meer van - de zon Commissie bespreekt nota 'contouren voor aantrekkelijk wonen in Schiedam' I iemeente Schiedam idie voor aanschaf len en zonneboilers Wonen naar wens in Schiedam "Veiligheid bij bedrijven" Openings- en sluitingstijden van de Stadswinkel aan het Stadserf Cj0j$ïJ\de kleur van urxjheid Schiedam moet een aantrekkelijke stad worden in de regio Rotterdam WOENSDAG 7 MEI 2003 NS-5 Stedelijk Museum Schiedam 29 maart - 28 september 2003 De Stads winkel is gesloten op: H ra ot-TïbOj l'IWi: 1-WKtywmrr rmrrr» ITri gTJTJTTi M lU'.T.inr Rond de 76.000 inwoners heeft Schiedam. Mensen van diverse pluimage met verschil lende woonwensen. De stad kan niet aan al deze wensen voldoen. Dus trekken Schie dammers weg. Dat moet veran deren. Schiedam moet een aan trekkelijke stad worden in de regio Rotterdam. Een stad waar mensen graag willen komen wonen, maar vooral ook willen blijven wonen. Een van de belangrijkste stappen om dit te bereiken is het for muleren van een toekomstvisie over de stad. Deze visie staat beschreven in de eerste module van de beleidsnota Wonen. Dit eerste deel, 'Contouren voor aantrekkelijk wonen in Schiedam', zal 13 mei bespro ken worden in de Raadscom missie Wonen en Groen. Wethouder Habermehl geeft alvast een voorproefje op de nota. BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE KAPVERGUNNINGEN WEEK 19, WOENSDAG MEI, Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 F,- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekidngen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 de Graauwe Hengst. Liefhebber van Bebop mogen het optreden van Jaap Schonevelt niet missen in Luden en swingen is ook ver zekerd in Café Juan Ie Pins bij Peter Vüetstra en Moliy Foster. Verder staan onder andere op het programma Rens de Ronde (Bistrot Auberge Hosman Frères), Arie Kuit (Café Sjiek), driemanformatie Bubbeiin Toorop (Café restaurant NAKS) en Janis Lakers (Jeneverie 't Spul). Diverse podia in de historische binnenstad van Schiedam, Lente Jazz, Schiedam, 10 mei 2003 van 13.00 tot 18.00 uur openluchtpodium op de Koemarkt, vanaf 22.00 uur in verschillende cafés en restau rants. Voor het volledige programma: www.schiedam.nl. 's Avonds treden vanaf22.00 uur verschillende jazzgrootheden van Nederlandse bodem op. Donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) Vrijdag 30 mei Het Woon Informatie Centrum in de Stadswinkel is ook Hemelvaartsdag en op vrijdag 30 mei gesloten. Op zaterdag 31 mei is het Woon Informatie Centrum wel open van 11.00 - 15.00 uur. Heeft u nog vragen, we zijn iedere dag van 8.00 tot 17.00 uur bereikbaar op telefoonnummer (010) 246 58 05. U hebt er ongetwijfeld al van qenoorajsafconnepai op uw dak omzetten in elektriciteit r» Hoogwaardig schone energie geproduceerd zonder dat jHB* erg in hebt. Koffie zetten of uw computer gebruiken met zelf opgewekte elektriciteit uit uw eigen zonnecentrale. En dat tegen een aantrekkelijke prijs? Voor de snelle beslissers geeft de gemeente Schiedam extra subsidie! Met deze actie wil de gemeente Schiedam de aahschaf van zonnepanelen en zonneboiler stimuleren. Het is vaak een heel gedoe om alles goed uit te zoeken en op een rij tje te zetten. Daarom neeft de gemeente Schiedam dat voor u gedaan in samenwerking met Mega Pv. Zonnepanelen dragen immers ook bij aan een verminderd broeikaseffect. Schiedam geeft daarom ook zelf een extra subsidie voor de verschillende systemen, net als energie bedrijf ONS. En verder is het niet nodig om een bouwvergunning aan te vragen, als u gebruik maakt van deze actie. De gemeente Schiedam start op 1 mei de Solarfinance-campagne. De campagne richt zich op de promotie van zonnepanelen en een nieuw rpe zonnecollector dat heel goed aansluit bij de panelen. kill Wiftl I Wd Het betreft de volgende drie systemen: Zonnestroom doe-het-zelf-pakket Eco-Nok zonneboiler Zonnestroom professioneel dakvullend systeem Hoe werkt het? Bij interesse in één van de genoemde systemen kunt u informatie vinden bij de balie Bouwen, wonen en Milieu van de Stadswinkel pakket over de zonne-energie actie voor u klaar. Gezinnen, ouderen, jongeren, starters, door stromers, kopers en huurders. Al deze men sen hebben zo hun eigen wensen voor hun droomhuis. Om deze wensen te vervullen is het nodig dat er verschillende soorten woningen in Schiedam zijn. Dat is nu niet zo. Na een politiek debat in 2001 werd dui delijk dat Schiedam in vergelijking met ande re steden te veel goedkope huurflats had en te weinig middeldure en dure koopeenge zinswoningen en -appartementen. Hierdoor verlieten Schiedammers met midden en hoge inkomens de stad. Dit inzicht leidde ertoe dat de taak van de gemeente bij de woningbouw veranderde: in het verleden was de gemeente voornamelijk bezig met het bouwen van sociale huurwo ningen, in aantallen die door het rijk werden opgelegd. Tegenwoordig ligt deze uitvoeren de taak niet meer bij de gemeente. Wethouder Habermehl vertelt over de nieu we rol van de gemeente: "Het gaat nu veel meer om de vraag welke woningvoorraad Schiedam nodig heeft om aantrekkelijk te blijven als woonplaats van een gevarieerde bevolking in alle delen van de stad. Daarvoor maken we als gemeente in samenwerking met andere partijen uit de stad plannen die worden vastgesteld tot beleid." In de nota 'Contouren voor aantrekkelijk wonen in Schiedam' staan verschillende idee- ën beschreven om meer Schiedammers hun droomhuizen te kunnen bieden. Habermehl geeft aan wat daarbij een belangrijk uit gangspunt is: "We willen graag dat Schiedammers die toe zijn aan een grotere koopwoning deze woonwens kunnen vervul len in de wijk waar ze nu wonen. Dat is nu nog niet het geval, daar gaan we naar toe werken." In de nota staat bestaand beleid beschreven, maar er zijn ook nieuwe plannen voor het woonbeleid in terug te vinden. Habermehl stipt verschillende plannen uit de nota aan: "De gemeente wil samen met betrokkenen uit de welzijns- en zorgsector onderzoeken hoe de woningbouw en het realiseren van zorgvoorzieningen goed kunnen worden gecombineerd. Ook het particu lier opdrachtge verschap, waarbij we proberen men sen in de gelegen heid te stellen zelf een kavel te kopen en te ontwikkelen, moet van de grond komen. En dan zijn er, ook in de komende tien tallen jaren, nog vele mogelijkheden in Schiedam om woning bouwlocaties te ontwikkelen. Een mooi voorbeeld hiervan is het wonen aan het water. Dit zou kunnen op de verouderde haven- en bedrijfsterreinen die hun oor- spronkelijke waterfunctie niet meer hebben. Stel je eens voor dat op deze terreinen uit eindelijk prachtige woningen en appartemen ten worden gebouwd. Hoeveel wensen ver vul je daarmee? Verder kunnen in oude wij ken vernieuwingen of herstructureringen aangebracht worden. Momenteel wordt daar al hard aan gewerkt door Woonplus in Nieuwiand en Groenoord. Wonen boven de winkels in de binnenstad, ook zoiets wat we kunnen bevorderen. Of Schiedammers meer mogelijkheden bieden om hun woonwensen in panden in de binnenstad te realiseren. Je ziet het. Legio mogelijkheden voor Schiedam." Stedelijk Platform praat mee De ideeën komen niet zomaar uit de lucht vallen. De gemeente hecht veel waarde aan een goede com municatie met part ners en inwoners uit de stad. Het Stedelijk Platform Wonen is vanuit deze gedachte opgericht. In dit Platform zitten ver schillende belange norganisaties als Woonplus, architec ten, makelaars maar ook enkele vertegenwoordigers van het SOBO (Schiedams Overleg Bewonersorgani saties). Het Platform komt ongeveer twee keer per jaar bij elkaar om van gedachten te wisselen over een specifiek thema. Het afge lopen jaar zijn die bijeenkomsten benut om te praten over de nota 'Contouren voor aan trekkelijk wonen in Schiedam'. Deze sessies waren zeer inspirerend en van groot belang bij het opstellen van de nota. Habermehl: "De eindversie van de nota hebben we voor gelegd aan Woonplus en het SOBO. Beiden gaven aan zich te kunnen vinden in de nota. Wat voor ons van essentieel belang was." Daar ligt-ie dan: de nota met daarin de con touren voor aantrekkelijk wonen in Schiedam. Barstensvol ambitieuze nieuwe en bestaande plannen. Tot stand gekomen door een goede samenwerking en overleg. Nu moet de Raadscommissie Wonen en Groen nog aan geven of zij dezelfde ambities voor Schiedam heeft. En dan: gestaag doorwerken om alle doelstellingen te halen. Ook bij de uitvoe ring van de woonplannen ziet de wethouder een rol weggelegd voor de samenwerkings partners. Habermehl: "Ik vind het belangrijk dat we bewoners en andere belanghebben den in een zo vroeg mogelijk stadium betrekken bij de ontwikkeling van bouw- en herinrichtingsplannen. De gemeenteraad stelt uiteindelijk het beleid vast en neemt de beslissingen, maar de inbreng van anderen is daarvoor van groot belang. Zo is tenslotte ook deze nota tot stand gekomen." De Raadscommissie Wonen en Groen zal de nota bespreken in haar vergadering op dinsdag 13 mei 2003. Aanvang vergade ring: 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. O Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 24 april 2003: bouwaanvragen: De Velden 47 F.L. Smit Koggeschip 72 Nijnoffplein 5 KL. Ko M.A. Sloos-Handstede Verleende beschikkingen: bouwvergunningen en reclamevergunningen: verleend 24 april 2003: Vlasakker 33 en 35 R.N.T. Wagemakers verleend 25 april 2003: Zwaluwlaan 84 verleend 28 april 2003: Boekweitakker 31 Armada Kemperman B.V. A.J. van Kints woning vergroten herziene aanvraag) kippenhok bouwen woning verbouwen en vergroten berging op bestaande garage oprichten reclame aanbrengen dakkapel plaatsen Sloopvergunning verleend 28 april 2003: Burg. Van Haarenlaan 1500 t/m 1546/D.A. de Jong- straat 2 t/m 12a-d/Alexander Numanstraat 14 t/m 24a-c/ Geert Reindersstraat 1 t/m lla-d, 2 t/m 12a-d, 14 t/m 24a-c en 26 t/m 40a-c/Van Esveldstraat 14 t/m 24a-c/ Slachthuislaan 1 t/m lla-d en 21 t/m 35a-c Woonplus Schiedam algehele asbestverwijdering in diverse woningen en tuinen. N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 12 mei 2003 Dr. Noletstraat 1 Rubensplein 16A Steenstraat 9 Van Smaleveltstraat 39 GGZ Delfland Enorm Beheer M. Delfos R.P. Seip fietsenstalling plaatsen reclame aanbrengen woning vergroten woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning 33 esdoorns, 3 wilgen en 1 lijsterbes, staande op het terrein aan de Houthaven, in verband met voorbereiding van de bodemsanering en voorbelasting van het terrein.* 2 iepen, staande achterzijde van de flat aan de Diepenbrockstraat 2 t/m 104, 4 populieren staande aan de Willem Pijperstraat, in verband met overlast, wortelop- druk en mede i.v.m. ontwikkelingsplannen in de wijk.* 1 krulwilg, staande in de tuin Mieriksveld 34, in verband met integrale ophoging van de wijk. 2 sparren, staande in de achtertuin De Velden 87, in verband met integrale opho ging van de wijk. 2 berken, staande in de voortuin De Velden 41, in verband met integrale ophoging van de wijk. 1 esdoorn, staande in de tuin Oosterstraat 72, in verband met de situering. met herplantplicht Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergun ning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel gescnorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel.: (010) 631 52 81. In de provincie Zuid Holland wer ken vele bedrijven dagelijks met gevaarlijke stoffen, Veiligneid speelt hier een grote rol. Zowel overheid als bedrijven nebben veiligheid hoog in het vaandel staan. De bedrijven mogen de veiligheid van werkne mers en omwonenden niet in gevaar bren gen. De overheid stelt ter bescherming van werknemers en de omgeving in het Besluit Risico's Zware Ongevallen 1999 (BRZO) eisen aan deze bedrijven. De eisen zijn afhankelijk van de aard en de hoeveelheid stoffen waar de bedrijven mee werken. Op basis van het BRzO zijn drie soorten bedrijven te onderscheiden: Lichte bedrijven Zware bedrijven Bedrijven die niet onder de wer king van het BRZO vallen. Voor de lichte en zware bedrijven gelden speciale voorschriften variërend van een bepaald preventiebeleid tot het opstel len van een veiligheidsrapport. In de pro vincie Zuid Holland zijn ongeveer 50 lich te bedrijven, waarvan ongeveer 30 in het Rijnmondgebied zijn gevestigd. Er zijn meer zware bedrijven in de provincie, te weten ruim 60 in de provincie Zuid Holland waarvan het merendeel in het Rijnmondgebied. De actuele lijst van de lichte en zware bedrijven in het Rijnmond- febied is te vinden op de website van de >CMR Milieudienst Rijnmond (www.dcmr.nl). De lijst van deze bedrijven in het overig gedeelte van Zuid Holland kunt u raadplegen op de website van de Provincie Zuid Holland (www.pzh.nl). Het gemeentebestuur van Schiedam heeft op basis van een regionaal vastgestel de onderzoeksmethode een risico-inventa risatie gehouden naar de in Schiedam gevestigde bedrijven. Schiedam heeft geen bedrijven die een dermate risico opleveren dat zij vallen onder de werking van het BRZO. Desondanks is toch onderzoek gedaan naar de risico's van deze bedrijven. De uitkomsten daarvan zullen worden benut voor het opstellen van toezicht- en handhavingsprogramma's, voor het opstel len van planologische maatregelen, voor het telkens actualiseren van het rampen plan en voor vergelijkbare maatregelen De risico-inventarisatie ligt voor een ieder tijdens kantoortijden ter inzage bij het lijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor. Binnenkort is deze lijst >k te raadplegen via de gemeentelijke website (www.scliiedam.nl CoBrA in Schiedam is het eerste evenement van de afdeling Cultuur van gemeente Schiedam in een reeks van vier. In 2003 zullen Zomer in Schiedam, Vier Schiedam in september en Wonen in Schiedam nog volgen. sa**.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 5