Ora et Labora Uniek sportevenement RDRTWEG SPORTAGENDA Jaarconcert Harpe Davids Gratis test op open dagen SCHIEDAM Filmnacht Schiedam Theatersport Dichters gezocht Eerste solo singel: Straight Up Druk op de weg naar Maassluis HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 21 MEI 2003 21 - 1442 SCHIEDAM - Na het succes van vorige jaar staat de Film nacht ook nu weer op het pro gramma van het Filmhuis Schie dam, Nieuwstraat 12 (Teerstoof). Zowel vrijdag als zaterdag is de bioscoop de hele nacht open. Vanaf 21.00 uur zijn een viertal films te zien: Fargo, The ring, Lord of the rings-The two towers en Bend it like Beckham. Tus sendoor is er een pauze van on geveer 20 minuten om de lede maten te strekken en even wat te eten en te drinken. Rond 7.30 uur wordt het ontbijt geserveerd. De prijs van een kaartje bedraagt 15 euro, inclusief hapjes en het ontbijt. Drank en andere spijs zijn niet bij de prijs inbegrepen. De kaarten voor de filmnacht zijn alleen te koop aan de kassa van het Filmhuis. Voorverkoop tijdens de normale openingsuren van Filmhuis Schiedam. VLAARDINGEN - Muziekpo- dium kOmzO is zondag 25 mei het decor van de theatersport wedstrijd tussen Retour Afzen der uit Vlaardingen en Fijn, dank u wel! uit Dordrecht. Theatersport is een flitsende vorm van ZAP-theater, waarin een scène nooit langer duurt dan pakweg 5 minuten, of het nu gaat om een flop of om een pareltje met goed spel en emoties. Het publiek heeft hier een grote in breng in door bijvoorbeeld te be palen waar een situatie zich af speelt, welke figuren er in spelen en welke emoties zij hebben. De jury geeft beide teams punten voor speltechniek, inhoud en amusement maar ook hierin heeft het publiek het laatste woord. De voorstelling begint om 14.00 uur (zaal open om 13.30 uur). Adres Zomerstraat 41 in Vlaar dingen. Reserveren is niet nodig en de toegang is gratis. REGIO - Stichting de Hoeksche Taaikamer is voornemens het eerste lustrum van de nationale gedichtendag (donderdag 29 ja nuari) op te luisteren met een poëziefestival in Hoek van Hol land. Initiatiefnemer en enig lid van de Stichting, Dirk Tempé- laar, is daarom naarstig op zoek naar dichters. Het programma voor jong en oud vindt plaats in de Lachende Zeerover. Voor meer informatie Dirk Tempelaar: 0174 38.88.38 of e-mail: surf- eur@dsv.nl INGEZONDEN BRIEF IJ Respect Een klap in het gezicht van een :rambestuurder, is een klap in het gezicht van ons allemaal. Het lijkt erop alsof het onder werp Waarden en Normen uit is. Ia, iedereen weet wel zo onge veer dat we ons moeten houden ran bepaalde normen en ook schijnen waarden belangrijk te zijn, maar de discussie erover is ;rg abstract. Een concrete invul ing zien we eigenlijk maar zei len. Maar, is het onderwerp wel rit? Volgens mij niet. Het onder werp is actueler dan ooit, kijk naar naar het geweldsprobleem Dp het treintraject Hoorn-Enk- ruizen, kijk maar naar het zin- oos geweld in Roermond, lees le dagelijkse berichten in de trant maar. let wordt tijd dat er wordt afge daald van het hoge abstracte waarden en normenniveau en dat ir met concrete punten gewerkt gaat worden. Het is nietszeggend ds we zeggen dat men zich aan ïormen en waarden moet hou- len. Nee, we zullen daadwerke- ijk moeten uitspreken waar waarde aan gehecht wordt en welke norm daarbij gehanteerd wordt! \ls ik in de samenleving om mij ïeen kijk, zie ik sowieso gebrek tan één belangrijke waarde. Het gebrek aan respect voor elkaar. Dit is het gebrek aan respect /oor ouders, leraren, de conduc- eur, de politieagent, de staande )ude man of aanstaande moeder n de tram, de scheidsrechter op iet voetbalveld, gewoon het ge- irek aan respect voor de mede- nens. Respect van anderen ont- /ang je, door respect voor ande en te tonen. Respect is meestal liet af te dwingen, maar wat we vel kunnen doen is mekaar aan- preken op respectloos gedrag. Ms verantwoordelijke voor de ipvoeding moeten ouders de be- angrijke waarde van het tonen 'an respect doorgeven aan hun inderen. Concreter maken dan lierin het goede voorbeeld te ge en is niet mogelijk: toon respect 'oor uw medemens! V. Hekman (Gemeente- aadslid CDA), Schiedam SCHIEDAM - Een eerbetoon aan mensen die bevangen zijn door de 'ouderwetse' gêne om hun gevoelens te tonen. Zo omschrijft de to neelgroep Els ine haar jongste voorstelling Ora et Labora (bid en werk). Het stuk van Herman Heijermans is vorige week in première gegaan in Barendrecht en wordt vandaag voor het eerst in Schiedam opgevoerd. Het verhaal draait om een boerengezin dat probeert te overleven op het Friese platteland. Trotse mensen, die ondanks de bit tere kou en de voortdurende armoede hun liefde en respect voor el kaar nooit zullen verliezen. Deze saamhorigheid wordt zwaar op de proef gesteld als plotseling een kleine som geld te verdelen valt. Re gie is in handen van Arie de Mol. Ora et Labora, woensdag 21 mei t/m zondag 1 juni (behalve maandag en dinsdag), Singel 8, Schiedam. Aanvang 20.15 uur, zondag matinee 15.00 uur. Reserveren 010-4731543 De solidariteit van de boerenfamilie wordt op de proef gesteld als er een kleine som geld valt te verdelen. door SANDRA DON REGIO - 'Zij is toch van de Vengaboys?' "Je moest eens weten hoe vaak ik dat ai heb gehoord als ik hand tekeningen sta uit te delen." Denise van Rijswijk (24), ooit lid van de populaire en succesvolle house-en dance- formatie de Vengaboys, kan er wel om lachen. Toch hoopt ze dat de mensen haar ooit zullen herkennen om wie ze nu is: Denise, want Denise gaat solo. Vori ge maand bracht de Vlaar- dingse haar eerste solosing le uit onder de naam Straight Up, een cover van Paula Abdul. Ondanks het feit dat ze met haar vriend Winston Post (GTST-ster) in Rotterdam samenwoont, komt ze nog bijna dagelijks bij haar ouders, de eigenaars van Dans school Van Rijswijk, over de vloer. Het is dan ook de bedoe ling dat Denise ooit de dans school van haar ouders aan de Westhavenkade zal overnemen. Al zal dat nog wel even duren, want 'ik ben nog lang niet uitge raasd', zo zegt zij zelf. Vier jaar was Denise lid van de Vengaboys. In eerste instantie fungeerde ze alleen als danseres. Maar vanaf de superhit 'We like to party', kreeg de Vlaardingse ook een rol als zangeres. Negen hits maakte de band, vijftien mil joen platen werden er verkocht. Ze reisden de hele wereld over en in India waren ze zelfs be roemder dan Michael Jackson. Hysterisch werden de mensen als de groep op het podium ver scheen. Per bandlid waren er dan ook zes bodyguards nodig om normaal over straat te kunnen lo pen. Denise: "Een hele leuke periode, maar op een gegeven moment wilde ik gewoon wat anders. An derhalfjaar heb ik een beetje ge- relaxt, maar als je vier jaar lang mm Denise: 'Stoere popmuziek a la Justin Timberlake, dat is waar ik van houd. gewend bent applaus te horen, dan ga je dat op een gegeven mo ment wel missen. De producers van de Vengaboys produceerde kant- en klare hits met de op dracht 'ga de wereld maar vero veren'. Nu wil ik kijken of ik het zelf ook kan, al zingend de we reld veroveren." Maar omdat volgens Denise 'ne gen van de tien zangeressen die het zelf willen proberen flop pen', is er gekozen voor een suc cesvol nummer dat veel mensen zullen herkennen. Straight Up van Paula Abdul is een dansnum- mer uit eind jaren tachtig. Maar zoals het nu door Denise wordt gezongen klinkt het weer als nieuw. "Henk-Jan Smits van Idols was direct enthousiast bij het horen van dit nummer en wilde het graag uitgeven. Ook ikzelf ben tevreden over de manier waarop het nummer er nu staat. Alles klopt, ik heb goede dansers om me heen en misschien wel het al lerbelangrijkste; een goed ma nagementteam, want dat heb je wel nodig in dit muziekwereld- je." Vlotte babbel Aanstaande zondag is Denise waarschijnlijk te zien bij Top of the Pops, als tip van de week. En de komende maanden staan er al heel wat optredens op de agenda. En daar wil ze echt van gaan ge nieten. "Ik heb er lang over na gedacht of ik het wel moest doen. Mensen denken vaak 'moet zij ook weer zo nodig een plaatje maken'. Maar zingen is echt mijn ding. Het directe con tact met het publiek vind ik ge weldig. Je krijgt gelijk feedback op wat je doet. Dat heb je met presenteren en acteren duidelijk niet. Maar daar ben ik ook niet geschikt voor. Ik heb namelijk niet zo'n vlotte babbel." Met die vlotte babbel valt het wel mee, want Denise raakt niet uitgepraat over haar passie. Als haar moeder tijdens het inter view enthousiast de trap af komt lopen, om te vertellen dat haar nummer zojuist tijdens een afle vering van Goede Tijden Slechte Tijdens was te horen, glundert ze van trots. "Gaaf zeg," is haar re actie. "En aardig van Winston (acteur Winston Post, red.). Hij mocht namelijk een nummer uit kiezen om tijdens een bepaalde scène op de achtergrond te laten draaien. Leuk dat hij voor mijn liedje kiest." Tweede single Naast het zingen, houdt Denise zich nog steeds met een andere passie bezig: dansen. Hoe kan het ook anders, Denise werd zo wat geboren op de dansvloer van haar ouders. Iedere maan dag geeft ze les aan de street- dancegroepen, die aan wedstrij den deelnemen. Vorige week werden twee groepen Neder lands kampioen in Kerkrade. "Geweldig toch! Ik ben echt su per trots op mijn kinderen. Daarnaast vind ik het hartstikke leuk om te doen. Ik heb zoveel podiumervaring en die kan ik op deze manier overbrengen op mijn leerlingen. Zij zijn dan ook mijn grootste fans. Sinds mijn single is uitgekomen, is het nummer in Vlaardingen con stant uitverkocht, want ze willen Straight Up allemaal kopen. Hoewel ze het hartstikke leuk voor me vinden dat ik nu weer aan de weg timmer zijn ze wel bang dat ze straks 'hun juf' kwijtraken. Nou, voorlopig wil ik gewoon blijven lesgeven, maar zingen blijft mijn hoofd moot, dus wie weet heb ik er over een paar maanden geen tijd meer voor." Want Denise is niet van plan zich snel uit het veld te laten slaan. "Mijn tweede single komt eraan. En dat word geen cover, maar iets nieuws. Stoere pop muziek a la Justin Timberlake, dat is waar ik van houd. Ik wil niet langer meer lieve en leuke dansliedjes maken. Zolang de mensen mijn muziek leuk vin den en ik het natuurlijk zelf leuk vind om te doen, blijf ik door gaan. De dansschool van mijn ouders is mijn zekerheid. Ooit neem ik die over, maar wanneer dat zal zijn, weet ik niet. Ik vind het veel te leuk dat het nu om mijn persoontje draait en dat ik alle aandacht krijg, in plaats van de hele groep, zoals bij de Ven gaboys het geval was." Voor alle fans van Denise orga niseert de zangeres op 21 mei een 'Straight Up Party' in Dans school Van Rijswijk. De street- dancegroepen die onlangs Ne derlands kampioen zijn gewor den zullen optreden, evenals de Creative Minds, de breakdan- cers die in de clip van Denise zijn te zien. Ook zal de Vlaar dingse zelf een aantal nummers ten gehore brengen. Verder is haar single te koop en zal Deni se die ook signeren. Voor meer informatie zie www.denise.nl. REGIO - Met spanning kijkt Pe ter Bernhart uit naar het sporte venement Aangepast in Bewe ging, dat aanstaande zaterdag in de sporthal Westwijk wordt ge houden. Bernhart is samen met het sportservicebureau van de gemeente Vlaardingen een van de initiatiefnemers van dit voor Nederland unieke sportevene ment voor mensen met een be perking. "Vörig jaar organiseer den wij voor de eerste keer zo'n grootschalig evenement en dat is een schot in de roos geweest. Mensen met of zonder een be perking maakten kennis met di verse sporten en men was ver baasd over de mogelijkheden die er bestonden om met een beper king toch te kunnen sporten", al dus Peter Bernhart, die zelf ook is aangewezen op een rolstoel. "Dit jaar is het sportevenement nog groter opgezet met meer dan twintig takken van sport. Door het evenement van vorig jaar zijn er diverse mensen met een be perking gaan sporten. Wij heb ben dat gemerkt aan onze weke lijkse sportinstuiven in de sport hal Westwijk en in het zwembad de Kulk en aan de reacties van sportclubs om mensen met een beperking op te nemen in de ver eniging", vertelt Peter Bernhart aan de vooravond van het sporte venement. De Vlaardinger weet als geen ander dat juist sporten voor mensen met een beperking heel belangrijk is. "Als je door een ongeluk of een ziekte ineens bent aangewezen op een rolstoel, raakt je vaak in een isolement en blijf je thuis achter de gordijnen zitten. Dat is niet goed voor je functioneren in de maatschappij en voor het genezingsproces", weet Peter Bernhart uit ervaring.. Sporten is juist heel belangrijk. "Steeds meer wordt het belang daarvan onderschreven. Sporten met lotgenoten brengt de mensen weer terug in de maatschappij, maar je moet dat wel willen. Vaak hoor ik van mensen de op merking was ik maar eerder be gonnen met sporten. Ik heb weer zin het leven gekregen." Peter Bernhart hoopt ook dat met dit initiatief sportclubs de poor ten open zetten voor mensen met een beperking. "In Vlaardingen kennen wij al een aantal clubs die daarin actief zijn, maar het kan natuurlijk nog veel beter. Mensen met een beperking moe ten de kans krijgen te integreren in de bestaande sportverenigin gen." Respect Zelf probeert Peter Bernhart bij vooral de schooljeugd in Vlaar dingen respect af te dwingen voor mensen met een beperking. "Via het project Aangepast spor ten, laat ik de schooljeugd in een rolstoel kennismaken met alle problemen die mensen tegenko men die zijn aangewezen op een rolstoel. De reacties zijn vaak heel bijzonder en opent de ogen van deze jonge Vlaardingers voor. de problemen waarvoor mensen met een beperking in het dagelijks leven vaak komen te staan." Vorige week liet Peter Bernhart de schooljeugd met een video en een cd-rom zien welke sporten door mensen met een be perking allemaal kunnen worden beoefend en ook te zien zijn op 24 mei in de sporthal Westwijk. REGIO - Voor de tweede keer wordt aanstaande zaterdag in de sporthal Westwijk de sportdag Aangepast in Beweging georgani seerd, een voor Nederland uniek sportevenement voor mensen met een beperking. Verschillende top- teams, individuele topsporters en Vlaardingse teams uit de wereld van het aangepast sporten zullen met demonstraties en wedstrijden hun sport presenteren om te laten zien wat er allemaal mogelijk is om met een beperking toch te sporten. Opzet van de organisato ren, het Sportservicebureau van de gemeente Vlaardingen en de Sportraad Zuid-Holland, om met name met mensen met een beper king, die nog niet aan sport doen de gelegenheid te geven om di verse sporten zelf te beoefenen. Ook is het de bedoeling om Vlaardingse sportclub te motive ren mensen met een beperking in de vereniging op te nemen. De gehele dag is er een gevarieerd programma samengesteld in en rond de sporthal Westwijk. Buiten kan men kennismaken met spor ten zoals jeu de boules en hand- boogschieten, terwijl er ook .weer een hindernisbaan is uitgezet. Voor de kinderen is er een lucht kussen aanwezig. In de sporthal zijn er demonstraties en clinics van meer dan twintig sporten van bekende maar ook minder beken de sporten zoals G-korfbal en voetbal, aikido, tafeltennis, jiu-jit- su, badminton, judo, circus, rol- stoeltennis, boccia, quad rugby, rolstoeltennis, handbiking, rol- stoelhockey, zitvolleybal, show down, goalball en rolstoeldansen. Verder staan er in de sporthal di verse stands met informatie ge richt op mensen met een beper king. De sportdag begint zaterdag om 10.00 uur en om 12.00 uur zal burgemeester Tjerk Bruinsma de dag samen met tafeltennister Betti- ne Vriesekoop officieel openen. Zanger Koos Alberts, zelf aange wezen op een rolstoel, zal het spor tevenement rond 16.30 uur met een daverend optreden afsluiten. Op dinsdag 27 mei is het maan delijkse mantelzorgcafé in Schiedam weer geopend.Het mantelzorgcafé is geopend van 10.00-12.30 uur, aan het Broers- veld 123. Voor info: 06- 51694096 van maandag t/m woensdag van 9 tot 12 uur. Zondag is er een dienst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap aan het Westvest 90-92 om 10.30 uur voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. De Evangelisch Lutherse Ge meente aan de Lange Nieuw straat 219 houdt om 10.00 uur een dienst, voorganger is Ds. J. Visbeek. Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk om 15 uur met het Vocaal Ensemble Magnificat, Middelharnis o.l.v. Rinus Verha- ge m.mv. Wim Diepenhorst, or gel, toegang vrij. Modelspoorvereniging Schie- spoor JF heeft zater- X'dag open dag van 10 tot 16 uur aan de Westerkade 21 toegang 0,50 voor volwas senen, kinderen 0,25 euro. Harmonia houdt donderdag di verse workshops, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toegang 5 eu ro. In de Frankelandkapel is zondag eucharistieviering om 9.15 uur, voorganger is pater L.v.d. Velden met medewerking van het Lidui- nakoor en de heer Jan Meisters. Dinsdag 27/5:Bingo, in dien stencentrum Oost, van 14.00 tot 16.00 uur,kosten 3,20 euro(6 ronden) Vrijdag 30/5:Maaltijd van de maand, in dienstencentrum Oost,van 13.00 tot 14.00 uur kosten 4 euro per persoon. van woensdag 21 22 t/m donder dag 29 mei VOETBAL - zaterdag: VVK- BVCB(14.30 uur). Zondag: Excelsior'20- DHC(14.00 uur), Spaland- Gouda( 14.00 uur), veld SVVSMC toernooi om kam pioenschap van Nederland voor reserve-elftallen. Donderdag(Hemel vaartsdag): HVO-Heerjansdam( 14.00 uur veld RVVH). DAMESVOETBAL: zaterdag PPSC-Duinoord/Jagers 2(14.30 uur). CRICKET: zaterdag Schiedam Harga 12.00 uur Hermes DVS- ACC(da), Thurlede 12.00 uur Excelsior'20-Hilversum(da); zondag Bijlmer CC-Excelsi- or'20, Kieviten 2-Asvion, Schie dam Harga 11.00 uur Hermes DVS-VOC; donderdag VCC- Hermes DVS, Schiedam Thurle de 11.00 uur Excelsior'20-HCC. HANDBAL: zondag Thurlede 12.30 uur DWS-Hermes(h),Har ga 12.30 uur Ventura- Saturnus(da), 13.45 uur Ventura- Gemini(h), Vlaardingen Hugo de Vriesstraat 12.00 uur W1K-Sa- turnus/L(h). HONKBAL: zondag Maas sluis Schweitzerdreef 14.30 uur Gophers-Spikes, Vlaardingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy- Zwijndrecht 2, Bijdorp 14.30 'uur Schiedam-Hawks 2. KORFBAL: zaterdag Unicum- ODI( 16.00 uur); zondag KVV/Ridderhof-PSV( 14.30 uur), Harga-Eureka( 14.30 uur). SCHAKEN: zaterdag cluhuis Zuid Dwarsstraat 10.15 uur Gor zen-toernooi. SOFTBAL: vrijdag Bijdorp 19.00 uur Schiedam-Holy(h). TENNIS: zaterdag TVKL- TSN, Dalle 2-Rebounce, Be- quick/M 2-Spieringshoek; zon dag Rebounce-Triomf, Rally 2- Renounce(h). VLAARDINGEN - Na het afsluiten van de A20 richting Maassluis ontstond er dit weekeinde een verkeerschaos op de Vlaardingse- en Maassluissedijk in Schiedam en Vlaardingen. Oom Agent moest er aan te pas komen om het verkeer om goede banen te leiden. De A20 werd afgesloten wegens reparatiewerkzaamheden. SCHIEDAM - De Christelijke muziekvereniging Harpe Davids zal op zaterdag 24 mei haar jaarlijkse concert voor donateurs en belang stellenden organiseren in het Fortis Theater a/d Schie Stadserf 1 in Schiedam. Medewerking aan deze avond zal verleend worden door het harmo nieorkest, de drumfanfare, het B-orkest (opleidingsorkest) en de ma- jorettengroepen/twirlteams The Yellow Rainbows van de vereniging. Afwisselend zullen deze afdelingen van Harpe Davids diverse optre dens verzorgen. De avond zal beginnen mét een optreden van de drumfanfare van de vereniging afgewisseld door de twirlteams. Deze teams zullen zich presenteren met diverse show die zij ook op concoursen en festivals zullen laten zien. Voor de pauze zal een speciaal slagwerkensemble van de vereniging te horen en te zien zijn. Na de pauze vervolgt het harmonieorkest van de vereniging met muziek van The Lord of the Dance en het muzikale sprookje De Rattenvanger van Hameien. De toegang bedraagt €7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het secreta riaat van de vereniging, tel. 010 4491591, e-mail: Het jaarconcert begint om 19:30 uur. Zakelijk Bekeken SCHIEDAM - Dijkshoorn Hoortecniek aan de St. Liduinastraat in Schiedam stelde zijn winkel op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei open voor het publiek. Schiedammers konden gratis hun gehoor laten tes ten door de specialisten in het gehoor. Van 9.00 tot 16.00 uur nam me nigeen de proef op de som om te checken hoe het gehoor er voor staat. Daarnaast beantwoordden de mensen van Dijkshoorn ook vragen van mensen over hun huidige hoortoestel of werd er naar hoortoestellen gekeken die aan vervanging toe waren. Foto: BEN VAN DUIN Denise van Rijswijk is na vier jaar Vengaboys nog lang niet uitgeraasd T-' ../j, Foto: MIRJAM VD HOEK/ROEL DIJKSTRA Sportbeoefening haalt mensen met beperking uit het isolement' Foto: ROEL DIJKSTRA Foto ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 17