Meezing Bioscoop doet Ja Zuster, nee Zuster f Ilse DeLange's Clean up.the tour Driemaal de dood naar het Nationale Toneel Maria van Maria Mathurin Meets Music: topmuziekplus cabaret c MaaaHH vrijdag 18 april MUZIEK 20.00 Twarres. De broze, breek bare liedjes van het duo komen perfect tot hun recht in een theatersfeer. Speciaal voor deze tour worden de songs in een meer akoestisch jasje gestoken, terwijl de melodie, de zuiverheid en de dynamiek behouden blij ven. Tweestemmig, innemend en intiem voeren ze u mee in hoge re muzikale sferen. Theater Zuidplein, Grote Zaal, Rotter dam. THEATER 20.15 Mark van de Veerdonk. Hoe ik pudding ruik. De voor stelling zal waarschijnlijk wel gaan overde man die nooit wat meemaakte" en "over de man die zijn hond Zit noemde" of over "de man die wel verdacht veel last heeft van de stank van aan gebrande pudding". Kortom, een avondje ontiegelijk lachen. SCC De Goote, Brielle. 20.30 Op Sterk Water. ImproCo- medy. Op Sterk Water brengt een ijzersterke mix van cabaret, stand- up comedy, toneel en mu ziek in een programma waarin de actualiteit een belangrijke rol speelt. Het publiek wordt actief bij de voorstelling betrokken. Theater de Schuurkerk, Maas sluis. zaterdag 19 april MUZIEK 20.15 Argentijnse muziek. Toker y la Milonga. Gustavo Toker, bandoneon en Carina Juni, piano. De virtuoze Argentijnse bandoneonist Gustavo Toker speelt met pianiste Carina Juni traditionele tango, milonga en malambo. Een warmbloedig concert dat u meesleept in de aanstekelijke ritmes en sfeer van Argentinië, de Doelen, Willem Burger Zaal. THEATER 20.15 De Mensenhater. De Paar denkathedraal. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. 15.00 en 19.00 De Drie Muske tiers. Regie: Marnix Keeven. Ge speeld, gezongen en gedanst door leerlingen van de depen dance Voorne (Hellevoetsluit en Briefte). Familievoorstelling vanaf 4 jaar. Een verhaal over vriendschap, heldenmoed en liefde tussen de mannen en de vrouwen. Een vechtlustige maar ook romantische voorstelling waarin de meiden de helden zijn. Theater Twee Hondjes, Helle- voetsluis. zondag 20 april VARIA 10.00-16.00 Vlooienmarkt. Sporthal Margriethal, Schiedam. maandag 21 april VARIA 10.00-16.00 Vlooienmarkt. Sporthal Margriethal, Schiedam. dinsdag 22 april MUZIEK 20.00 Back to the sixties. Nieu we Luxor Theater, Rotterdam. woensdag 23 april DANS 20.15 Dynamic images. Neder lands Dans Theater. In dit werk strijden razernij, rust en berus ting om voorrang, vol academi sche hoogstandjes en animalisti- sche bewegingen. Rotterdamse Schouwburg, grote zaal THEATER 20.15 Eten met vrienden. Regie: Peter de Boon. Met: Renee Sou- tendijk, Huub Stapel, Carolien van den Berg en Sjoerd Pleijsier. Karin en Jim zijn al 12,5 jaar op het oog gelukkig met elkaar ge trouwd. Vanavond komen hun beste vrienden eten. Gezellig met z'n vieren tafelen. Maar als op tafel ook de eerlijkheid wordt opgediend, ontaardt het in een bloedlink uitje. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. donderdag 24 april MUZIEK 20.00 Secred Tibet. In deze abso luut unieke voorstelling heeft u de kans originele offerrituelen uit Tibet te aanschouwen. 10 To- betaanse monniken zullen in au thentieke kledij religieuze dan sen, offerceremonies en 'chanten' (zang) uitvoeren Stadsgehoor zaal, Vlaardingen. THEATER 20.15 Adehade. Jochem Myjer. Hoezo onthaasten? Dat doe je thuis maar! Nu gaat alles in over drive. Zin en onzin volgen elkaar in rap tempo op. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. De Meezing Bioscoop presen teert film musicals in karaoke- formaat. Het publiek kon zich al helemaal laten gaan bij de Meezing Sound of Music en bij de Meezing Grease, nu is de beurt aan Ja Zuster Nee Zuster. Op vrijdag 18 april komt de Meezing Bioscoop met de Mee zing Ja Zuster Nee Zuster naar het Oude Luxor Theater in Rotterdam. "Zing mee en word intens geluk kig" is de slogan van De Mee zing Bioscoop. De film Ja Zuster Nee Zuster wordt tijdens deze avond inte graal vertoond op bioscoopfor maat met ondertiteling, zodat er weer uit volle borst kan worden meegezongen met liedjes als Wil u een stekkie van de Fuchsia, M'n Opa, m 'n opa en Op de Step. Voor de film begint, worden de ze liedjes geoefend onder leiding van Aernoud Florijn, de vaste presentator van de Meezing Bio scoop, en kunnen de pasjes van 'de Twips' ingedanst worden. Kom verkleed als Gerrit, Jet, Wouter, Ingenieur, Opa of zuster, en maak kans op het toneel te ko men en de hoofdprijs te winnen bij de Kostuumparade. Op mww.meezingbioscoop.nl zijn allerlei verkleedtips te vin den. Nog steeds geen idee opge daan voor een kostuum? Ook in het theater is een winkeltje met accessoires. Iedere bezoeker krijgt van De Meezing Bioscoop bij ontvangst het Ja Zuster Nee Zuster pretpakket. Daarin zitten attributen die tijdens de Meezing voorstelling nodig zijn. Aernoud Florijn, vertelt precies wat de be doeling is. Dus dans de Twips, voel je voor één keer een klivia- plant en zing mee met de Mee zing Ja Zuster Nee Zuster! Oude Luxor Theater- Rotter dam, vrijdag 18 april 2003, aanvang 20.30 uur. Toegangs prijzen: beide rangen: 14,50 inclusief pretpakket. Kaarten zijn te reserveren via www.luxortheater.nl of bij de kassa van het Luxor Theater, telefoonnummer: 010 - 484 33 33. Voor meer informatie over de voorstelling zie ook www.luxortheater.nl. ELS NEIJTS Theatermaakster Jetty Ma thurin toert op dit moment met een uniek project langs de Nederlandse theaters. De muzikale voorstelling draagt de titel Mathurin Meets Music en is een com binatie van topmuziek en cabaret. Jazzgigant Robert Sordam, de in Suriname wereldberoemde Powl Ameerali en aanstormend talent Orville Breeveld zor gen ieder apart voor vocale presentaties door elk een mini-concert te geven ter wijl Mathurin het cabare teske gedeelte voor haar re kening neemt. De drie zan gers worden begeleid door een zeskoppige internatio nale band onder leiding van José Lopretti. Op 19 april staat de show slechts ééma- lig binnen de regio en wel in Rotterdam, in het oude Luxor Theater. Powl Ameerali is één van de be kendste zangers en hitmakers in Suriname, In Mathurin Meets Music brengt hij een show met Surinaamse popmuziek van hoog niveau. Ameerali heeft een krachtige stem, die zowel ruig als soulfull is. Componist/voca list Robert Sordam is in de Ne derlandse muziekscene met na me bekend bij de jazzkenners. Aankomend soul-fusion talent Orville Breeveld is gitarist, zan ger, componist en tekstschrijver. Hij componeerde en produceer de de muziek van Mathurins laatste theatervoorstelling Op- vliegers. Een breed publiek zoals ik heb 'Je weet, ik houd van mannen!' buldert Mathurin haar bekende vette lach. 'Maar daarbij zijn dit heel bijzondere vocalisten. Ik ben door alledrie geraakt vanwege hun passie en bezieling. Ameerali heeft me diep getroffen toen ik onlangs in Suriname was. Hij zingt mooie Surinaamse ballads, ruig én gevoelig. Ik had hier niet meegekregen hoe waanzinnig populair hij daar was geworden. Robert Sordam heeft me helemaal ingepakt toen ik de Cosmic Award heb gewonnen. Toen heeft' ie voor me gezongen. Voor mij alléén! En de derde, Orville Breedveld, heeft niet alleen mijn hart gestolen door zijn muziek maar ook mijn doch ter. Hij is mijn schoonzoon. Voor Opvliegers heeft hij muziek voor me gecomponeerd waarin ik zo wel naar binnen als totaal uit mijn dak kon gaan. Al met al zetten we een show neer die grote verschei denheid biedt maar toch één ge heel is. Voor alle drie zangers geldt dat ik ze bekendheid in gro tere kring gun. Een breed publiek zoals ik heb. Niet Mleen omdat zij dat verdienen maar omdat ook mijn publiek verdient ze te horen. Anders zouden ze heel veel moois missen. Ik heb er hard voor ge werkt maar zij ook!' Rice cooker van 50 liter Mathurin stelt er prijs op er mel ding van te maken dat er nóg meer mannen deel uitmaken van de productie. 'Nog meer mannen, ja, ik kan er niet genoeg van krij gen!', doet ze er nog een schepje bovenop. 'Ook twee witte jon gens, aan de knoppen. Dat is be langrijk: witte jongens aan de knoppen! En we hebben ook nog een Rotterdamse vrouw voor het licht. Ja, het is een heel gezel schap; gezellig én inspirerend! Wat ons bindt zijn passie en ge drevenheid. Om bounded te zijn eten we ook altijd samen voor de voorstelling. Daarvoor sleep ik een rice cooker van 50 liter met zelf gekookt eten mee van huis. Voor de mannen een dubbele por tie. Ik wil dat ons samenspel lief devol is. Dat iedereen met een glimlach op zijn gezicht naar huis gat. Daar voel ik me persoonlijk verantwoordelijk voor en dat maakt dit project heel anders zwaar dan mijn gebruikelijke voorstellingen.' In Mathurin Meets Music staat Jetty nadrukkelijk naast haar mu zikanten. 'Het gaat beslist niet al leen om Jetty', benadrukt ze. 'De muziek heeft zelfs de nadruk want we hebben alle vier een half uur. Zelfs Stanley zingt. Die is ook be zig zijn interesses en talenten te ontwikkelen. Taante blijft trots aan de zijlijn, het zijn allemaal haar jongens. Zij zingt niet maar als ze dat wel zou doen zouden het Nederlandse kinderliedjes zijn. Die kent ze veel. Vroeger moesten we die leren. Maar dat is weer een heel ander onderwerp.' Mathurin is al met vier solo-voor stellingen te zien geweest op de Nederlandse podia en trok volle zalen door heel het land, van Den Helder tot Maastricht. Met haar laatste twee theaterprogramma's, Welopgevoed en Opvliegers, brak zij door naar een nog groter pu bliek. Dit najaar gaat haar vijfde solo-voorstelling getiteld Dichter bij in première. Zoals bij Jetty Mathurin gebruike lijk is mag ook in deze show het publiek van zich laten horen. 'Ja hoor,' beaamt ze, 'dat is nog steeds zo. Meezingen of terugpra ten; van mij mag de zaal ook ac tief zijn. Muziek verbindt, dat voel je. Ook al spreek je de taal niet. En dat is wat we willen: vooral veel laten voelen.' Mathurin Meets Music, Oude Luxor Theater - Rotterdam, za terdag 19 april 2003, 20.00 uur. Toegangsprijzen: le rang m 19, - 2e rang m 17, - Kaarten zijn te reserveren via www.luxor- theater.nl. of bij de kassa van het Luxor Theater, telefoon nummer: 010-4843333. Voor meer informatie over de voor stelling zie ook www.mojo- theater.nl Maarten van der Jagt en Els Neijts In een serie interviews spre ken Els Neijts en Maarten van der Jagt met bekende en minder bekende Rotter dammers die gek op eten zijn. Deze week spreken zij met Maria Arenas. Samen met haar man Frank Peels opende ze op 12 april het nieuwe Spaanse restau- rant/tapasbar Maria aan de Mauritsweg. Het is zaterdagmiddag en de zon werpt nog net haar laatste stralen door de hoge ramen van het voorname pand aan de Mauritsweg. Een jonge ober is nog driftig bezig om de menu kaarten te vouwen als Maria de trap op komt. Zij geeft nog snel wat aanwijzingen aan het personeel door om de laatste puntjes op de 'I' te zetten. Ons oog glijdt langs de prachtige kristallen kroonluchters en de vrolijk gestoffeerde Louis Quinze stoelen die rondom de tafels staan. Als Maria een maal bij ons aan tafel zit ver ontschuldigt ze zich voor de drukte. "Een project als dit is eigenlijk nooit klaar maar je moet toch een keer opengaan." Waarna ze kort vertelt over haar achtergrond: "Samen met mijn Frank hadden we al jarenlang een bedrijf in exoti sche party-catering. We kook ten gerechten uit de hele we reld. Dat sloeg enorm aan. Langzamerhand groeide het uit naar een bedrijf dat vooral in filmcatering voorzag. Zo voorzagen we jarenlang de casts van Endemol en bekende sterren van het "broodnodige". Men vond het eten vaak zo lek ker dat we ook thuis gingen ko ken voor deze sterren. Waarom een restaurant? "Een echt restaurant dat bleef al tijd een wens. Ik ben naast het cateringbedrijf ook lang actief geweest in de kunstwereld en die creativiteit kan ik nu helemaal kwijt in een restaurant. Toen ik hoorde van het leegstaande pand van Kerrie en Koriander aan de Mauritsweg zag ik die mogelijk heid. Want het is een prachtig pand. We hebben het grondig op geknapt en veel lichter en "hel derder gemaakt. Het heeft nu precies die uitstraling heeft die we zochten. Beneden kan men terecht voor gerechtjes van een uitgebreide tapaskaart en boven is er een restaurant met een gro te kaart." Als we de mooi vorm gegeven tapaskaart bekijken zien we klassieke tapas zoals albondi- gas caseras (gehaktballetjes in tomatensaus) maar ook de ham van eikeletende varkens: de Ja- Maria Arenas in haar nieuwe restaurant 'MARIA mon Iberico de Bellota. Op de grote restaurantkaart herkennen we de Zarzuela en Paella op staan maar ook mindere bekende gerechten als Romesco de Peix(vis en schaaldieren in Ro mesco saus) staan op de kaart. Wat is je favoriete restaurant? Dan hoef ik niet lang na te den ken. Want ik houd van heet en kruidig eten. Dat hete vind je de keukens van Zuid Amerika maar ook in de Aziatische keuken. Het restaurant in Rotterdam dat mijn ideaal van die Aziatische keuken het dichtst benadert is Blue Me kong aan de Proveniersstraat. Het is een echte 'Thaise kantine' met simpele stoeltjes en tafeltjes en televisie met live Bangkok op de buis. De rijsttafels die je er kunt eten zijn gevarieerd, en heerlijk gekruid. Wat is het meest memorabele gerecht dat je ooit at?In Portugal at ik ooit een zar zuela waarin varkensvlees en ve- nusschelpen waren gecombi neerd. Fantastisch!' Tapasbar/Restaurant MariaMauritsweg 52 (010) 280 99 53 16.00-00.00 uur Blue MekongProveniersstraat 29a Telefoon (010) 466 04 39 keuken open le shift 18.00, 2e shift 20.30 Blue Mekong is 3 dagen per week geopend. (Donderdag- Zaterdag) Ilse DeLange geeft tussen 23 mei en 23 juni dit jaar dertien con certen tijdens de Clean Up tournee door Nederland. Op 15 april komt haar gelijknamige nieuwe album uit. De kaartverkoop voor alle concerten begint aanstaande zaterdag. Naast deze uitgebreide tournee, staat Ilse ook op het grote Pinkpop podium, zo werd vorige week bekend gemaakt. Met haar nieuwe al bum kiest Ilse voor een koerswijziging: meer pop en minder country. Maar natuurlijk speelt ze tijdens de concerten ook alle favorieten. Ilse DeLange kwam in één klap op platina niveau met haar debuutal bum 'World of Hurt' in 1998. Sindsdien is ze een van de meest suc cesvolle artiesten van ons land. Ilse DeLange Clean Up...The Tour +support act komt naar de volgen de locaties: Harmonie, Leeuwarden Vrijdag 23 mei aanvang: 20.30 u De Flint, Amersfoort Zaterdag 24 mei, aanvang 20.15 u Oosterpoort, Groningen Maandag 26 mei, aanvang 20.30 u Musis Sacrum, Arnhem Donderdag 29 mei, aanvang 20.15 u Dr. Anton Philipszaaal, Den Haag Vrijdag 30 mei, aanvang 20.15 u Muziek Centrum, Enschede Maandag 2 juni, aanvang 20.00 u De Vereeniging, Nijmegen Dinsdag 3 juni, aanvang 20.15 u Vredenburg, Utrecht Donderdag 12 juni, aanvang 20.15 u 013, Tilburg Vrijdag 13 juni, aanvang 20.00 u Nieuwe Luxor, Rotterdam Maandag 16 juni, aanvang 20.00 u Chassé Theater, Breda Donderdag 19 juni, aanvang 20.30 u MC Frits Philips, Eindhoven Zondag 22 juni, aanvang 20.15 u Carré, Amsterdam Maandag 23 juni, aanvang 20.00 uEntree: 25,- (excl. servicekosten) Voor Nieuwe Luxor en Carré zijn alleen zitplaatsen verkrijgbaar a 32, - 30,- 28,- 26,- (excl. servicekosten). Kaartverkoop bij Ticket Service via de grotere postkantoren, VVV's en GWK's, 0900- 300.1250 (45 euroct.p.m), www.ticketservice.nl de bekende voor verkoopadressen en kassa zaal. Gedurende de maand mei houdt de dood het Natiomfle Toneel en de Rotterdamse Schouwburg in haar greep. Het Nationale Toneel speelt in deze maand drie voorstellingen in de Rotterdamse Schouwburg, waarin de dood een belangrijke rol speelt. Te beginnen met Dood van een Handelsreizigerwaarin het leven van de Amerikaanse handelsreiziger Willy Loman als een zeepbel uit elkaar spat. Vervolgens drie verpleegkundigen die met veel plezier de ene na de andere bejaarde helpen met hun 'laatste reis' in De Dochters van King Kong. Tenslotte verliest Nina Leeds in Strange Interlude haar grote liefde Gordon in de eerste wereldoorlog. Zijn vroege dood zal haar leven en het leven van de mannen die zij ontmoet voor altijd overschaduwen. King Kong's dochters De dood van een handelsreiziger behoeft waarschijnlijk weinig nadere aanbeveling maar dat ligt anders voor de beide andere voorstelingen. 'Het leven mag dan treurig zijn, van de dood kun je iets feestelijks ma ken.' Dat lijkt het motto van de drie verpleegkundigen die hun buik vol hebben van medicijnen verdelen en bejaarden verschonen. De grauwe da gelijkse sleur van het verzorgingshuis doorbreken zij tijdens de nacht. Als de dochters van King Kong helpen zij de ene na de andere bejaarde hun grote reis te aanvaarden. En geven hem of haar een vleugje eeuwige roem mee door de stervende op te tuigen als grandioze Hollywoodster. Waar de ouderen dromen over hoe het Teven had kunnen zijn, dromen hun ver zorgsters over hoe het leven zou moeten zijn. Tussen avondeten en ontbijt maakt het publiek een nacht mee vol ontluisterende ouderdom, duistere seks, onvervulde verlangens en moorddadige rituelen. Strange Interlude bestrijkt vijfentwintig jaar uit het leven van Nina Leeds en haar drie mannen. Nina Leeds verliest in de eerste wereldoorlog haar grote liefde Gordon Shaw. Een slag waar ze nooit overheen komt. O'Neills beroemde stuk van negen bedrijven laat vijfentwintig jaar uit het leven van deze vrouw zien, wier lot al op jonge leeftijd bepaald wordt. Tijdens deze jaren cirkelen drie mannen om haar heen, de oude huisvriend Charlie Marsden, haar echtgenoot Sam Evans en haar minnaar Ned Darrell. Geen van allen kan echter de herinnering aan Gordon uitwissen. Diens vroege dood hangt als een schaduw over de levens van alle personages. O'Neill is de eerste Amerikaanse toneelschrijver van belang en heeft een grote invloed gehad op een hele reeks schrijvers na hem, zoals Arthur Miller, Tennessee Williams en Edward Albee. Strange Interlude is het meest gedurfde project van deze grote schrijver die grote experimenten toch al niet uit de weg ging. Bijzonder is namelijk dat het publiek niet al leen krijgt te horen wat de personages zeggen, maar ook wat ze dénken. Monologues interieurs en dialogen wisselen elkaar af. Zo verschaft O'N eill een fascinerend inzicht in de obsessies, diepste gedachten en neuro ses van zijn personages. Het Nationale Toneel in de Rotterdamse Schouwburg: Vrijdag 9 en zaterdag 10 mei om 20.15 uur Dood van een Handels reiziger. Dinsdag 13 mei om 20.15 uur De Dochters van King Kong Vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 mei om 19.00 uur Strange In terlude. Reserveren: 010-4118110. iffiio 'Da's belangrijk, witte j ongens aan de knoppen =425*883*» N s HSSSSSSsfc INDEPENDENT INDEX Foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 19