Vlotte actie Nieuws van de Hargahoeve Gemeente onder de loep bij Omnibusonderzoek 2002 Sport langs de Waterweg Excelsior: 'onderhoud turnzalen slecht' KORTWEG Partij van de Arbeid wil inzage rapport bibliotheek Interculturele kookcursus 7^ SCHIEDAM r~ li Rommelmarkt BRILMODE R#B BOON (§i(3M9® Het Nieuwe Stadsblad Spreekuren politie en Woonplus Gebied rondom Tuinlaan herbestraat Autoservice Eigenraam i HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 16 APRIL 2003 16 - 1440 SCHIEDAM - Op Koninginne dag (woensdag 30 april) is er weer veel te beleven op het Wi- bautplein en in het wijkcen trum. Het programma start om 10.00 uur met voor de kinderen straatteken, schminken, knut- seltafel, streetdance, ballonen- spel, hindernisbaan, kinderat tractie en nog veel meer. Verder zijn er diverse interculturele dansen door de kinderen van Akaram Tamil Payilakam en een demonstratie voor het zo mercarnaval door de Antilliaan se dansgroep Schiedam Cre ations. En niet te vergeten de kindervrijmarkt en een rommel markt. Voor deze rommelmarkt zijn er nog enkele tafels te huur, kosten 6 euro en 2 euro borg. Voor informatie of inschrijven kan gebeld worden met het wijkcentrum, telefoon 471 57 65. SCHIEDAM - Zet je braaf op verzoek van ONS Milieu na acht uur 's morgens je vuilniszak bui ten, wordt de rommel niet opge haald. Dat overkwam vrijdag een aantal bewoners in de West- franklandsestraat. In een mum van tijd waren meeuwen bezig de zakken vakkundig open te pik ken. Voor een echtpaar in de straat was dat aanleiding om de ONS te bellen. "Maar daar kre gen we geen duidelijk antwoord op de vraag of het afval nog die zelfde dag zou worden opge ruimd", aldus een verontruste bewoner. De voorlichter van ONS Milieu die vervolgens werd benaderd bracht uitkomst. Deze ging op onderzoek uit en consta teerde dat de rommel er om 17.30 uur nog lag. "In een mum van tijd kwamen de mannen van de reinigingsdienst alsnog langs", stelt de bewoner tevreden vast. "Petje af!" gauwigheid €35.00 (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Harga hoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Mickey en Mouse en een onbeken de. Zij zitten in de dieren opvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve laten hun 'vondelingen' zelf aan het woord. Op woensdag 9 april is er zwart witte gecastreerde kater op de Bachplein gevonden van onge veer 12 jaar. Wie kent hem of is hem kwijt? Mickey en Mouse Wij zijn Mickey en Mouse, twee gecastreerde katers van onge veer 8 jaar oud. Wij zijn lief voor kinderen, honden en ande re katten. Echter, we zijn wel een beetje schuchter, maar als wij u vertrouwen zijn wij super lief. We zijn dan echte kroelkat- ten, die een schoot heerlijk vin den. We willen wel af en toe naar buiten om onze nagels te slijpen, anders doen we dat aan het behang. Verder zijn we wel goed zindelijk. Wiel wil ons in huis nemen? Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag tussen 11 - 12 uur en tussen 13.30 - 16 uur. Zaterdag van 11-15 uur. Voor info over de dieren: tel. 4714151 en internetsite www.hargahoeve.nl. Door SANDRA DON SCHIEDAM - 'Ten aanzien van woonplezier, gezellig heid, aantrekkelijkheid, op geruimdheid en veiligheid van de binnenstad is het oordeel er niet gunstiger op geworden in vergelijking met vijf jaar geleden. He laas moet de conclusie dus luiden dat de Schiedammer de stad op deze punten minder is gaan waarderen.' Dit is een van de vele con clusies uit het Omnibuson derzoek 2002, waarvan de uitkomsten afgelopen don derdag in het Stadskantoor werden gepresenteerd. Eind 2002 is voor de vijfde keer in Schiedam de Omnibusenquête uitgezet. 1250 Schiedammers hebben aan het onderzoek mee gedaan en dat op een aantal van ruim 76.000 inwoners. Het ac cent binnen de vragenlijst lag op de gemeentelijke dienstverle ning. Daarnaast kwamen thema's aan bod die te maken hebben met de gemeentelijke communi catie, de Schiedamse woning markt, de binnenstad, de Open bare Bibliotheek en het Gemeen tearchief. De Schiedamse respondent is de Jeneverstad in de afgelopen vijf jaar dus minder gaan waarderen. Van de ondervraagde personen geeft 69 procent aan 'in Schie dam prettig te wonen'. 37 Pro cent zegt 'elders te gaan wonen als zij daarvoor de kans krijgen'. Kethel wordt door de responden- ten als prettigste wijk ervaren. Nieuwland is het minst populair. Verder is Schiedam gezellig (vindt 44 procent), groen (40 procent), aantrekkelijk (36 pro cent) en iets minder schoon (28 procent) en veilig (vindt 17 pro cent). Vooral'dat laatste punt zou voor verontrusting moeten zor gen. Volgens het rapport kan slechts 17 procent van de onder vraagden zich vinden in de stel ling 'Schiedam is een veilige stad'. In 1997 was dit nog 36 procent. Maar burgemeester Rei- nier Scheeres kan er nog niet wakker van liggen. "De uitslag is zoals 'ie is en daar zullen we op moeten inspelen. Het zijn im mers al bekende cijfers", is zijn mening. Scheeres: "De cijfers wijken niet af van het landelijk gemiddelde, dus eigenlijk scoort Schiedam niet slecht. Het is zo dat de mensen kritischer zijn ge worden ten opzichte van vijfjaar geleden. Ze stellen meer eisen aan bun woon- en leefomgeving. De slechte score op het punt vei ligheid verbaast mij niet. In iede re middelgrote stad, zeker in de Randstad, is veiligheid een punt van aandacht, dus ook in Schie dam." Negatiever De Schiedammers zijn dus nega tiever geworden over hun stad ten opzichte van vijf jaar gele den. Maar heel Nederland schijnt, als we de woorden van de eerste burger van Schiedam mogen geloven, pessimistischer geworden. Dus wees niet onge rust; het is overal hetzelfde. Maar zijn er dan ook nog punten waar de respondenten wel tevre den over zijn? Volgens het rapport is bijna drie kwart van de ondervraagden te vreden over de dienstverlening van de gemeente. En dat mag volgens de onderzoekers 'een re delijk goede score' genoemd worden. De website krijgt een 6.9, een vrij hoog cijfer voor een gemeentelijke site. Maar er zijn ook duidelijke pijnpunten aan wijsbaar. Zo is men tevreden (80 procent) over de mondelinge contacten en informatievoorzie ning, die voornamelijk in de stadswinkel plaatsvinden, maar is er nog wel het een en ander mis met de telefonische en voor al de schriftelijke contacten. Zo zouden ambtenaren zeer slecht bereikbaar zijn en zouden zij de correspondentie, wat betreft de schriftelijke contacten, aan hun laars lappen. Men krijgt of met flinke vertraging antwoord of he lemaal geen respons. "En daar moet verandering inko men", liet wethouder Henk-Jan Habermehl weten. "De vraag 'hoe ga je om met post?' staat daarbij centraal. Het is nu onze taak de touwtjes aan te halen en voortaan gestructureerd om te gaan met post van de inwoners van Schiedam. Daar zal een mentaliteitsverandering aan vooraf moeten gaan. Maar in het vervolg moeten schriftelijke ant woorden binnen drie weken zijn verstuurd." Bioscoop Een goed voornemen van de ge meente Schiedam. Een ander goed voornemen is om het voor touw te nemen voor de komst van een bioscoop, want dat is wat de helft van de ondervraag den spontaan antwoordde bij de vraag welke uitgaansgelegenhe den zij missen. Ook zou het win kelaanbod verbeterd kunnen worden. Winkelcentrum De Pas sage wordt dan wel als positief ervaren, de Hoogstraat krijgt een lagere waardering vanwege de vele leegstaande winkels. Een groot warenhuis en exclusievere winkels met meer kwaliteit zou den de binnenstad en het winkel aanbod volgens de respondenten ook opfleuren. "Wat mij betreft komt er weer een bioscoop in Schiedam, net als vroeger", liet Scheeres weten. "Maar het is niet aan de gemeen te Schiedam om een bioscoop te exploiteren. Wel zijn er verre gaande plannen voor de komst van een bioscoop op de nieuw te realiseren ontspanningslocatie Schieveste, bij het station. Er is belangstelling genoeg van pu bliek, maar ook van investeer ders." Die bioscoop, waar volgens het rapport veel mensen behoefte aan hebben, komt er naar alle waarschijnlijkheid dus wel, maar hoe zou het over vijfjaar met de waardering van de Schiedam mers ten opzichte van hun stad gesteld zijn? Het is niet te hopen dat Schiedam dan nog minder gewaardeerd zal worden. Al moet met de beoogde aanpak van Scheeres daarvoor niet gevreesd worden, want zo belooft hij: 'Wij blijven werken aan het gezelliger maken van de stad'. Voor de ech te Jeneverneuzen zal dat een he le geruststelling zijn. SCHIEDAM - De onderlinge wedstrijden, die zaterdag in de Margriethal werden gehouden gaf de leiding van de turnvereni ging Excelsior niet alleen het trotse gevoel, dat het steeds maar blijft lukken om 250 kinderen een gezonde en zinvolle besteding van de vrije tijd te bezorgen, de wedstrijden voor een dagvullend programma zorgen en de tribunes op zo'n dag nog steeds bomvol zijn. In het verlengde is er echter ook een katterig gevoel. Daar voor zorgt de gemeente Schie dam. zo luidt de klacht, er maar niet voor kan zorgen, dat de turn zalen er spic-en-span uitzien. "Onze inspanningen om de jeugd sportief bezig te houden worden door de gemeente schromelijk genegeerd", is het verwijt. Vol gens Excelsior is het onderhoud van de gymnastieklokaken bene den alle peil. "Zalen worden slecht geveegd en toiletten slechts met een toiletspray schoonge maakt. We geven les bij kaars licht, omdat de gemeente al jaren lang geen TL-lampen meer ver vangt en er inmiddels van de 36 buizen nog maar vijftien branden. Dan zink je als bestuur wel eens de moed in de schoenen. Een te lefoontje naar de dienst educatie levert de reactie op, dat men er mee bezig is en er binnenkort En dan gebeurt er vervolgens he lemaal niets." Het bestuur van Excelsior zegt vervolgens wel ge confronteerd te worden met een huurverhoging van liefst 300 pro cent. Toch geeft men de moed niet op, want zo eindigt het re laas: "Wij gaan door en laten ons niet uit het veld slaan en zijn al weer met de voorbereiding op de onderlinge wedstrijden met vol gend jaar bezig." Staande ovatie minitrampoline De Nederlandse kampioenen minitrampoline sloten zaterdag in de Margriethal de onderlinge wedstrijden van de turnvereni ging Excelsior af. Het publiek ging ervoor op de banken en be loonde de springers met een staande ovatie. Applaus was er ui teraard ook voor de prijswin naars. Zo'n 130 jongens en meis jes waren een dag lang in de weer geweest op de nummers balk, brug, sprong, lange mat, ringen, rek en sprong. Het leverde elf jongeren op, die met een eerste prijs mochten pronken: Maj-Britt Olsthoorn, Irene Hoogendijk, Li sa Wuisman, Cyara Mokveld, Jouke van der Velden, Esmaralda Damen, Ricardo de Roon, Kasper Kleinekoort, Samantha van Oud- heusen, Laura Pronk en Nicky Vervoort. Paastoernooi bij Asvion Hockeyclub Asvion organiseert op zaterdag 19 en zondag 20 april voor de vijfde maal het Heineken Paastoernooi. Aan het vooral re creatieve evenement nemen niet alleen vele Asvion-teams deel, maar ook formaties van de clubs Capelle, Tempo'34, Victoria, Pol lux en de Engelse clubs Huxley, Brookland Ladies en Porth- smouth. Op zaterdag is de aan vang om 10.15 uur en op zondag om 11.00 uur. Vijf prijzen voor karateka's Acht karateka's van Budo Insti tuut Weeland namen zondag in Rotterdam deel aan de zesde edi tie van het Charity Tournament. Het leverde de Schiedammers vijf prijzen op. Ivar Siermans kwam, zag en overwon. Hij debuteerde en werd eerste. Robin Ooms, Mitchel Landegent en Robin Ver beek werden tweede. Jordi Blaak verloor alleen van de man, die eerste werd, en won vervolgens alle volgende partijen. Het lever de een derde plaats op. De Wieken wint damtrofee In een tot aan de laatste ronde spannende damdriekamp heeft het eerste team van de basis school De Wieken de eindzege en daarmee de Van Stigt Thans-wis- seltrofee voor zich opgeeist. Op de tweede plaats (en een punt achterstand) eindigde De Peper klip. Het tweede team van De Wieken wist met een bordpunt meer dan Het Startblok beslag te leggen op de derde plaats. De acht deelnemende teams be stonden uit vier jongens en meis jes uit de groepen 6, 7 en 8. In een perfecte entourage leveren de jongeren enorme inspanningen af. De spanning was soms te snij den. Het leverde rode hoofden van opwinding en - opmerkelijk voor kinderen van deze leeftijd - momenten van doodse stilte op. ODI zonder trainer Gerrit Verwaal vertrekt aan het einde van het veldseizoen als trai ner van de korfbalvereniging ODI. Hij gaat terug naar zijn ou de liefde: het wielrennen. "Het maken van een keuze was niet makkelijk", laat hij weten. Hij voegt eraan toe, dat hij een leuke groep achterlaat. "Maar wielren nen kun je niet je hele leven blij ven doen. Vandaar dat de keuze op die sport gevallen is." Verwaal werkte twee jaar in park Thurlede en promoveerde met ODI zowel in de zaal als op het veld naar de vierde klas. SWSMC op weg naar titel Het ziet er naar, dat SWSMC niet zoals twee jaar geleden een beslissingswedstrijd nodig heeft om de hoofdklasse te bereiken. De eersteklasser kan zelfs op tweede paasdag kampioen wor den. Om het zover te laten ko men, moet er zaterdag in Dor drecht eerst van EBOH gewon nen worden en twee dagen later in Leiden van UVS. Het tweede en derde elftal kunnen het feest compleet maken, want ook zij kunnen maandag de titel veilig stellen. Opnieuw verlies Brandersstad Brandersstad heeft het verblijf in de hoogste klasse zaterdag afge sloten met een 5-2 nederlaag te gen TTCV/Van Herwaarden. De al gedegradeerde Schiedamse ta feltennissers werden meteen al op een 2-0 achterstand gezet door verlies van Jeroen Bastiaansen en Rene Waterreus. Arjan Karbaat zorgde voor een tegenpunt en herhaalde dat later maar toen had TTCV de zege al veilig gesteld. Overige uitslagen: Brandersstad 2-Wanzl/Belcrum(h) 7-3, Bran dersstad 2-JCV(da) 10-0. SCHIEDAM In de Evangelisch Lutherse Kerk, aan de Lange Nieuwstraat 219 is donderdag om 19 uur een dienst voorganger is Ds. F. Ka lis, zondag is er om 10 uur een dienst voorganger is Ds T. Ze venbergen. De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap aan het Westvest 90-92 heeft donderdag om 19.30 uur een maaltijdviering, voorgan ger is Ds. J.F. Klijnsma, zondag is er om 10.30 uur een dienst met als voorganger Ds. E.I.T. Brussee van der Zee. In de Frankeland kapel is zondag om 9.15 uur eucharistieviering met als voorganger pater L.v.d. Velden en medewerking van het ïtw L i - f\r duina- koor. Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk met het Chr. Gemengde Zangvereniging '1 Esperance o.l.v. Wim Madder- om, aanvang 15 uur, toegang vrij. Morgen ontvangt Harmonia de heer Martin Reul, met waarne mingen via uw geboortedatum om 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toe gang 5 euro. In de Harg/Spaland, Willem Andriessenlaan 2 is 21 april zon dagavondzang, dinsdag is er bin- SCHIEDAM - 'Waarom is beleidsplan 2003 - 2004 voor de Open bare Bibliotheek niet vastgesteld in het najaar van 2002, zoals was aangekondigd in de begroting'. Het is een van de tien vragen waar over PvdA-raadsleden M. Dingenouts en J. de Haan- Klaassens op heldering vragen aan het college van b w. In de begroting 2003 wordt een aantal punten genoemd die de toegankelijkheid van de bi bliotheken op het gebied van educatieve en recreatieve media moe ten vergroten. Om te achterhalen welke rol de bibliotheek kan spelen in de dienst verlening aan onder meer achterstandgroepen, vond in oktober 2002 een gebruikersonderzoek plaats. De fractie van de PvdA wil inzage in dit rapport. Zij vraagt zich onder meer af of bij de begroting van het beleidsplan rekening is gehouden met de herinrichting van de hoofd vestiging op het Stadserf in verband met de vestiging van de Artoteek, die binnen afzienbare tijd vertrekt van de 's Gravelandseweg. De vragenstellers willen voorts weten welke kosten aan deze aanpas sing zijn verbonden. Ook willen zij geïnformeerd worden over de wij ze van aanpak, in zowel de bibliotheekvestiging Nieuwland als Zuid, van groepen allochtonen die een taal achterstand hebben. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt er sinds gisteren een regelmatig spreekuur gehou den door de politie en wonings tichting Woonplus. Wijkbewo ners met klachten over vandalis me, overlast of andere zaken waar de politie iets aan kan doen, kunnen nu elke dinsdag tussen 14.00 en 15.00 uur bij de wijk agent hun problemen melden en over mogelijke oplossingen pra ten. Woonplus begint in mei met een maandelijks spreekuur op el ke eerste dinsdag van de maand, ook van 14.00 tot 15.00 uur. Huurders van een Woonplus-wo- ning kunnen dan bij de beheers- functionaris van Woonplus te recht met ideeën of klachten over woning of woonomgeving. SCHIEDAM - Het gebied rond om de Tuinlaan, vanaf het plein tje met het monument tot aan de Hooikade, wordt herbestraat. Maandag is begonnen met het pleintje op de hoek G. Verboon- straat/Lange Nieuwstraat. Hier bij worden de natuursteenplaten vervangen door betonplaten met een natuurstenen bovenlaag. De ze werkzaamheden Zijn voor 30 april (Koninginnedag) afgerond. Na 5 mei wordt begonnen met het herbestraten van'de Tuinlaan tot aan de Hooikade, inclusief Makkerstraat en een deel van Plein Eendragt. Hierbij zullen bestaande materialen worden hergebruikt. Bewoners/bedrijven worden met een nieuwsbrief geïnformeerd. SCHIEDAM Wie van lekker eten houdt en het leuk vindt om samen met andere vrouwen gerechten klaar te maken uit ver schillende culturen, kan zich opgeven voor de cursus intercultu reel koken voor vrouwen. Gekookt worden gerechten uit Suriname, Antillen. Turkije, Bosnië, Marokko en Nederland. De cursus wordt gegeven vanaf dinsdag 6 mei van 18.30 toto 20.30 uur in Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79. De kosten zijn 24 euro voor zes lessen. Opgeven kan via telefoon 245 18 18. lunch-diner Lauwwarme zalm met asperges op kropsla Rauwgebakken asperges met appel en krokant gebakken kalfszwerik Asperges a la Flamande asperges met liam, gekookte aardappels en gesmolten boter) Vanillebavaroise met asperge-ijs 's-Gravelandseweg 622 Schiedam T 010-2732200 w w w.gau wigheid. n l Wegener huts-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Schiedammers waarderen stad minder dan vij f j aar geleden Kethel wordt het meest gewaardeerd. Archieffoto ROEL DIJKSTRA Meer dan 130 jongens en meisjes namen zaterdag in de Margriethal deel aan de onderlinge wedstrijden van de turnvereniging Excelsior. Niet altijd lukte het om zelfstandig een oefening af te maken, zodat er af en toe een helpende hand toege stoken moest worden. Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk PERSOL RAY-BAN SERGIO TACCHINI NIKE r-=r GIORGIO ARMANI SERENGETI Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.brilmoderobhoon.iil v V

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3