IJ" Avanti Mode heeft 't f De Drie Musketiers van Jeugdtheatersehool Hofplein Bonga besluit Saudade-serie Elke spijker is bedacht! 'kortingsbon' Zuid PrZuiDHOLLAND ff ^£>7 DONDERDAG 3 APRIL 2003 NS2-5 Na het succes van eerdere jongerenproducties als Ka ter en Wat zegt die klok? presenteert het ro theater in november 2003 opnieuw een jongerenvoorstelling: Nooit Meer Slapen. Voor deze voorstelling is het ro theater op zoek naar jong talent in Rotterdam. Voor Nooit Meer Slapen (werkti tel) is het ro theater op zoek naar jonge spelers. Ben je 16+ en woon je in Rotterdam of omge ving, doe dan mee aan de audi ties voor Nooit Meer Slapen. De audities zijn op zaterdag 19, 26 april en 3 mei in de eigen zaal van het ro theater aan de William Boothlaan 8 te Rotterdam en du ren ongeveer drie uur. De voorstelling is gebaseerd op de beroemde MaeBeth van Sha kespeare. Macbeth zal nooit meer slapen. Hij is schuldig aan een gewelddadige moord en wanneer hij zijn ogen sluit, speelt deze moord zich als een film voor zijn ogen af. Hij komt nooit meer tot rust en de zorgen van zijn zieke ziel nemen alleen maar toe. Hij moet door. Er is geen weg meer terug. Deze waanzin en machtswellust vormen het uitgangspunt voor een nieuwe voorstelling van Er- nest van der Kwast in de regie van Patrick van der Weijde. De jongerenvoorstelling Nooit Meer Slapen geeft een kijk op geweld als prikkel voor avontuur in een decadente wereld waarin de waanzin 24 uur per dag hoogtij viert. Kortom, genoeg voer om jongeren voor te schotelen in een mix van muziek, fysiek spel en humor. Houd je van toneelspelen en ben je niet bang voor Shakespeare? Meld je aan voor de nieuwe jon gerenvoorstelling van het ro theater! Stuur een email met je naam, je adres, telefoonnum mers) en leef tijd naar: De eerstvolgende première van het ro theater is evenwel de voorstelling Blote Mien op zaterdag 5 april aanstaande. Blo te Mien verhaalt over de twee zussen Claire en Suzan. Claire wil haar veertig ste verjaardag niet vieren, maar haar zus Suzan heeft besloten cr o ro 3 Q- ro 3 ro ro Volop gratis parkeren voor de deur M O Vart Hogendorplaan 61a - 63a, 3135 BE Vlaardingen Telefoon 010 - 4701669 www.avantimode.nl O 3 N ro 7r ro 3 provincie HOLLAND Kennisgeving beschikking Wet milieubeheer Onderwerp Inzage Inlichtingen deze mijlpaal niet ongemerkt voorbij te laten gaan. In een café organiseert ze een kleine surpri se party voor twee, compleet met ballonnen en confetti. Dansten ze in hun jeugd nog eensgezind op Abba, als volwassen vrouwen zijn Claire en Suzan totaal ver schillende wegen ingeslagen in het leven. Een vlekkeloos ver jaarsfeest zit er dan ook niet in. Blote Mien is vanaf donderdag 3 april (try-outs) te zien in het ro theater en daarna op diverse po dia in Rotterdam en omstreken. Ook zal de voorstelling De Para de aandoen. Zie voor meer infor matie ook www.rotheater.nl Zeventien leerlingen van de Jeugdtheatersehool Hofplein, dependance Voorne, hebben hun mobieltjes tijdelijk inge ruild voor degens. Speciaal voor de nieuwe voorstelling De Drie Musketiers is er twintig weken lang intensief getraind om het duelleren goed onder de knie te krijgen. Een week na de première van Joop van den Ende's 3 Musketiers gaat de nieuwe productie van Jeugdtheatersehool Hofplein in première in theater 222. De Drie Musketiers is een avontuurlijke voorstelling vol strijd en bluf die gaat over kameraadschap, heldenmoed, eer, trouw en over de lief de. In deze bewerking spelen de vrouwen de dappere rol. Zij over treffen de mannen en halen ze uit de problemen. Het verhaal, de kos tuums en het decor zijn authentiek. De emancipatie geeft deze pro ductie het eigentijdse tintje. Musketiers zijn dappere soldaten die de Franse koning en koningin overal en altijd beschermen. De slechte kardinaal Richelieu wil na melijk de macht. Dienstmeisje Jeanne heeft genoeg van haar werk in de kroeg en droomt van een carrière als musketier. Tijdens een kroeggevecht redt ze het leven van de drie musketiers, Porthos, Athos en Aramis. Dan weet ze het zeker! Verkleed als jonge man d'Artagnan vertrekt ze naar Parijs om musketier te worden en sluit zij een bijzondere vriendschap met deze drie mannen. De Drie Musketiers is te zien op de volgende dagen: 5 6 april in Theater 222, Rotterdam, informatie en reserveren: 010 243 50 50 (di. t/m za. van 10 tot 16 uur); 12 13 april in Theater de Goote, Brielle, informatie en reserveren: 0181 47 52 56 (do. en vr. van 11 tot 18 uur); 16 t/m 20 april in Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis, in formatie en reserveren: 0181 31 04 73 (do. en vr. 10 tot 16 uur). Zie ook www.ieugdtheaterhofplein.nl. Zanger en percussionist Bonga is, al ruim 30 jaar lang, een van Afrika's meest succesvolle mu sici. Samen met andere grote namen als Fela Kuti en Miriam Makeba wordt hij wereldwijd gezien als een van de bepleiters van een onafhankelijk Afrika. Zaterdag 12 april 2003 sluit Bonga in de Doelen de succes volle serie 'Saudade' in de Doe len af. Jose Adelino Barcelo de Carval- ho werd in 1943 geboren in Kip- ri, Angola. Al op jonge leeftijd besloot hij afstand te nemen van zijn 'koloniale' naam en nam de Afrikaanse naam Bonga Kuenda aan. Via zijn vader kwam hij in aanraking met traditionele Ango lese muziek en leerde hij zelf de 'dikanza' te bespelen, een percus sie-instrument gemaakt van bamboe. Tijdens de Portugese overheer sing van Angola (1575 - 1975) werden de oorspronkelijke taal en cultuur van het land verbo den. Hiertegen verzette Bonga zich juist op cultureel gebied: hij vormde volksmuziekgroepen waarmee hij traditionele muziek maakte, en richtte zich met tek sten duidelijk op de onmacht, koloniale overheersing, armoede en onrust van die tijd. Als professioneel atleet vestigde Bonga zich begin zestiger jaren in Lissabon, maar moest Portu gal ontvluchten toen bekend werd dat hij actief lid was van de 'Popular Movement for the Libe ration of Angola'. In Rotterdam, waar hij naartoe vluchtte, kwam hij in contact met de Kaapverdi- sche gemeenschap en, beïnvloed door hun muziek, maakte hij het legendarische album Angola 72. Na vele omzwervingen heeft Bonga zich sinds de onafhanke lijkheid weer in Angola geves tigd. Talloze albums heeft hij on dertussen op zijn naam staan en hij heeft hiermee de status van een wereldster bereikt. Bonga's muziek Tijdens de periode die Bonga in diverse Europese steden door bracht, begonnen veel Angole- zen zijn muziek te zien als hét symbool voor verzet. Semba, zijn voornaamste muziekstijl, is geworteld in de oude muziekcul turen van Angola en diende als basis voor samba toen het via de slavenhandel naar Brazilië werd 'geëxporteerd'. Semba combi neert talloze percussie-instru menten met klanken uit Portuge se volksmuziek, terwijl in Bon ga's muziek ook duidelijk in vloeden van Kaapverdische mor- na's en coladeira's te horen zijn. Energieke, dansbare muziek die in Afrika en Portugal een begrip is geworden. Kaarten kosten €16 met re ductie (Pas 65+, CJP, Rotter dampas) 14. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.dedoe- len.nl en bij de Kassa de Doe len, Schouwburgplein 50, Rot terdam via telefoonnummer 010 2171717. Kennisgeving beschikking Wet bodembescherming Onderwerp Inzage Bezwaar Inlichtingen Maarten van der Jagt en Els Neijts In de komende weken gun nen Els Neijts en Maarten van der Jagt lezers van de ze krant een kijkje in de wereld van de horeca. Zij bezoeken hier voor bedrij ven rondom de horeca die er uiteindelijk voor zorgen dat de gast het naar zijn zin heeft. Deze week architect Marco de Vries, ontwerper van toonaangevende Rot terdamse restaurants als Heerenhuys de Heuvel, Fl oor, de Harmonie NV Op slag, Bazar en de onlangs 'officieel' geopende traiteur O'Life. We ontmoeten Marco de Vries tijdens de feestelijke opening van O'Life waarbij hardloopster Nelly Cooman de eer had de openingshandeling te verrichten. Niet toevallig want het ontwerp van deze fraai ingerichte trai- teur/lunchzaak is van zijn archi tectenbureau afkomstig. Aanlei ding voor ons om hem eens te vragen wat er nu allemaal bij komt kijken voordat zo'n ont werp gerealiseerd is. Eerlijkheid Marco de Vries: "Met O'Life heb ik getracht de sfeer van een Amerikaanse deli te creëren. De sfeer van de oude pakhuizen van het Westelijk Handelsterrein is natuurlijk al fantastisch van zichzelf. Door juist die pakhuis sfeer te behouden laat ik de pro ducten juist meer spreken. Want waar draait het bij een traiteur O'Life nu om? Wat wil je over brengen naar mensen die deze zaak komen bezoeken. Voor mijn gevoel draait het bij O'Life om eerlijke producten. Die eerlijk heid van de producten laat ik dan ook terugkomen in mijn ontwerp van de ruimte waarin ze komen te staan. De Vries gaat ons en thousiast voor en toont ons de -mwnoi I E N S ra««3£=is= INDEPENDENT INDEX stoere balken en bakstenen mu ren die dat eerlijke benadrukken. Terwijl hij naar boven wijst zegt hij: "Maar de buizen van de Lichtinstallatie heb ik dus juist weggewerkt want ze verkopen hier tenslotte geen buizen! Zo zijn ook de sterk uitvergrote fo to's met afbeeldingen van men sen die aan het koken zijn niet zonder reden aan de wanden aangebracht. Ze zorgen ervoor dat de bezoeker zich herkent in de afgebeelde persoon. Zo ook is de loop en opstelling van artike len of de logistiek van de bele ving, zoals ik het noem, van we zenlijk belang. Ik dubbel graag dingen: Je leidt de consument ongemerkt tussen al die lekkere dingen door. Dus hij vindt een fles wijn maar daarnaast valt zijn oog weer op de kaas. En van de kaas leidt je de bezoeker weer naar de olijven. Zo zorg ik dat producten elkaar versterken op deze 'overdekte markt' met een modern karakter". Walter Muis, de manager van O'Life, haakt hier op in: "Vooral nieuwe pro ducten willen met O'life onder de aandacht brengen van kook- gekken. Onderscheidend in ons assortiment zijn de Spaanse hammen, een grote keuze aan kazen van Woerdense Reypenaer tot de meest exclusieve rauw- melkse Franse kazen. Daarnaast zullen er doorlopende proeverij- en zijn met olijfolie of proeverij- en van wijnen uit bepaalde ge bieden." De Vries verduidelijkt het belang van het ontwerp van een horeca gelegenheid aan de hand van zijn bekendste visitekaartje, restau rant Bazar aan de Witte With- straat. "Hoe logisch restaurant Bazar er ook uitziet", vertelt hij enthousiast, "die sfeer van toe valligheid, dat ongedwongene, alles aan het interieur is bedacht tot aan de laatste spijker toe." Waarna hij er lachend aan toe voegt: "Ik wou bijna zeggen 'de laatste schroef', want 'de schroef' dat was de laatste we ken echt 'hot news'. Het is altijd leuk om de reacties van mensen te zien als je dus vertelt dat dat oriëntaalse sfeertje van een oos terse bazar tot in de kleinste de tails is bedacht door een Hollan der met de naam De Vries! Behalve traiteur en delicates sen biedt O'Life ook de moge lijkheid om ter plekke iets te eten. Achter in de zaak van maar liefst 350 m2 winkelop pervlakte kun je aan lange ho ge tafels kleine gerechten eten zoals luxe broodjes. Adres: Van Vollenhovenstraat 15-35, Wes telijk Handels Terrein. Ope ningstijden di-za 10.00-20.00, zo 12.00-18.00. Tel: (010) 436 70 71. Informatie De Vries: Architect interieurarchitect Mathe- nesserlaan 3363021 HZ Rotter dam, (010) 4773707. Matthaus Passion - Bach Laurenskerk in Rotterdam HOLLAND BOYS CHOIR Aktie 100ste uitvoering I I I I I <D CD mt 3 i -t 0) 0) IQ 3 CD CD -t DJ CD mi I-+ a> 3. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 18 maart 2002 een aanvraag om vergunning krachtens de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van P. van der Kooij Groep N.V. om een vergunning voor het veranderen van de inrichting aan de Nieuwe Waterwegstraat 21 te Schiedam. De verandering betreft de uitbreiding van de inrichting met zes tanks ten behoeve van de opslag van Acitex (veevoerproduct), de uitbreiding met één tank voor de opslag van Betacid (een zuurmix) alsmede het veranderen van enkele voorschriften met betrekking tot de houtinzameling en houtverwerking. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op grond van artikel 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De inhoud van de beschikking is gewijzigd ten opzichte van de tekst van de ontwerpbeschikking naar aanleiding van ontvangen bedenkingen. U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 4 april 2003 tot en met 15 mei 2003 op werkdagen van 08.30 uur tot 16.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - de Stadswinkel van de gemeente Schiedam (in het stadskantoor), balie bouwen, wonen en milieu, Stadserf 1 te Schiedam; - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, na telefonische afspraak (010 - 246 84 02). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de besthikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Voor nadere inlichtingen over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer J. Daams van de DCMR, telefoonnummer: 010 - 246 84 57. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met de DCMR, telefoonnummer: 010 - 246 84 03. Projectnummer; 340868 W „WW»»» De voorstelling Blote Mien gaat zaterdag 5 april in première in het ro theater in Rotterdam. Daarna volgt tot eind augustus een tournee langs diverse (wijk)podia in Rotterdam en daarbuiten. Foto: JOKE VAN BILSEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat zij op grond van artikel 39, lid 2, van de Wet bodembescherming met het saneringsplan voor de locatie Nieuwe Maasstraat 2a in de gemeente Schiedam, kadastraal bekend onder sectie M, nummer 2258 hebben ingestemd, en hebben besloten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van urgentie van het uitvoeren van sanerende maatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming zolang er geen herinrich ting of anderszins gebruikswijziging plaatsvindt. Voorafgaand aan deze beschikking heeft de ontwerpbeschikking gedurende vier weken ter inzage gelegen, waarop geen reacties zijn binnengekomen. U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 4 april 2003 gedurende zes weken op de volgende plaatsen inzien: - de Stadswinkel van de gemeente Schiedam (in het stadskantoor), balie bouwen, wonen en milieu, Stadserf 1 te Schiedam; - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, na telefonische afspraak (010 - 246 84 02). Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaar schrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking of verzending van het besluit worden verzonden, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, t.a.v. het Awb- secretariaat, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Tevens wordt verzocht een kopie van het bezwaarschrift en/of het verzoek 0111 voorlopige voorziening te sturen aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw K. Molenaar van bureau Bodem van de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoonnummer: 010-246 83 80. Projectnummer: 941354/B40 Wbb-code: DC060600354/B40 alléén door jongens- en mannenstemmen EURO KORTING Zaterdag 5 april aanvang 18.30 uur Pieter Jan Leusink dirigent barokorkest solisten Gratis CD bij 2 toegangskaarten I Naam Adres Pc./Plaats_ (aantal) 22,50 i.p.v. 27,50 Verkritabair bil VW Rotterdam WV Schiedam WV Vlaardingen Lindenberg Muziek, Slaak 4 in Rotterdam Rietschoten, Keizerswaard 8 in IJsselmonde Graaf Boeken, Goudenregenstr. 12 in Capelle a/d IJssel Brugzicht Muziek, Ijsseldijk 422 in Krimpen a/d IJssel Telefonisch reserveren: 0525-684819 andere reducties n.v.t. max. I CD per bon G

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 5