Zonnebloem werft leden Autokraak Autorally levert flink geld op Volgens imago-onderzoek is Jeneverstad niet aantrekkelijk Kunstpuntcom geopend Fluisterboot vanaf zaterdag in de vaart SANITAIR PAASSH0W Sani-'Dumpft^ SCHIEDAM %0oback Vrijwilligers gevraagd Eieren gooien Informatieavond reumapatiënten De Erker zoekt bands Na drie maanden van strijd werd winnaar vrijdag bekend TWeede Paasdag speciaal Paasontbijt van 8.30 10.30 uur! Sport Centrum West V V t HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 16 APRIL 2003 16 - 1441 SCHIEDAM - Diaconaal cen trum De Wissel is voornemens de openingstijden uit te breiden en zoekt daarom nieuwe vrij willigers. In het centrum aan het Broersveld 123 in Schiedam kan een ieder terecht voor een gesprek, informatie, rust, be zinning en gezelligheid. Een kleine groep getrainde vrijwilli gers staat borg voor een sfeer van gastvrijheid. Op dit mo ment is het centrum geopend op dinsdag, donderdag en vrijdag middag van 14.0Q tot 16.00 uur. Van de nieuwe vrijwilligers wordt verwacht dat ze anderen een warm hart toedragen en vanuit hun levenservaring kun nen meeleven met een ieder die in De Wissel te gast is. Tevens zullen een training krijgen en wordt de nodige begeleiding geboden. Voor meer informatie: mevrouw C.L. Kraan, tel. 273 48 63 of de heer A. Krijger tel. 473 10 59 (tussen 19.00 en 20.00 uur). SCHIEDAM - De afdeling Schiedam-Noord van De Zonne bloem gaat deze week op pad om nieuwe leden te werven. De in woners van Schiedam-Noord worden benaderd met de vraag of ze voor 10 euro per jaar on dersteunend lid van de Zonne bloem willen worden. Ook is het doel om nieuwe vrijwilligers te krijgen voor het werk van Zon nebloem. Voor meer informatie kan con tact worden opgenomen met voorzitter F. Putter, telefoon: 010-4704238 of A. Kok, tele foon: 010-4717467. SCHIEDAM - Een 47-jarige vrouw heeft donderdag aangifte gedaan van inbraak in haar auto, die stond geparkeerd aan de Jo zef Oreliosingel. Onder meer een mobiele telefoon, discman en de radio/cd speler werden weggenomen. Ook een vracht wagen die stond geparkeerd aan het Lisztplein, moest het ontgel den. De 36-jarige eigenaar mist een koeltas en een cd. SCHIEDAM - Overdekt winkel centrum de Nieuwe Passage staat komende zaterdag geheel in het teken van de Paasdagen. Naast een sfeervolle aankleding en tal van tips voor de Paasda gen, ontbreekt natuurlijk ook de Paashaas niet. Kinderen kunnen bij hem een presentje verdienen door mee te doen aan het spel kunsteieren gooien. SCHIEDAM - De Reuma Pa tiënten Vereniging houdt donder dag 24 april een informatie avond. Psycholoog Gieskes van het Vlietlandziekenhuis verzorgt de inleiding met als titel 'om gaan met reuma en pijn'. De avond vindt plaats in het Dien stencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 in Schiedam. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Einde om 22.00 uur. Voor meer informatie: 010 426 21 17. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de dertigste popworkshop is wijkcentrum De Erker op zoek naar popgroepen, die in het ver leden in de Erker hebben ge speeld of geoefend. Bedoeling is dat enkele 'oude bands' het jubi leum gaan opluisteren, dat plaatsvindt op vrijdag 27 en za terdag 28 juni. Voor meer info: 426 77 67. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - In Kameroen kan weer een stukje asfalt worden gelegd. Voor dat doel hield de Rotaryclub Schie dam de Veste zondag een autorally die maar liefst 40.000 euro opleverde. Zeker 64 equipes namen deel aan de rally die de deelnemers door Zeeland voerde. Het mooie weer zorgde ervoor dat de meesten deze rit met 'open dak' kon den maken. Behalve burgemeester Reinier Scheeres reed ook de burgemeester Jack Asselbergs van Schouwen Dui- veland mee. Na afloop is bij de start- en finishplaats, BMW Kalfsbeek in Schiedam, in het bijzijn van alle deelnemers een cheque met het beoogde bedrag van 40.000 euro door voorzitter Hans Klop (links) van de Rotaryclub overhandigd aan dokter Henk Jan Wouters. Het geld is bestemd voor asfal teren van een weg bij een ziekenhuis in Kameroen. De helft van dit bedrag wordt via de sponsors en de deelne mers aan de rally bijeengebracht door de organiserende Rotaryclub. De andere helft wordt aangevuld door Cor- daid Service Fonds. ooo Door SANDRA DON SCHIEDAM - Het toeristi sche imago van Schiedam is gebaseerd op jenever, de nabije ligging van Rotter dam en het historische ka rakter van de stad. De Je neverstad wordt verder ge zien als een vrij sfeerloze stad met een beperkt aan bod aan aantrekkelijke be zienswaardigheden. Daar mee heeft de stad een wei nig aantrekkelijk toeristisch imago. Zo, dat is niet niets. Toch is dit de trieste conclusie van het on derzoeksbureau LAgroup, dat het toeristisch imago van twintig steden, waaronder Schiedam, onder de loep nam. Responden ten uit het hele land van verschil lende leeftijden werden dezelfde vragen voorgelegd. Uit het on derzoek blijkt dat Maastricht het meest positieve toeristische ka rakter heeft, gevolgd door de grote steden Amsterdam, Rotter dam, Den Haag en Utrecht. Schiedam eindigt net als Dor drecht als hekkensluiter. Alleen op het punt onveiligheid scoort Schiedam hoog: vierde, maar dat is natuurlijk niet iets om trots op te zijn. 'Een historisch stadje met een aantal prachtige molens en bekend en befaamd (overigens alleen bij de oudere responden ten) vanwege de jenever die er vanaf oudsher wordt gestookt. Ondanks dit positieve uitgangs punt heeft Schiedam slechts on der een beperkt aantal (potentië le) bezoekers een aantrekkelijk toeristisch imago. Dit komt vooral, omdat Schiedam weinig oproept bij de (potentiële) be zoekers. Bovendien verwachten de bezoekers dat Schiedam wei nig sfeervol is en dat de stad maar in geringe mate een aan trekkelijk aanbod aan toeris- tisch-recreatieve voorzieningen heeft te bieden. Wanneer Schie dam ervoor kiest om toeristisch iets te betekenen, dan zullen er dus nog heel wat bakens verzet moeten worden.' Zo luidt het eindoordeel van LAgroup. Sim pel gezegd komt het erop neer dat de meeste respondenten wei nig positieve associaties met Schiedam hebben. Alleen de middengroep 30 tot en met 49 jaar en de 50-plussers zijn nog enigszins positief te spreken over het kleine broertje van Rotter dam. De jongeren die aan het on derzoek hebben deelgenomen, denken het niet langer dan vier uur vol te houden in de Jenever- stad. 'Dan hebben ze het name lijk wel weer gezien, want zoveel is er niet te beleven.' LAgroup adviseert de gemeente Schiedam zich af te vragen op welke doel groepen het toeristische product van de stad zich richt. Als dat is vastgesteld kan worden bepaald welke aspecten voor deze groep belangrijk zijn. Voor de gemid delde Nederlander heeft Schie dam niet zoveel te bieden. Daar om is het misschien verstandig de pijlers te richten op de bezoe kers uit de regio die een veelal divers beeld hebben van de stad. Onveilig Jenever vormt momenteel een belangrijk onderdeel van het toe ristisch imago van Schiedam. Wil men die associatie behou den, dan zal de gemeente hier stérker mee naar buiten moeten treden. De 18 tot en met 29 jari gen associëren Schiedam in ie der geval niet meer met jenever. Verder zal Schiedam meer in fes tivals en evenementen moeten investeren om toeristen naar de stad te trekken. Daarnaast roept Schiedam het beeld op een on veilige stad te zijn. Om die ge voelens van onveiligheid te ver minderen zal de gemeente aller eerst aandacht moeten schenken aan de verbetering van de ruim telijke inrichting en de vermin dering van overlast van bijvoor beeld zwervers en drugsgebrui kers. Ook blijkt uit het onder zoek dat zakelijke motieven of bezoek aan familie of vrienden de voornaamste redenen zijn om Schiedam te bezoeken. De ge meente zou kunnen stimuleren dat aan een zakelijk of familie bezoek ook een toeristisch-recre- atief motief wordt gekoppeld. Maar dan moet dat toeristische en recreatieve aanbod wel eerst worden gecreëerd. En dat is nu nog niet het geval. "Er wordt niet echt een rooskleurig beeld van Schiedam geschetst", is de genu anceerde reactie van Adriaan de Regt, hoofd van de afdeling Cul tuur van de gemeente Schiedam. "Maar we nemen dit rapport wel uiterst serieus. Dit is het beeld dat er kennelijk leeft onder de re spondenten, dus moeten we daar verandering in brengen. Al denk ik dat wanneer dit onderzoek on der Schiedammers of mensen uit deze regio gehouden zou wor den, er een hele andere conclusie uit zou voortvloeien." Stadspromotie Toch zal de gemeente actiever met de stadspromotie aan de gang gaan. Zo wordt het heft in eigen handen genomen. Het or ganiseren van festivals en evene menten zal niet alleen meer aan derden worden overgelaten, maar de gemeente zelf gaat zich actief bezighouden met het creë ren van een positiever toeristisch imago. De Regt: "We kunnen ons niet alleen meer richten op jenever, molens en water. Daar komen de mensen niet meer op af. De evenementen die we zul len organiseren moeten vooral mensen in de leeftijd van 30 tot en met 49 jaar en de 50-plussers naar de stad trekken. Deze men sen hebben iets te besteden en willen iets zien en cultuur snui ven. De jongeren richten zich meer op Rotterdam en vinden daar hun weg wel. Zij zijn niet interessant voor ons als doel groep." De festivals en evene menten die georganiseerd zullen worden en meer onder de aan dacht moeten worden gebracht zijn onder andere het Stadserf- festival, Vier Schiedam in sep tember, Stad.Als.Film-festival, de Brandersfeesten en natuurlijk de CoBrA-tentoonstelling 'Kleurrijk in Vrijheid', die mo menteel te zien is in het Stedelijk Museum Schiedam. "Hopelijk wordt er over vijfjaar weer een soortgelijk responden ten-onderzoek gehouden. Met een beetje geluk en inspanning vanuit de gemeente zal Schie dam dan hoger eindigen", is de voorzichtige voorspelling van De Regt. "We zullen in ieder ge val de komende periode de be zoekers van evenementen zoveel mogelijk naar hun mening vra gen door middel van enquêtefor mulieren. Onderzoek hoeven we natuurlijk niet alleen aan externe bureaus over te laten, dat kunnen we zelf ook wel." Door VINCENT OKKER SCHIEDAM - In de tweede week van januari dit jaar begonnen zesendertig bands aan de voorronden van de Schiedamse Popprijs 2003. Drie maanden lang streden zij voor een plek in de fina le. Afgelopen vrijdag werd in het goed gevuld café de Graauwe Hengst aan de Lange Haven gestreden om de hoofdprijs van het con cours via een 'tripleconcert'. Na ruim drie uur verschil lende genres popmuziek werd rockformatie Tjolk even na middernacht tot winnaar uitgeroepen. 'Muzikaal het meest volwassen, het meest doorontwikkeld en het beste samenspel.' Dat is kortweg de strekking van het juryrapport over Tjolk, de winnaar van de ze vende editie van de Schiedamse Popprijs. In de eindstrijd afgelo pen vrijdag versloeg de vierkop pige rockformatie van de broers Mare en René van Buren de an dere twee finalisten Vokuhila en Floodstain. Zij werden respectie velijk tweede en derde. Bevatten de voorronden van popprijs al ve le bands uit de regio, liefst twee van de drie finalisten (Tjolk en Vokuhila) hadden één of meerde re musici uit het Waterweggebied in hun bezetting, wat extra leuk was voor het regionale karakter van het concours. Tjolk, met mu sici uit onder meer Schiedam en ook Rotterdam in de gelederen, had gekozen voor een optreden met twee integrale sessies: de vol ledige set van de demo 'Centre of circle' (uitgebracht in 2000) en zes nummers van een in mei nieuw te verschijnen plaat. Als af sluiter werd de bekende song 'In the flesh' van Pink Floyd ten ge- V hore gebracht. De finale van de popprijs begon vrijdagavond even voor half tien. Locatie was de café de Graauwe Hengst dat zel den voor deze gelegenheid stam vol zat. Het Schiedamse Vokuhila ('Vorne Kurze, Hinten Lang') beet het spits af. De in 2000 op gerichte formatie leverde een ge varieerde en creatieve set met veel nummers van hun twee jaar geleden uitgebrachte demo ('Beautiful Wheelchair Woman'). Ludiek was het slotakkoord van het kwintet toen de bandleden al len een pruik opzette. "Een haar- mat, kort van voren en lang van achteren", riep de band. Nu was ook duidelijk waarvan de band- naam was verbasterd. Hellevoet- sluis was in de finale muzikaal vertegenwoordigd met de grun- geband Floodstain. Het drietal had verreweg de grootste aan hang meegenomen naar de finale. Bij het optreden van het driekop pige Floodstain verdween de be kende 'u-bocht' voor het podium en waagde een enkeling zich zelfs aan croxvdsurfen. Als de finale van de Schiedamse Popprijs zou zijn beslist door stemmen van het publiek, dan was het zeer aanne melijk dat Floodstain zou hebben gewonnen. De spelregels voor schreven echter anders. Het eind oordeel werd aan de deskundigen overgelaten. Werden Jim en Jamai bij een ander muziekconcours lang in het zadel gehouden door de vele jonge meisjes in het land die een sms'je met hun mobieltje (of die van hun vader) verstuur den naar de redactie van Idols on der het toeziende oog van een steeds machtelozer wordende ju ry; bij finale van de Schiedamse Popprijs lag het eindoordeel vol ledig bij de jury. De finalisten konden dus niet scoren met mooie koppies, moderne mon tuurbrilletjes of stoere spijker jacks en hopen op wat 'gsm- steun', zoals hun 'collega's' van Idols. De jury lette louter op de muzikale aspecten van de drie acts. Vanwege de lange sets en bijbehorende pauzes duurde het tot na enen in de nacht voordat de het vijftal critici aan haar beraad kon beginnen. Drie trofeeën en drie cheques stonden klaar om te worden overhandigd aan de drie finalisten. Na een dik half uur overleg kon het hoge woord eruit. Om het spannend te houden wer den bij het bekendmaken- van de winnaar eerst de bekers van de tweede en derde prijs uitgereikt. De moeilijkste beslissing die de jury moest maken was het aan wijzen van de winnaar en de nummer 2. Tjolk en Vokuhila ont liepen elkaar maar weinig, niet zozeer qua genre en stijl, maar vooral qua niveau. Het waren zelfs de leden van Vokuhila die de spanningsboog het langst strak hielden en dat terwijl ze als na deel had als eerste te moeten op treden. Prettiger is het tenslotte om eerst de kat uit de boom te kij ken en zien hoe de concurrentie het ervan afbrengt. Lof was er voor Vokuhila vooral vanwege het feit dat de Schiedammers met twee vocalisten aantraden. De grote bezetting op het podium zorgde ook voor de fraaiste podi umpresentatie. De routine van Tjolk gaf echter de doorslag voor de jury. "De nummers die de band speelde, waren het meest af van alledrie. Tjolk zit in een verder stadium, dat was te zien aan de keuzes die ze maakte." In januari werden zesendertig bands toegelaten tot de voorron den van de Schiedamse Popprijs 2003. Zij waren uitgekozen uit de ruim vijftig inzendingen die de organisatie had ontvangen. Zes weken achtereen in groepen van zes streden de deelnemers voor acht plekken in de halve finale. Een groot verschil in vergelijking met de voorronde was dat de mu ziekbands nu in plaats van twintig minuten een set van een uur moesten brengen. Zestig minuten popmuziek per optreden: een pit tige klus voor de artiesten, maar de in totaal drie uur durende 'show' was voor het aanwezige publiek natuurlijk niet verkeerd. Winnaar Tjolk werd de opvolger van Sixty-Nine, de formatie die er vorig jaar met de eerste prijs van door ging. Deze bestaat uit een geldbedrag van 350 euro. Als nummers twee en drie wonnen Vokuhila en Floodstain respectie velijk 225 en 100 euro. Tjolk-zan- ger Marc van Buren, die weke lijks met zijn band in Muziekcen trum Vierkwart repeteert, was zo als verwacht verheugd met de hoofdprijs. "We zijn de afgelopen tijd heel veel bezig geweest onze nieuwe demo die volgende maand verschijnt. Het winnen van deze prijs is ei genlijk dus perfect getimed, want met het geld kunnen we de band- kas weer een beetje vullen. Die is door alle kosten die we voor de demo maakten helemaal leeg." SCHIEDAM - In de wijk Nieuw- land is vanmiddag, woensdag 16 april om 14.00 uur, Kunstpunt com geopend, een kinderkunstate lier in combinatie met kinderpers bureau. De opening gevierd met een feestelijk open huis met aller lei kunstactiviteiten voor kinde ren, zoals bloembakken beschil deren en panelen beschilderen in het kader van anti-discriminatie om de wijk op te fleuren. Wethou der De Swart en directeur Draais- ma van Stichting Welzijn Schie dam hebben het gevelbord Kunst puntcom onthuld op de voorgevel. Het project Kunstpuntcom is een initiatief van Annemiek Guis (NAR) en Brenda Flapper (Stich ting Welzijn Schiedam) om in het kader van Nieuwland aan Zet ac tiviteiten te ontwikkelen op het gebied van kunst en communica tie voor kinderen in de wijk Nieuwland. Kunstpuntcom is een kinderatelier en een kinderpersbu reau voor kinderen en hun ouders. De activiteiten van Kunstpuntcom zijn niet alleen creatief, maar ook educatief. Spelenderwijs komen kinderen in aanraking met kunst en persactiviteiten en is er ruimte voor gesprekken, discussie en ei gen inbreng. Kunstpuntcom be oogt met haar activiteiten bij te dragen aan het bevorderen van de leefbaarheid te in de wijk Nieuw land door met elkaar de wijk een positieve impuls te geven. Kunst puntcom heeft een eigen kunstate lier met ezels en andere facilitei ten, waar kinderen als echte kun stenaars aan de slag kunnen. Voor een kinderkunstatelier is ruimte nodig voor ezels, etspers, grote vellen papier, verfspatters. Kunst puntcom stelt als doel dat kinde ren zich vrij moeten kunnen be wegen in hun creatieve uitingen en zich geen zorgen hoeven te ma ken over een klodder verf die van het palet valt. Het kinderatelier is speciaal ingericht om kinderen de artistieke vrijheid te geven om met kunst bezig te zijn en er met hun docenten over te praten. De kunstwerken die ze maken wor den op verschillende plekken in de wijk geëxposeerd, in het atelier zelf worden ook wisselende expo sities gehouden. Kunstpuntcom heeft ook een eigen redactieruim te waarin activiteiten als Kinder krant Nieuwland, de Kinderpagi na in het Nieuwland Nieuws, www.kunstpunt.com, en Het Nieuwland Kinderjournaal wor den gemaakt. Ze brainstormen, doen onderzoek, interviewen, schrijven artikelen en maken fo to's, video- en geluidsopnames. Kinderen hebben het hier voor het zeggen en dragen een eigen ver antwoording. In een eigen ruimte, met daarin computers voor tekst verwerking, een telefoon, scan ners, printers en mogelijkheden voor video- en audio-opnames. Met aan de wand een planbord en inspiratiemateriaal. Na de weke lijkse redactievergadering kunnen kinderen hier werken aan hun arti kelen, interviews voorbereiden en afspraken maken. Meer informatie over Kuntpunt- com is verkrijgbaar bij Brenda Flapper van Stichting Welzijn Schiedam, telefoon 010 -4267767 (wo en do) en per e-mail: bren- da.flapper@weizijnschiedam.nl. Ook is de website www.kunst- punt.com te raadplegen. SCHIEDAM - Met ingang van zaterdag 19 april heeft Schiedam er een toeristische attractie bij. Op die dag komt de Fluisterboot in de vaart. Geruisloos varend wordt er drie keer per dag een rondvaart door de Schiedamse grachten en de haven gemaakt. Er kunnen 48 personen op de Fluisterboot, die dagelijks (behalve op maandag) tot eind okto ber blijft varen. Op tweede paasdag, koninginnedag en tweede pink sterdag wordt er ook gevaren. De rondvaart duurt ongeveer een uur. Het vertrekpunt van de Fluisterboot is molen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 34. Losse kaartjes kunnen in de molen worden ge kocht, de prijs bedraagt 5,50 euro voor een volwassene, 3,50 voor kin deren van 4 tot en met 11 jaar en 4,50 voor Pas 65, CJP-pas en Rot terdam-pas. Groepen vanaf tien personen kunnen zich opgeven bij het VVV-kantoor aan de Buitenhavenweg of e-mail vvv.schiedam@ka- belfoon.nl. Vanaf twintig personen wordt er een korting van 1,15 eu ro per persoon verleend. De afvaarten zijn om 12.00, 13.30 en 15.00 uur. De niet overdekte Fluisterboot is wel toegankelijk voor mensen met een rollater, maar is niet geschikt voor rolstoelen. De Fluisterboot kan ook worden afgehuurd. TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN 2500 m2 sanitairshowroom volgens nieuw concept! ZA 19 in Sliedrecht Rotterdam! A-merken sanitair tegen bodemprijzen A. sport en recreatie gemeente Rotterdam Altijd al het gevoel gehad dat er iets ontbreekt op het sportieve vlak? Kom dan een balletje slaan bij Sportcentrum West! Daar worden, ter gelegenheid van het nieuwe tennisseizoen, tennisbanen verhuurd tegen een zeer gunstige prijs. Er bevinden zich 2 hardcourttennisbanen op het buitenterrein van Sportcentrum West. Deze banen kunnen door jong en oud gehuurd worden. De banen zijn per uur te huur, maar u kunt ook gebruik maken van onze seizoenskaart. Tevens bestaat de mogelijkheid om evenementen en/of sportdagen te (laten) organiseren. Dit kan zowel op de buitenbanen als in de sporthal. Na het tennissen kunt u onder het genot van een hapje en een drankje nagenieten in de gezellige kantine! Sportcentrum West is te bereiken met RET-bus 37 en 38. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de receptie via het telefoonnummer (010) 262 09 55. U kunt ook terecht op onze website, www.senr.rotterdam.nl/scwest. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht •Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Foto MARIE SUZANNE ASSIE ROEL DIJKSTRA Schiedam heeft meer te bieden dan alleen jenever, molens en water Tjolk wint Schiedamse Popprijs ■MMh, v iiilljtfif*' •,/uA a Leemansstraat 13 Sliedrecht Tel. 0184-411809 (Woonboulevard Sliedrecht bij Ikea) Stadionweg 45A Rotterdam Tel. 010-4822257 (Tegenover het Feyenoord stadion) Neem uw offerte mee, wij zijn altijd goedkoper!

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 11