89 Gemeenteraadsvergadering 14 april 2003 uJ 1 Vraag ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan Paspoort aanvragen Nederlandse Identiteitskaart (NIK) aanvragen Koninginnedag 2003 Prikacties beveiliging wonin gen door politie in Oost Gemeente gaat aanhangwagens, caravans, keetwagens e.d. van de openbare weg verwijderen Officiële opening Wijk- servicepunt Oost en Centrum www.schiedam.nl Openstel Basiliek van Schii Parkeert van same Eierdoppei Bibliotheel Spreekuur Gemeentel Ombudsm; DONDERDAG 10 APRIL 2003 ns2r6 DOh VERKEERSBESLUITEN PLAATSING OP DE GEMEENTELIJKE MONUMENTENLIJST .T f 7* KAPVERGUNNINGEN Informatie Gemeente Schiedam op internet: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEE r De gemeenteraad van Schiedam vergadert op maandag 14 april 2003, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. Onderwerpen op de agenda zijn o.a.: Modernisering van het stelsel van gronduitgifte. Het college heeft het voornemen uitgesproken het stelsel van gronduitgifte te vernieuwen. Bestanddelen daarvan zijn uitgifte van grond in eigendom, omzetting van erfpacht in eigendom en tegen het licht houden van de bestaande regels. Omdat deze wijziging ingrijpende gevolgen kan hebben voor de gemeente wordt eerst de gemeenteraad in de gelegenheid gesteld hierover zijn mening te geven. Het debat dat is gestart in de commissie Bestuur en Cultuur op 31 maart wordt in de raad voortgezet. Motie flitscamera's. De motie om flitscamera's te plaatsen om de verkeersveiligheid te verbeteren, is in de vorige raadsvergadering niet in stemming gebracht; dat zal naar verwachting alsnog gebeuren. Bezwaarschriften tegen voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan Ziekenhuis. Bezwaarschriften tegen voorbereidingsbesluit Binnenstad. Krediet op peil brengen middengebied De Velden. Beheersmatige investeringen openbaar groen 2003. Evenementen en stadspromotie. Krediet passantenhaven Doeleplein. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken is mogelijk aan het begin van de vergadering. Daarvoor dient u zich aan te melden bij de griffier, ten minste 48 uur voor de vergadering, dat is dus in de praktijk op de vrijdag voor de vergadering. Informatie bij de griffier: J. Gordijn tel. (010) 246 57 88, e-mail: jgordiin@schiedamnl Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad Iedereen heeft het recht de gemeenteraad toe te spreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeenteraadsvergadering ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels. Daarnaast kunnen bepaalde kwesties beter aan een ander worden voorgelegd. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Voor veel kwesties kunt u contact opnemen met een ambtenaar; daarnaast hebben de wethouders en de burgemeester een spreekuur. Via deze wegen moeten veel proble men opgelost kunnen worden. De gemeenteraad moet controleren of het college zijn taken goed uitvoert; daarvoor moet het college dan wel eerst de gelegenheid hebben gehad. Met de raad kunt u niet in discussie. Wilt u met raadsleden in discussie - over zaken waarover die raadsleden gaan - dan kan dat wel in een commissievergadering. Ook daarvoor geldt dat een telefoontje naar een ambtenaar of wethouder veel duidelijk kan maken. Voor het spreekrecht gelden de volgende regels: U meldt zich ten minste 48 uur voor de vergadering aan bij de griffier (zie hieronder). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het algemeen op de vrijdag voor de raadsvergadering. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg voor uw probleem niet praktischer is. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers dan kan dit door de voorzitter van de raad worden beperkt. U mag niet over personen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders, voor zover aanwezig. Nadat u uw betoog hebt afgerond, zal worden aangegeven hoe hiermee zal worden omgegaan. Gaat het om een onderwerp dat op de agenda staat, dan kan de raad uw betoog daarbij betrekken. Het kan ook nuttig zijn uw onderwerp te agenderen voor een commissievergadering. Het gebeurt ook wel dat moet worden geconstateerd dat de raad "niets kan" met uw verhaal. Dat is voor u en voor de raad vervelend; deze publicatie probeert de kans daarop de verkleinen. De griffier, J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: i.gordiin@schiedam.nl Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 7 april 2003 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande straten tezamen aan te wijzen als een zone waarvoor een maxi mum snelheid geldt van 30 km/uur, door het plaatsen van de borden model E10(A1) en El 1 (Albijlage I RW; deze snelheid wordt bereik door de gerin ge rijwegbreedte, korte rechtstanden en/of aanleg van een verkeersdrempel op diverse plaatsen: Van Beethovenplein, Griegplein, Chopinplein, Sibeliusplein, Van Beethovenlaan, Borodinlaan, Vivaldilaan, Smetanalaan (het niet als erf aangewezen weggedeelte), Lisztplein, Schubertplein, Bachplein (het niet als erf aangewezen weggedeelte), Puccinistraat, Verdistraat, Rossinistraat, E.v.Beinumlaan (tussen Laan van Bol'Es en de Vivaldilaan), Willem Andriessenlaan, Hargplein, Schiedamseweg (tussen Zwaluwlaan en Hargsingel), Prinses Beatrixlaan, Meeuwensingel, Leeuweriksingel, Fazantlaan, Kievitslaan, Koekoekslaan (ten noor den van de Zwaluwlaan), Vinkenlaan, Kerklaan (tussen Olivier van Noortstraat en Meeuwensingel); 2. de gehandicaptenparkeerplaats op de Iepenlaan, hoek Meidoornlaan, op te hef fen door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord; 3. op de volgende plaatsen een gehandicaptenparkeerplaats op kenteken aan te wijzen door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV: a. Rotterdamsedijk, nabij pand nr 277a a. Van Marumstraat nabij pand nr 17b b. Parkweg, nabij pand nr 307 c. Nw. Damlaan, nabij pand nr 413 d. Newtonplein, nabij pand nr 18a e. Willem de Zwijgerlaan, nabij pand nr 17 f. Rubensplein, nabij pand nr 4a g. Parkweg, nabij pand nr 227 h. Schaperlaan, nabij pand nr 53 i. Cartesiusstraat, nabij pand nr 32b j. Havendijk, nabij pand nr 385 k. Wattstraat, nabij pand nr 151 1. Rotterdamsedijk, nabij pand nr 258b m. Nw. Damlaan, nabij pand nr 419 n. Van der Elststraat, nabij pand nr 18 o. Kleermakerpad, nabij pand nr 14 p. Van Swindenstraat, nabij pand nr 56 q. Den Bommelsestraat, nabij pand nr 11 r. Dr. Schaepmansingel, nabij pand nr 179 4. het parkeren aan de noordzijde van de Kerklaan, tegenover de panden nrs 48 t/m 58, over een lengte van ca. 60 meter, te verbieden door het plaatsen van het bord model El bijlage I RW; 5. de algemene gehandicaptenparkeerplaats in de Oostsingel, nabij pand nr 2, op te heffen door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord; 6. het parkeren aan de westzijde van de Lange Achterweg, ten zuiden van nr 42, te verbieden door het plaatsen van het bord model El bijlage I RW; 7a. in de N.A. v d Burgsingel een geslotenverklaring in te stellen voor alle bestuur ders behalve (brom)fietsers in zuidelijke richting door het plaatsen van de borden C02 en C03 bijlage I RW met onderbord; 7b. in de Bouwmeesterweg t.h.v. de nrs 48 t/m 52., een geslotenverklaring in te stellen voor alle bestuurders behalve (brom)fietsers in oostelijke richting door het plaatsen van de borden C02 en C03 bijlage I RW met onderbord; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenorganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan wor den ingewonnen bij de heer Braam, tel.: (010) 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekend making. De maanden mei, juni en juli zijn piekperioden voor het aanvragen van reis documenten. Dit betekent dat er in de Stadswinkel lange wachttijden kunnen ontstaan. Om de aanvragen een beetje te spreiden adviseren wij u ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan te vragen. Tussen aanvragen ert afhalen van een reisdocument zit minimaal vijf werkdagen. De documenten worden op een centraal punt aangemaakt en u moet er rekening mee houden dat er door de drukte vertraging kan ontstaan bij het aanmaken van de documenten. Wilt u nadere informatie belt u dan met het Gemeentelijk Informatiepunt, telefoonnummer (010) 246 53 04 of stel uw vragen via e-mail op het volgende adres: info@schiedaro .nl Voor het aanvragen van een nieuw paspoort heeft u nodig: een recente pasfoto (geen schoolfoto) uw huidige paspoort uw identiteitskaart als u die bezit Kinderen tot 18 jaar moeten persoonlijk komen en hebben toestemming nodig van beide ouders. Bij de aanvraag moet ook het paspoort van beide ouders meegeno men worden (als u geen paspoort bezit dan uw Identiteitskaart). Voor het bijschrijven van kinderen in het paspoort van de ouders is het noodzake lijk dat een pasfoto (geen schoolfoto) wordt meegenomen. Beide ouders moeten toestemming geven voor de bijschrijving in het paspoort. Ook moet een kopie ingeleverd worden van het legitimatiebewijs van de ouders. Bij het aanvragen van de bijschrijving moeten de kinderen aanwezig zijn. De prijs van een paspoort is: 35,58. Voor het bijschrijven van kinderen in een nieuw paspoort betaalt u 7,38 per kind. Bijschrijven van kinderen in een bestaand paspoort kost 17,22 per kind. Denkt u eraan dat het paspoort persoonlijk aangevraagd èn afgehaald moet worden en dat het minimaal vijf werkdagen duurt voor u uw paspoort kunt ophalen. Dit geldt ook voor bijschrijvingen in het paspoort. De Stadswinkel is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Wilt u nadere informatie dan kunt u contact op nemen met het Gemeentelijk Informatiepunt, tel. (010) 246 53 04, e-mail: info@schiedam.nl Met een Nederlandse Identiteitskaart (NIK) kunt u alleen reizen binnen de Europese Unie, uitgezonderd zijn bijvoorbeeld de voormalige Oost Europese landen. Voor het aanvragen van de NIK heeft u nodig: een recente pasfoto (geen schoolfoto) alle in uw bezit zijnde reisdocumenten paspoort ouders ais kinderen daarin zijn bijgeschreven Kinderen tot 12 jaar hebben toestemming nodig van beide ouders. Bij de aanvraag moet ook het legitimatiebewijs van beide ouders meegenomen worden. De prijs van een Nederlandse Identiteitskaart is: 28,73. Denkt u eraan dat de Nederlandse Identiteitskaart persoonlijk aangevraagd èn afge haald moet worden en dat het minimaal vi jf werkdagen duurt voor het document klaar is. De Stadswinkel is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Wilt u nadere informatie dan kunt u contact op nemen met het Gemeentelijk Informatiepunt, tel. (010) 2465304, e-mail: infb@schiedam.nl Burgemeester Knappertlaan 120 Burgemeester Knappertlaan 130 Burgemeester Knappertlaan 132 Burgemeester Knappertlaan 134 Burgemeester Knappertlaan 138 Burgemeester Knappertlaan 167 Burgemeester Knappertlaan 169 Hoofdstraat 42, 44 en 46 Hoofdstraat 215a Hoofdstraat 215 b Hoofdstraat 293 en 295 Julianapark Leliestraat 1 - Groenelaan 64 Leliestraat 10 Marconiweg 5 en 7 Nassaulaan 40 Nassaulaan 45 Nassaulaan 47 Nassaulaan 49 a Nassaulaan 49 b Nassaulaan 70 Nassaulaan 73 Nieuwe Haven 147 Nieuwe Haven 151 Nieuwe Haven 153 Rijnstraat 1 Singel 70 Singel 72 Singel 74 Singel 76 Singel 78 Singel 80 Singel 104 Singel 155 Singel 157 Singel 159 Westfrankelandsestraat 10 1 Westfrankelandsestraat 14 Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend dat zij op 25 maart 2003 hebben besloten de volgende panden krachtens artikel 3 van de "Monumenten verordening 1994"van de gemeente Schiedam aan te wijzen tot gemeentelijk monument en te plaatsen op de gemeentelijke monumentenlijst: De hierop betrekking hebbende stukken liggen voor belanghebbenden vanaf 9 april 2003 gedurende zes (6) weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. N.B.: Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. J* V! ~-\ Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 kastanje, staande op de binnenplaats Noordvest 87, in verband met de situering. 1 ceder, staande in de achtertuin Smetanalaan 111, in verband met de situering. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belangheb benden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onver wijld spoed vereist, Verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuurs recht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. De burgemeester van Schiedam heeft inmiddels een aantal aanvragen ontvan gen voor het organiseren van festiviteiten op koninginnedag. Mocht u voorne mens zijn activiteiten te organiseren op 30 april 2003, maar heeft u dit nog niet gemeld of aangevraagd, dan wordt u verzocht vóór 11 april 2003 contact op te nemen met de afdeling Bestuurs- en Managementondersteuning, Team Veiligheid. Afdeling BMO, Team Veiligheid, L. Wignand, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Telefoon: (010) 246 58 07, Fax: (010) 246 53 64. Aanvraagformulieren zijn af te halen en telefonisch op te vragen bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 te Schiedam. Het Gemeentelijk Informatiepunt is bereikbaar via het telefoonnummer (010) 246 53 04. Wanneer u niet vóór 11 april 2003 de mogelijkheid heeft een aanvraag in te dienen wordt u verzocht contact op te nemen met de heer Wignand. Op dinsdag 15 april 2003 houden de medewerkers van het Politiewijkteam Oost voor de tweede keer een prikactie in Schiedam - Oost. Van 18.00 tot 21.30 uur kan de politie - bij u aan de deur staan, om samen met u - als u daar behoefte aan hebt - te kijken hoe het met de beveiliging van uw woning is gesteld. De acties zijn preven tief en worden samen met de veiligheids assistenten van de gemeente uitgevoerd. De agenten en assistenten kunnen zich legitimeren en zijn in uniform. De politie doet dit niet zomaar. Het aan tal woninginbraken in Schiedam is nog steeds hoog. Daarom is er sinds enige tijd een project opgestart, "De woning veilig in Schiedam", waarbij het in Schiedam mogelijk is een subsidie aan te vragen voor extra beveiliging aan uw huis. De gemeente verleent de subsidie. Huurders van woningen van Woning- bouwverenging Woonplus Vastgoedfonds Vesteda ontvangen mogelijk een extra bijdrage van hun verhuurder. Subsidie aanvragen? Een aanmeldingsformulier voor de subsi die kunt u downloaden op de website van de gemeente: www.schiedam.nl of afhalen bij het Gemeentelijk Informatie punt in het Stadskantoor, Stadserf 1 in Schiedam. Telefoon: (010) 246 53 04 (van maan dag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur). Zoals reeds eerder gepubliceerd, hebben burgemeester en wethouders op 26 maart 2002 beleid vastgesteld m.b.t. het op de weg laten staan van kam peerwagens, caravans, aanhangwagens, keetwagens etc. In dat kader zijn al circa 235 aanhangwagens en caravans van de weg gehaald. Het beleidsdocu ment, waarin het ontheffingenbeleid en de handhaving breder omschreven is, ligt voor een ieder ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Er zijn nog diverse aanhangwagens, caravans etc. in strijd met het bepaalde in de verordening in de diverse wijken op de weg aanwezig. Enkele daarvan op het Arnoidipad, Bachplein, Strijensestraat, Oude Maasstraat, Havendijk, Geervlietsestraat, Zwartewaalsestxaat, Merwedestraat, Wilhelminapiein, Volkerakstraat en de Nieuwe Haven zijn voorzien van een bestuursdwangbeschik- king. Deze beschikking houdt in, dat als de aanhangwagen, caravan etc, niet tijdig van de weg is verwijderd deze op kosten van de overtreder overgebracht zal worden naar een bewaarplaats van de gemeente en daar in bewaring worden genomen voor een periode van maximaal 13 weken. De gemeente zal doorgaan met het weren van dit soort objecten. Ook de komende weken zullen aanhangers, caravans, kampeer wagens en keetwagens die langer dan drie dagen op de weg staan volgens de gel dende voorschriften op kosten van de overtreder worden verwijderd. Op woensdag 16 april vindt om 16.00 uur de officiële opening plaats van het nieuwe Wijkservicepunt Oost en Centrum aan de Franklinstraat nr 6. Wethouder C.A.C. Lepidis-Daskalakis verricht hiertoe de openingshandelingen. Op die dag kunnen de bewoners van beide wijken eerst van 14.00 - 16.00 uur een kijkje nemen in de gastvrij ingerichte ruimten waar het wijkserviceteam gehuisvest is en waar bewoners met hun meldingen en klachten voortaan terecht kunnen. In deze ruimte houdt het wijkteam Oost van de Politie Schiedam overigens ook spreekuur. Dit gebeurt op afspraak. Het spreekuur wordt gehouden op maandag- en donderdag middag tussen 13.30 en 15.30 uur. Een gesprek duurt in principe 20 tot 30 minuten. Schoon, heel en veilig De Wijkservicepunten Oost en Centrum waren tijdelijk gevestigd in de Stephenson- straat en in het Stadhuis aan de Grote Markt. Het wijkservicepunt Oost bestaat al zes jaar en was het eerste punt in Schiedam. Uit efficiency overwegingen zijn deze twee punten nu samengebracht in één onderkomen. Vanuit dit wijkservicepunt werken veiligheidsassistenten en wijkonderhoudsmedewerkers in beide wijken. Zij leveren in samenwerking met de (Reinigings)politie een belangrijke bijdrage aan het schoon, heel en veilig houden van het Centrum en Oost. Ook de weekmarkt en het schoon houden van delen van de binnenstad op zaterdagmorgen is in hun werkprogramma opgenomen. Het werk van de in uniform gestoken veiligheidsassistenten is gericht op hulpverle ning, constateren van onregelmatigheden, dienstverlening en toezicht en veiligheid openbare orde. De wijkonderhoudsploeg, herkenbaar in oranjekleding, houdt zich voornamelijk bezig met het schoonhouden van de wijken en het verwijderen van afval, waaronder het legen van prullenbakken Daarnaast werkt het team regelmatig mee aan de uitvoering van projecten zoals het verwijderen van fietswrakken en aanhangwagens. Gesignaleerde gebreken geven zij door met het verzoek dit spoedig te herstellen. Jaarlijks worden door beide service punten circa 4500 klachten en meldingen verwerkt. Wijkservicepunt Oost en Centrum, Franklinstraat 6 Telefonisch bereikbaar via telefoonnummer: (010) 426 96 22. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Elke eerste z.uerdag van de i van 10.30 tot 14.30 uur Acht jaar geleden stond de Lie Basiliek aan de Singel op insta Door verlaging van het grond' was de houten fundering aan 1 rotten. De kerk begon te verz; muren gingen scheuren, stukk gewelf raakten tos en het gebc dreigde van zijn fundering te 1 De gemeente Schiedam kreeg delijk, mede door enorme kra< spanning van het parochiebest rijksbijdragen tot de beschikki. dat weer werd aangevuld met giften van parochianen en bur Schiedam. Ook enkele bedrijv VSB Fonds Schiedam-Vlaardir het Bisdom Rotterdam, ramm aardig met de geldbuidel. De historische binnenstad v: Schiedam is er één waard on op te zijn. De paardenkrachi zich heden ten dage in het c laten zien, zijn niet meer die tijd waarin de stad ontstond groeide. Op de toename van aantal auto's is de binnensts het gebied eromheen niet be Het directe gevolg hiervan i parkeerprobleem. Aan de ge de taak om een oplossing aa gen in de vorm van een pari Het parkeerplan is - na insp begin vorig jaar vastgesteld dit jaar ingevoerd. Aanpassingen Na flink wat opmerkingen var trumbewoners en onderneme: voorgesteld het parkeerplan o; punten aan te passen. Zo wor aantal parkeervergunningen u bedrijven en instellingen met 25 werknemers uitgebreid. D. wordt de mogelijkheid geopei het verstrekken van een tweec keervergunning aan huishoud Eierdoppen in allerlei soorten en maten: ze zijn te bewonderen in Bibliotheek Stadserf. Verzamelaarster Eugénia Gai: samen met haar vriendin en n verzamelaarster Riet Molenaa keuze uit hun verzamelingen Iedereen denkt bij .eierdoppen i instantie aan aardewerk en pors Hun verzamelingen bevatten ec pen van de meest vreemde mati plastic, rubber, bakeliet, riet, kt ■koper, brons, ijzer, zilver, email speksteen ejtc. etc. De tentoopgestelde doppen zijl Met ingang van 11 april 200 houdt de Gemeentelijke Oml Schiedam wekelijks spreekuu vrijdag van 10.00-12.00 uur Noordvest 20 B te Schiedam, Burgers kunnen de Gemeenteli Ombudsman terecht, nadat ze bij het college van burgemeeste houders hebben ingediend maa dat deze niet naar tevredenheid handeld. Klachten kunnen, nad klacht eerst bij het college van meester en wethouders is ingec ook schriftelijk worden ingedie de Gemeentelijk Ombudsman Hofplein 33, 3011 AJ, Rotterd meer informatie kunt u contact met de Gemeentelijke Ombud: telefoonnummer (010) 411 16 kunt de website van de Gemee Ombudsman bezoeken: www.om hndsmanrotte rdam .nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6