Boekenweek afgesloten Sport langs de Waterweg Radiofanaat volgt oorlog vanuit huiskamer KORTWEG Nieuwbouwwoningen zijn er te kust en te keur SCHIEDAM UB40-feest in Blauwe Brug Vooij aarsworkshop Lezing over karma en reïncarnatie Het Nieuwe Stadsblad Controle aanbieden huisvuil WoningWeekend zaterdag 5 en zondag 6 april in Provinciehuis I HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 27 MAART 2003 13 - 1510 SCHIEDAM - Twee fans van de popgroep UB4Ö hebben een fanfeest georganiseerd dat plaatsvindt op zaterdag 29 maart. Beef en Antney Has san treden dan live op. Ook vindt een veiling plaats met onder meer gesigneerde UB40- en Beef-artikelen. De opbrengst komt ten goede aan de organisatie Stop Aids Now! Het feest wordt gehou den in De Blauwe Brug in Schiedam. Kaarten zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar voor 15 euro in de Blauwe Brug of kunnen besteld wor den per e-mail: dutchfanf- est@hotmail.com of per tele foon: 078-6510507 of 06- 41886671. SCHIEDAM - ONS Groep houdt op zondag 30 maart, in sa menwerking met de heemtuin- vrijwilligers, een lente-excursie en een workshop voorjaarstukjes maken. De start is om 13.30 uur bij de hoofdingang van de heem- tuin 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark (tegenover de kin derboerderij). Deelname aan zo wel de workshop als aan de ex cursie is gratis. Meer informatie over de excursie en workshop geeft de beheerder van heemtuin 't Hoefblad, tel. 010-6315289. SCHIEDAM - In het kerkge bouw van de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap NPB Schie dam, Westvest 90 in Schiedam houdt dr. Hugo Verbrugh op dinsdag 1 april een lezing met als titel 'karma en reïncarnatie tussen licht en donker'. De le zing begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 6,50 euro. Verbrugh was tot zijn pensione ring universitair hoofddocent in de Vakgroep Filosofie, Ethiek en Geschiedenis van de geneeskun de van de Faculteit der Genees kunde en Gezondheidsweten schappen van de Erasmus Uni versiteit Rotterdam. In de lezing en het aansluitende gesprek wordt het thema vanuit verschillende gezichtspunten be licht: vanuit de wetenschap, de filosofie, de dagelijkse ervaring van ieder mens, vanuit de vraag of het idee van karma en reïncar natie verenigbaar is met christe lijke overtuigingen en nog ande re. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - De Boekenweek is ten einde. Zaterdag werd de week afgesloten met een fees telijke avond in de Blauwe Brug in Schiedam. Daar werd niet alleen stilgestaan bij leven en dood in de letteren (het Boekenweek-thema), maar bovenal was het een avond vol muziek, dans en cabaret. Optredens waren er van de schrijvers Rick de Leeuw, Marita Mathijsen en Ed van Eeden, zij droegen voor uit eigen werk en werden daarbij muzikaal ondersteund. Het onderdeel cabaret werd verzorgd door het duo Kamizool, bestaande uit twee Schiedamse vrouwen. Zij luisterden de avond op met een vrolijk optreden dat de titel 'Uit de lucht geval len' had meegekregen. Het tweetal wisselden liedjes, sketches, conferences en gekkigheden, serieuze en minder serieuze onderwerpen af. G-voetbal bij Excelsior'20 SCHIEDAM - Bij Excelsior'20 wordt al enige tijd serieus nage dacht over het starten van G- voetbal voor kinderen van 6 tot 16 jaar. Inmiddels is het project de studeerkamer ontgroeid en liggen er bij de directies van de basisscholen brieven, waarin de vraag gesteld wordt of zij jonge ren op school hebben, die willen voetballen, maar die door een li chamelijke of geestelijke handi cap de mobiliteit missen om hun valide vriendjes bij te benen. Karei de Rooij en Tonny Essens gaan ervan uit, dat zij met hun initiatief de bestaande G-voetbal clubs HBSS en VFC niet in de wielen rijden. "Wij richting ons louter op de jeugd. Voor hen is er op dit moment nog niets. We gaan er echter van uit, dat ook die kinderen best wel eens tegen een balletje willen trappen", al dus De Rooij. "We weten echter alleen niet hoeveel het er zijn. Vandaar dat we diverse instanties en scholen benaderd hebben. Aan de hand van het resultaat zullen we beslissen of we verder gaan. Excelsior'20 wil graag iets voor kinderen met een beperking doen." Het vervolg komt er wanneer zich minimaal tien jongeren mel den. Het enige criterium is, dat het kind zelfstandig moet kun nen lopen. De Rooij: "Omdat de voetbalbond meer van G-voetbal weet dan wij, hebben we ons door hen laten adviseren. En dadelijk, wanneer de animo vol doende is, zullen enkelen van ons zeker de cursussen gaan vol gen, die de KNVB voor leiders van G-voetbal geeft." Wie meer wil weten of een kind wil aanmelden, kan een bericht e-mailen naar: vdwaal@kabel- foon.nl ofEOdding@netscape.nl of bellen met Karei de Rooij tel. 010-4271371 of Tonny Essens tel. 010-4716110. Brandersstad gedegradeerd De tafeltennissers van Branders stad zijn er niet in geslaagd om hun enig overgebleven strohalm in de strijd tegen degradatie een nederlaag toe te brengen. De Toekomst won zaterdag in Schiedam met 3-4, waardoor de Oost-Gelderlanders het gat met het op de laatste plaats staande Schiedammers op acht punten brachten. Het velde meteen ook het vonnis, waardoor Branders stad in het najaar weer in de eerst divisie optreedt. De drie Schie damse punten werden binnen ge haald door Arjan Karbaat (2x) en Jeroen Bastiaansen. Voor de dames is het doek nog niet gevallen. Zij verloren zater dag wel met 3-4 van Arboned/Westa maar verklein den dankzij die drie punten de achterstand op Amsterdam'78 tot twee punten. De hoofdstede lijke ploeg is op zaterdag 12 april de laatste tegenstander en bij een 2-5 zege zou Brandersstad als nog het vege lijf kunnen redden. Sylvia Waterreus (2x) en Daniël- le Maas zorgden tegen Arbo ned/Westa voor de Schiedamse punten. Overige uitslagen: Scylla 3- Brandersstad 2(h) 3-7, Docos 2- Brandersstad 2(da) 0-10. Jongekrijg tevreden Op het Dutch Open is Denise Jongekrijg gestrand in de her kansing, waarin zij na verlies in de tweede ronde terecht geko men was. De 17-jarige judoka won haar eerste partij van de Duitse Antje Merk (houdgreep). Daarna verloor zij van de latere toernooi-winnaar Esther San Mi guel. In de herkansing bleek de Italiaanse Lucia Mirco te sterk. Ondanks de snelle uitschakeling meent de Schiedamse, dat haar tweede optreden in een A-toer- nooi, naar wens en verwachting verlopen is. Duidelijk werd, dat zij op dit moment nog kracht en ervaring tekort komt om gelou terde judoka's van repliek te die nen. Kenners menen echter, dat ze in de nabije toekomst nog veel van zich zal laten horen. Nieuwe vertrekpunt Toerclub Rijnmond De Toerclub Rijnmond heeft af scheid genomen van het wieler baancomplex in sportpark Harga en vertrekt voortaan vanaf het complex van de honkbalvereni ging Schiedam in Bijdorp. Op zondag 30 maart gebeurt dat voor de eerste keer. Dat rijdt de TC de Brug- en tunneltocht over een afstand van 100 kilometer. De deelnemers kunnen kiezen uit een groep, die gemiddeld 24 kilometer per uur rijdt of een groep met een snelheid van 27 kilometer per uur. Tussen 9.30 en 9.50 uur kan men zich melden in het clubgebouw. Deelname kost 2,50 euro. Op de route liggen onder andere de Brienenoordbrug, de brug over de Merwede, de Kiltunnel, Hei- nenoordtunnel en Beneluxtun- nel. Demos wint van concurrent Door een zege op concurrent DVC heeft Demos zondag een goede stap gezet in de richting van een periodetitel. De Delftse ploeg had geen antwoord op het snelle en agressieve spel van de thusiclub en verliet Harga met lege handen: 4-2. De Schiedam mers sloten de eerste helft af met een 2-0 voorsprong. Direct na de hervatting werd de marge ver groot naar 3-0. De tegentreffer werd darana meteen beantwoord met een vierde doelpunt. Pas in de slotfase wist DVC nogmaals te scoren. De treffers kwamen op naam van Jean-Paul Voorwald(2) en Ramon Bos(2). In de strijd om de tweede perio detitel is Demos tweede achter Naaldwijk, dat al een periode op zak heeft en bovendien op weg is naar het algehele kampioen schap. Waterweg-topscorer Zwaluwen blijft met voorsprong de ploeg met het hoogste doelge- middelde. De Vlaardingers, die zaterdag aan een gelijkspel tegen PGS/Vogel voldoende hebben om kampioen te worden, hebben door veertig treffers en acht te gentreffers een gemiddelde van 5. De stand van de 'achtervolgers': 2. VFC 1,88 (47-25); 3 en 4. Excelsior'20 1,81 (40-22) en Demos 1,81 (49-27); 5. WK 1,77 (39-22); 6. SVVSMC 1,61 (42-26); 7. Spaland lm56 (36-23); 8. GTB 1,47 (34-23); 9. Deltasport 1,45 (32-22); 10. PPSC 1,44 (36-25). Berichten voor de sportredactie Berichten kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. Door SANDRA DON VLAARDINGEN - Hij kan ook, zoals hij het zelf zegt, 'de krant lezen en naar het journaal kijken om wat achtergrondinformatie te krijgen', maar het liefst hoort radio-amateur Aad van de Water het nieuws over de oorlog in Irak 's ochtends 'uit eerste hand'. De 66-jarige Vlaardinger kan met zijn ontvangstap- paratuur alle frequenties van de wereld ontvangen. Ook de frequentie waarop de piloten van diverse Ame rikaanse en Britse gevechts helikopters- en vliegtuigen contact met elkaar hebben. "Ik haal met mijn ont- vangstapparatuur de we reld in huis." In 1991, toen de eerste Golfoor log uitbrak, was Van de Water een van de eerste Nederlanders die van dat nieuws op de hoogte was. Via zijn radio hoorde hij hoe Amerikaanse militairen op de vliegbasis in Turkije landde. Van de Water: "Er werden toen constant weerberichten doorge geven en ineens was het oorlog. Ik kan dan wel niet alles ver staan, want veel informatie is ge codeerd, maar daar gaat het mij niet om. Waar ik een kick van krijg, is dat ik als gewone burger in Vlaardingen met een antenne op m'n dak gratis kan meeluiste ren." Gewoon meeluisteren. Dat is in derdaad het geval, want wat Van de Water doet is volkomen le gaal. Iedere Nederlander zou, natuurlijk wel met de juiste ap paratuur in huis en na het vinden van de goede kanalen, de oorlog live in huis kunnen halen. Al is volgens de radiogek, die vier uur per dag besteedt aan zijn appara tuur, de ontvangst de laatste ja- ren een stuk minder geworden. Meeluisteren "In 1991 had ik een veel betere ontvangst en kon ik allerlei in formatie als het ware afluisteren. Steeds vroeg ik me af, waarom dat kon. Als ik het, als gewone Vlaardingse burger, zou kunnen horen, dan kan'de vijand natuur lijk ook meeluisteren. Heel stom eigenlijk, want ik stuur toch ook geen geheime informatie per briefkaart. Maar daar zullen ze zich in de VS ook wel van be wust zijn geworden. Veel verkeer loopt nu via de satelliet. Is eigen lijk ook veel beter, want radio is onderhevig aan storingen en daar heb je met een satellietverbin ding geen last van." Ondanks het gebruik van de sa tellietverbinding kan Van de Wa ter nog veel informatie ontvan gen. Al moet hij soms wel enge lengeduld hebben om de juiste frequentie te vinden. "Het is net als met vissen. Je moet geduld hebben voordat de vis bijt. Soms duurt het uren, maar ineens kan je beet hebben. En dan heb ik in mijn woonkamer ineens hot news." En hot news heeft de oud-mari neman al een paar keer gehad. Zo was hij vijftien jaar geleden de eerste die via de radio hoorde hoe the Harold of Free Enterpri se, de Britse veerboot, in het Ka naal zonk. "Het eerste wat ik toen gedaan heb is alle kranten en radiostations gebeld. On danks dat het een verschrikkelijk drama was, kreeg ik een kick van het feit dat ik het nieuws als een van de eersten hoorde." Ook ving de radiofanaat een keer een telefoongesprek op via een radiofrequentie van Henry Kiss inger met George Bush senior (oud-president van de VS). Het gesprek werd gevoerd in de US Airforce 1, het presidentiële vliegtuig en had als onderwerp het Midden-Oosten. "Er werd in technische termen met elkaar ge sproken waardoor ik het niet goed kon volgen. Het enige dat ik nog kan herinneren is dat het over olie ging. Maar daar gaat het niet om, ik heb het wel ont vangen." Explosies Al ruim dertig jaar houdt Van de Water zich met zijn radiohobby bezig. Hij is lid van de Vereni ging voor Experimenteel Radio Onderzoek Nederland. Ondanks dat heeft hij van zijn hobby nooit zijn werk gemaakt. Werken bij de marine heeft Van de Water wel bewust gemaakt van de ge varen van oorlog. Zo is hij nu op alles voorbereid. Hij heeft zijn accu's helemaal opgeladen, zo dat, mocht de stroom in Vlaar dingen uitvallen, hij gewoon kan luisteren naar zijn radio. "Voor ons is het heel normaal dat wanneer je op een knopje drukt er licht is, maar we moeten ons wel realiseren dat we hier in een heel gevaarlijk gebied wonen, met al die industrie om ons heen. Het kan zomaar ineens over zijn. Daarom vind ik ook dat de sire nes nog maar een keer getest moeten worden. De vorige keer met de Vopak-ramp heb ik ze na melijk niet gehoord." Terwijl Van de Water vertelt, is het verbazingwekkend stil op zijn radio. "Misschien hebben ze wel lunchpauze of houden ze een sanitaire stop. Het zou kunnen. Maar uit ervaring weet ik; zo'n lange stilte belooft niet veel goeds. Er is weer een grote aan val op komst, dat kan niet an ders. Let maar op mijn woor den." Nog geen drie uur later (vrijdagavond 21 maart) geeft president Bush zijn troepen op nieuw de opdracht om aan te val len. Op de televisiebeelden zijn nog nooit eerder vertoonde ex plosies te zien. Van de Water heeft dus toch gelijk gekregen en zal waarschijnlijk als een van de eerste Nederlanders op de hoog te zijn gebracht van de nieuwe aanvalsgolf. SCHIEDAM Zaterdag is er een open dag bij Schiespoor, de stichting Door reis laat een deel van de collectie zien. Natuurlijk kunnen er trei nen gekocht en gerepareerd wor den in het clubhuis aan de Wes terkade 21 van 10 tot 16 uur, toe gang 0,50 euro voor kinderen 0,25 euro. Zondag is er om 10 uur een dienst bij de Evangelisch Lut herse Gemeente, Lange Nieuw- straat 219, voorganger is Mw. Sa. M.J. Sosef. In de Grote Kerk is zaterdag om 15 uur een inloopconcert met Andre Verwoerd aan het hoofd orgel, toegang vrij. Bij de Vrijzinnige Geloofsge meenschap aan het Westvest 90- 92 is zondag om 10.30 uur een dienst, voorganger is Drs. M. Driessen. In de Harg/Spaland is zaterdag een optreden van fratres corona, aanvang 14 uur, entree 3 euro, met Weense salonmuziek. In Thurlede is zondag om 14 uur in de Serre een dansmiddag onder leiding van d.j. Jan van Es sen, voor bewoners en zorgabon- nementhouders gratis, anders 1,50 euro. Iedere dinsdag man- nensoos in de serre, iedere woensdag handwerken op de 9e etage van 9.30 tot 12 uur, iedere vrijdag van 10.30 tot 11.30 uur meer bewegen voor ouderen. Scwkm h D£Bm Vfiu CüBSf! - Vele bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. Op zoek naar een nieuwbouwwo ning in de regio? Dan is het van belang dat zaterdag 5 en zondag 6 april vrij worden gehouden in de agenda. Tijdens deze dagen wordt voor de tweede keer het Woning- Weekend Zuid-Holland gehouden. In het sfeervolle atrium van het Pro vinciehuis aan het Zuid-Holland- plein 1 in Den Haag presenteren ruim twintig aanbieders van onroe rend goed een zeer breed scala nieuwe huur- en koopwoningen. Iemand die op zoek gaat naar een nieuwbouwwoning in Zuid-Holland doet dat meestal te hooi en te gras. Naar aanleiding van advertenties in de krant wordt informatie opge vraagd bij makelaars bij wie de pro jecten te koop staan. Een compleet overzicht ontbreekt echter. En wie zegt niet dat er nog een veel mooier op maat gesneden koopwoning op steenworp afstand wordt gebouwd van het project waar nu op wordt ingeschreven? Dat inzicht, dat ei genlijk noodzakelijk is om tot een weloverwogen aanschaf te komen, krijgt men wel in het Provinciehuis. Bijna alle aanbieders van onroerend goed presenteren hier hun actuele aanbod huur- en koopnieuwbouw woningen. Voor de bezoeker die - voor wat be treft - de aanschaf van een nieuw bouwwoning niet over één nacht ijs wil gaan maar zich vooral ook over alle ins en outs van het kopen van een woning wil laten informeren zijn er diverse interessante presen taties tijdens het WoningWeekend. Op vragen als: wat is de juiste hypotheekvorm? Wat is de juiste verzekering? Hoe verloopt een taxa tie en waar moet je op letten bij de aankoop van een huis? vindt men tijdens het woningwee kend een antwoord. De presentaties vinden doorlopend plaats, zijn geheel vrijblijvend en gratis bij te wonen. Ver der vertelt de Vereni ging Eigen Huis over de keuze tussen huren en kopen en hoe de risico's bij de aankoop van een nieuwbouwhuis te be perken. Het Garantie In stituut Woningbouw GIW belicht al le aspecten van de kwaliteit van nieuwbouwwoningen, garanties en certificaten. Na afloop kan de be zoeker met persoonlijke vragen te recht bij de betrokken instanties. Om ouders te ontlasten zorgt de or ganisatie van het WoningWeekend voor professionele kinderopvang. Kinderen van 2 tot 12 jaar kunnen hier terecht zodat de bezoekers op hun gemak het ruime woningaan bod op de beursvloer kunnen bekij ken. Het WoningWeekend Zuid-Holland is op zaterdag 5 en zondag 6 april open van 10.00 tot 17.00 uur. ujegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto ROEL DIJKSTRA Het lukte Brandersstad zaterdag opnieuw niet om te winnen. De Toekomst toonde zich met 3-4 te sterk. Het verlies zorgde ervoor, dat de Schiedammers degradatie niet meer kunnen ontlopen. Foto FRED LIBOCHANT ROEL DIJKSTRA Radioamateur Aad van de Water bij zijn apparatuur waarmee hij de radiofrequen ties vanuit de hele wereld kan ontvangen. Foto: MARIE SUZANNE ASSIE/ROEL DIJKSTRA m Ww Wis ^5# 0,fBsrvERLiH,V NV IRAD0 Van Heekstraat 153125 BN Schiedam Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3