CDA-avond over enquête Bewoners geëvacueerd na brand in kelderbox Scheeres heeft genoeg van geruchten in zaak rond Schoenmakers Proef met anti-kijkscherm bij ongeluk Spaland Makelaars heeft alles onder een dak in nieuw pand S Slingerend door Schiedam KORTWEG Auto, fiets en hondenpoep Filmhuis zoekt vrijwilligers SCHIEDAM W d e Paasworkshop Slaapproblemen Om kijkfiles tegen te gaan en hulpverleners veiliger te laten werken INGEZONDEN BRIEF Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam wande ir HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 3 APRIL 2003 14 - 1510 SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid wordt op donderdag 10 april een creatieve workshop gegeven die in het teken staat van Pasen. Deelnemers kun nen een paaskrans maken. De avond begint om 19.30 uur in de Dwarsstraat 42 in Schie dam en kost 20 euro, inclusief materiaal. Informatie wordt gegeven door Monic en Ingrid Soomers: 010-273 13 71 en 06-52 64 46 00. SCHIEDAM - Patiënten Belan gen Vereniging Schiedam houdt op dinsdag 8 april een themabij eenkomst met als onderwerp 'slaapproblemen, wat kan ik er zelf aan doen?'. De avond wordt gehouden in Dienstencentrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766 in Schiedam en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Het CDA Schiedam houdt op donder dag 10 april een bijeenkomst met als thema 'het instru ment enquête in de (lokale) politiek'. Tijdens de avond wisselen CDA-Tweede Ka merlid Jan ten Hoopen en CDA-raadslid Ada Valk erva ringen uit. Ten Hoopen zat vorig jaar in de enquêtecommissie die de bouwfraude onderzocht. Hij geeft antwoord op de vraag of de enquête extra informa tie heeft opgeleverd. Ook gaat hij in op de vraag op welke wijze dit enquête-ins trument in de lokale politiek gebruikt kan worden. CDA-raadslid Valk zit op dit moment in de enquêtecom missie die in Schiedam de Asbestprobiematiek in het renovatieproject Parkweg- Oost onderzoekt. Schiedam is de eerste gemeente die het enquête-instrument gebruikt om een ingewikkelde proble matiek te verduidelijken. Valk vertelt over de proble men die zich voordoen bij het gebruik van dit instru ment. De avond begint om 20.30 uur in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122 en is toe gankelijk voor iedereen die geïnteresseerd is. AUTO-INBRAAK - In een auto in de Sporthalstraat is dinsdagavond ingebroken. Onbekenden namen uit de auto een attachékoffer en een ac culader weg. De 34-jarige eigenaar deed aangifte bij de politie. (010) 4699.444 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - In een kelder aan de Eduard van Beinumlaan brak dinsdagmiddag brand uit. De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk. De bewoners van om liggende panden zijn geëva cueerd. Een zwangere vrouw is voor onderzoek naar het Vliet- landziekenhuis gebracht. De brand ontstond omstreeks 15.45 uur. Toen de politie arri veerde kwam er rook uit een ge meenschappelijk trappenhuis. Op de vierde verdieping stonden een paar vrouwen en kinderen te schreeuwen. Met behulp van een ladderwagen van de brandweer werden alle mensen ongedeerd uit de woningen gehaald. De gemeente Schiedam had in middels opvang gerealiseerd in de Blauwe Brug. Na ongeveer een half uur was de brand ge blust en kon iedereen weer naar zijn woning terugkeren. Door SANDRA DON SCHIEDAM - Zelden zo veel media gezien in een doodnormale stad als Schiedam. Journalistiek Ne derland was gistermorgen massaal uitgelopen om het laatste nieuws in de 'soap' rond voormalig wethouder Theo Schoenmakers (Leef baar Schiedam) persoonlijk te kunnen vergaren. Burge meester Reinier Scheeres had namelijk een perscon ferentie belegd. Er zou dus nieuws moeten zijn, dacht het aanwezige journaille. Bleek dat even vies tegen te val len. Scheeres wilde namelijk al leen een verklaring afleggen, waarin hij het zogenaamde 'nieuws' van de afgelopen weken volledig ontkrachtte. Want zo zei hij: "Het Schiedamse college is de afgelopen weken in toene mende mate geconfronteerd met negatieve berichtgeving en daar storen wij ons aan. De publiciteit rond het onderzoek naar het niet- zakelijk en oneigenlijk gebruik van internet op de bestuursvleu- gel van het gemeentelijk stads kantoor (er zouden via de inlog naam van Schoenmakers regel matig pornosites worden be zocht) heeft het stadsbestuur in een patstelling gebracht. Burge meester en wethouders willen wel, maar kunnen niet inhoude lijk reageren." Een officiële reactie zal er pas komen als het accountants- en consultantkantoor Deloitte Touche het onafhankelijke on derzoek naar het internetgebruik op het stadhuis heeft afgerond. Eind april is de verwachting dat het onderzoek wordt afgerond. Wel is er een concept-eindrap port gereed. Alleen is dat rapport uitsluitend ter beschikking ge steld aan Schoenmakers, de hoofdrolspeler in deze soap. Of zoals Scheeres het zegt: "Aan de persoon op wie het onderzoek zich in deze fase richt." Eerst krijgt hij de gelegenheid om eventuele op- en aanmerkingen te geven. Pas daarna wordt een definitief rapport opgesteld en ook verstrekt aan de opdrachtge ver; het college van B W Schiedam. Beschadigd Tot die tijd dus geen officiële re actie van het college. En dat zit de burgervader behoorlijk dwars. Want bestuurlijk Schiedam staat voor duidelijkheid, daadkracht, kwaliteit en integriteit. "De ge ruchtenstroom die nu op gang is gekomen, hebben wij niet ver oorzaakt en zullen wij dan ook op geen enkele manier voeden. Maar de publiciteit neemt echter zulke grote vormen aan dat col legeleden en ambtenaren worden beschadigd in hun persoonlijke levenssfeer en dreigen te worden belemmerd in hun functioneren. Dat kan niet de bedoeling zijn. Als de resultaten van het onder zoek aanleiding geven tot juridi sche actie, zal het college niet schromen die te ondernemen." Geen antwoorden op de vragen of er nu wel of niet veelvuldig sekssites worden bekeken op het stadskantoor en door wie dan wel of niet. Wel kon Scheeres een hardnekkig gerucht ontzenu wen. "Het nu lopende onderzoek staat los van het vertrek van Schoenmakers. Het college heeft daarin geen enkele druk op hem uitgeoefend. Zijn vertrek was op eigen initiatief. Gezondheidspro blemen en meningsverschillen binnen zijn eigen partij, Leef baar Schiedam, liggen daaraan ten grondslag." Maar heeft de burgemeester dan nog wel vertrouwen in zijn naas te collega's, de overige wethou ders, en zijn ambtenaren, wilden de aanwezige journalisten graag weten. En wat wordt er eigenlijk verstaan onder oneigenlijk inter netgebruik? "Wij hebben hier geen internet- protocol, maar er is wel een ge dragscode waar iedere bestuur der en ambtenaar zich aan dient te houden. Het bezoeken van sekssites valt niet onder die ge dragscode, dat lijkt me duidelijk. De collega's die ik heb gespro ken, hebben mij gezegd dat zij dergelijke sites niet bezoeken. Ik werk dagelijks met die mensen, ben goed van vertrouwen en ge loof hen dus. Als straks uit het rapport blijkt dat het college en de ambtenaren niets anders doen dan de hele dag pornosites bekij ken, is dat heel treurig en dan zullen daar zeker consequenties aan verbonden worden. Dat lijkt me duidelijk, maar het lijkt me tegelijkertijd heel onwaarschijn lijk. Ik hoop dat het eindrapport snel wordt afgerond, zodat wij in staat zijn te reageren op de vast gestelde feiten." Wordt dus vervolgd. REGIO - Verschillende hulpdiensten zijn dinsdag begonnen met een proef om bij ongelukken op de ruit van Rotterdam een anti-kijk- scherm in te zetten. De inzet van dit scherm moet 'kijkfi les' voorkomen of deze fors in lengte terugdringen. Te vens moet het scherm ervoor zorgen dat er door hulpverle ners veiliger kan worden ge werkt. De proef duurt mini maal een half jaar. Halver wege wordt een tussenbalans opgemaakt, zodat er eventu ele aanpassingen aan het scherm kunnen worden ge daan. Eind 2003 moeten de eindresultaten van het expe riment beschikbaar zijn. Het flexibele scherm is dertig me ter lang, 1,2 meter hoog en blauw van kleur. Het is bevestigd op een deelbare aanhangwagen met elek trische lier, die het scherm als een gordijn uitrolt. Plaatsen van het scherm kost circa vijf minuten. Het is zodanig geconstrueerd dat het kort om een incident gezet kan worden. "Dit betekent dat bij een brede weg, driebaans denken we dan bijvoorbeeld aan, een deel nog steeds toegankelijk blijft voor het verkeer", legt een woordvoerder van Rijkswaterstaat directie Zuid- Holland uit. Deze dienst en de politie Rotter dam-Rijnmond, de KLPD en de brandweer voeren de proef met het scherm op de hoofdwegen rond Rotterdam uit. Zij mikken erop dat het aantal kijkers naar een ongeluk dankzij het scherm wordt terugge drongen. Niet zelden komt het voor dat die kijkers nieuwe onge lukken veroorzaken. Bovendien is bij het inzetten van een scherm de privacy van de slachtoffers ge waarborgd en kunnen hulpverle ners veiliger werken. Minimaal uur Het flexibele anti-kijkscherm wordt vooral ingezet wanneer een incident en de daarbij behorende werkzaamheden zoals slachtoffer hulp en opruimen minimaal een uur in beslag nemen. Tijdens de praktijktest is de inzet afhankelijk van de windsnelheid, waarbij het scherm zeker windkracht vier doorstaat. Dit gegevens komt van TNO, die tests heeft verricht op de winddoorlaatbaarheid en de zicht- doorlaatbaarheid van diverse doe ken. Volgens de zegsvrouw van Rijkswaterstaat wordt voor de toe komst gekeken naar verschillende mogelijkheden om de stabiliteit van het scherm te vergroten, zodat deze ook bij hogere windsnelhe den veilig kan worden gebruikt. De politie is de instantie die be paalt wanneer het scherm wordt ingezet, omdat zij meestal als eer ste ter plaatse is bij een ongeluk. Vervolgens ontvangt Rijkswaters taat bericht en zorgt zij ervoor dat het scherm naar de plek van het in cident wordt gebracht en wordt opgezet. SCHIEDAM - In de Koekoek slaan 39-43 in Schiedam is al een tijdje het nieuwe kantoor van Spaland Makelaars en Ver zekeringen gevestigd, maar vrij dag 28 maart is het pand pas of ficieel geopend met een feestje. Directeur en oprichter Nico Klaassen legt uit: "We hebben dit pand zo snel mogelijk be trokken, terwijl er nog wel veel moest gebeuren. We komen van twee kleinere gebouwen en dit is een heel stuk groter. De verhui zing heeft dus wel wat voeten in de aarde gehad. Toch wilden we zo snel mogelijk open zijn voor onze klanten. We hebben de drie takken van het bedrijf - hypo theek-adviescentrum, makelaar dij-onroerend goed en verzeke ringen - nu onder een dak. Dat is ook onze grote kracht: al deze zaken hebben met elkaar te ma ken, dus wij kunnen de klant een totaalpakket bieden. Hiervoor hebben we alle specialisten in huis. Maar je hoeft niet het hele pakket te nemen, je kunt ook kiezen voor een van de afzon derlijke diensten. Nog een be langrijk aspect: wij hebben on afhankelijkheid hoog in het vaandel staan. Daarom werken wij samen met alle verzeke ringsmaatschappijen en ban ken." De makelaardij bedient de hele regio, buiten Schiedam is dat onder meer Vlaardingen, Maas sluis en het overige Rijnmond gebied en is gespecialiseerd in de particuliere woningmarkt en kantoren en winkelpanden. De medewerkers van Spaland Makerlaars vierden vrijdag de opening van het nieuwe kantoor. SCHIEDAM - Het eerste exem plaar van de nieuwe wandelgids Slingerend door Schiedam is vori ge week woensdag gepresenteerd. Uiteraard staan hierin de onder werpen waar Schiedam om be kend is, zoals de jeneverhistorie, architectuur en cultureel erfgoed, centraal. Het eerste exemplaar is uitgereikt aan vertegenwoordigers van deze drie pijlers: oud-distillateur Rein Melchers, restauratie-architect Kirstain Houweling en een aantal Schiedamse kinderen. De presen tatie vond plaats in Restaurant en Brasserie Luden aan de Korte Ha ven, het eindpunt van de wandel route. Slingerend door Schiedam is een boekje en wandelgids in één. Hierin wordt het verhaal verteld van de eeuwenoude Schiedamse geschiedenis, die grotendeels is gebaseerd op de productie van je never en de rijkdom die dit voort bracht. De wandelaar gaat slinge- rendl angs de vele monumentale pakhuizen, branderijen, mouterij en en distilleerderijen. Naast een routebeschrijving en praktische uitleg over alle bezienswaardighe den onderweg, bevat de uitgave vaak nog onbekende achtergrond informatie en anekdotes. Die kwamen aan het licht tijdens inter views met onder andere oud-dis tillateurs. Het boekje is voor 4,95 euro te koop op diverse verkoop punten in Schiedam. SCHIEDAM Zondag is er een dienst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap om 10.30 uur, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. Zondag 6 april zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorgan ger is ds. A. den Boer. De Evangelisch Lutherse Ge meente aan de Lange Nieuw- straat 219 houdt zondag een dienst om 10 uur, voorganger is Ds. T. Zevenbergen. De Passage (christelijk maat schappelijke vrouwenbeweging) maakt op 10 april een paasdeco- ratie, zelf meenemen bakje, mes- je/snoeisnaar. In de Harg/Spaland is donder dag om 14 uur een optreden van Sentimental Journey, entree 1,50 euro, met muziek van vroeger op accordeon en keyboard. In het Gedistilleerd Museum is zondag van 14 tot 16 uur een le zing en kopstootproever ij, van tevoren reserveren van dinsdag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur via telefoonnummer 4261291, kosten 7,90 euro. I n Harg/Spa land, Willem Andriessenlaan 2 zijn er tot en met 26 mei schilderijen van Joke Keulemans te zien. Zondag 13 april is er avondmu- ziek in dorpskerk Kethel Spa land onderleiding van Hans Jan sen de uitvoering van de Johan- nespassion van Heinrich Schutz, aan het Noordeinde 10, aanvang 19 uur, de liturg is Ds. J.J.A. Pep pel, toegang vrij, collecte bij de deur. STICHTING WELZIJN In Klubhuis Zuid is nog plaats bij recreatie volleybal voor he ren op dinsdagavond, aerobic voor dames op maandagavond, tae-bo en swingdansen op don derdagavond, en naailes op dins dagavond. Voor kinderen vanaf 5 jaar is er streetdance op dins dagavond. Voor info: tel. 4267297. Paasworkshop op 10 april in Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, aanvang 19.30 uur, kosten 20 eu ro. Voor info: Monic of Ingrid tel. 2731371 of 06-52644600. Maart 2003. Een nieuwjaar in Schiedam. Schiedam, een geweldi ge stad. Een stad met molens en grachten, een fluisterboot en een museum die je helemaal gratis mag bezoeken. Mooie oude panden, o het is zo mooi... komt u kijken in Schiedam. O ja, maar hoe? Met de auto is geen optie, er is te weinig parkeer gelegenheid. Met de fiets dan. Veilig oversteken, dat is er niet bij. Zeker niet in het centrum, want waar moet je fietsen. Alles ligt open en de straten aan beide zijden kan je in principe niet in zon der van je fiets af te stappen en te gaan lopen en dan mag je weer fietsen. Dat is toch beter voor je fiets in Schiedam, want het nieu we Broersveld heeft wel hele hoge af- en opstappen, als er een kind achter op je fiets zit wordt deze bijna gelanceerd. Op vrijdag is er markt. Lekker op de fiets de stad in en je fiets par keren bij Bas van der Heijden voor, daar staan toch de fietsenrek ken? Ja, ze staan er altijd, maar op vrijdag als ze echt nodig zijn staan ze opgestapeld. Lekker handig. Zelf woon ik bijna in het centrum, dus met de auto is echt geen op tie. Het fietspad bij het oude Hemaplein is zeker helemaal verval len? Ik zie er geen meer. Wat voor veel mensen erg ongemakkelijk is. Veilig oversteken is ook zo'n thema. Op de Van Haarenlaan gaan voor de fietsers gelijk het licht op groen met de autobestuurders. Menig keer heb ik bijna op de motorkap gelegen, en de keren dat er kinderen dood zijn gereden weet ik niet, maar dat het gebeurd is, weet ik wel. Denk je dat ze dat hebben veranderd? Nee. Kan dit niet? En waarom niet? Ik kan echt geen reden bedenken, of is het voor de groene golf? Laat me niet lachen. Zouden dat ook al die mensen doen die hier iets is overkomen. O ja, om even nog op de auto terug te komen: wij hebben er nu ook twee, een van ons zelf en een werkauto, echt een werkauto. Dus geen andere optie mogelijk. Schiedam wil weinig auto's in haar ge meente of in ieder geval zo doet zij zich voor. Nu woon ik in een parkeergebied sinds begin dit jaar en zijn de regels dit jaar nog soe pel. Maar volgend jaar schijnt het erin te zitten dat ieder huishou den maar een auto mag hebben. Want voor de andere krijg je ge woon geen vergunning. Dan zou je denken: dan neem je een huis met een oprit en zetje daar je auto en dan een vergunning. Maar die vlieger lijkt niet op te gaan. Wel lijkt een optie je bomen uitje tuintje en daar ook een' auto planten, dus twee auto's per voor tuin. Heeft de gemeente er al over nagedacht hoe gezellig het er dan gaat uitzien. En de vogeltjes waar blijven die? Het groen en de bloemetjes? Gemeente Schiedam, hoe ga ik dit doen? U kunt zeggen: niet ons probleem, want als u, uw huis verkoopt komen er wel nieuwe be woners. Maar wij willen niet weg en zo zijn er honderden, maar wij worden zo wel gedwongen om bijvoorbeeld terug te gaan naar het aanrecht met als gevolg minder inkomen, minder besteedbaar inko men en minder te besteden in de gemeente, onder andere bij de winkels. Volgens mij heb ik van de week gelezen dat het besteed baar inkomen in de gemeente Schiedam al lekker laag is. En nog even wat anders: volgens mij is het hondenpoepgehalte daarentegen weer erg hoog in de gemeente Schiedam. Zal het een met het ander te maken hebben? Stoppen met werken, dan heb je minder inkomen meer tijd dus voor een hond. Misschien is dit de oplossing: lekker elke dag om het Stadskantoor, Baggertje daar lekker laten poepen en maar zien wat voor schuivers de gemeente Schiedam nog meer gaan maken. Want dat ze gaan is zeker. Anita van Leeuwen, Schiedam SCHIEDAM - De literaire commissie van het Filmhuis te Schiedam organiseert ieder jaar een schrijfwedstrijd. Totnogtoe zijn er al zestien gehouden. Voor deze commissie worden nog twee vrijwilligers ge zocht, die naast een zekere affiniteit met literatuur vooral ook organi satorische en computer-technische kennis hebben. Dit houdt niet in, dat het een tijdrovend werk is: één maal per jaar wordt de schrijfwed strijd georganiseerd, de inzendingen moeten worden geordend voor jurering en er wordt een boekje uitgegeven met de winnende verhalen en gedichten. Tenslotte is er nog in april de prijsuitreiking. Wie geïnteresseerd is, kan bellen naar Anneke Blok, telefoon 010- 4751785. Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Fluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Plendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto FRED L1BOCHANT ROEL DIJKSTRA Foto MIRJAM VAN DER HOEK ROEL DIJKSTRA Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3