Koopzondag en vlooienmarkt Beleidsplannen 'Mensen willen het beste voor hun dier' Lekker Spaans eten bij Restaurante Espanol Malaga Evenementen kalender Verbaasde winnares mag voor 500 euro gratis winkelen Er valt nog wel wat te verbeteren Ze hebben het gierend naar hun zin Mijn vrouw is hier al een paar keer gevallen COLOFON V WOENSDAG 28 MEI 2003 NS-13 Zo 1 juni: Koopzondag centrum, Rondvaart CoBrA (fiuister)boot (gratis tocht bij besteding boven 10 euro in winkel aangesloten) opstap Bonte Koe, Vlooienmarkt Broersveld, entertainment Nieuwe Passage Za 14 juni: Samplingactie voor winkelende vaders in Nieuwe Passage Za 21 juni: Zuid-Hollandse waterdagen met draken- bootrace's in en om Lange Haven Za 28 en zo 29 juni Stads- erffestival op Stadserf SCHIEDAM - Op zondag 1 ju ni is het weer koopzondag in het centrum van de stad. De winkels aan de Broersveld, Hoogstraat, Dam, Broersveld en Nieuwe Passage zijn van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Ook deze zondag wordt in het stadscentrum weer een gezel lige vlooienmarkt gehouden. Deze vindt plaats op de Broersveld, waar aan groot aantal kramen is opgesteld. Daar zijn allerlei antieke voor werpen, rommeltjes en snuis- terijen te koop. De vlooien markt is een bezoekje zeker waard, want voor iedereen is. er vast wel iets van zijn of haar gading bij! SCHIEDAM - Werken in een dierenwinkel lijkt hartstikke leuk. Dat is het natuurlijk ook, maar werken in een dieren winkel is ook werken met emoties. ,,De mensen willen immers allemaal het beste voor hun dier," weet Ton Kardol van 'Discus Mak's Dierenplezier'. „Als het niet goed gaat met hun dier, dan komen de emo ties. Ze houden van hun dier, en hebben daar veel voor over." Kardol is eigenaar van de dierenwinkel aan de Broers- vest 19. Het verkoopteam be staande uit Wendy, Marleen en Ben zwaait er de scepter. De als baby gekomen en inmid dels tweejarige papegaai Arie, is echter nadrukkelijk aanwe zig en heeft in de winkel de grootste mond! Mak's Dierenplezier is een ou de en gevestigde naam in Gisterenavond, dins dag 27 mei, is het tweede beleidsplan van Stichting Cen- trummanage- ment Schiedam uitgekomen. Wethouder Ton de Swart ontving het eerste exem plaar uit handen van ondergetekende. Het is een vervolg op het eerste be leidsplan dat in 1999 werd gelan ceerd. Beleidsplannen zijn plannen voor de toekomst. Het is goed te constateren dat in spanningen en aanbevelingen die de afgelopen jaren zijn ge daan hebben geleid tot resul taat. Er is in vergelijk met het verleden nog nooit zoveel aan dacht geweest voor de binnen stad van Schiedam als nu. Zo wel politiek als in maatschap pelijke organisaties. Natuurlijk het is nodig, er is immers een achterstand van jaren en jaren weg te werken. Maar we zijn zeker op de goede weg. In 2001 heeft de gemeenteraad een leidraad voor het beleid vastgesteld met een duidelijke visie op de binnenstad. De visie van het Centrummanagement werd hierin nagenoeg inte graal bevestigd. Mede door de druk die het Centrummanagement heeft uitgeoefend zijn het Broersveld en de Hoogstraat heringericht. De komst van Tramplus heeft een metamorfose van de Broersvest mogelijk gemaakt De inrichting is in goed overleg met het Centrummanagement tot stand gekomen en heeft tot een prachtige stads as ge- leid. Het vlaggenplan is door het Cen trummanagement ontwikkeld en ge realiseerd. Op veel plaatsen zijn ze zichtbaar en de steeds wisse lende vlaggen hebben de sfeer in de binnenstad ver beterd. De par keersituatie is on danks een aantal verbeteringen nog niet wat het zou moeten zijn. De bepleite dynamische parkeerverwijzing is ook nog niet gerealiseerd, maar staat op dit moment hoog in de gemeentelijke plan ning. Het ligt zeker niet ergens onder in een la. Dit onderwerp maakt uiteraard weer deel uit van het nieuwe beleid en actie plan. Verder blijft het Cen trummanagement zich inzet ten voor een uitwisseling tus sen detailhandel en culturele instellingen, een actieve met elkaar samenhangende pro motie, een veilig centrum, en een optimale communicatie tussen alle betrokkenen. Het nieuwe beleid en actieplan 2003-2006 bevat een achttal speerpunten en maar liefst 21 actiepunten. Ik zal (en kan) ze niet allemaal in deze column opnoemen want daar is geen plaats voor, maar eenieder die interesse heeft om het beleid- en actieplan in z'n volledigheid te ontvangen, kan dit aange ven door een briefkaartje te sturen naar Postbus 404 ,3100 AK Schiedam. De beleidsplan nen hebben alleen een kans van slagen als we er samen aan werken. Niemand kan dit alleen! SCHIEDAM - Veel inwoners zullen ze inmiddels al hebben gezien. De in een flitsend geel pak gestoken dames van het Schiedamse Promoteam. Als er door de win keliers van het centrum management een actie wordt georganiseerd, is het uit twee studentes bestaande Promoteam er bij. Maar ook tijdens de weekeinden is het Promoteam in het straatbeeld van het centrum te zien. Het Promoteam is er uiteraard om het centrum te promoten, maar ook voor het ondersteunen van de activi teiten richting winkeliers. Tijdens de nationale molendag hielp hostess Joke bij museummolen De Nieuwe Palmboom enthousiast mee in de knutsel- kraam voor de jeugd. Onder leiding van Jildou Huisman van 'Mozaick' kon de jeugd zich naar hartelust uitleven in het maken van allerlei papieren creaties, waarbij vooral de koks mutsen heel leuk waren. Schiedam. Ton Kardol's groot vader en grootmoeder Mak waren in 1925 de grondleg gers van de dierenwinkel, die aanvankelijk, op de huidige plaats, niet groter dan vijftien vierkante meter was. In 1975 nam Ton Kardol de zaak van zijn ouders over, waarna hij het aantal dierenplezier winkels tot vijf heeft uitgebreid. Er zijn twee winkels in Capelle a/d IJs- sel (winkelcentra Koperwiek en Scholver) gevestigd, twee in Zoetermeer (winkelcentra Stadshart en Buytenwegh) en nog immer aan de Broersvest te Schiedam, welke de hoofd vestiging is. Het centraal ma gazijn bevindt zich in Lekker- kerk. Met de eveneens in het bedrijf werkende dochter Mo nica, heeft de vierde generatie van de familie zich aange diend. Discus is de naam van de inkooporganisatie, waarbij zich landelijk 175 dierenwin kels zijn aangesloten. Ton Kardol is blij dat de jaren lange narigheid van de opbre kingen van de Broersvest en de Koemarkt, eindelijk tot het ver leden behoort. Net als veel col lega-winkeliers, zag ook Kar dol zijn omzet drastisch terug lopen. "Het moet niet minder worden in Schiedam," zegt hij. "Hopelijk hebben we de neer gaande lijn nu gehad." Praat grage papegaai Arie blijkt in de winkel een trekpleister te zijn. Niet alleen is het verkooptrio gek op het dier, maar komen er klanten en kinderen speciaal even naar Arie kijken. Het spreekt voor zich dat ook Arie op de foto moest. Mak's Dierenplezier is er in de eerste plaats voor het welzijn van de dieren. Voor de groot ste doelgroep, de honden en katten, is er een breed aanbod. Voor sportvissers heeft Ton Kardol goed nieuws, want hij heeft zijn hengelsportcollectie zo juist op peil gebracht. Nog voor vaderdag verschijnt hier over de nieuwe folder. De ope ningstijden zijn op maandag van 13.00-17.30 uur, van dins dag t/m vrijdag van 09.00- 17.30 uur en op zaterdag van 09.00-17.00 uur. SCHIEDAM - Wie in Schiedam een keer Spaans wil gaan eten, hoeft daarvoor niet helemaal naar Spanje toe. Heel dicht bij huis, aan de Broersveld 170, is Restaurante Espanol Malaga gevestigd. Een knus en in tiem Spaans restaurant, waar het echtpaar Mari en Juan Gonzalez de scepter zwaait. Zeker zij die wel eens in Spanje op vakantie zijn geweest, weten dat het in Spaanse res taurantjes heel lekker en goed toeven is. Restaurant Malaga is al 21 jaar in Schiedam ge vestigd, zodat veel mensen de weg naar de Broersveld wel weten te vinden. Juan Gónzalez heeft het koksvak overigens niet van een vreem de. Zijn vader had al een café-restaurant in Spanje, diep in het zuiden, in Malaga. Waarmee de naam van het res taurant aan de Broersveld me teen is verklaard. In 1982 begon Juan met zijn res taurant, hetgeen een goede zet bleek te zijn. Res taurant Malaga mag zich na al die jaren in een grote bekendheid verheugen. Voor al omdat het in Schiedam en Vlaardingen het enige Spaanse restaurant is. Het spreekt bijna voor zich, dat Pa ella de specialiteit van het restau rant is, Paella Va- lenciana, een echt Spaans diner uit Valencia, dat bestaat uit rijst met garnalen, mosselen, kip, paprika en nog diverse ingrediën ten. Het staat bovenaan de kaart, waarbij direct de zeer billijke prijs opvalt. Met zijn tweetjes Paella eten kost slechts 24 euro, de drankjes uiteraard uitgezonderd. Het spreekt voor zich, dat de heerlijke Spaanse wijnen daarbij de boventoon voeren. Het is de filosofie van Juan en Mari om zich met hun tarieven niet uit de markt te prijzen, waarin zij, getuige de prijzen op de kaart zeer zeker zijn geslaagd. Het echtpaar ziet hun gasten namelijk graag nog een keer terug, hetgeen in de prak tijk ook gebeurt. Juan: "We hebben veel vaste klanten, waaronder een aantal al vanaf het eer ste begin." De keuken van Restaurante Espanol Malaga is vooral het domein van Mari en Juan, het echt paar staat zelf in de keuken. „Wij zijn zelf de koks," zegt Juan. "Het eten klaarmaken doen we zelf. Daarbij komt er niets uit blik, maar is al les vers." Het restaurant bestaat uit een bar en twee gezellige en intieme ruimtes, welke even- tueel door groepen gereserveerd kunnen wor den. De openingstijden van restaurant Malaga zijn dagelijks (behalve maandag) van 11.00- 01.00 uur. De keuken is geopend van 12.00- 15.00 uur en van 17.30-22.00 uur. Het tele foonnummer is 010-4734612. SCHIEDAM - "Hoe is het mo gelijk, ik heb nog nooit wat ge wonnen." Voor mevrouw Gel derblom is aan de periode van 'vaak meedoen en nooit wat winnen' een eind gekomen. De Schiedamse is de eerste winnares van de door de Stich ting Centrum Management Schiedam georganiseerde ac tie. Deze maandelijkse prijs be staat uit liefst vijfhonderd euro aan cheques, waarvoor bij de aangesloten zaken gewinkeld kan worden. Samen met haar dochter was de winnares naar de prijsuitreiking gekomen, die plaats vond aan boord van de Fluisterboot. Centrum Ma- nagement-voorzitter Chris Coppens reikte de cheques uit. Een tochtje met de fluisterboot maakte de prijsuitreiking com pleet. Een dagje Schiedam heeft voor ieder wat wils. Wandelen of winkelen in de historische binnenstad, de ten toonstelling 'CoBrA, de kleur van vrijheid' bekijken in het stedelijk museum, genieten op één van de terrasjes of varen met de Fluisterboot. Iedere maand, tot eind september toe, worden er vijftig inzenders van de met een molen voorzie ne actiekaart uitgeloot voor een gratis rondvaart op zon dag met de fluisterboot. En als klap op de vuurpijl maken de inzenders kans om voor vijf honderd euro te mogen win kelen. Om mee te doen, hoeft alleen de naam en adres inge vuld te worden op de actie- kaart, die verkrijgbaar is bij de winkeliers van het Centrum Management. De actie is nu al een succes, want er werden reeds enkele honderden kaar ten ingestuurd. De kaarten kunnen worden opgestuurd, of ingeleverd bij Dijkstal Schoenen aan de Broersvest 135, De Vos Burchart Slaap comfort aan de Hoogstraat 125 of bij 300Procent Kunst galerie aan de Dam 4. Op de volgende Centrum Manage- mant-pagina wordt de tweede prijswinnaar bekend gemaakt. Voor Louis Vrijland is het een uitgemaakte zaak. Er valt in het centrum van Schiedam nog wel wat te verbeteren. "Vooral op de Hoogstraat is er aan de leegstand van de win kels nog het nodige te doen", vind de rasechte Schiedammer. "Ik ken de situatie van vroeger nog wel, daarom doet die leegstand zo'n pijn. Daardoor mijd ik de Hoogstraat zoveel mogelijk." Kritische taal van Louis Vrijland, die de schuld van die leegstand niet alleen op het beleid van de gemeen te wil afschuiven. Het is een sa menloop van omstandighe den, die trouwens niet alleen in Schiedam speelt. "Ik ben een stukje van het straat beeld", omschrijft Bart Zwaan zichzelf, als hij zich op rollerska tes en gewapend met een indruk wekkende stick door het centrum van Schiedam voortbeweegt. Dat behoeft een nadere uitleg, die Bart Zwaan gaarne geeft. Hij verzorgt in het weekend op het Stadserf gratis skatelessen, niet alleen voor jong maar ook voor oud. Al skatend door de binnen stad probeert hij geïnteresseer den voor zijn skatelessen te vin den. "Ik ben er al vier weken mee bezig", zegt Zwaan. "Het trekt een leuke belangstelling. Ze hebben het gierend naar hun zin." De skatelessen op het Stadserf vinden op zondagmid dag plaats. Herman Nolman komt graag in het centrum van de stad. De laatste tijd komt hij echter al leen, omdat hij na de recon structie van de Broersvest en kele minder leuke ervaringen heeft opgedaan. "Mijn vrouw is hier al een paar keer geval len", wijst hij op de al zoveel besproken ongelijkliggende randen. "Ze heeft er een paar lelijke knieën aan over gehou den." Deze pagina is gemaakt onder verantwoordelijkheid van Stichting Centrumma nagement Schiedam. Teksten: Simon van Zuilen Foto's: Marie Suzanne As- sie Roel Dijkstra Vormgeving: Opmaak- redactie Wegener Huis-aan- huiskranten Schiedam centrum Chris Coppens Voorzitter Stichting Centrum management Schiedam Foto: ROEI DIJKSTRA Alja Mode is met de nieuwe collectie helemaal klaar voor het komende seizoen. Foto MARIE SUZANNE ASSIE ROEL DIJKSTRA Mevrouw Gelderblom krijgt haar prijs uit handen van voorzitter Cris Coppens. Foto: ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 13