Richard Zook, te nor; Robert van der Vinne, bas; Jan Paul de Leeuw, orgelcontinuo. De algehele muzikale leiding is in handen van Anneke Huitink, sinds 1998 dirigent van Toonkunst Schiedam. Kaarten zijn voor 15 euro (cjp en 65+ betalen 12,50 euro), inclusief het programma- en tekstboekje, zijn verkrijgbaar aan de kerk. Kaarten reserveren kan ook: voor het concert in Kethel kunnen kaarten worden gereserveerd via toonkunst.schiedam@wanadoo.nl of telefonisch via 010-426 43 78. Voor het concert in Overschie via e-mail: f.a.speelman@ffeeler.nl of telefonisch via 010-4372878. Op vrijdag 21 maart start de voorverkoop in Overschie bij: Over schiese Apotheek, Duyvesteijnstraat 5; Abtsweg Apotheek, Abts- weg 49; Huisartsenpraktijk H. v.d. Meer, Rotterdamse Rijweg 18. Voor beide concerten geldt dat de deuren een half uur voor aanvang open gaan; gereserveerde kaarten worden vastgehouden tot een kwartier voor aanvang van het concert. REGIO - De VVD mag aan schuiven bij de grote winnaars van de provinciale statenverkie zingen, PvdA en CDA. Als de drie het eens kunnen worden over een collegeprogramma vor men zij de komende vier jaar de gedeputeerde staten van Zuid- Holland, zeg maar het kabinet van de provincie. PvdA en CDA vormen samen net geen meerderheid. Nu wor den zij in het college gesteund door de kleine christelijke partij en en GroenLinks, die zetels moeten inleveren. Volgens PvdA'er Marnix Nor der, die de onderhandelingen als lijsttrekker van de grootste partij leidt, wordt de collegevorming nog een hele opgave. Op een flink aantal onderdelen liggen de standpunten ver van elkaar. Zo meent Norder dat de WD - bij de verkiezingen van 1999 nog verreweg de grootste partij in Zuid-Holland - wel een stevig verlanglijstje heeft, maar daar voor onvoldoende geld vrij maakt. "Met het ontslaan van ambtena ren kom je er niet. De vraag is of je dat al zou willen, want wan neer je het ambitieniveau hoger maakt, heb je juist mensen nodig om het waar te maken", schrijft hij op de internetsite van de Pv dA. Verder zouden de liberalen te weinig aandacht besteden aan jeugdzorg. De komende tijd gaan de partij en bekijken of ze het eens kun nen worden over woningbouw, werkgelegenheid, jeugdzorg en veiligheid. ftr NS2 Nieuwe ■{■Stadsblad A K E L A A R Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl wnmnff-taxafips I MAR lil AAM tAXAïrS COU.KCrUr F IJNMi 'N I Schicdlllïl 010 409 01 (14 1 Lid; RVT tecnologia creativa www.hanslamet.nl RIVIUM-7 STRAAT 22 CAPELLE A/0 IJSSEL 010-4470319 voor maar I NIEUW! ONUNESHOP: WWW.SHOPEROTICA.NL FwoROELÖWKSTRA l<-v z M MsSp* I 'SPs'™, 'Dingen worden wel gedaan, maar iets nieuws bedenken is er niet bij Laatste Westvest-concert dit seizoen In de kleuren ecru, blauw, groen of geel 300 cm. breed. Het Toonkunstkoor brengt dit jaar twee keer de Johannes Passion. In een van de concerten is de Dorpskerk van Kethel het decor. Foto ERIC VAN STRAATEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1