stad ten 'aart irado irado W Hi p Het Ondernemersloket Start van een nieuwe traditie Rijbewijs of paspoort verlopen? Vrijmarkt in Kethel tijdens Koninginnedag Gemeente Schiedam Herbestrating Tuiniaan Wijziging ophaaldagen huisvuil door Pasen Inzameldag gft en huisvuil verschuift door Koninginnedag m Presentatie burgerjaarverslag en collegejaarverslag Activiteiten op Koninginnedag Informatie Gemeente Schiedam Startende ondernemer? op internet: WOENSDAG 16 APRIL 2003 NS-7 Bestemmingsplan? Vergunning? Ondernemerscursussen? Bedrijfsruimte? Life-style ondernemer? Informatiepunt voor ondernemers in Schiedam: Stadserf 1 (oio) 2465304 info@schiedam.nl www.schiedam.nl www.schiedam.nl AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam s/\aat^Ï5 WEEK 16, WOENSDAG 16 APRIL, :hten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 -F, In het gebied Tuiniaan (vanaf het pleintje met het monument tot aan de Hooikade) worden binnenkort in opdracht van ONS door Aannemingsbedrijf Brijs uit Rotterdam her bestratingswerkzaamheden uitgevoerd Op 14 april wordt begonnen met herbestrating van het pleintje met monument op de hoek G. Verboonstraat/ Lange Nieuwstraat. Hierbij zullen de natuursteenplaten worden vervangen door prefab betonplaten met een natuurstenen bovenlaag. Deze werkzaamheden worden voor 30 april (Koninginnedag) afgerond Kort na 5 mei wordt begonnen met herbestraten van de Tuiniaan tot aan de Hooikade (inclusief Makkerstraat en een deel van Plein Eendragt). Hierbij zullen bestaande materialen worden hergebruikt. Bewoners/ bedrijven worden via een nieuwsbrief nader geïnformeerd Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000 www.onsgroep.nl Maandag 21 april, Tweede Paasdag wordt er geen huisvuil ingezameld. De inzameldag verschuift als volgt: Huisvuil in huisvuilzakken wordt donderdag 24 april Huisvuil in mini-containers wordt dinsdag 22 april De huisvuilzakken en de minicontainers op de inzameldag uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. Zet tijdens de Paasdagen geen huisvuil buiten. Prettige en schone Paasdagen. Op woensdag 30 april, Koninginnedag wordt er geen GFT en huisvuil ingezameld. De inzameldag verschuift als volgt: Inzameldag GFT in minicontainers wordt donderdag 1 mei. Inzameldag huisvuil in minicontainers wordt donderdag 1 mei. De minicontainers op de inzameldag uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten Op Koninginnedag geen GFT en huisvuil buiten zetten. Een gezellige en schone Koninginnedag. Voor de eerste keer presenteert het college van burgemeester en wethouders deze week het burgerjaarverslag en het collegejaarverslag. Het college geelt een terugblik op het gevoerde beleid in 2002 en wil tegelijkertijd een nieuwe traditie starten. De jaarverslagen zijn een uitstekende aanleiding om de dialoog aan te gaan met de stad. Dat gebeurt in de vorm van een stadsgesprek eind mei begin juni. e afgelopen maanden is hard en met veel plezier gewerkt aan het burgerjaar verslag en het collegejaarverslag. Bij het schrijven van het burger jaarverslag is dankbaar gebruik gemaakt van de inbreng van een klankbordgroep uit de stad. Bij het samenstellen van het collegejaarverslag zijn veel ambte lijke afdelingen en bestuurders betrokken. Resultaat is een tweetal pr toegankelijk geschreven en aan trekkelijk vormgegeven boekwerkjes, die voor iedereen gratis beschikbaar zijn. Sinds de invoering van de nieuwe gemeentewet in 2002, is de burgemeester verplicht om een jaarverslag te maken. Het college heeft afgesproken om daarnaast jaarlijks een collegejaarverslag samen te stellen en met de stad te bespreken. Eind mei, begin juni wordt daarom naar aanleiding van de beide verslagen een stadsgesprek georganiseerd. Dan krijgt dus iedere Schiedam mer de gelegenheid om mee te praten over het gevoerde beleid. En daarmee wil het college een traditie starten, een nieuw begin. Het collegejaarverslag legt het accent op de voortgang van het Collegewerk- programma dat de titel meekreeg 'Schiedam versterkt, van ambitie naar actie'. Welke resultaten zijn geboekt? Waar liggen de uitdagingen? Bijvoorbeeld bij de verbetering van de veiligheid en het interactief bestuur, maar ook bij de Vernieuwing van woongebieden en bedrijfsterreinen. Het burgerjaarverslag gaat in op een groot aantal onderwérpen, van Konink lijke Onderscheidingen tot burgerparticipatie. De kwaliteit van de gemeente lijke dienstverlening krijgt aandacht en ook onderwerpen als openbare orde, klachten en bezwaarschriften komen aan de orde. Exemplaren van het burgerjaarverslag en het collegejaarverslag zijn gratis af te halen bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Voor het organiseren van diverse activiteiten op Koninginnedag, 30 april 2003, zijn door de burgemeester en wethouders van Schiedam de voor de onderstaande locaties vergunningen en/ of ontheffingen verleend: Kethel Hoogstraat Groenelaan Koemarkt Dr. Willem Dreesplein Wibautplein Gerrit Verboonstraat Vlaardingerdijk Van 't Hoffplein Jan van Avennesstraat De verleende vergunningen en ontheffingen liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bezwaar maken tegen bovenstaande beschikkingen. Het maken van bezwaar dient te geschie den door het indienen door het indienen van een bezwaarschrift bij de burgemeester en bur gemeester en wethouders van Schiedam (Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam). Een bezwaar schrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van bekend making. Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Hangende een bezwaar- schriffenprocedure kan een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de voorzieningen- rechter van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM te Rotterdam. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. NOORDVEST 38 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam aangevraagd voor het plaatsen en exploiteren van een terras behorende bij het horecabedrijf gevestigd in het pand Noordvest 38. De aanvrager heeft aangegeven het terras te willen plaatsen op het pleintje links naast de ingang van het horecabedrijf in het pand Noordvest 38. Het zal bestaan uit 10 tafels en 40 stoelen. De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur zaterdag van 16.00 tot 22.00 uur; zondag gesloten Vanaf 16 april 2003 ligt de aanvraag gedurende vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Voor belanghebbenden bestaat de mogelijkheid hun zienswijze over de aanvraag naar voren te brengen. Dit kan schriftelijk of mondeling tijdens de periode van de ter inzage legging. U kunt uw schriftelijke zienswijze opsturen naar de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Het gemeentebestuur van Schiedam maakt het volgende bekend. Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag op woensdag 30 april 2003 in de omgeving van de dorpskern van Kethel vrijmarktacti viteiten ondernomen worden. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaatselijke Verordening, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door het gemeentebestuur voor deze gelegenheid met plezier door de vingers gezien. Om het feestelijk te houden en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de volgende voor schriften in acht genomen moeten worden: 1 vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan in het gebied waarbinnen de Oranjevereniging Wilhelmina te Schiedam Oranje-activiteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de vol gende wegen: de Harreweg, het Noordeinde, de Schiedamseweg, de Dokter Sauerstraat, de Meeuwensingel, de Kerklaan, de Abel Tasmanstraat, de Olivier van Noortstraat, de Cornelis Houtmanstraat, de Kerkweg en het Rien Poortvlietpad, voor welke activiteiten de vereniging een vergunning is verleend; 2 vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de volgende wegen: Laan van Spaland (op de trot toirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tussen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, De Biepad, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee, bij de winkels aan de oostzijde van de Schiedamseweg te hoogte van nummer 41 gelegen parkeerterreintjes; 3 toegangen en inritten naar woningen, winkels, bedrijven etc. dienen vrij gehou den te worden. Verder dienen de straten en de pleinen een vrije doorrij breedte van minimaal 3.50 meter te hebben ten behoeve van voertuigen van hulpverle ningsdiensten; 4 niet vergunde commerciële activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dranken etc.), niet zijnde verenigingsactiviteiten, zullen niet worden gedoogd; 5 de vrijmarktactiviteiten mogen uitsluitend plaatsvinden op 30 april 2003 doch die nen die dag om 17.00 uur beëindigd te zijn; 6 de aanwijzingen van politie-, brandweer,- en gemeenteambtenaren dienen onver wijld te worden opgevolgd. Verder zal het gemeentebestuur met betrek king tot de vrijmarktactiviteiten tijdelijke ver keersmaatregelen treffen, waaronder parkeer verboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerter reintjes bij de winkels aan de Schiedamseweg 41a t/m 41 h parkeergelegenheid is er aan het Bachplein. Bezoekers worden aangera den gebruik te maken van het openbaar ver voer (tramlijn 1 of bus 51). Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze de goede orde en veiligheid in het geding is, kan handhavend worden opgetre- Vrijmarkt Koninginnedag 2002 (schematische weergave) Buiten de grijze gedeelten geen vrijmarktactiviteiten toegestaan. Parkeerterrein Hof van Spaland den, hetgeen verwijdering van stoffen en goederen (bestuursdwang) kan inhouden. Tevens kunnen, indien weersomstandigheden en/of (inter)nationale gebeurtenissen daartoe aanleiding geven, zulks ter beoordeling van de burgemeester, de activiteiten worden afgelast of tussentijds worden beëindigd. Maar daar wordt niet van uitgegaan en daarom wenst het gemeentebestuur de deelnemers en de bezoekers aan de vrijmarkt een feestelijke Koninginnedag.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 7