Vind gehoor bij het Stadsgesprek op maandag 2 juni irado 60- Duivenbestrijding in schiedam Gewijzigde openingstij den Bibliotheek Ophaaldag huisvuil verschuift door Hemelvaartsdag) Nederlandse Identiteitskaart (NIK) aanvragen Openings- en sluitingstijden van de Stadswinkel aan het Stadserf Antwoordbon Paspoort verlopen? V Stede! In mc Schie< weekc het te eXplo: 24 m< Schie< Kindt De pr stellin van vi nog t< 2003 in het Schie< WOENSDAG 21 MEI 2003 NS-6WO Veiligheid en de 'lichtblauwe brigade' Verbeteren van het contact tussen Schiedammers en het stadsbestuur 1 Wonen: slopen, renovatie, nieu e burgemeester en de wethouders van Schiedam nodigen u uit om gezamen lijk de toon te zetten voor de toekomst van de stad tijdens een stadsgesprek. Het stadsgesprek wordt gehouden in de foyer van het Theater a/d Schie, Stadserf 1 en is vanaf ongeveer ip.30 tot 22.30 uur. Aansluitend is gelegenheid tot napraten. U bent van harte welkom! Waarom een Stadsgesprek? Het antwoord op deze vraag is eigenlijk heel eenvoudig. Bij zijn aantreden in maart 2002 heeft het college van Burgemeester en Wethouders een aantal voornemens gemaakt. Eén ervan is om meer met de Schiedammers van gedachten te wisselen tij dens stadsgesprekken. Daarnaast is er een directe aanleiding. Onlangs verschenen het burgeijaarverslag en het collegejaarverslag. Daarin blikken respectievelijk de burgemeester en het totale college terug op het beleid in 2002. Waarover gaat het Stadsgesprek? Veiligheid en de 'lichtblauwe brigade' - burgemeestér Scheeres Verbeteren van het contact tussen Schiedammers en het stadsbestuur - wethouder Christine Lepidis Wonen: slopen, renovatie, nieuwbouw - wethouder Henk Jan Habermehl De binnenstad - wethouder Ton de Swart Programma De binnenstad Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl watii VERGUNNINGAANVRAGEN WifS De Stadswinkel is gesloten op: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WE 29 mc Eerst is er een ontvangst door burgemeester Scheeres. Aansluitend krijgt u uitge breid de gelegenheid om met de bestuurders het gesprek aan te gaan in twee discus sieronden. Deelnemers kunnen uit de vier onderwerpen de twee kiezen die hen het meest aan het hart gaan. Uiteraard zijn er onafhankelijke discussieleiders. Burgemeester en wethouders van Schiedam hopen op een grote opkomst. Met onderstaande bon kunt u zich inschrijven voor deelname. De bon kan worden opge stuurd in een envelop zonder postzegel naar Gemeente Schiedam Stadsgesprek, Antwoordnummer 33,3x00 vb Schiedam. Graag kom ik naar het stadsgesprek op maandagavond 2 juni in de foyer van het Theater a/d Schie Naam: Straat:Postcode:§1 Telefoon:E-mailadres: Graag krijg ik het burger- en collegejaarverslag toegestuurd op bovenstaand adres Door zelfwerkzaamheid van particulieren bij muizenbestrijding te stimuleren, komen naar verwachting voor IRADO medewerkers uren vrij om de overlast aan duiven in Schiedam terug te dringen. In Nederland leeft een viertal duivensoorten in 't wild: houtduiven, tortelduiven, holen- duiven en afstammelingen van rotsduiven. De laatste ook wel stadsduiven genoemd omdat ze zich voornamelijk in grote steden ophouden. Wereldwijd wordt het bestand geschat op 500 miljoen stadsduiven. Aangenomen wordt dat het aantal stadsdui ven tussen de 1-10% van het inwonertal is. Ook in Schiedam veroorzaken verwilderde stadsduiven veel overlast. Stadsduiven leggen maximaal acht keer per jaar 2 eieren in een slordig nest. Deze komen na 17 dagen uit na het leggen van het tweede ei. Ze zijn geslachtsrijp na ca. 5 maanden en hun vermoedelijk leeftijd is maximaal 20 jaar. Jaarlijks komen bij de gemeente en IRADO veel klachten binnen over de overlast die duiven veroorzaken, zoals: stankoverlast door de uitwerpselen bevuilde ramen, kozijnen en muren van gebouwen, standbeelden, portieken, pleinen, wasgoed en kleding verstoppingen door hemelwaterlozingen door nestmateriaal De schoonmaak- en of herstelkosten kunnen aanzienlijk zijn. Daarnaast kunnen ze verspreiders zijn van verschillende ziekten zoals de papegaaien ziekte. Verder kunnen ze gastheren zijn van allerlei parasieten zoals mijten, teken, vlooien, vogel- en vederluizen en van grote nestfauna waaronder motten, vliegen, kevers, mijten, zilvervisjes en stofluizen. Bestrijdingsmaatregelen Er bestaan verschillende methoden om dui- venoverlast te verminderen of te bestrijden. De afweermethoden zorgen ervoor dat dui ven niet meer op een bepaalde plaats voor komen. De duiven zullen zich verplaatsen. Ook het probleem wordt hierdoor verplaatst. De bestrijdingsmethoden zorgen ervoor dat het aantal duiven vermindert. Hierbij zijn 2 bestrijdingsmaatregelen te onderscheiden: a) symptomenbestrijding; namelijk de aanwezigheid van te veel duiven b) aanpakken van de oorzaak van de duivenoverlast De twee doelstellingen in het afweren en verminderen van stadsduiven leiden samen tot het streven van IRADO naar een kleine natuurlijke gezonde populatie op een door mensen gewenste plek. De komende tijd zal IRADO zich met name bezighouden met het verminderen van de verwilderde stadsduiven door middel van het wegvangen ervan. De duivenbestrijders hopen binnen twee jaar 70% van de verwilderde stads duiven weggevangen te hebben. Het aantal klachten zal dan drastisch afnemen. Uw medewerking onmisbaar Om de duivenoverlast te stoppen en terug te dringen is uw medewerking onmisbaar. De duivenbevolking is de laatste jaren gegroeid omdat vooral etensresten en oud brood (over het balkon) op straat wordt gegooid of gestrooid. Daarnaast wordt het huisvuil vaak in open niet goedgekeurde zakken te vroeg buiten gezet. De duiven, maar ook de meeuwen en de ratten hebben dan vrij spel. Etensresten en oud brood horen in de GFT-bak of in de bak voor het restafval of in de vuilniszak. Soms is het oude brood nog te gebruiken in de keuken. Een paar tips: soldaatjes maken broodjes opwarmen in de oven tosti's maken broodpap maken verwerken in gehakt paneermeel maken wentelteefjes maken Heeft u vragen of klachten, of wilt u een advies? Dan kunt u bellen naar het centraal telefoonnummer van IRADO: 2621000. U krijgt daarna een van onze deskundige duiven- bestrijders aan de lijn. In verband met de feestdagen zijn de ope ningstijden van de Openbare Bibliotheek Schiedam als volgt: opsrtb.Jte bibliotheek Donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 30 mei: alle vestigingen gesloten Zaterdag 31 mei: Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Noord geopend Maandag 9 juni (2e Pinksterdag): alle vestigingen gesloten. Kom naar de Stads winkel, Stadserf I, Schiedam G emeenteb cnch Op donderdag 29 mei is IRADO in verband met Hemelvaartsdag gesloten. Het huisvuil in zakken wordt op maandag 2 juni opgehaald in plaats van 29 mei. De huisvuilminicontamers worden op vrijdag 30 mei geledigd in plaats van 29 mei. De minicontainers op de dag van lediging uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. De huisvuilzakken op de ophaaldag niet eerder dan 05.00 uur doch uiterlijk om J 07.45 uur in dichtgebon- den' KOMOkeurzakken wjm buitenzetten. 1 'M Met een Nederlandse Identiteitskaart (NIK) kunt u alleen reizen binnen de Europe se Unie, uitgezonderd zijn bijvoorbeeld de voormalige Oost Europese landen. Voor het aanvragen van de NIK heeft u nodig: een recente pasfoto (geen schoolfoto) alle in uw bezit zijnde reisdocumenten paspoort ouders als kinderen daarin zijn bijgeschreven Kinderen tot 12 jaar hebben toestemming nodig van beide ouders. Bij de aanvraag moet ook het legitimatiebewijs van beide ouders meegenomen worden. De prijs van een Nederlandse Identiteitskaart is 28,73. Denkt u eraan dat de Nederlandse Identiteitskaart persoonlijk aangevraagd èn afgehaald moet worden en dat het minimaal vijf werkdagen duurt voor het document klaar is. De Stadswinkel is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Wilt u nadere informatie dan kunt u contact op nemen met het Gemeentelijk Informatiepunt, tel. (010) 246 53 04, e-mail: info@schiedamnl Aanvraag vergunning Maasboulevardfeest Bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor het jaarlijks terugkerende Maasboulevardfeest, dat zal plaatsvinden op 20, 21 en 22 juni 2003 aan de Maasboulevard te Schiedam. Deze aanvraag ligt van 21 mei tot en met 11 juni 2003 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Aanvraag vergunning activiteiten Zuid-hHollandse Waterdagen Bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor een aantal activiteiten in het kader van de Zuid- Hollandse Waterdagen. De activiteiten vinden plaats op zaterdag 21 juni 2003 op verschillende locaties in de Schiedamse binnenstad en concentreren zich rond de Lange Haven in verband met de daar te houden Drakenbootraces. Deze aanvraag ligt van 23 mei tot en met 11 juni 2003 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Belanghebbenden kunnen over bovenstaande aanvragen hun zienswijze naar voren bren gen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw ziens wijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De Stadswinkel is gedurende de maand mei 2003 geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Vanaf juni 2003 zijn de openingstijden: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur (zie elders op deze pagina). Donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) Vrijdag 30 mei Het Woon Informatie Centrum in de Stadswinkel is ook Hemelvaartsdag en op vrijdag 30 mei gesloten. Op zaterdag 31 mei is het Woon Informatie Centrum wel open van 11.00 - 15.00 uur. Heeft u nog vragen, we zijn iedere dag van 8.00 tot 17 00 uur bereikbaar op telefoonnummer (010) 246 58 05. a CoBrA evener van ge reeks in Schie en Wa

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6