Scouts te water IN KRANT Tijd Liduina herleeft in Grote Kerk Uitslag grondonderzoek laat op zich wachten /KOOPHUIS Rijnmond naar ere-divisie Hennepkwekerijen ontmanteld Beleid maken vanachter het bureau is gepasseerd station voor gemeente 'Babbelaars' actief in Schiedam Man vat vlam Expositie over Sint Liduina de ni euuJE uJRflRnae Pratte dagje Mteif Wegener huLs-aan-hulskranten Autokrakers op heterdaad betrapt Rijnmond *i5 i Gevraagd woningen woning-taxaties 1 De beste taxaties! VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Schiedamse kunstenaars in Muiderslot Scholieren schrijven in krant Dag van de Dialoog in Schiedam HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Arclinea In een prachtige decor, namelijk de Grote Kerk in Schiedam, werd zondag voor het eerst geoe fend in de kostuums die straks tijdens de echte voorstelling gedragen worden, Vrijdag wordt de muzikale voorstelling 'Liduina' gespeeld. Voor de mensen die even het geheugen willen op frissen: Liduina is de enige stadsheihge die Schie dam kent Ze leefde in de vijftiende eeuw en werd beroemd omdat ze langdurig ziek in bed verbleef. Als jonge vrouw viel ze op het ijs, waarna ze ziek werd en ook ziek is gebleven, Tijdens haar dertigja rige ziekbed gebeuren er allerlei opvallende dingen om haar heen. Zo krijgt Liduina de meest verschrik kelijke visioenen tijdens haar dromen. Die dromen vormen de leidraad voor de voorstelling van aan staande vrijdag. "De witte kostuums moeten in het donker va de kerk voor een extra effect zorgen. We hebben gekozen voor kostuums met glas-in-loodmotieven, geheel in de stijl van de kerk. Het is de bedoeling dat het pu bliek zich waant in de periode dat Liduina leefde. Met behulp van deze kleding moet dat zeker luk ken", vertelt Marco Kalkman. Zie ook elders in deze krant. SCHIEDAM - In Schiedam wordt steeds vaker gebruik ge maakt van smoesjes om ergens binnen te komen. Dit weekeinde is dat weer twee keer gebeurd. De politie doet hiernaar verder onderzoek. Zaterdagmorgen liet een 83-jari- ge man in zijn woning aan de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan een onbekende man bin nen die bij hem had aangebeld. De man vroeg of hij gebruik mocht maken van de telefoon. Nadat de verdachte weer was vertrokken, ontdekte het slacht offer dat zijn mobiele telefoon was weggenomen. Een bewoner van de Marconi- weg is zondagmorgen ook slachtoffer geworden van een babbeltruc. Een onbekende man kwam langs de deur met stroop wafels. Hij vroeg om een bijdra ge. Daarna heeft hij kans gezien om de portemonnee met zo'n 160 euro buit te maken. SCHIEDAM - In de Nijver heidstraat raakte een 70-jarige man uit Rotterdam gewond, na dat hij benzine uit zijn auto in een jerrycan had afgetapt. De man wilde na het aftappen de ac cukabel weer aansluiten, maar toen ging iets mis. Niet alleen de jerrycan met benzine, maar ook de man vatte vlam. Omstanders konden het slacht offer blussen en de man is met tweedegraads verbrandingen naar het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam gebracht. SCHIEDAM - In de bibliotheek Stadserf heeft het Sint Liduina Comité een kleine expositie in gericht over Liduina. Dit naar aanleiding van de muzikale voorstelling in de Grote Kerk op vrijdag 16 mei. Het gaat om beeldjes, boeken en andere voor werpen over Liduina. De expositie is tot en met 24 mei te bekijken tijdens openingstij den van de bibliotheek. BEVEILIGINGSMONTEUR KRANT NIET ONTVANGEN? Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - De bouwste nen waarop vorig jaar de nota Communicatie was ge fundeerd, bleken achteraf te zwak om het communica- tievraagstuk te dragen. 'Te theoretisch en te weinig toe gesneden op de Schiedamse situatie', vindt de raads commissie Algemene en Economische Zaken. Er kwam een tweede nota waarin verschillende onder delen van de eerste werden uitgediept. Het resultaat is de onlangs gepresenteerde 'kadernota communicatie' op die volgens de commissie handvatten aanreikt om het Schiedamse beleid op dit gebied naar een hoger ni veau te tillen. Uit de kadernota komt naar vo ren dat het team Communicatie en Externe Betrekkingen (CEB) een belangrijke rol krijgt toebe deeld, zo niet de belangrijkste. Een intermediaire functie ter on dersteuning van het college van b en w, gemeenteraad maar ook van stadsgenoten (belangengroe pen, ideeënbus, klachtenlijn). Interactief besturen wordt door de samenstellers van de nota ge zien als het hebben van een open dialoog met maatschappelijke instellingen, organisatie en indi viduen. Het CEB-team geeft on dersteuning aan interne klanten (raad en raadscommissie), colle ge en ambtelijk apparaat. De no ta verwijst naar het traject dat wordt afgelegd om succesvol te kunnen communiceren. Om te beginnen wordt gekeken naar het maatschappelijke effect en naar signalen en trends in de samenle ving. Dan volgt een beleidsvoer-* bereiding en vaststelling daar van, om uiteindelijk te komen tot uitvoering, beëindiging en evalu atie. De kadernota gaat uit van de verwachting dat het gemeen tebestuur de zaken voortvarend aanpakt: 'Een bestuur met een actieve houding die de gelegen heid aangrijpt om beleid af te stemmen op signalen die worden opgevangen. Die burgers met een brede open blik tegemoet treedt en zo teleurstellingen bij stadgenoten voorkomt.' Uitvoering Het Schiedamse gemeentebe stuur, aldus de kadernota Com municatie, wordt in belangrijke mate door stadsgenoten beoor deeld op de beleidsuitvoering. Als voorbeeld wordt gewezen op de problemen van het parkeerbe leid en de hiaten in de dienstver lening. Inzicht en transparantie in de voortgang van beleidsuit voeringen zijn geboden. 'Doen watje zegt en zeg watje doet' zal als leidraad gaan fungeren op het Stadskantoor. Beleid maken van achter het bureau is achterhaald, afdelingen moeten zelfstandig in een zo vroeg mogelijk stadium de stad intrekken. Ook van bur gemeester en wethouders wordt meer actie verwacht. 'Niet alleen geven zij sturing aan het ambte lijk apparaat maar bovendien is hun optreden naar buiten toe be palend voor soepel verlopend contact met de bevolking'. De samenstellers van de nota verkla ren dat het getuigt van een daad krachtige en actieve houding als een wethouder bijvoorbeeld een eerste paal slaat, een interview geeft voor de lokale televisie en de burgemeester een nieuw loket in de Stadswinkel opent. Activi teiten die in het verleden al door ex-wethouders, waaronder Zij develd, Reijnhout, Wiegman en zelfs Schoenmakers in de korte periode dat hij deel uitmaakte van het college, vrij frequent werden opgepakt. Linten door knippen leidt kennelijk niet tot betere communicatie met het pu bliek. Naast dit probleem komt in de nota ook het imago van Schiedam aan de orde. Verbete ring hiervan is een moeilijke op gave, want wat is Schiedam nu precies, zo wordt gesteld. 'Mont- martre aan de Maas? Molens en Jenever, Stad tussen metropool en dorp? Als de burger centraal staat dan moet vanuit de maat schappij duidelijk worden waar aan die visie en het imago van Schiedam moeten voldoen.' De eerste stappen om te komen tot een formulering over wat nu precies de visie, imago en identi teit van Schiedam inhoud zijn in middels gezet. Naar verwachting is dit onderzoek in 2004 afge rond. SCHIEDAM - Van het terrein waarop het Vlietlandziekenhuis wordt gebouwd zijn een paar weken geleden weken luchtfoto's ge nomen om zo te kunnen achterhalen of er niet-ontplofte bommen uit de Tweede Wereldoorlog liggen. Nog steeds heeft de directie van het ziekenhuis de uitslag niet binnen. Hetzelfde geldt voor het Bospadterrein waarop een zorgcentrum moet verrijzen. Tijdens het egaliseren van de grond werd een week of drie geleden asbest gevonden en werd het werk stilgelegd. Volgens gemeentevoorlich- ter Jan Langstraat is Ingenieursbureau Oranjewoud bezig met het opstellen van een saneringsplan. Dit rapport wordt vervolgens voorgelegd aan de provincie Zuid-Holland die goedkeuring moet geven aan dit plan. Naar verwachting presenteert het ingenieurs bureau in de loop van deze week het rapport. WOENSDAG 14 MEI 2003, JAARGANG 55 Nr. 20 WÊÊÊÊÊÊÊmmÊÊÊBMÊÊÊÊÊÊm De volleyballers van Rijnmond versloegen zaterdag Ekspalvo met 3-0 en debu teren volgend seizoen in de ere-divisie. SCHIEDAM - Wat ooit als een onmogelijke missie werd be schouwd, is zaterdag in een bomvolle sporthal Groenoord wel de gelijk mogelijk geworden. De mannen van de volleybalvereniging Rijnmond lieten Ekspalvo zaterdag in sporthal Groenoord de hie len zien, wipten de Dordtse ploeg uit de ere-divisie om er zelf in plaats te nemen. Het leverde na afloop uitzinnige taferelen op. Het Dordtse kamp typeerde de tegenstand van hun formatie als 'lusteloos'. Alleen in de eerste set was er van enige weerstand spra ke (25-23). Daarna hield Ekspalvo, dat - alweer volgens de eigen aanhang - 'geen moment de indruk wekte voor het behoud van de ere-divisie te spelen', het voor gezien en kon Rijnmond makkelijk twee winnende sets aan de eerste toevoegen. Nauwelijks zestig mi nuten waren er nodig om Ekspalvo te verslaan en dat moet de ken ners genoeg zeggen over de krachtsverhoudingen. In de driekamp tussen de twee eersteklas-kampioenen (Lycurgus en Rijnmond) en de nummer elf van de ere-divisie (Ekspalvo) was in zet het magische woord. De Dordtenaren, die al een 'best-of-five' met het Drentse Sudosa achter de rug hadden leken uitgeblust. Na dat ze een week eerder in eigen huis door Lycurgus beentje gelicht waren, volgde zaterdag het onthutsende optreden tegen Rijnmond, dat in Groningen met 3-0 geklopt was door Lycurgus. Meer over Rijnmond en de toekomstplannen elders in deze krant. SCHIEDAM - In de De Hoop- straat en in de Willem Brouwer straat zijn woensdag twee hen nepkwekerijen ontmanteld. De politie kreeg klachten over stankoverlast en ging op onder zoek uit. In een bedrijfspand in de De Hoopstraat troffen agenten in een afgesloten ruimte 857 hen nepplanten aan. De planten en de voor de groei benodigde appara tuur zijn in beslag genomen. Vier aanwezige mannen zijn daarbij aangehouden. Na proces-verbaal zijn ze weer op vrije voeten ge steld. Omdat de stroom die voor de kwekerij nodig was illegaal werd afgetapt, is de elektrici teitsvoorziening afgesloten. Diezelfde avond kreeg de politie een melding van een waterlekka ge in een woning in de Willem Brouwerstraat. In een kamer trof de politie 160 hennepplanten aan en ook daar de benodigde appa ratuur. Dit is in beslag genomen. De 36-jarige bewoonster kreeg proces-verbaal. SCHIEDAM - De afgelopen da gen zijn twee autokrakers op he terdaad betrapt. Zondagmorgen vroeg is een man betrapt toen hij aan het inbreken was in een auto op het Noordvest. De politie had een melding gekregen en ging erop af. Toen zij bij de auto aan kwamen, hield de inbreker zich slapende. De man is aangehou den en naar het politiebureau overgebracht. Donderdagavond heeft de politie op het Hazepad een 30-jarige man uit Utrecht aangehouden die even daarvoor in een auto in de Van Heekstraat heeft ingebroken. Uit de auto stal hij radio-cd-speler. De autokraak werd gezien door een medewer ker van een beveiligingsbedrijf, die de autokraker achterna rende en de politie alarmeerde. SCHIEDAM - Het weer zat de scouts zaterdag duidelijk mee. De Scouting Franciscus Lode- wijkgroep bestaat 70 jaar en dat moest gevierd worden. De hele dag was het feest en wa ren vele activiteiten te doen die allemaal te maken hadden met het getal 70. In De Plantage was er voor de welpjes, kabouters en de bevers een zogenaamd 70-re- cord-parcours uitgestippeld, waarbij zij allerlei records moes ten verbreken, zoals 70 meter dropveter eten en 70 bekertjes stapelen. De zeeverkenners en padvind- sters konden een vlot bouwen om die vervolgens zelf uit te tes ten. In de Lange Haven, de thuis basis van de scouts, werden de vlotten 's middag te water gela ten en moesten 70 meter blijven drijven. Dat deden ze allemaal en dus ging het erom wie als eerste de finish bereikte. DIEFSTAL MOTOR - Een 39- jarige Schiedammer merkte don derdagmiddag dat zijn motor was gestolen en deed aangifte bij de politie. De motor stond gepar keerd aan de Noordvest. Het voertuig, een Suzuki, ziet er op vallend uit door de grijze vlam men op de tank. INBRAAK IN VIDEOTHEEK - In een videotheek aan de Schie- damseweg is vrijdagmorgen in gebroken, nadat een ruit is ver nield. Toen politieagenten ter plaatse kwamen, waren de inbre kers al verdwenen. Zij hebben een groot aantal dvd's en geld meegenomen uit de kassa. TOTALE OPLAGE: •A«l MSXHJLMlS TAXATrE CaLlfiÓTTRS WJNMCMTO UtfcRvT t 010 409 01 44 tecnologia creativa www.hanslamet.nl RIVIUM-? STRAAT 22 CAPELLE A/D IJSSEL 010-4470319 fn -g -t Foto F RED LIBOCHAMTf ROEL DIJKSTRA Gezocht: Zie adv. SYNORGA elders in dit blad Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Ooms Makelaars 010 273 01 02 Anke Bodewes Makelaars 010 246 44 44 WWW.nieUWeWarande.nl Hoogtepunt voor bezoekers woonbeurs Schiedam De fluisterboot brengt u op 24 mei a.s. van de woonbeurs in de Korenbeurs in Schiedam naar appartementengebouw Detroit. Vanaf de penfhouseverdieping kunt u genieten van het bijzondere uitzicht op de Nieuwe Haven. Nog dit jaar worden appertementen met soortgelijk uitzicht opgeleverd. .JlumyiiuMuiwüii makelaardij Schiedam Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl Het Nieuwe Stadsblad Foto ROEL DIJKSTRA Kadernota Communicatie moet beleid naar hoger niveau tillen Foto ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1