B en W hebben voorleestalent Demos najaren terug terug in vierde klas Nieuwe videoland voor de liefhebbers Vrijwilligers voor de Wissel Gehandicapten varen en rijden mee met bedrijven Mannen gezocht voor Proms 2004 Gulle gift voor klussers Moeders voor Moeders is naarstig op zoek naar deelneemsters INGEZONDEN BRIEVEN Woonbeurs over nieuwbouwprojecten met vaartocht langs de locaties WOENSDAG 21 MEI 2003 21 - 1441 SCHIEDAM - De Wissel is een project van de kerken, die zijn aangesloten bij de Raad van Ker ken in Schiedam. Doel is bezoe kers een plek aan te bieden voor een gesprek, bezinning, informa tie of wat te lezen. De Wissel is geopend op dinsdag-, donder dag-, en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Regelmatig worden vrijwilligers gevraagd in regio- en kerkbladen. Hoewel daar respons op is, zouden de gastheren en dames hun team nog meer willen versterken. De openingstijden kunnen dan uit gebreid worden. Wie interesse heeft kan tijdens de openingsda gen een kijkje nemen in De Wis sel. Inlichtingen via de coördina tor, mevrouw L.C.Kraan, tel. 010 2734863 SCHIEDAM IRADO wil er een jaarlijkse traditie van maken om in de maand mei een maat schappelijke toer te gaan maken door Schiedam en of Vlaardin- gen. Vorig jaar bezorgden de me dewerkers van IRADO een grote groep verstandelijk gehandicap ten van de Bruggen uit Schiedam een plezierige ochtend. Zaterdag 24 mei gaan 18 chauffeurs als vrijwilligers met hun bedrijfswa gens een rondrit maken door Vlaardingen en Schiedam met naast hen in de cabine zo'n 40 bewoners en begeleiders van de Herman Frantsenhuizen uit Vlaardingen, een gezinsvervan gend tehuis voor verstandelijk gehandicapten De toer begint om 9.30 uur aan de Schiedamse- weg in Vlaardingen en gaat via hoofdwegen naar Schiedam. Om 11.00 uur wordt de rit onderbro ken om een rondvaart te maken door de Schiedamse grachten. SCHIEDAM - Muziekvereni ging St. Radboud houdt op 14 en 15 mei van het volgende jaar voor de derde maal de Schiedam Proms. De vorige twee edities waren een groot succes met elke avond zo'n 1000 zeer enthousias te bezoekers. Ook deze keer zul len het orkest van St. Radboud en het Promskoor Schiedam sa men een geweldige en muzikale avond verzorgen. Het repertoire op de Schiedam Proms is zeer divers. Van klassiek tot pop, van musical tot de Hollandse mee zinger, alles komt tijdens dit concert voorbij. Het Promskoor Schiedam is voor de Proms 2004 nog op zoek naar enkele mannen die het koor willen versterken. Het koor bestaat op dit moment uit 45 leden en wil zich graag uitbreiden met enkele tenoren en bassen. De repetities voor de Proms beginnen eind augustus en zijn iedere woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in Zaal De Noord, Kerkweg 46a in Schiedam. Heeft u interesse, dan kunt u contact opnemen met Debby Smits, tel. 010 4738188. U kunt ook nu al eens op een van onze repetities komen kijken. SCHIEDAM - Onlangs heeft de Stichting Klussen Diensten, lie onder de holding van de Stichting Ouderenwerk NWN valt, een gift van m25.000,- ont vangen van de Stichting Fonds Schiedam-Vlaardingen. Dit geld wordt besteed aan de nieuwe in- •ichting van kantoor, spreekka- ner en kantine, een nieuwe kleedruimte met garderobekas- en, de herinrichting van het ma gazijn, nieuw gereedschap en het opknappen van het pand. De Stichting Klussen Dien den verricht werkzaamheden voor cliënten in Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Maas and, die zelf niet in staat zijn de- ^e klussen uit te voeren of ie- nand daarvoor in te huren. De dichting is opgericht in 1995 als werkgelegenheidsproject voor angdurig werkelozen. KUNSTGEBITTEN SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres en wethouder Lepides van Schiedam hebben vorige week woensdag tijdens de nationale voor leesdag een staaltje van hun voorleeskunde weggegeven. En volgens de mensen van de peuterspeelzaal en de peuters zelf, kunnen ze het goed. De burgemeester las voor op de peuterspeelzaal Ienie Mienie. Het uitgekozen boek was 'Bas, waar ben je?' Burgemeester Scheeres las enthousiast voor, goede mimiek en intonatie, betrok de kinderen er goed bij, aldus het juryrapport van de peterspeelzaalleiding. Toen het boekje uit was, vroeg de burgemeester om een ander boek voor te lezen en ging gezellig verder. Dit duurde een half uur. De wethouder las voor in peuterspeelzaal Peuterplus Triange. Zij had het boek 'Een kuiken met waterpokken' uitgekozen. Kindercentrum de Triangel, van Stichting Welzijn Schiedam, wil het belang van voorlezen aan jonge kinderen, meer bekendheid geven. Het voorleesfestijn werd afgesloten met de kabouterdans, waar ieder een uitbundig aan meedeed. SCHIEDAM - De meeste mensen hebben wel van Moeders voor Moeders ge hoord, maar toch heeft de organisatie grote moeite om mensen te vinden die willen deelnemen. Janette Burck- sen en haar moeder Nel Blomberg begrijpen daar niks van. Ze zijn allebei en thousiaste deelneemsters en vinden het heel gewoon om hiun urine op te vangen en dat vervolgens af te staan. Hoogzwanger vertelt Janette Burcksen (33) dat zij voor de derde keer heeft meegedaan. Zij verwacht haar derde kind rond 24 juni, want dan is ze 'uitgere kend'. In de beginweken van haar drie zwangerschappen deed zij mee. "Ik zie het bijna als een plicht om dit te doen. Voor mij was het zo gemakkelijk om zwanger te worden en als je an deren zo eenvoudig kan helpen, dan vind ik dat ik dat moet doen." Janettes moeder Nel Blomberg is nu 62 jaar en deed voor het eerst mee toen ze zelf zwanger was SCHIEDAM - Moeders voor Moeders zamelt urine in van zwangere vrouwen, In deze uri ne zit namelijk het vruchtbaar heidshormoon hCG (humaan chorion gonadotrofine). Dit hormoon dient als grondstof voor een medicijn dat andere vrouwen helpt zwanger te wor den. Het hCG-hormoon wordt door het lichaam in de eerste vier maanden van de zwanger schap in ruime mate aange maakt. Het grootste deel ver dwijnt via de urine. Met behulp van dit hormoon kan een ge- van haar dochter. Nu doet ze weer mee, maar dan voor het an dere hormoon en doet dat inmid dels zeven jaar. "Plassen moetje neesmiddel worden gemaakt dat de eisprong stimuleert. En dat kan noodzakelijk zijn om zwanger te worden. Deelnemen kan vanaf de vijfde week van de zwangerschap tot en met zestiende week. Daarna is de hoeveelheid van het hormoon te gering. Ook de urine van vrouwen de 55 jaar wordt ingezameld om dat dat een ander hormoon be vat: hMG (humaan menopau- zaal gonadotrofine). Dit hor moon wordt gebruikt in ge- toch, alleen nu vang ik het op. Een dochter van vrienden van ons, lukte het niet om kinderen te krijgen. En nu is ze in verwach- neesmiddelen die de eicelrij- ping bevorderen. Tineke Bijl is informatrice voor deze landelijke organisatie in de plaatsen Schiedam, Vlaar dingen, Maassluis en Maas land. "Het loopt al jaren terug, er doen steeds minder vrouwen mee. En dat terwijl het zo no dig is. Je helpt er vrouwen mee die graag zwanger willen wor den, maar waarbij het niet wil lukken. Tegenwoordig krijgt maar liefst een op de zes vrou wen te maken met vruchtbaar heidsproblemen." ting van een tweeling, dankzij het medicijn dat ze maken van urine. Zoiets stimuleert je toch nog meer om ermee door te gaan. Bovendien kan je meedoen tot aan je dood, dus voorlopig blijf ik het nog zeker doen. Het is een kleine moeite voor een groot plezier." Smoesjes Dat het weinig moeite kost vindt ook Janette: "Het is zo'n kleine inspanning. Je plast zeven weken in een potje, in mijn geval dus drie keer zeven. Wat zijn die paar weken nou op een mensenleven? Je hoort ook vaak dat mensen het lastig vinden, omdat ze bijvoor beeld werken. Maar je hoeft heus niet op je werk in een potje te plassen, dan doe het je toch al leen als je thuis bent? Alle urine die je inlevert is meegenomen. Smoesjes hoor je ook vaak. Ik hoorde wel eens van iemand die zei dat ze niet meedeed omdat ze kinderen had en dan was het las tig. Maar plassen doe je toch al leen? Daar zijn je kinderen toch niet bij?" Blomberg: "Bovendien wordt meedoen je heel makkelijk ge maakt. Je belt op en maakt een afspraak met een informatrice. In deze regio is dat Tineke Bijl. Zij doet een zwangerschapstest en bij vrouwen van boven de 55 jaar een andere urinetest. En dan weet je meteen of je mee kan doen, of je het hormoon hebt. Ook krijgen zwangere vrouwen een leuk cadeau, vrouwen in de overgang krijgen een kleine ver goeding." Janette heeft nog een aanvulling: "Maar ik vind wel dat je er op het juiste moment op gewezen moet worden. Je kunt maar een korte periode meedoen, dus dat is dan erg belangrijk. Als je net weet dat je in verwachting bent, dan heb je meestal wel andere dingen aan je hoofd. De allereer ste keer dat ik zwanger was werd ik niet op Moeders voor Moe ders gewezen. Toen kreeg ik een miskraam en ging daarom naar mijn huisarts. Daar heb ik toen een folder meegekregen van Moeders voor Moeders. Alvast voor de volgende keer. Bepaald geen handig moment, maar ach teraf gezien wel logisch. Tegen woordig komt er natuurlijk geen huisarts meer aan te pas bij zwangerschappen, als het goed gaat tenminste. Waarom stoppen ze zulke folders niet bij de zwan gerschapstesten die je bij de dro gist koopt?" SCHIEDAM - Dankzij een zwaar bevochten 2-1 zege op het Delftse DVC keert Demos, na ja renlange afwezigheid, terug in de vierde klas. De promotie wordt echter overschaduwd door de wetenschap, dat een aantal spe lers de overstap naar een hogere klasse niet meemaakt. Zij heb ben zich gemeld bij een in Vlaar dingen opgerichte vereniging: FC Mozaiek. Daar had Demos zondag op eigen veld tegen DVC even geen boodschap aan. De supporters hadden met vuurwerk en Elengaals vuur voor een leuke opening gezorgd en de ploeg maakte vervolgens collectief het karwei af. Een bliksemstart zorg de al snel voor een 2-0 voor sprong (door topscorer Ramon Bos en Cuma Keten). Daarna was de race, omdat DVC vanaf dat moment om zelf te kunnen promoveren driemaal moest sco ren, eigenlijk gelopen. De Delf tenaren zetten in de slotfase nog wel aan, maar kwamen niet ver der dan een treffer. Ook de ande re Schiedamse clubs gaat het in de na-competitie voor de wind. Excelsior'20 verloor in Delft van DHC, maar de 1-0 nederlaag maakt de Schiedammers niet kansloos. Spaland speelde gelijk (2-2) tegen Gouda. Zondag volgt in sportpark Kethel de return. WK won de uitwedstrijd tegen BVCB met 2-0. De zaterdagfor matie van DRGS handhaafde zich in de vierde klas dankzij een 0-7 zege op ZW. Cheryl Nijman zorgt voor primeur Cheryl Nijman is de eerste Ex- celsior-turnster ooit, die zich wist te plaatsen voor het Neder lands kampioenschap. De Schie damse had zich in de halve fina le via een zestiende plek ge plaatst voor de eindstrijd van het NK Nationale Wedstrijd Sport 1 jeugd. Daarin behaalde zij een totaal van 30,25 punten, verdeeld over sprong (6,65), brug (7,70), balk (7,70), vloer (8.20). De selectie van Excelsior turnt op zaterdag 14 juni de laatste wedstrijden van het seizoen. De meisjes doen dan in groepsver band mee aan springwedstrijden. ODI (her)opent clubhuis Na de korfbalvereniging Harga, waar burgemeester Reinier Scheeres zaterdag de nieuwe ac commodatie opende, is er op vrijdag 23 mei feest bij de korf balvereniging ODI in sportpark Thurlede. Daar wordt dan de nieuwe kantine in gebruik geno men. De kantine staat op de plek waar vorig jaar door brandstich ting het vorige pand afbrandde. De officiële handelingen vinden plaats tussen 19.30 en 20.00 uur. Daarna volgt tot 21.30 uur een receptie. Heusdens gedeeld vierde op WK Na een goede start maken de drie Van Stigt Thans-dammers, die in het Overijselse Zwartsluis deel nemen aan het wereldkampioen schap, deel uit van de grote groep, die jacht maakt op de drie koplopers. Titelverdediger Geor- giev gaat aan de leiding (20 pun ten uit 14 partijen). Hij wordt ge volgd door Tsjzjov (18) en Ger ard Jansen (17). Vijf dammers, waaronder de VST/Schiedam- spelers Ron Heusdens en Rob Clerc, hebben 16 punten. Gant- warg, die in zijn laatste zes par tijen vijf punten verspeelde, staat met 12 punten op een telrustel- lende zestiende plaats. Wellens/Van de Handel winnend bridgekoppel De mannen hebben de huishou delijke competitie van Bridgeso- cieteit Tamboer gedomineerd. In Boerderij Landvreugd wonnen Frans Wellens/Con van de Han del. Zij bleven Joop den Braasem en Paul van Koppen nipt voor. De dagprijs van de laatste wed strijdenreeks ging naar Ton Ver- does/Andre Kouwenkoven met een score van 66 procent. Het eindresultaat van de bridge- instuif in wijkgebouw De Blau we Brug, die op vrijdagmiddag wordt georganiseerd in samen werking met de Stichting Wel zijn Schiedam, leverde een wat meer geëmancipeerd beeld op. Emily Prins en Joop van de Gaag bleven Wellens/Van de Handel voor. De dagprijs was voor me vrouw Beurthuis en de heer Keu- ning. Het nieuwe seizoen begint op woensdag 3 sepember (in boer derij Landvreugd) en vrijdag 5 september (in De Blauwe Brug). Degradatie dreigt voor ODI Om niet echt weg te zakken naar de kelder van de korfbalcompeti tie zal ODI zaterdag in de laatste competitiewedstrijd moeten win nen van Actief. Het lukt de Schiedammers, die in de zaal een goede prestatie neerzetten, na melijk maar niet om op het veld voldoende punten te vergaren om de degradatiezone te ont vluchten. Zaterdag werden weer twee kostbare punten verspeeld tegen Velox. Dit gebeurde in een zeker in de beginfase incidentrij ke wedstrijd waarin de arbiter het duel enige tijd onderbrak voor een afkoelingsperiode. Dat gebeurde nadat ODI de leiding genomen had (2-0) en Velox zijn irritatie over die achterstand af reageerde op de scheidsrechter. Die onderbreking haalde ODI uit het ritme en bezorgde Velox nieuw elan. Na een gelijke rust stand kwam Velox op voor sprong en stond deze niet meer af (11-13). De doelpunten kwa men op naam van Nico van Ot- terloo (3), Wijnand van Groot- veld (2), Remco Zaaijer (2), Eve lien Brinkman (2), Aijan Docter en Gerben Huiskens. De Nieuwe Haven 'Het moet nu toch echt niet gek ker gaan worden', had Gerard Cox ongetwijfeld gezegd als hij, net als ik op de fiets, de Nieuwe Haven zou hebben gepasseerd. Want ondanks een toeristisch on derzoek naar deze markt in Ne derland, waarbij ons stadje het er weer eens slecht afbracht, bou wen ze maar verkeerde dingen op verkeerde plaatsen! Wat nu weer; hoor ik ze roepen. Ga dan maar eens kijken op die haven. Recht tegenover Liver pool. Een schitterend oud pand wat men aan het opknappen is - gelukkig - en wat ziet men er naast staan? Juist ja; een ding, mooi op zich zelf, maar hoort daar niet thuis. Leren ze het dan echt nooit, met d'r Burgerjaar verslag... H.C.M. Vlek, Schiedam Jenevergeur In het afgelopen Stadsblad, las ik een ingezonden brief van Andre as Rose. Deze foute instelling over Schiedam, is helaas maar al te vaak merkbaar onder bepaald type Schiedammers. Na vele ja ren ben ik als Schiedammer te ruggekeerd in mijn stad en heb daar overigens geen spijt van. Vreemd stukje overigens van die meneer Rose. Klagen of zeikerig gedrag is prima, mits je er iets positiefs tegenover kunt stellen. Heb je niets te bieden, dan moet je ook je mond houden. Wat biedt meneer Rose aan om iets van Schiedam te maken? Dat be doel ik: Helemaal niets! Bla, bla, bla, over de Hoogstraat, over de heer Coppens, over de heer Grif fioen enz. enz. Ik weet weinig over deze heren, alleen, dat de heer Coppens gezonde onderne mersgeest heeft en dat de heer Griffioen samen met deze ge meente alle het mogelijke doet om Schiedam weer toonbaar te maken. Dat vergt tijd en geld. De heer Coppens heeft misschien een verkeerde inschatting ge maakt voor zijn bedrijf, dat kan. Toch waardeer ik, dat gezonde ondernemers het lef hebben om een bepaald risico te nemen, dat hoort bij het ondernemen. Ik ben er van overtuigd, dat Schiedam een prima gemeente is en dat er op de Hoogstraat al leuke win keltjes beginnen te komen. Je hoort van diverse winkeliers, dat er al meer 'loop' is. Dat er op dit moment leegstand is, zie ik als positief. Die panden moeten eerst opgeknapt worden. De ge meente geeft hiervoor behoorlij ke subsidies. Over twee jaar zie ik het helemaal zitten voor de Hoogstraat en andere delen van Schiedam. Een vergelijk met Oostblokachtige artikeltjes, is natuurlijk pas echt onzinnig ge zeik. 'Wij de burgers van Schie dam willen nu en heden de in frastructuur en voorzieningen waar we ons belastinggeld voor betalen', schrijft deze heer Rose. Ik zou hieromtrent best een uit gewerkt voorstel van de heer Ro se zelf willen zien. Ik denk dat zijn buurvrouw het nog niet zo gek heeft bekeken. Jammer buurvrouw, Schiedam is niet al leen 'n fijne stad, er wonen ook positieve buurmannen. Er ge beurd erg veel en de resultaten zijn al duidelijk zichtbaar aan het worden. Ik zou nog even wach ten om uw huis te verkopen. Het is voor iedereen een moeilijke tijd. Over enkele jaren zullen de prijzen van Schiedamse wonin gen 'n stuk hoger liggen. De ne gatieve kijk van Schiedammers is bekend, je moet daar niet bij stil blijven staan. Vertrouwen in de toekomst en trots om Schie dammer te zijn, dat is juist wat deze stad nodig heeft. Het be vreemdt mij dat iedere aantoon bare, als wel positieve inbreng, werkt als een rode lap op 'n stier. Nergens anders in dit land kun je dit verschijnsel terug vinden dan in Schiedam. Het duurt altijd even, voordat de jenevergeur uit een lege fles is verdwenen, denk ik maar. Een goede doorstro ming van frisse lucht versnelt dit proces. Ik denk dat deze ge meente daar goed mee bezig is. G. de Winter, Schiedam Zakelijk Bekeken SCHIEDAM - De filmliefhebbers uit Schiedam weten de vestiging van Videoland Schiedam al jaren te vinden. Maar nu na de verbou wing in de nieuwe vestiging aan de Mgr. Nolenlaan 416 worden de liefhebbers nog meer op hun wenken bediend. De winkel is nu naar het store concept van videoland ingericht. Warme en heldere kleuren, waardoor het interieur een filmische uitstraling heeft. Een groot Os carbeeld waakt over de winkel. Alle toptitels op DVD en VHS zijn te huur, dagelijks van 12.00 tot 21.00 uur. De winkel voorziet niet alleen in de filmbehoefte, maar heeft ook een assortiment aan snacks die in de thuisbioscoop genuttigd kunnen worden. pij SCHIEDAM - Het Woon Infor matie Centrum (WIC) Schiedam nodigt alle woningzoekenden uit voor een bezoek aan de woon beurs 'Wonen in Schiedam'. De ze woonbeurs vindt plaats op za terdag 24 mei van 11.00 tot 16.00 uur in De Korenbeurs aan de Lange Haven 145. Diverse projectontwikkelaars en woning corporatie Woonplus presenteren alle woningbouwprojecten die de komende jaren in Schiedam wor den gerealiseerd. Bovendien zijn de bij het WIC aangesloten ma kelaars aanwezig met de be staande bouw in Schiedam. Er is informatie over de volgen de nieuwbouwprojecten/plan nen: Woonplus: Bospad, Woonwereld Utopia, Bols Lanvas II, Vijfsluizen (Slachthuisbuurt), Parkrand- Noord, 5-Molens, Goeman Borgesius, de Harg WO Groenoord: Groenoord Zuid, De Contra bas, Het Ensemble, Het Kla vier De Vernieuwde Stad Schiedam bv: Opstandingskerk, D'Eendragt, Wenneker HBG Vastgoed bv: Houthaven II, De Nieuwe Wa rande, Land van Belofte Janssen de Jong plancoördina tie: Plan Westerstaete De Wilgen Vastgoed: Nieuw Lant: Bremamax: De Korte Haven Behalve de presentatie van de bouwplannen worden ter gele genheid van 'Wonen in Schie dam' verschillende activiteiten in De Korenbeurs gehouden. Van het Fortis Theater a/d Schie zijn op zaterdag 24 mei de nieuwe theatergidsen voor het seizoen 2003/2004 verkrijgbaar. Choco ladekunst De Bonte Koe is pre sent met een chocoladeschilde rij, geïnspireerd op de CoBrA- tentoonstelling in Schiedam. Het Stedelijk Museum Schiedam is ook aanwezig om de aandacht te vestigen op de expositie uit de CoBrA-collectie 'De kleur van vrijheid'. Bij deze informatie stand is een bon verkrijgbaar waarmee bezoekers van 'Wonen in Schiedam' ook op 24 mei met korting de expositie in het muse um kunnen zien. Het WIC heeft verder de fluister boot afgehuurd, die tussen 11.30 en 15.00 uur langs verschillende projecten vaart. Informatie over de tijden van deze gratis vaar tochten is verkrijgbaar in De Ko renbeurs. Ter gelegenheid van de woon beurs is er gratis parkeren in de garage van het Stadserf Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht •Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Foto ROEL DIJKSTRA 'Plassen moetje toch, we vangen het alleen op Janette Burcksen en haar moeder Nel Blomberg: "Het is zo 'n kleine moeite, plassen moet je toch. Foto ROEL DIJKSTRA Gedoodverfd landskampioen Excelsior'20 ging zondag op eigen veld flink onderuit tegen HBS. De thuisploeg bleef hangen op 99 runs. Voor de Hagenaars was het daarna een koud kunstje om de zege te pakken. Folo: ROEL DIJKSTRA wmwimi tm foto ROEL DIJKSTRA De nieuwe zaak aan de Mgr. Molenstraat

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 9