Nipius geeft 5 jaar garantie op zitmeubelen* de nieuwe Topform-collectie bij Nipius tegen speciale introductieprijzen m Eieren zoeken in het Keringhuis MEGJk o. eriksport Topform Rarara...wat is een Makkie? Whiplashinfo-ochtend 815, €1.790,- c 1.499,- cl.270,-* 990,- 270,- 295,- €1.799,- éj mm ij mm ms De 33 meest geruchtmakende misdaden van de Lage Landen WOONCENTRUM II WOENSDAG 16 APRIL 2003 Makkie betekent makkelijk... maar nu is er een Makkie waar je toch even goed bij na moet denken. Makkie is namelijk het nieuwste puzzelboek van Denksport, speciaal voor knappe koppen van 6 tot 8 jaar. In Makkie beleef je allerlei avonturen met Sies, Sammie en Set. Los samen met hen alle puzzels op. Je komt ra, ra, ra, raadselachtige raadsels tegen, dolle dool hoven, hersenbrekende rebussen en verschillende taai en rekenspelletjes. Maar bijvoorbeeld ook korte verha len, kleurplaten en zelfs smulrecepten. Makkie komt precies op tijd voor de meivakantie. En of je nu lekker thuisblijft, op reis gaat of logeren... Je kunt overal, altijd, alleen of juist samen puzzelen. Makkie nr. 1 is verkrijg baar bij warenhuizen, supermarkten, tijdschrift-winkels en kiosken. Bij de eerste Makkie zit een verrassing voor je; maar dat is nog niet alles! Want om deze allereerste Makkie te vieren, kun je nu meedoen aan de speciale wedstrijd! Kijk, daar staat hond Set. Hij wil naar Sies en Sammie toe, maar hij wil wel een paar lekkere botjes meenemen. Help jij hem de weg te vinden? Stuur je oplossing met je naam, adres en leeftijd naar: Denksport Puzzelbladen, Makkie, Postbus 1118, 1000 BC Amsterdam. Als je voor 15 mei instuurt, kun je een Makkie prijzenpakket winnen! Dus doe snel mee! Over de uitslag van de wedstrijd kan niet gecorrespondeerd worden De Whiplash Stichting Nederland organiseert vrij dag 25 april van 10.00 tot 12.00 uur een informatie bijeenkomst voor whiplashpatiënten bij de GGD aan de Schiedamsedijk 95 te Rotterdam. Jaarlijks worden tussen 15.000 en 30.000 mensen het slachtoffer van een whiplashongeval. De gevolgen van een whiplash kunnen zeer verstrekkend zijn. Het whi plashletsel kan ontstaan wanneer het hoofd heftige slin gerbewegingen maakt ten opzichte van de romp, meest al als gevolg van een verkeersongeval. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de her senstam, ruggenmerg en hersenzenuwen. De klachten zoals hoofdpijn, misselijkheid, vermoeidheid, duizelig heid, geheugen- en concentratiestoornissen kunnen zeer hevig zijn. De omgeving toont vaak weinig begrip. Dat je een tijdje ziek bent wordt nog wei geaccepteerd, maar het moet niet te lang duren. Je ziet er immers, voor het oog, gezond uit! Dit terwijl de klachten soms jarenlang kunnen aanhouden. Als whiplashpatiënt moet je vaak leren leven met de ongemakken en het onbegrip van de omgeving. Maar het valt niet altijd mee! Het is dan ook plezierig in alle rust eens met lotgenoten te kunnen pra ten. Met mensen die dezelfde ervaringen hebben opge daan. De Whiplash Stichting Nederland organiseert hiervoor iedere maand informatiebijeenkomsten ver spreid over het land. De informatiebijeenkomst in Rotterdam vindt iedere laatste vrijdag van de maand plaats bij de GGD, Schiedamsedijk 95 van 10.00 tot 12.00 uur. Toegang: gratis In De 33 meest geruchtmakende misdaden van de Lage Landen beschrijft journalist Peter Smolders, jarenlang misdaadspecialist van Panorama, de com plete verhalen achter dertig zaken die het land in de afgelopen eeuw in de ban hielden. De Bende van Venlo, de Heineken-ontvoering, de Paskamermoord De verhalen zijn meeslepend, spannend en bij vlagen absurd, maar vaak ook confronterend: alle feiten zijn immers echt gebeurd. De onbekende details en exclusie ve interviews maken dit boek tot een uniek document over de Nederlandse misdaad. Dit in 1999 verschenen boek is nu geheel herzien en geactualiseerd. Nieuwe ontwikkelingen in beschreven zaken zijn opgenomen, zoals de nieuwste feiten in de zaak rond de verdwenen Marion en Romy, en de vrijla ting van Ferdi E., de ontvoerder en moordenaar van Gerrit-Jan Heijn. Daarnaast is een aantal actuele zaken aan het boek toegevoegd. Herziene versie inclusief de nieuwste feiten over de moord op Pim Fortuijn! Het ISBN van De 33 meest geruchtmakende misda den van de Lage Landen Is 90.4390.476.7, de prijs is €11,50. Largo fauteuil in stof als afgebeeld €899 introductieprijs Manor House buffetkast 180x210x50 cm in eiken zwart gelakt, €1.999,- introductieprijs Sorrento 4-zitsbank 270 cm, in stof als afgebeeld 1.650,- introductieprijs Steel relaxfauteuil in leder als afgebeeld, draaischijfvoet 1.399,- introductieprijs Keys eetkamertafel 220 x 100 cm breed, in zwart essen 1.089,- introductieprijs Latino eetkamerstoel met korte hoes €299,- introductieprijs Latino eetkamerstoel met lange hoes €315,- introductieprijs U kunt bij Nipius in Maasdijk bijzonder voordelig kennismaken met de nieuwe Topform collectie. Tijdens de introductieperiode (tot en met 31 mei 2003) geldt een extra aangename prijs. 2e Paasdag geopend van 11 - 17 uur. Do-mi-no hoekcombinatie in stof als afgebeeld €1.999,- introductieprijs meubelen Maasdijk: Maasambacht 3 - telefoon (0174) 513 490 Het informatiecentrum bij de stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg is op Eerste en Tweede Paasdag geopend. Ook op Koninginnedag is het mogelijk de Maeslantkering te bezoe ken. Op deze feestdagen zijn er elke dag insta- prondleidingen om 11.30, 13.30 en 15.00 uur. De kosten voor de rondlei ding zijn 3,00 euro voor volwassenen en 1,20 euro voor kinderen. Op Koninginnedag, en in de gehele meivakantie (26 april t/m 4 mei), is de instaprondleiding gratis. Ook voor de kinderen zijn er speciale activiteiten. Met Pasen is er een leuke speur tocht in het Keringhuis waarbij de kinderen zelf eieren moeten zoeken. Al speurend naar de eieren leert iedereen wel iets over de Maeslantkering. Op Koninginnedag is er een heuse oranje-speurtocht voor kinderen. Na afloop van de speurtocht ligt er voor de kinderen een leuke attentie klaar. In het Keringhuis staat een nieu we interactieve presentatie over waterproblematiek in de hele wereld. Van de watersnoodramp in 1953 tot waterkeringen in Rusland. Ook waterprojec ten in Zuid-Holland en amfibisch wonen komen aan de orde. De presentatie is zeer interactief, met inte ressante weetjes, een knik kerspel over drinkwater en geluidsfragmenten. De ten toonstelling is tot stand gekomen door een financi ële bijdrage van de Provincie Zuid Holland, Rijkswaterstaat en WL Delft Hydraulics. De pre sentatie is elke dag gratis te bekijken. In het informatiecentrum het Keringhuis is een ten toonstelling over de storm vloedkering ingericht, waarbij de bezoeker cen traal staat: deze kan zelf interactieve presentaties en computerspelletjes bedie nen. Vanuit het restaurant is een prachtig uitzicht op de stormvloedkering en de voorbijvarende schepen. Openingstijden het Keringhuis: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, op zaterdag en zon- en feestdagen van 11.00 tot 17.00 uur. Ook op 20, 21 en 30 april geopend. De Maeslantkering bij Hoek van Holland is het imposante sluitstuk van de Deltawerken. Deze storm vloedkering brengt Zuid- Holland definitief in vei ligheid door met zijn twee enorme witte armen bij stormvloed in één keer de 360 meter brede Waterweg af te sluiten. In het ernaast gelegen informatiecen trum, het Keringhuis, is een tentoonstelling inge richt, waarbij de bezoeker centraal staat: deze kan zelf interactieve presentaties bedienen. Vanuit het restaurant is een prachtig uitzicht op de stormvloed kering en de scheepvaart in de Nieuwe Waterweg.Meer informatie: www.kering- huis.nl O O O O O O O O O O O "Br- NU wwiiw.megabilce.nl a Mmtmw *Prïjs geldt zonder- lederen armhoes. Nipius, echt een ontdekking waard. Verscholen tussen de kassen in Maasdijk vindt u een geweldige showroom van 4000 m! barstensvol met mooie meubelen. Bovendien krijgt u er nog ouderwetse service! www.nipius.nl Vraag naar de voorwaarden }n onze showroom NipiuS kynzni iHci U vindt ons via Rijksweg A20, neem afslag nr. 6, de N220 richting Maasdijk - Hoek van Holland, neem op de dijk de afslag 'Maasdijk'^ en volg de bordjes 'Nipius'. Tot ziens... foCoidgfthovE t^ve^egOMOOO GROOT ASSORTIMENT ACCESSOIRES PROFESSIONELE SERVICE VOLLEDIGE FABRIEKSGARANTIE GIGANTISCH ACTIE-W BATAVUS COM4 HYBRIDE/TREKKING FIETS 28" inch fÊÊ normaal 299;- volledig geveerd Aluminium frame Shimano Weore 27 versnellingen no tot tr.oo oor superlichte sportieve fiets DAAR KAN GÉÉN KB Shimano versnellingen aluminium velgen stevige kettingscherm TWINNY LOAD •mme STRIJEN (v.a. 1 april) Generaal Maczekstraat 29-31 Donderdag koopavond (centrum) Laan van Meerdervoort 52© Donderdag koopavond Nieuwe Markt 8 ©Nieuwe Markt Donderdag koopavond Hoofdweg 726 (centrum) Vrijdag koopavond Mlddenbaan Noord 128-130 tw.c. Binnenban) Vrijdag koopavond Gangetje 10 (centrum! ©Hoogvliet Donderdag koopavond Burg. van Walsumweg 2 (Oostpiemi Vrijdag koopavond Chr. Huygenstraat 14e„16 to.WInckelaer Vrijdag koopavond

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 17