si Fluist Vi I P Spreekuur Gemeentelijke Ombudsman Vraag ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan Paspoort aanvragen Openings- en sluitingstijden van de Stadswinkel aan het Stadserf Kapvergunningen m t m WOENSDAG 16 APRIL 2003 NS-6 WC BOUWZAKEN WET MILIEUBEHEER /\A BBB jjsjjjd Regel hm mw reisdocument NL, De Stadswinkel is gesloten op: AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING VOORBEREIDINGSBESLUITEN AAN K< St PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEI Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief- )stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 28 maart 2003 t/m 10 april 2003: bouwaanvragen/reclameaanvragen: De Genestetstraat 4 J. Willson Dr. Noletstraat 1 GGZ Delfland Leeuweriksingel 31 F. van Loon Majoraanveld 28 A. Kilic Schiedamseweg t.h.v. de Rank Gemeente Schiedam Schiedamseweg/Pr.Beatrixlaan Dienst Educatie Schiedam Stationsplein 2 Euroinvest Kerkrade B.V. Steenstraat 9 M. Delfos Van 's-Gravesandestraat 53B/ van Marumstraat 5 K.B.M. B.V. Van Smaleveltstraat 39 R.P. Seip sloopaanvragen/sloopmeldingen: Graaf Florisstraat 38 D.J.D. Gommers Kerkweg 96 G.B. Altorf Lange Haven 121 C. Sitton Lange Nieuwstraat 35A H.G.M. Bierens Lange Nieuwstraat 37A H.L. van Broekhoven Pr. Beatrixlaan 18-20/Schiedamseweg 155 Van Hëekstraat 15 ONS Facilitair Bedrijf Verleende beschikking bouwvergunning eerste fase: verleend 1 april 2003: Fokkerstraat J. de Graaff Vastgoed B.V. Verleende beschikkingen bouwvergunningen: verleend 3 april 2003: Rietkraag 31 A.G. de Jong verleend 8 april 2003: Burg. Honnerlage Gretelaan 365 Woonplus Schiedam reclame aanbrengen fietsenstalling plaatsen woning vergroten woning vergroten d.m.v. dakop- bouw (wijziging) zeecontainer plaatsen t.b.v. JOP (herziene aanvraag) noodlokalen gebouw bouwen (voor de duur van 1 jaar) pand verbouwen woning vergroten bedrijfsruimte tot woonruimte verbouwen woning vergroten asbest verwijderen woning slopen asbest verwijderen asbest verwijderen asbest verwijderen alle sloopwerkzaamheden t.b.v. uitbreiding en herstel brandschade dak zoutloods gedeeltelijk slopen bedrijfsgebouw bouwen verleend 9 april 2003: Dr. Schaepmansingel 1 Lange Nieuwstraat 109 S.C.I.V. Geerlings Vastgoed B.V. carport plaatsen groepswoongebouw van de St. ASVZ bouwen moskee bouwen (wijziging) pakhuis tot 28 appartementen verbouwen (wijziging) Verleende beschikkingen sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 9 april 2003: D.J.D. Gommers asbest verwijderen C. Sitton asbest verwijderen Graaf Florisstraat 38 Lange Haven 121 verleend 11 april 2003: Lange Nieuwstraat 35A Lange Nieuwstraat 37A H.G.M. Bierens H.L. van Broekhoven asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergellijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De Gemeentelijke Ombudsman Schiedam houdt sinds kort wekelijks spreekuur op vrijdag van 10.00-12.00 uur aan de Noordvest 20 B te Schiedam. Burgers kunnen de Gemeentelijke Ombudsman terecht, nadat ze eerst een klacht bij de gemeente hebben ingediend, maar vinden dat deze niet naar tevredenheid is afgehandeld. Klachten kunnen ook schriftelijk worden ingediend t.a.v. de Gemeentelijk Ombudsman Schiedam, Hofplein 33, 3011 AJ, Rotterdam. De Ombudsman is dagelijks telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer (010) 411 16 00, of u kunt de website van de Gemeentelijke Ombudsman bezoeken: www.ombudsman.rotterdam.nl. MiVieudienst Rijnrt) ONTWERPBESCHIKKING ARTIKEL 8.24 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen heb- ïilie ben voor het milieu en /of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Deze vergunning wordt in veel gevallen verleend door de gemeente. Op verzoek van de vergunninghouder kunnen op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer beperkin gen waaronder een vergunning is verleend worden gewijzigd, aangevuld of ingetrokken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 20 november 2002 van het Vlietland Ziekenhuis een aanvraag ingevolge artikel 8.24 van de Wet milieubeheer ontvangen om een beperking van de op 28 december 1999 verleende revisievergunning, te wijzigen. Het betreft de geldigheidstermijn van de vergunning. In het besluit van 29 december 1999 is namelijk opgenomen dat de vergunning wordt verleend tot 1 januari 2003 en dat de vergunning per die datum vervalt. De vergunninghouder verzoekt om deze termijn te verlengen tot 1 januari 2007. De inrichting is gelegen aan de Burgemeester Knappertlaan 25 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de vergunning te wijzigen, overeenkomstig het verzoek. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, het verzoek en de overige van belang zijnde stukken van 16 april 2003 tot en met 13 mei 2003 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (tel.: (010) 246 86 21). Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met het einde van de inzage termijn schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan gedurende de inzage termijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over het verzoek en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel.: (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatie voorziening van de DCMR (tel.: (010) 246 86 21). Projectnummer: 305778 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 den, staande in de zij- achtertuin Burg. Verveenstraat 23, in ver band met de situering. 1 naaldboom, staande in de voortuin Stadhouderslaan 103, in verband met de situering. 10 populieren, staande op sportcomplex el npl' Kethel (WK Spaland), in verband met de aanleg van trainingsvelden. 1 conifeer, staande in de achtertuin Bouwmeesterweg 32, in verband met de situering. Op grond van de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebben den, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. Vermijd de vakantiedrukte op het gemeentehuis Houd rekening met een wachttijd tussen aanvragen en afhalen Informatie bij uw gemeente en op www.paspoortinformatie.nl fetrtiisd u€ MCCIO ft Fuhrers#^ Aoeto o~ Driving - h Ajokaat? 'Sc 'M&rta ■irtHÉ De maanden mei, juni en juli zijn piekperioden voor het aanvragen van reisdocumenten. Dit betekent dat er in de Stadswinkel lange wachttijden kunnen ontstaan. Om de aanvragen een beetje te spreiden adviseren wij u ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan te vragen. Tussen aanvragen en afhalen van een reisdocument zit minimaal vijf werkdagen. De documenten worden op een centraal punt aangemaakt en u moet er rekening mee houden dat er door de drukte vertraging kan ontstaan bij het aanmaken van de documenten. Wilt u nadere informatie belt u dan met het Gemeentelijk Informatiepunt, telefoonnummer (010) 246 53 04 of stel uw vragen via e-mail op het volgende adres info@schiedam.nl. Voor het aanvragen van een nieuw paspoort heeft u nodig: een recente pasfoto (geen schoolfoto) uw huidige paspoort uw identiteitskaart als u die bezit Kinderen tot 18 jaar moeten persoonlijk komen en hebben toe stemming nodig van beide ouders. Bij de aanvraag moet ook het paspoort van beide ouders meegenomen worden (als u geen pas poort bezit dan uw Identiteitskaart). Voor het bijschrijven van kinderen in het paspoort van de ouders is het noodzakelijk dat een pasfoto (geen schoolfoto) wordt meegenomen. Beide ouders moeten toestem ming geven voor de bijschrijving in het paspoort. Ook moet een kopie ingeleverd wor den van het legitimatiebewijs van de ouders. Bij het aanvragen van de bijschrijving moeten de kinderen aanwezig zijn. HHMNMMNMHMHMMMWMMI De prijs van een paspoort is: 35,58. Voor het bijschrijven van kinderen in een nieuw paspoort betaalt u 7,38 per kind. Bijschrijven van Kinderen in een bestaand paspoort kost 17,22 per kind. Denkt u eraan dat het paspoort persoonlijk aangevraagd èn afgehaald moet worden en dat het minimaal vijf werkdagen duurt voor u uw paspoort kunt ophalen. Dit geldt ook voor bijschrijvingen in het paspoort. De Stadswinkel is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Wilt u nadere informatie dan kunt u contact op nemen met het Gemeentelijk Informatiepunt, tel. (010) 2465304, e-mail: info@schiedam.nl j KORTE HAVEN 5 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam aangevraagd voor het plaatsen en exploiteren van een terras behorende bij het horecabedrijf gevestigd in het pand Korte Haven 5. De aanvrager heeft aangegeven het terras te willen plaatsen aan de voorzijde van het pand Korte Haven 5, direct langs de gevel. Het zal bestaan uit 75 zitplaatsen. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m zondag van 10.00 tot 23.00 uur. Vanaf 15 april 2003 ligt de aanvraag gedurende vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Voor belanghebbenden bestaat de mogelijkheid hun zienswijze over de aanvraag naar voren te brengen. Dit kan schriftelijk of mondeling tijdens de periode van de ter inzage legging. U kunt uw schriftelijke zienswijze opsturen naar de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Maandag 21 april Woensdag 30 april Maandag 5 mei Donderdag 29 mei Vrijdag 30 mei (tweede Paasdag) Koninginnedag) (Bevrijdingsdag) (Hemelvaartsdag) Op Goede Vrijdag 18 april is de Stadswinkel gewoon open van 8.00 tot 17.00 uur. Op de Dag van de Arbeid, donderdag 1 mei, is de Stadswinkel open van 8.00 tot 20.00 uur. Heeft u nog vragen, we zijn iedere dag van 8.00 tol 17.00 uur bereikbaar op telefoonnummer (010) 2465805. Burgemeester en wethouders van Schiedam, maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering d.d. 14 april 2003 de volgende voorbereidingsbesluiten heeft vastgesteld: 1Voorbereidingsbesluit Tennispark Kethelhage Het voorbereidingsbesluit is bedoeld om medewerking te kunnen verlenen aan een bouwaanvraag voor het plaatsen van een aantal lichtmasten aan de Zoomweg. 2. Voorbereidingsbesluit Bospad Het voorbereidingsbesluit is bedoeld om medewerking te kunnen verlenen aan de bouw van een woonzorg-complex met 46 woningen op de locatie Bospad. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 25 april 2003 en liggen met ingang van deze datum gedurende 6 weken (t/m 5 juni 2003) ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen de voorbereidingsbesluiten een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad, t.a.v. het hoofd van de Afdeling Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. NOORD Bij de bu: 2.3.2 van voor het het pand De aanvr: ingang va stoelen. I Vanaf 16 Informati tot 17.00 Voor bela brengen, kunt uw s 3100 EA vj

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6