1 4 SCHIE AM! stat Inspraak Fietsnota 2003 Vrijwilligersorganisaties op Look-TV Herdenking van de gevallenen TWeede schilderdag Fort Drakensteijn weer een succes? □n CoBrA Openings- en sluitingstijden van de Stadswinkel aan het Stadserf CO^Tj^de kleur van vrijheid DONDERDAG 1 MEI 2003 NS-8 DON WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER Dodenherdenking Indië Korea Monument in m In mei is het vier weekenden feest in Schiedam. CoBrA en de Vijftigen, Lente Jazz Schiedam en X-Change explosion zijn maar een paar voorbeelden van evenementen die het bezoeken waard zijn. Iedere week informeren we u wat er komend weekend te doen is in de binnenstad. En dit allemaal in het kader van CoBrA in Schiedam. Stedelijk Museum Schiedam 29 maart - 28 september 2003 De Stadswinkel is gesloten op: VASTGESTELDE VERORDENINGEN INSPS VAN 1 LID 1 VRIJS PUBLKATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEE fUUieudienst Ri/n^,0 ">rf BESCHIKKING art 8.26 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergunninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 26 maart 2003 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvan gen. Het gaat om een verzoek van de heer J. Heilker voor het intrekken van de op 19 januari 1982 verleende vergunning voor de inrichting aan de Gustoweg 67 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten het verzoek om intrekken van de vergunning te verlenen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 1 mei 2003 tot en met 11 juni 2003 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010) 2468621) kan in de bovengenoemde periode de beschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Bezwaar en beroep 'Ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan een gemotiveerd bezwaar worden ingediend tegen dit besluit. Dit moet geschieden binnen een termijn van zes weken, die ingaat op de dag na de dag van verzending van dit besluit en onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college, door toezending aan de direc teur van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Indien bij ons een bezwaarschrift is ingediend, kan in spoedeisende gevallen, ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 van de Wet milieu beheer en artikel 36 van de Wet op de Raad van State, tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden gedaan. Het verzoek om voorlopige voorziening moet worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij verzoeken u om ons hiervan op de hoogte te steller) door het sturen van een afschrift aan ons college, per adres DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468 621). Projectnummer: 308240 In 2003 en 2004 komt er weer elke week een andere vrijwilligersorganisatie op de televisie. In mei 2003 wordt op Look TV en Radio Schiedam aandacht gegeven aan vijf vrijwilligersorganisaties. De promotiefilmpjes worden de gehele week elk even uur op Look TV uitgezonden. Op zaterdag om 10.30 uur krijgen de organisaties de mogelijkheid zich te presenteren op Radio Schiedam. Week 18 Week 19 Week 20 Week 21 Week 22 28 april tot 4 mei 05 mei tot 11 mei 12 mei tot 18 mei 19 mei tot 25 mei 26 mei tot 1 juni Patiënten Belangen Vereniging Schiedam Hengelsportver. "Schiedam en Omstreken" Astma Fonds, afd. "Nieuwe Waterweg Noord" Stichting de Harg-Spaland Project "Het Huiskamertje" jAiVieudienst Rijritr>0 Er is nog plek in 2004 om uw promotiefilm op Look TV uit te zenden. Voor informatie kunt u terecht bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, Marjolein van Doorn, telefoon: (010) 2465064 (e-mail: ms.v.doorn@schiedam.nl) Voor meer actuele informatie over de promotiefilms op Look TV kunt u kijken op www.dubbelklikproducties.nl ONTWERPBESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig nebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedu re voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de ver gunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 31 juli 2002 een aanvraag om ver gunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van YCW-BECO Jachtbouw en Metaalproducten om een revisievergunning voor een jacht bouw- en metaalproductenbedrijf aan de Buitenhavenweg 64 te Schiedam. De verandering omvat onder meer een uitbreiding van de lasactiviteiten en het opnieuw indelen van de bedrijfsruimte. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher ming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 1 mei 2003 tot en met 28 mei 2003 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468621).Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 28 mei 2003 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw per soonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mon deling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 2468621). Projectnummer: 400299 Op zondag 4 mei vindt de jaarlijkse herdenking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog plaats bij het monument aan de Plantage in de Gerrit Verboonstraat. De plechtigheid begint om 19.30 uur. Burgemeester Scheeres zal namens het gemeentebestuur de eerste krans leggen bij het monument. Daarna is er voor het publiek gelegenheid om kransen en bloemen te leggen. Van 19.58 tot 20.00 uur zal twee minuten stilte in acht worden genomen. De organisatie is in handen van de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen (VNFG.) Wanneer u kransen of bloemen wilt leggen dan kunt zich hiervoor aanmelden bij mevrouw Immerzeel van het VNFG, telefoon (010) 4706776. Op zondag 4 mei zal om 10.30 uur een herdenking worden gehouden bij het Indië en Korea Monument op Crematorium en Begraafplaats Beukenhof aan de Burgemeester van Haarenlaan. Ook hier zal burgemeester Scheeres een krans leggen ter nagedachtenis aan de Schiedamse militairen die in Indië en in Korea zijn gesneuveld. De organisatie is in handen van Comité Herdenking Indië- Koreamilitairen Schiedam, contactpersoon is de heer G. de Jong, telefoon (078) 6771902. Dat de verf-opknapbeurt in speeltuin Drakensteijn op zaterdag 12 april een groot succes was staat buiten kijf. De speeltoestellen kregen door de enorme inzet van vrijwilligers, waaronder een aantal leden van de "Ronde Tafel", weer een fris kleurtje. Het mooie weer, de goede verzorging door de uitbater van het nieuwe restaurant "Kom Eet" en een spontane donatie van een bezoeker hebben aan het succes van deze dag zeker bijgedra gen. Op zaterdag 10 mei organiseert de adviesgroep Drakensteijn een tweede schilderdag. Op deze dag wordt dan de laatste hand gelegd aan de verfwerkzaamheden. De adviesgroep kan dit echter niet uitvoeren zonder de hulp van enthousiaste vrijwilligers. Wilt u meehelpen? Dan kunt u zich aanmelden bij Annemiek Guis, voorzitter van de advies groep Drakensteijn, telefoonnummer (010) 4700302. Vanwege de schilderactie is op zaterdag 10 mei speeltuin Drakensteijn niet toegankelijk voor het (spelend) publiek. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000 www.onsgroep.nl Zaterdag 3 mei 2003 CoBrA en de Vijftigers Nieuwsgierig naar wat CoBrA nu precies is, welke kunstenaars daar bij horen en wat zij rnet elkaar gemeen hebben? Kom dan zaterdag 3 mei naar CoBrA en de Vijftigers in de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek aan het Stadserf. Willemijn Stokvis, kunsthistorica en CoBrA biogra fe vertelt aan de hand van dia's wat de CoBrA beweging nu eigenlijk precies is en wat voor invloed deze gehad heeft op de Nederlandse beeldende kunst en lite ratuur. Daarnaast dragen Schiedammers hun favoriete gedichten voor van CoBrA dichters zoals Remco Campert, Hugo Claus en Simon Vinkenoog. Ook zijn er CoBrA films te zien en de mini-expositie CoBrA in de bibliotheek. Het Arie Kuit Kwartet speelt heerlijke jazz. Wie thuis wil nagenieten van CoBrA kan terecht bij de verkoop van dichtbundels en kunst boeken door Boekhandel Van Leeuwen en Stedelijk Museum Schiedam. Zaterdag 3 mei 2003: CoBrA en de Vijftigers, Gemeentelijke Openbare BibliotheekStadserf 1, Schiedam, van 13.00 -15.30 uurvrijt inloopspeciale toegangsprijs dialezing: 5,-. Slotperformance 5x5x5 Zaterdagavond laat Robert Pravda speciaal voor CoBrA in Schiedam zijn installatie 5x5x5 nog één keer tot leven komen in Pand Paulus. De installatie van gloeilampen reageert op het publiek, maar dit keer ook op de tonen van DJ Vrhovny, voorheen Radio Belgrado. Beelden van een VJ maken het geheel compleet. Zaterdag 3 mei 2003, Slotperformance 5x5x5 van Robert Pravda, Pand Paulus, Korte haven 125, Schiedam, van 20.30 - 23.00 uur, toegang gratis. CoBrA in Schiedam is de afdeling Cultuur v een reeks van vier. Ir Schiedam, Vier Schiet in Schiedam nog volc Woensdag 30 april Maandag 5 mei Donderdag 29 mei Vrijdag 30 mei (Hemelvaartsdag) Op de Dag van de Arbeid, donderdag 1 mei, is de Stadswinkel open van 8.00 tot 20.00 uur. Het Woon Ihformatie Centrum in de Stadswinkel is ook op Koninginnedag, Hemelvaartsdag en op vrijdag 30 mei gesloten. Op zaterdag 31 mei is het Woon Informatie Centrum wel open van 11.00 - 15.00 uur. Heeft u nog vragen, we zijn iedere dag van 8.00 tot 17.00 uur bereikbaar op telefoonnummer (010) 246 58 05. Besluit en inspraakprocedure Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op 22 april 2003 heb ben besloten om de conceptfietsnota 2003 voorlopig vast te stellen. Voordat de gemeenteraad de fietsnota defini tief vaststelt, is er op grond van artikel 2 van de inspraakverordening gelegenheid om in te spreken. Daarvoor ligt de nota in de periode van 1 tot en met 28 mei 2003 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie Punt op het Stadserf en bij de bibliotheken op het Stadserf en in de Blauwe Brug op het Bachplein. In de genoemde periode kunnen belangheb benden naar keuze mondeling, schriftelijk of per e-mail hun zienswijze indienen. Mondeling kan dit bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Schriftelijke reacties kunnen aan de gemeen te Schiedam afdeling ROW Postbus 1501 3100 EA Schiedam worden gericht. Het e- mailadres is th.breedeveld@schiedam.nl. Na afloop van de inspraakperiode wordt er een verslag gemaakt van de ontvangen reac ties. Dit verslag maakt deel uit van de besluitvorming in de raad(scommissie). Aanleiding Naar aanleiding van een in 2001 aangeno men motie heeft het gemeentebestuur beslo ten een nieuwe fietsnota op te stellen. Het ontwikkelde beleid in deze nota is er op gericht het gebruik van de fiets en de veilig heid van de fietsers te bevorderen. Hiervoor is nodig dat de kwaliteit van de fietsvoorzie- ningen verbetert. Voor veel korte verplaatsingen is de fiets een goed alternatief. In combinatie met het openbaar vervoer kan de fiets ook een alter natief zijn voor langere verplaatsingen. Daarvoor zijn goede verbindingen met en stalvoorzieningen bij openbaar vervoersta- tions en haltes nodig. Voorgeschiedenis Over een eerste conceptversie van de fietsno ta in de vorm van een discussiestuk heeft medio vorig jaar overleg plaatsgevonden met vertegenwoordigers van politieke partijen, wijk- en winkeliersverenigingen, de Fietsersbond, Milieudefensie, het Centrummanagement, de politie, ANWB, Fiets Toerclub Rijnmond en de stichting Ouderenwerk. Naar aanleiding van dit over leg en op basis van de resultaten van het onderzoek dat de Fietsersbond heeft verricht in het kader van de Fietsbalans, is de fietsno ta aangepast. Inhoud In de fietsnota komen aan de orde een toe lichting op de aanleiding voor het opstellen ervan, het beleid van de hogere overheden en van de gemeente op fietsgebied, de eisen die gesteld worden aan de kwaliteit van de fietsinffastructuur, een beschrijving van de bestaande fietsvoorzieningen en het gebruik ervan, de knelpunten en de oplossingen die hiervoor gekozen kunnen worden en de gewenste uitbreiding en verbetering van de fietsinfrastructuur. Aan een nieuw uitvoeringsprogramma met kostenramingen, financiering en prioritering wordt momenteel nog gewerkt. Maatregelen In de fietsnota zijn voorstellen opgenomen voor verbetering en uitbreiding van fiets voorzieningen zoals: - asfaltering en verbreding van bestaande fietspaden; - aanleg fietspaden en -routes; - verbetering van onveilige situaties - stalvoorzieningen bij woningen, winkelcen tra en openbaar vervoerhalten (buurtstal- lingen, rietstrommels, aanleunhekjes, bewaakte stallingen). T- - Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad, gelet op de bepalingen van de Gemeentewet, op 14 april 2003 de volgende verordeningen heeft vastgesteld: Kinderopvang alleenstaande ouders 2003; Tweede wijziging van de Verordening subsidiebeleid WIW. Voor vragen hierover kunt u contact opnemen met de heer A.N. Hartman van de afdeling Sociale Zaken, op werkdagen (uitgezonderd vrijdag), tel. (010) 2465221. De verordeningen treden niet eerder in werking dan zes weken na bekendmaking en liggen gedurende deze periode tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel. Indienen verzoek tot het houden van een referendum Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij, gelet op de TijdelijkeReferendumwet, de verordeningen "Kinderopvang alleen staande ouders 2003" en "Tweede wijziging van de Verordening subsidiebeleid WIW" referendabel hebben verklaard. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam kan over vorengenoemde raadsbesluiten een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk correctief raadplegend referen dum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend binnen 3 weken na deze bekend making bij de Stadswinkel, Stadserf 1 in Schiedam. Burgemeesti ex artikel IS I v t Bovenstaanc uit 1961. H mingsplan d aan liet max lid 1 WRO i In het kader WRO, ligt o donderdag 1 de Stadswin tie omtrent hoofd van d Schiedam, F EX ARTIKE Burgemeesti vrijstelling v Bli Het bouwpl Wet op de F king van het verlenen van Het plan lig balie Bouwe vrijdag van Een ieder ka de zienswijz Burgemeesti 1501, 3100

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6