Hoe is het te wonen in De Engel? Van esthetisch verantwoord naar psychologisch en fysiek comfort KOOPHUIS KOEZE 'N ECHTE SLIMMERIK KOOPT NU. PRIJZEN ZIJN SCHERP RENTE historisch LAAG güf WOENSDAG 16 APRIL 2003 NS-39 "Geen gevecht om een eigen parkeerplek' Tel.OIO 433 57 10 "Een huis met zeer veel comfort en ruimte!" 121511 »»18 De belangrijkste ontwikke ling op woongebied in deze nieuwe eeuw zal ongetwij feld de enorme aandacht voor licht zijn. Werd in de vorige eeuw vooral gezocht naar een balans tussen vorm en functie, deze eeuw zal geheel in het teken staan van geestelijk en lichamelijk wel bevinden. En daarbij speelt licht een cruciale rol. Werd verlichting jarenlang als sluitpost van het interieur gezien, nu begint door te dringen dat dit ondergescho ven kindje een conceptuele benadering verdient. Van esthetische verantwoorde lampen naar psychologisch en fysiek comfort. Dat licht een allesbepalende invloed heeft op ons bioritme en daarmee ons gemoed, wordt bewezen door een eindeloze stroom onderzoeken. Zo ontdek ten onderzoekers aan de Philadelphia Temple University dat constant licht op de kraamaf- deling van ziekenhuizen het natuurlijke groeipatroon van pas geborenen verstoort. Ter voorko ming van de jetlag bevelen ken ners aan zoveel mogelijk buiten in het daglicht te vertoeven. En ook de benamingen winterdepressie en zomerzotheid spreken voor zich. De gezondheid van de mens wordt in grote lijnen bepaald door het bioritme en die wordt weer gevoed door licht. Met de uitvin ding van het kunstlicht heeft de mens daarom een grote invloed gekregen op dat bioritme en de eigen gezondheid. Maar dit effect werd jarenlang zwaar onderschat. Sinds de ontdekking van de gloei lamp in 1879 is er nauwelijks iets veranderd in de manier waarop kunstlicht wordt aangebracht. De lamp is er om licht te geven en moet er ook nog een beetje deco ratief uitzien. Dus kopen we een lamp die leuk bij de gordijnen of het bankstel past, een bureaulamp die het werkblad in lichterlaaie zet of een sfeervolle wandlamp omdat er anders draadjes uit de muur komen. Het is een willekeu rige benadering die vervanging verdiend. Ontwerpers, technici en lichtdes- kundigen, verzameld in het Centrum voor Lichtarchitectuur, dringen erop aan complete licht plannen te ontwikkelen die een positieve uitwerking hebben op het gemoed. En die moeten aan nogal wat eisen voldoen. Maar vooral moeten deze lichtplannen het natuurlijk bioritme niet versto ren en zijn kleur, helderheid en contrast afgestemd op de ver wachting van onze zintuigen. Dat is nog eens wat anders dan eens in de zoveel tijd een nieuwe bureau lamp of een aardige plafonnière op de kop tikken. Vanaf nu wordt gestreefd naar uniforme verlich ting van de ruimte. Een goed lichtplan bestaat uit basisverlichting en accentverlich ting, die integreert met de omge ving. Natuurlijke verhoudingen Het belangrijkste uitgangspunt voor een lichtplan is dat de ver lichting van de ruimte een vloei end verloop kent. Felverlichte tafels naast donkere hoeken zijn niet voor niets onaangenaam. Ze zorgen ervoor dat de ogen steeds opnieuw moeten aanpassen, waardoor mensen snel moe wor den. De basisverlichting zorgt voor natuurlijke helderheidver houdingen. Om een zo vloeiend mogelijk effect te krijgen, is het het beste als de basisverlichting indirect en diffuus is. Op die manier is het licht, net als dag licht, overal om ons heen. Plafondlampen, wandlampen of staande lampen hebben een kap of schijnen tegen de muur of het pla fond die het licht vervolgens op een diffuse manier weerkaatsen. Heeft de basisverlichting vooral betrekking op de ruimte, de accentverlichting werkt decoratief of functioneel. Accentverlichting wordt daarom aangebracht op plaatsen in het huis die bijzondere aandacht verdienen. Extra ver lichting boven de tafel is prettig voor het lezen van de krant, ter wijl een spot op een vurig schil derij sfeer aan de ruimte geeft. De intensiteit van het licht kan het beste afgesteld worden met dim mers. Belangrijk bij het ontwer pen van een lichtplan is vooral dat de lichtbronnen goed in hoogte verdeeld worden. Op die manier komt het licht werkelijk van alle kanten. Zo komt er in een perfect plan licht uit het plafond, zijn er lampen op ooghoogte en worden er armaturen laag bij de grond geplaatst. Nu basisverlichting en accentver lichting steeds meer een uniform beeld oproepen, komen ontwer pers ook vaker met series ontwer pen van armaturen die zowel los als ingebouwd gebruikt kunnen worden. Hoewel een nieuwbouwhuis of een verbouwing uitgelezen momenten zijn voor het opstellen van een lichtplan, kunnen ook bestaande huizen zonder al te grote ingrepen prima opnieuw verlicht worden. Vooral een zoge naamd stroomvoerend systeem kan veel bijdragen aan een wel overwogen lichtplan. Vanuit de bestaande aansluitpunten worden dan kabels langs het plafond of de muur getrokken, waarop iedere willekeurige plaats halogeenver- lichting aangebracht kan worden. Voordeel van halogeen is boven dien dat het gedimd kan worden. Makelaardij Schiedam m** 225.000,= k.k. 719.000,= k.k. 258.500,= k.k. ..~i urar 209.000,= k.k. Enkele bewoners aan het woord: De familie Wezemer, woont sinds de oplevering in De Engel. Mevrouw Wezemer: "We hebben jaren in een eengezinswoning gewoond in Maassluis en wilden nu graag naar een gelijkvloerse woning. Het liefst weer in Maassluis. Zelf kom ik van oor sprong uit Vlaardingen, maar daar zou ik toch niet naar toe wil len. Ik ken Maassluis en ben er mee vertrouwd. We vonden in De Engel de woning naar onze smaak. De ruime woonkamer, vloerverwarming en het comfort wat je hier overal aantreft, sprak mijn man en mij erg aan. Niet te vergeten de eigen parkeerplaats. Waar we vroeger woonden moesten we, bij wijze van spreken, altijd vechten om een parkeerplaats. Nu zijn we verze kerd van een vaste plek. Dat is heel relaxt. Ook dat het een nieuw bouwwoning is sprak ons aan, we konden zo zelf de stijl en comfort van de keuken en badkamer bepalen. De serre is verder een heerlijke plek om te vertoeven. Je hoort er niets. Lekker rustig met een kopje thee genieten van alles wat er buiten gebeurt Via de serre en de 2 hoge ramen in de woonkamer valt er veel natuurlijk licht naar bin nen. Daardoor wordt de ruimte nog eens benadrukt De woonkamer lijkt op een grove punt van een taart maar levert geen enkele beper king op voor de inrichting. Door de grootte kun je zelfs alle kanten op. Het is hier heel fijn wonen. Bovendien is De Engel op een gunstige lokatie gebouwd. Als ik veel boodschappen nodig heb, ga ik meestal op de fiets en soms met de auto naar het centrum of naar winkel centrum Koningshoek. De voorzieningen zijn vlakbij. Het contact met de buren is goed, dat was al meteen vanaf het begin, ledereen stond voor de inrichting van een nieuwe aanwinst Dat heb je met elkaar gemeen en dus ben je benieuwd naar eikaars vorderingen. De verhuizing is een goede stap geweest We hebben er geen spijt van en wonen hier dan ook heerlijk". Er zijn nog enkele woningen te koop in De Engel. Nadere Informatie over dit project Atta Makelaars Rotterdam Jan Puijpe en Hamit Karakus Koeze Makelaars Taxateurs Maassluis Tel. OIO 593 94 94 Brenda Koeze en Nico Dolphijn üBË' Elke eerste zaterdag van de maand Open Dag op locatie of op afspraak. Tweede Paasdag geopend van 15.00 - 17.00 uur Informatie op Internet: www.hetgewildewonen.nl/componist www.bureauj3.nl m Familie Assendelft, P. van Anrooylaan 195: Waarom wonen in de Engel? De heer Assendelft: "Ik was direct onder de indruk van het project De tekeningen die ik in de Nissenhut heb gezien en de voorzie ningen in het appar tementencomplex spraken mij aan. Een ruime woonka mer, een badkamer met een apar te douche en bad, twee wastafels, een eigen parkeerplek, een apar te berging voor de wasmachine en een extra berging in de kelder voor de fietsen. Kortom; een huis met zeer veel comfort en ruimte. Maar mijn vrouw was niet direct overtuigd. Het kostte haar wat meer tijd. Het idee om de vertrouwde omgeving van Naaldwijk te verlaten, na 23 jaar in een eengezinswoning te hebben gewoond, sprak haar niet aan. Maar uiteindelijk zag zij de verhuizing ook zitten. We hebben een fantastisch uitzicht op de Waterweg en zijn inmid dels geraakt door de charme van Maassluis. Daar komt nog bij dat de voorzieningen op hooguit 5 minuten loopafstand zijn. We zitten tussen winkelcentrum De Koningshoek en het oude centrum, dus alles is binnen handbereik. Wat mij verder aanspreekt is de rust als je binnen bent Het is hier zo goed geïsoleerd, dat je geen geluiden van buiten hoort en dat terwijl De Engel aan een druk kruispunt grenst Zelf ben ik zeer te spreken over de afgesloten parkeergarage onder het gebouw. Een eigen parkeerplek beschouw ik echt als een luxe. Als het slecht weer is, blijf je bij thuiskomst lekker droog. En de auto staat er veilig. Een prettige gedachte." XSSilS Maeslanden Makelaars Info - Koemarkt 4-3111 JH Schiedam Lange Haven 59 Schiedam Schitterend monumentaal woon/ werkpand. Doordat de kantoor/ werkruimte gescheiden is van het woongedeelte is privacy optimaal gewaarborgd. Vraagprijs 550.000,= k.k. Korte Haven 123 Schiedam Schitterend gelegen, op te knap pen historisch pand met originele hal, ruime living met erker, eenvou dig keukenblok en badkamer, 3 kamers, voorkamer met bordes, 2 kamers, pantry en dakterras. Vraagprijs 450.000,= k.k. Willemskade 57 Schiedam Prachtig wonen in een fraaie 4 kamer maisonnettewoning op de begane grond met open keuken, zonnige tuin, ruime garage en recente combi ketel (2001). ^Vraagprijs Spinhuispad 39 Schiedam Schitterend wonen midden in het sfeervolle centrum van Schiedam in een nieuw ruim 3 kamer hoek appartement v.v. dubbel balkon en lift. Koopsom 159.000,= k.k. Rotterdamsedijk 445a2 Schiedam Direct aan de Koemarkt gelegen 5 kamer dubbel appartement met 2 verdiepingen, balkon met mooi uit zicht over de haven, luxe badka mer, fraaie keuken. Vraagprijs 136.500,= k.k. Schieweg 220a Rotterdam Mooi centraal gelegen geheel gemoderniseerd 3 kamerapparte ment met souterrain, tuin, moder ne hoogglans design-keuken, geheel Cv en ruime berging. Vraagprijs 147.500,= k.k. Willem de Zwijgerlaan 47 Vlaardingen Mooi wonen op 843m2 eigen grond in een grote 7 kamer hoek villa met schitterende tuin, riante living, moderne keuken, luxe badkamer en nieuwe combi Hr. Cv ketel. ^Vraagprijs ^Aleidastraat 87b Schiedam Een leuke 3 kamer starterswoning voor de doe-het-zelver op de bega ne grond met openslaande deuren naar de ruime achtertuin met hou ten berging. BOD GEVRAAGD Vraagprijs 74.000,= k.k. Maassluissedijk 144b Vlaardingen Een exclusief 4 kamer panorama appartement met ideale zonneter rassen in "Park Vlaerdingerhout" met grote eigen garage met extra parkeerplek. Vraagprijs 545.000,= k.k. /Drie Hoeven 41 Maasland 'n perfect in het centrum gelegen groot 3 kmr app met lift, luxe keu ken, bijkeuken, fraai terras, zeer luxueuze en comfortabele badka mer, geheel Cv en buitenberging. Vraagprijs Olivier van Noortlaan 95 Vlaardingen Perfect wonen aan de Waterweg, in een op kort opleverbaar en zeer ruim 5 kamerappartement gelegen op de 1e verdieping met fraai uit zicht en garage. i vS Vraagprijs 360.000,= k.k. ^Prinses Beatrixlaan 39 Maasland In het prachtige Maasland staat op een perceel van 212m2 eigen grond deze 5 kmr hoekwoning met 3 zij den tuin. Met een achtertuin van ruim 10m diep (zuid). In prijs verlaagd BOD GEVRAAGD Vraagprijs 229.000,= k.k. Graaf Dirk II Laan 16 Maasland 'n fantastische betaalbare op eigen grond gelegen vrijstaande villa met garage, fabelachtige living, luxe hoekkeuken, fraaie badkamer, grote bergzolder en terras aan voor en zijtuin. Indicatieprijs 515.000,= k.k. Kastanjedal 28 Maassluis In het Chique Kastanjedal een fraai gebouwde half vrijstaande 6 kamer villa met een mooi aangelegde ach tertuin aan een met Franse .signa tuur ontworpen plein. Vraagprijs 419.000,= k.k. Maasdijk 60 Maasdijk Een fantastisch gelegen hoekwo ning met gezellig achtertuin per fect op de zon, garage en afge kochte erfpacht. Landelijk wonen met de stad onder handbereik. Vraagprijs 232.000,= k.k. ^Buizerdstraat 148 Maassluis Een werkelijk schitterend royaal van afmeting 5 kamer hoekappar- tement met centrale entree met lift. Berging in afgesloten onder bouw. 186.000,= k.k. Noordvliet 20 Maassluis Een fraai groot 7 kamer woon/werk grachtenpand met bedrijfsruim te/garage (60m2), besloten tuin met berging, 2 badkamers en semi- open keuken. y Vraagprijs 405.000,= k.k. Taanstraat 16 Maassluis Perfect in het centrum van Maassluis gelegen en in 1993 opnieuw opgebouwd woon/werk- pand welk geheel is voorzien van dubbel glas. Vraagprijs 360.000,= k.k. Jan Steenstraat 24 Maassluis In een rustige woonwijk een zeer ruime 4 (event. 6) kamer eenge- zinstussenwoning met fraai tuin. Cv, open keuken, luxe badkamer, grotendeels v.v. h.h. kozijnen. BOD GEVRAAGD vVraagprijs 219.000,= k.k. Zeemandreef 99 Maassluis Rustig wonen in een modern strak eengezins hoekhuis welke recent is gestraald en gevoegd en is v.v. een zonnige ruime tuin. Y Vraagprijs Koophuis Makelaardij Schiedam 010 - 409 01 40 Rotterdam 010 - 460 06 02 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 H Y POTHEEK ADVI E SC EN I RUM

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 39