Twee burgemeesters in 'watersnoodrally' Tien jaar Arsenaal van Des Bouvrie KORTWEG R#B BOON SCHIEDAM Wijkcoördinator Radha Buldeorai: 'Er kan ook 's nachts geskate worden Rijden voor 40.000 euro voor weg in Kameroen Gemeente krijgt meer tijd voor onderbouwing plan Groenoord Circus Bongo op Bachplein Schilderdagen op Fort Drakensteijn CoBrA-wedstrij d met week verlengd Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 9 APRIL 2003 15 - 1440 SCHIEDAM - Speeltuin Fort Drakensteijn kan nog vrijwilli gers gebruiken voor de schilder- dagen op zaterdag 12 april en 10 mei. Vorig jaar heefït een groep de speeltuin Fort Drakensteijn in het Beatrixpark flink opgeknapt. Toen is een aantal grote speel toestellen voorzien van een verf je. De opknapbeurt is nog niet helemaal voltooid, nog steeds moeten er speeltoestellen wor den geverfd. Ook de toegang naar de kinderboerderij heeft nog een nieuwe verflaag nodig. Daarom wordt er op de zaterda gen 12 april en 10 mei 2003 op nieuw een schilderdag gehou den. Daarvoor zijn nog ververs nodig. Vrijwilligers kunnen zich opgeven bij de kinderboerderij Het Hoefblad, telefoonnummer 010-631529. Voor gereedschap pen en broodjes wordt gezorgd. Overigens op de genoemde da gen is de speeltuin gesloten voor het publiek. Meer informatie over de schil derdagen is te verkrijgen bij An- nemiek Guis, telefoonnummer 010-4700302. SCHIEDAM - De prijsuitrei king van de CoBrA-wedstrijd is een week uitgesteld en vindt nu plaats op zaterdag 12 april. In diverse winkeletalages op de Broersvest, Hoogstraat en Broersveld zijn kunstwerken te zien. Deelnemers aan de wed strijd moeten raden welk kunst werk waar te zien is. Deelname formulieren zijn verkrijgbaar bij de winkeliers. Er zijn hiermee twee hoofdprijzen te winnen. Een winnaar kan een werk naar keuze uitkiezen bij een van de deelnemende kunstenaars in sa menwerking met Stichting Kunstwerkt. Een andere winnaar mag samen met de Artoteek Schiedam zijn prijs uitzoeken. Ook voor de kinderen is er een wedstrijd, zij moeten zoeken naar de cobra's die zijn ontsnapt op de Broersvest. De winnaars hiervan ontvangen vanzelf be richt. KUNSTGEBITTEN (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) Mischa Ik ben een grote grijze gekas- treerde kater van bijna 9 jaar. Mijn karakter is nogal eigen wijs. Zo wil ik rustig in de zon liggen soezen. Kinderen zijn aan niet besteed. Wel vind ik het leuk om zo nu en dan naar buiten te kunnen. Andere katten vind ik geen probleem. Wie geeft mij een katvriendelijk tehuis? Rollo Ik ben een heel vrolijk hondje van ongeveer 1,5 jaar. Spelen is SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Harga- hoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Mischa en Rollo. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen baas of een nieuwe. De medewerkers van de Hargahoeve laten hun 'vondelingen' zelf aan het woord. mijn vak, ik kan er niet mee op houden en als u van huis bent, doe ik dat ook met de spullen die u heeft. Dat is natuurlijk niet zo ge slaagd, dus dat moet ik nog af leren. Eigenlijk hebben ze mij nog helemaal niks geleerd. In het asiel heb ik wel geleerd dat als ik zit, ik een snoepje krijg. En ballen breng ik nu ook al te rug. Zo wil ik nog veel leren en dan zul u zien wat ik allemaal in mijn mars heb. Wie heeft er tijd en geduld met mij? Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tus sen 11.00 en 12.00 uur en tus sen 13.30 en 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over de dieren: telefoon 4714151 en internetsi te www.hargahoeve.nl. Door SANDRA DON SCHIEDAM - Er lag al een skatebaan, maar die vol deed niet meer aan de hui dige eisen en wensen van de gebruikers. Daarom moest er vervanging komen. Dat ging niet zonder slag of stoot. Zaterdag werd de nieuwe skatebaan aan de Vlaardingerdijk in de wijk Nieuwland feestelijk geo pend. Jongeren kunnen nu weer naar hartelust skaten en hun kunsten vertonen op twee nieuwe speelelemen- ten. Toen een aantal jaar geleden een maal bekend was dat er een nieu we baan moest komen, bleek dat niet zo makkelijk als werd ge dacht. Een bouwaanvraag moest worden ingediend bij de ge meente, waar bewoners op kon den reageren. Er moest overlegd worden met de politie, Jongeren werk, de jongeren zelf en de ver schillende wijkorganisaties. Ook bleek dat het beschikbare budget niet voldeed aan de eisen. Er moest dus ergens geld vandaan komen. "Gelukkig ging toen het project 'Nieuwland aan zet' van start, dat de herstructurering en leef baarheid in Nieuwland moet ver beteren", weet wijkcoördinator Radha Buldeorai. "Het Rijk heeft geld beschikbaar gesteld om alle speelobjecten in de wijk Nieuwland op te waarderen en te kijken waar nieuwe speelplekken kunnen worden gerealiseerd. De skatebaan valt ook onder 'speel objecten' en zo bleek er dus geld beschikbaar om een nieuwe baan aan te leggen." Zo gezegd, zo ge daan. Nu is er in de wijk Nieuw land een speeleiland voor kinde ren tot 12 jaar. De jongeren van af 12 jaar kunnen nu terecht op de nieuwe skatebaan. Buldeorai: "Het leuke aan dit project is dat zowel de jongeren uit de wijk Nieuwland als Schiedam-West gebruik kunnen maken van de skatebaan. De Vlaardingerdijk ligt namelijk precies op de grens." Een vrij grote skatebaan, die in de toekomst kan worden uitgebreid naar vijf speelelemen- ten, is nu het resultaat. "De jon geren zijn dan ook betrokken bij de realisering van de baan. Zij moeten er immers skaten. De soort speelelementen hebben zij uitgekozen. Daarom is het nu ook echt 'hun' skatebaan." Afspraken Skaten en lawaai; van het een komt het ander. Maar weinig be woners hebben bezwaar gemaakt tegen de komst van een nieuwe, grotere baan, die vanzelfspre kend meer jongeren zal aantrek ken en daardoor ook voor meer geluidsoverlast zal zorgen. "Alle bewoners zijn geïnformeerd, maar weinig mensen hebben pro test aangetekend", vertelt Bul deorai. "We hebben onderling dan ook goede afspraken ge maakt. Zo werken Jongeren werk, politie, de jongeren zelf en de wijk Nieuwland samen om de overlast binnen de perken te hou den." Zo kan er altijd geskate worden, in principe ook 's nachts. Al zal dat niet gestimu leerd worden. Er is namelijk geen verlichting aangebracht en zonder licht, is het moeilijk ska ten. "Als je lantaarnpalen plaatst, werk je eigenlijk de geluidsover last en het aantrekken van rot zooi in de hand. Op deze manier hopen we dat de overlast voor bewoners binnen de perken blijft. Met behulp van toezichthouders van de politie en Jongerenwerk moet dat wel lukken. Het is de bedoeling dat jongeren aan de Vlaardingerdijk met plezier kun nen skaten en dat is volgens mij nu wel het geval." SCHIEDAM - Onder het motto 'Asfalt voor Kame roen' gaan twee burgemees ters op zondag 13 april met eikaar de strijd aan in een 'watersnoodrally'. Deze kaartleesrit voert over Goe- ree-Overflakkee en Schou- wen-Duiveland, langs ka rakteristieke plaatsen en monumenten, die samen hangen met de overstro mingsramp van 1953. Start en finish zijn in Schiedam. De organisatie is in handen van de rotaryclub Schie dam De Veste. Het doel van de rally is het bij eenbrengen van 40.000 euro voor het aanleggen van een as faltweg naar een ziekenhuis in SCHIEDAM - Meubelontwerper Jan des Bouvrie heeft zaterdag de verjaardag van zijn bedrijf Het Asrsenaal gedeeltelijk gevierd in Schiedam. Het is tien jaar geleden dat hij de deuren opende van zijn eerste woonwinkel in Naarden. Inmiddels zijn er drie vestigingen, waaronder een in Schiedam aan de Korte Haven in het voormalige Roelantshof. Speciaal voor het tweede lustrum kwam de ontwerper naar de jeneverstad om een lezing te geven over het thema Stijl en de Schiedamse vestiging van zijn winkelbedrijf. Kameroen, waar één van de rota- ryleden vroeger heeft gewerkt. De gedachte daarachter is, dat Zeeland en Zuid-Holland na de ramp veilige dijken hebben ge kregen, maar dat de mensheid er in diezelfde vijftig achterliggen de jaren niet in is geslaagd om de stoffige en hobbelige zandweg naar een ziekenhuisje in een ver land te voorzien van een degelij ke laag asfalt. Aan alle rotaryclubs in Zeeland en Zuid-Holland worden in het kader van deze herdenkingsrally meters asfalt verkocht voor 50 euro per meter. De burgemees ters die min of meer letterlijk 'de kar trekken' zijn burgemeester mr. Jack Asselbergs (gemeente Schouwen-Duiveland) en drs. Reinier Scheeres (gemeente Schiedam). Hun auto's krijgen dan ook de startnummers 1 en 2. Zij rijden beiden in een auto met het bouwjaar 1953. Burgemees ter Asselbergs rijdt als navigator mee in een MG TD, die eigen dom is van chauffeur Arie Springvloet Dubbeld uit Middel- harnis. Burgemeester Scheeres rijdt in zijn eigen 2CV uit 1953. Animators van de rally zijn Hans van Dalen en automobielonder nemer Gijsbert Kalfsbeek, bei den leden van de rotaryclub Schiedam de Veste uit Schiedam en autoriteit op het gebied van historische autorally's. Erbarmelijk Hans van Dalen vertelt dat zijn rotaryclub heeft geprobeerd het herdenken van de watersnood 1953 te combineren met hulp aan het Afrikaanse land Kame roen. "Een van onze leden, Henk Jan Wouters, heeft van 1978 tot 1982 in Kameroen gewerkt als ontwikkelingsarts. Toen hij on langs daarheen terugkeerde om zich te laten informeren over de medische vorderingen in het missieziekenhuis van Shishone, zag hij daar nog altijd de erbar melijk slechte weg naar het zie kenhuis." "De patiënten, die vaak op pri mitieve voertuigen worden aan gevoerd, moeten nog altijd zand happen. En patiënten met inwen dige aandoeningen lijden bij het transport nog altijd helse pijnen als gevolg van de gaten en kuilen in die weg. We hebben ons toen gerealiseerd, dat wij als Neder landers na de ramp van 1953 in staat zijn geweest om met bijna onbeperkte middelen onze vei ligheid en welvaart te waarbor gen, terwijl een stoffige zandweg naar een ziekenhuis in Kame roen nog altijd een plaag is voor de patiënten. Vandaar de actie 'Asfalt voor Kameroen'. We hebben een offerte gevraagd en het blijkt dat die rampweg in Shishone-Kameroen voor onge veer 40.000 euro geasfalteerd kan worden. Daar spannen we ons nu voor in", aldus Van Da len. Aan de rally kunnen maxi maal zestig equipes deelnemen. Dat aantal is al gehaald (voor honderd euro per equipe). De Zeeuwse en Zuid-Hollandse ro taryclubs kopen meters asfalt voor vijftig euro per meter. Di verse relaties en steunfondsen zorgen voor aanvullende spon soring. Naar verwachting leidt dat tot een totaalbedrag van 22.000 tot 28.000 euro. Het Cor- daid Service Fonds is bereid die opbrengst te verdubbelen. Zo wordt het streefbedrag vermoe delijk ruimschoots gehaald. Route De kaartleesrit begint op zondag 13 april om 08.30 uur bij BMW- garage Kalfsbeek in Schiedam. Elke minuut wordt een equipe 'afgeschoten'. De tocht gaat over de kop van Goeree. Op een rond vaartboot nabij restaurant De Punt bij Ouddorp wordt koffie gedronken. Via de kop van Schouwen vervolgen de rallyrij ders hun tocht naar het werkei- land Neeltje Jans, waar de lunch wordt gebruikt. De rit gaat ver der via Noord-Beveland en de Zeelandb'rug naar het water snoodmuseum bij Ouwerkerk. Daar staat de thee klaar. Dan volgt het laatste traject via Oude Tonge en de Haringvlietbrug naar Schiedam. De prijsuitrei king is omstreeks 19.30 uur in Schiedam bij automobielbedrijf BMW/Kalfsbeek te Schiedam. Volgens organisator Hans van Dalen is de kaartleesrit géén snelheidswedstrijd. "De rally is uitsluitend bedoeld om de" deel nemers te testen op hun vaardig heid om kaarten en opdrachten goed te lezen. Er zijn uiteraard veel kneepjes en foefjes ver werkt. De deelnemers passeren 42 bemande en onbemande con troleposten en stempelposten. De kunst is altijd om de afstand tussen twee posten via de kortst mogelijke route af te leggen. De gemiddelde snelheid van een kaartleesrally is doorgaans 30 ki lometer per uur. De twee burge meesters gaan dus wel de strijd met elkaar aan, maar zeker niet op het vlak van de snelheid." De rallyroute is in totaal 247 km lang. Het begin en het eind voe ren over de autosnelwegen rond Rotterdam. Het echte rallyrijden voltrekt zich op de eilanden. Daarbij wordt het puntensysteem van de Tulpenrally toegepast. SCHIEDAM Zondag is er een dienst bij De Evangelisch Lutherse Gemeente, Lange Nieuwstraat 219, aanvang 10 uur, voorganger is J. van Lambalgen De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap. Westvest 90-92 houdt zondag om 10.30 uur een dienst, voorganger is Ds. E.P. Meijering. Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visitatiekerk- viering met palmwijding en pal- muitdeling en met zang door het koor Laus Deoonder leiding van Numa Bracamonte. Zaterdag viering om 17.00 met muzikale begeleiding.Voorganger in beide diensten is Pastor Tessica Dam. In podium cafe De Graauwe Hengst, morgen vanaf22.00 uur. Het Barend Petersen Sex-tet. Vrijdag vanaf 21.00 uur de fina le van de Popprijs Schiedam met: 21.20 uur Vokuhila, 22.40 uur Floodstain,00.00 uur Tjolk. Zaterdag vanaf 21.00 uur draait Rocka-billy Tim platen en cd's. In de Frankenlandkapel is zon dag om 9.15 uur eucharistievie ring met als voorganger pater Kees Veltman met medewerking van de heer Wim Bovy en het Liduina- koor. Morgen ontvangt Harmonia dhr. Harry Woerst die een bloemen- seance verzorgt met door u mee gebrachte bloemen, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toegang 5 euro. De Passage (christelijk maat schappelijke vrouwenbeweging) maakt op 10 april een paasdeco- ratie, zelf meenemen bakje, mesje/ snoeisnaar. Aanvang 19.45 uur in De Stuurhut Nijhof- fplein 21, voor info: tel. 4708948 of 4704516. STICHTING WELZIJN In De Blauwe Brug, Bachplein 590 is vandaag van 13.30 tot 15.30 uur een kinderrommel markt. OUDERENWERK Woensdag 16/4: Bingo In dien stencentrum de 4 Molens,van 13.30 tot 15.30 uur,kosten 3,20 euro (6 ronden). SCHIEDAM - De behandeling van het voorontwerp bestemmings plan Groenoord vraagt meer tijd dan verwacht. Het voorontwerp ligt momenteel om advies bij de Provinciale Planologische Commissie (PPC). De PPC zal naar verwachting in mei advies uitbrengen aan de Provincie, waarna deze haar standpunt zal bepalen. De vraag die speelt is óf en op welke wijze op dit moment bij de be oordeling van het bestemmingsplan rekening moet worden gehouden met een eventuele aanleg van de A4 en wat daarvan dan de mogelijke gevolgen zijn voor de bouwlocaties langs de A20 en de geprojecteer de A4. Het is namelijk nog niet helemaal duidelijk hoe de A4 eruit gaat zien, als deze zal worden aangelegd. Vorige week hebben vertegenwoordigers van de gemeente en de Klankbordgroep Groenoord (de samenwerkende bewonersorganisa ties) hierover een eerste reactie gegeven aan de PPC. Naar aanleiding hiervan heeft de PPC zichzelf vier weken extra gegund om tot een de finitief advies te komen. In die periode kan de gemeente zijn onder bouwing leveren. Het nieuwe bestemmingsplan voor Groenoord is in feite de juridische vertaling van de wijkontwikkelingsvisie, die is opgesteld door ge meente en Woonplus en in overleg met de Klankbordgroep Groe noord. Nu er door de Provincie nog geen besluit is genomen over het voorontwerp bestemmingsplan kan de gemeente bouwaanvragen voor Groenoord-Zuid nog niet goedkeuren. Om de ontwikkeling van nieuwbouwplannen in Groenoord ter hand te nemen is door de gemeente Schiedam en Woonplus de Wijkontwik kelingsmaatschappij Groenoord (WOG) in het leven geroepen. De WOG heeft een nieuwsbrief uitgebracht voor de bewoners van Groe noord over de gevolgen van de vertraging in de bestemmingsplanpro cedure voor de voortgang van de nieuwbouwplannen in Groenoord- Zuid. SCHIEDAM - Circus Bongo strijkt neer in Schiedam. Het circus viert dit jaar zijn 25-jarig bestaan met een feestelijk programma. Op het Bachplein is de voorstelling vier keer te zien: op donderdag 17 april om 16.15 uur, op zaterdag 19 tot en met maandag 21 april om 15.00 uur. Kaarten zijn vanaf de eerste speeldag aan de kassa ver krijgbaar tussen 11.00 en 12.00 uur en dertig minuten voor aanvang van de show. Prijzen variëren van 8 tot 11 euro. De voorstelling heeft als titel 'Circus-Juwelen', vanwege het zilveren jubileum. De circustent wordt omgevormd tot een koninklijk paleis, compleet met kroonluchters, roodpluche, koper en goud. Als rode draad loopt het verhaal van de Koningin van Circus Bongo en de Ko ning. BRILMODE cr Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 wegenEr huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Af' 1 Jongeren kunnen kunsten vertonen op nieuwe skatebaan in Nieuwland At - „V De nieuwe skatebaan aan de Vlaardingerdijk die zaterdag officieel in gebruik is genomen kan nog worden uitgebreid. Foto MARIE SUZANNE ASSIE ROEL DIJKSTRA Foto FRED UBOCHANT ROEL DIJKSTRA PERSOL RAY-BAN SERGIO TACCHINI GIORGIO ARMANI SERENGETI Schiedam Hof van Spaland 5 www.brilmoderobboon.nl Telefoon: (010) 470 17 30

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3