Workshops dans Expression zingt cd vol voor jubileumconcert Nieuwe stichting wil bemoeienis in culturele ontwikkeling van Schiedam Schiedam wil dialoog snel voortzetten KORTWEG Waterweg Film Le Petit Blue mijdt de haring SCHIEDAM Orgelconcert Grote Kerk Stamboom Gordijn Nieuwe serie Wandelconcerten Prettige gestoorde luis in stadspels geeft (on)gevraagd advies Laatste seizoen Museumwoning HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 28 MEI 2003 22 - 1442 SCHIEDAM - Het orgelconcert in de Grote- of St. Janskerk in Schiedam wordt zaterdag 31 mei verzorgd door Jan J. van den Berg. De organist van de Lode- wijkkerk in Leiden studeerde bij Adriaan C. Schuurman en Anton van der Horst, onder wiens bege leiding hij in 1952 afstudeerde aan het Amsterdams Conservato rium. Sinds 1945 was hij als or ganist verbonden aan verschil lende kerken, waaronder De Nieuwe Kerk in Delft. Jan van der Berg heeft vele concerten ge geven, ook voor de radio. In de Grote kerk brengt hij enkele ei gen composities ten gehore. Daarnaast bevat het programma werken van Joh. Seb. Bach, Louis Vierne, Hendrik Andries- sen, Adr. C. Schuurman. Het concert begint om 15.00 uur, de toegang is gratis. WATERWEG - Wie niet stil wil blijven zitten op Wereld Dansdag (zaterdag 7 juni) kan kennis ma ken met verschillende dansstij len in de Vrije Academie Vlaar- dingen. Vanaf 13.00 uur worden verschillende workshops gege ven in het kader van X-change, een cross-over dans en muziek- project voor jongeren. Gekozen kan worden tussen workshop Buikdans, Ierse- en West-Afri kaanse dans. Voor de workshops worden pro fessionele docenten ingescha keld en er wordt gezorgd voor li- ve-muziek. Deelname is gratis maar wel van tevoren inschrijven door een e-mail te sturen naar x- change@kunstgebouw.nl De workshops beginnen om 13.00 uur. Deelnemers die door het dansvi- rus zijn aangestoken, kunnen na de workshops aan de slag om een danspresentatie te maken voor het Zomerterras, het theater en muziekfestival dat in juli en au gustus plaatsvindt in stadspark 't Hof. Fotografe Angelique van Woerkom zal de Wereld Dans Dag in beeld vastleggen. Een se lectie hiervan zal worden toege past als décor op het Zomerter ras. Vrijdag 6 juni is er al een voor proefje te zien van de docenten van de Wereld Dans Dag. Zij ge ven een dansvoorstelling in de Grote Zaal van het Theater van Vlaardingen. Er is dan een spe ciale avond -Culture goes Pu blic' - in alle zalen van het theater met muziek, dans, story telling en film. Ook is er een speciaal X-Changepodium. Jon geren krijgen zo de mogelijkheid om hun talent uit te wisselen. Zo is er een gevarieerd programma in de Harmonie met onder ande re breakdancegroepen en cross over bands uit de negen andere X-Change gemeenten in Zuid- Holland. Meer informatie over X-Change op www.x-changeweb.nl. SCHIEDAM - Na Lang speur werk verschijnt woensdag 4 juni het Stamboek Gordijn en nako melingen van Stamoudvader Ba- rent 1559 tot Stamhouder Robin 1991. Het eerste exemplaar wordt door Robin Gordijn uitge reikt aan stadsarchivaris van Schiedam, L. Priester. De Schie dammer Aad Gordijn slaagde en- cele jaren geleden erin om de fa- nilielijn tot aan Adrianus Gor dijn (1873) in kaart te brengen. Het resultaat werd gepubliceerd in het maandblad Ons Voorge dacht. Vanaf dat punt heeft Jan Cordijn het speurwerk naar de Schiedamse familie overgeno men. Het boek is te bestellen bij 3igaBoek, Postbus 91 1700 AB Heerhugowaard. Kosten 23,85 ïuro. WATERWEG - Op de laatste za- erdag van mei wordt traditiege- rouw het startschot gegeven /oor een nieuwe serie wandel- :oncerten in de Grote Kerk van Vlaardingen. Op 31 mei is het de )eurt aan Aad Zoutendijk met muziek van Böhms, Bach, Crebs, De Grigny en Van Gheyn. dij zal het programma besluiten net een improvisatie. Het con- :ert begint om 15.00 uur. De toe tang is gratis. Er zijn twee korte >auzes en in de Vleeshal staat de ;offie en thee klaar. Het volgen- Ie wandelconcert op zaterdag 7 uni en wordt verzorgd door Pe er Ledaine, organist van de Pet- us en Pauluskerk te Oostende BeGhë). SCHIEDAM -Al bijna tien jaar komen de leden van Gospelkoor Expression we kelijks bij elkaar in 't Schepphuis in Schiedam om te repeteren. Tijdens doden herdenking dit jaar waren ze uitgenodigd in Vlaardin gen en moesten ze de plaats innemen die traditioneel aan het Mannenkoor Orp heus is toebedeeld. Ze brachten het erg goed vanaf. Niet zo verwonderlijk want het interkerkelijk koor tim mert al bijna tien jaar be hoorlijk aan de weg. Expression ontstond in 1994, na dat een aantal muzikale mensen al een tijdlang bij elkaar kwamen om 'tussen de schuifdeuren' gos pelliederen te zingen. Toen de enthousiaste groep, die op dat moment nog geen naam had, zich almaar begon uit te breiden moest er worden uitgezien naar een echte zang- en repetitieruim te. Die was wonderlijk snel ge vonden. De naam die het koor en combo piano, gitaar en bas gitaar) voor zichzelf koos werd Expression. Ruan de Groot, diri gent vanaf het eerste uur, zocht het repertoire bij elkaar. Want het mag duidelijk zijn: door mid del van het zingen en spelen van gospelmuziek willen zij de luis teraar iets laten horen en proeven van de liefde en de goedheid van hun God. Vooral vanwege hun interkerkelijke achtergrond komt Expression overal waar ze wordt uitgenodigd. Met als uitschieter het televisieoptreden in 'Licht op jongerenkoren' van de EO. In april 2002 werkte Expression mee aan een bene fietconcert voor de Roparun- deelnemers, die zich inzetten voor de kankerpatiëntjes van het Sophia kinderziekenhuis in Rot terdam. En in oktober van dat zelfde jaar maakte Expression een korte tournee naar Bexley Heath, een gemeente in Londen- Engeland, waar drie concerten werden verzorgd. Inmiddels repeteert Expression, dat bestaat uit 45 vocale stem men en pianist Wim Gout, gita rist Robbert Marseille en basgi- tarist Peter Schraa, iedere maan dagavond stevig door, want er staan, naast het jubileumconcert (17 april 2004) binnenkort ook nog cd-opnamen en andere koor optredens op het programma. "Onze nieuwe cd komt eind ok tober uit", vertelt Henny Noom- en enthousiast. "Deze wordt heel professioneel opgenomen en ge- mixed in een studio in Eemnes. Eerst de muziek en later komen de stemmen. Met de opbrengst van de cd kunnen we het jubi leumconcert bekostigen. Het ju bileumconcert zal op zaterdag 17 april 2004 plaatshebben in het Fortis theater aan de Schie. Hier kunnen we maar liefst 700 gas ten ontvangen en de kaartver koop loopt al.' Vonk Ruan de Groot is sinds de op richting van Expression de vaste dirigent. De in Hoensbroek ge boren musicus dirigeerde in zijn leven vele bands en koren, on dermeer bij het Leger des Heils. Hij slaagt er steeds weer in om de vonk van zijn enthousiasme over te laten springen op het koor en de luisteraars. Zijn inte resse verzwakt ook niet tijdens vakantieperioden, want terwijl anderen heerlijk in de zon gaan liggen bakken, is hij het kerst programma alweer aan het sa menstellen. Vaak combineert hij zijn liefde tot reizen met die van het speuren naar nieuwe gospel muziek. Veel van het werk dat door Expression word ingestu deerd brengt de Groot zelf mee uit landen als Australië en Cana da. Meer informatie: 010-4709557 door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Met het ge ven van gericht advies wil de vorig jaar in leven geroe pen Stichting Cultureel Fo rum bijdragen aan een bruisend en sprankelend cultureel klimaat in de stad. Vrijdag overhandigden le den van het Forum aan wethouder Ton de Swart van onder meer cultuur, het discussiestuk 'Het mu seum als gasthuis'. De bijeenkomst speelde zich ge deeltelijk af voor de deur van Monopole (voorheen bioscoop) aan de Hoogstraat. Dit gebouw gaat als het aan de acht leden van de stichting ligt een belangrijke rol spelen in de ontwikkeling van de gepresenteerde suggesties. Stichting Cultureel Forum komt voort uit de Stichting Cultureel Fonds Schiedam. De publicatie 'Het Museum als gasthuis' is de eerste uitgave van het Forum. 'Men kan de stichting zien als een onafhankelijk instelling die ongevraagd of gevraagd advies geeft aan de gemeente, maar ook aan andere instanties', aldus Ron Klein Breteler, architect/steden bouwkundige. 'Wij zijn een pret tige gestoorde luis in stadspels.' Het doel van het Culturele Fo rum is gericht op het ondersteu nen en aanjagen van culturele initiatieven in een zo'n breed mogelijk context. Daarbij kan worden gedacht aan zaken als uiteenlopende kunstuitingen en aan inrichting van de openbare ruimte. 'Wij richten ons puur op de stad, dus kijken bij voorbaat niet naar het belang dat het voor bepaalde groepen zou kunnen opleveren.' Bureauladen De afgelopen decennia zijn tallo ze plannen ontwikkeld om de voortgang en groei van Stedelijk Museum Schiedam te garande ren. Er werden rapporten gepre senteerd die vervolgens in bu reauladen verdwenen, zo stelt de stichting. De Stichting Cultureel Forum is van mening dat het mo ment is aangebroken om ade quaat te reageren, vooral nu het museum de kans krijgt gebruik te maken van een Kanjersubsi die. 'Het is tijd om knopen door te hakken, ook omdat Monopole, tegenover het museum, beschik baar komt.' De leden van de nieuwe stichting zijn van mening dat het Sint Jacobs Gasthuis - waarin het Stedelijk is gehuis vest - bij restauratie terugge bracht moet worden in oor spronkelijke staat. Alle neven functies en kantoren moeten uit het gebouw verdwijnen. Naar verwachting zorgt die rigoureuze aanpak ervoor dat het gebouw uitermate geschikt wordt als mu seum voor moderne kunst. De toekomst van het museum was tot op heden onderwerp van verhitte gesprekken. Nog niet zo lang geleden werd een Klank bordgroep opgericht. Een initia tief dat al in de couveuse aan zijn einde kwam. Ideeën genoeg, maar ze komen niet of slechts met grote moeite van de grond. De commissie 'Aankopen kunst voor de buitenruimte' is daar on der meer een voorbeeld van. Na aankoop en plaatsing van de bronzen koeienkop op de Koe markt liet de commissie al snel niets meer van zich horen. Ron Klein Breteler: 'Al die com missies ontstaan vanuit de over heid. Wij als onafhankelijke stichting dragen ideeën aan en becommentariëren plannen die uit het Stadskantoor komen. Ver zelfstandiging van het museum is naar onze mening bovendien hét middel om het ambtelijke en het culturele meer van elkaar te scheiden.' Achter gesloten deuren Als het aan Cultureel Forum ligt wordt Monopole het arthouse van Schiedam. Een bruisende te genhanger van het nieuwe Stede lijk Museum. Het biedt project ruimten voor jonge kunst, zoals video installaties en de moge lijkheid van een kleine filmzaal als opvolger van het Filmhuis. Het gebouw heeft voldoende ruimte voor educatieve activitei ten. Zelfs de Artoteek kan op de begane grond gehuisvest wor den. 'Wij zijn absoluut geen voorstander om van Monopole een museumdepot te maken. Door met andere (regionale) mu sea een ruimte buiten het cen trum in te richten als depot, be spaar je op de kosten.' Het Stedelijk Museum Schiedam moet zich naar de mening van het Cultureel Forum onderschei den van andere musea door spe cialisatie op het gebied van Co- Bra, Nederlandse kunst van na 1945 en het uitbouwen van de bestaande tekeningencollectie. Klein Breteler: 'Het museum heeft een mooie collectie grafiek en daar wordt weinig mee ge daan. Dat kan dus veel beter. Bo vendien moeten bij aankopen meer gerichte keuzes worden ge maakt. Een en ander vraagt een heldere visie van de museumdi rectie en daar ontbreekt het naar onze mening aan', aldus de woordvoerder van de stichting. 'Wij vinden het opmerkelijk dat men al geruime tijd een museum runt en pas over de toekomst gaat nadenken, als de aannemer al bezig is. Er is nu wel een dis cussie op gang gekomen maar die speelt zich nog grotendeels af achter gesloten deuren.' door SANDRA DON SCHIEDAM - Twintig ta fels was het streven. Uitein delijk waren er afgelopen zaterdag 21 tafels bezet, verdeel over 11 Schiedamse locaties en namen er 180 deelnemers deel. De eerste Schiedamse Dag van de Dialoog was dus zeker een succes. Of zoals Tikho Ong, organisator en RADAR-me- dewerker, het verwoordde: "In verhouding hadden we twee keer zoveel deelnemers als tijdens de Dag van de Dialoog in Rotterdam, vorig jaar oktober. Daar mag dus wel even voor geklapt wor den." Bijna drie uur waren de deelne mers met elkaar in gesprek ge weest. Doel van de dag was het contact tussen verschillende be volkingsgroepen, die nog te veel langs elkaar heen leven, te sti muleren. De Schiedammers (jong en oud, allochtoon en au tochtoon, laag- en hoogopgeleid) gingen met elkaar aan tafel om te praten over eikaars cultuur en achtergronden problemen op te lossen en te voorkomen, maar vooral om elkaar beter te leren kennen en begrijpen. De drie uur discussie bleek niet genoeg voor de deelnemers, want tijdens de slotbijeenkomst in het Proveniershuis, ging de dialoog gewoon door. Presenta tor Jack Kerklaan had moeite de mensen stil te krijgen. Ook bur gemeester Scheeres en de wet houders Habermehl en Lepidis waren aanwezig om te het resul taat van de gesprekken aan te ho ren. De deelnemers hadden na melijk als opdracht meegekregen drie ideeën te bedenken waar door de relatie tussen de ver schillende bevolkingsgroepen die in Schiedam leven kan verbe teren. Met drie stickers konden de deelnemers aangeven welke plannen zij de meeste prioriteit geven. Zo vonden de kinderen die in de Speeltuin met elkaar in dialoog waren geweest, dat 'de mensen eerst naar zichzelf moeten kij ken, voordat ze wat over een an der zeggen'. Ook vonden ze het belangrijk dat er een hangplek moet komen voor jongeren. Wet houder Lepidis liet weten zich daar al druk doende mee b^ig te houden. Verder vonden de jeug dige deelnemers dat er geld inge zameld moet worden voor de kinderen in de derde wereldlan den. Groeten De meest gehoorde ideeën waren toch wel de bekende normen en waarden, die eigenlijk heel van zelfsprekend zouden moeten zijn, zoals 'respect hebben voor elkaar' en 'elkaar groeten en glimlachen'. Ook zouden er va ker buurtfeesten georganiseerd moeten worden. Zo werd er ge opperd voortaan weer een multi cultureel stadsfeest als het Spec trumfestival te organiseren. Bur gemeester Scheeres noteerde het initiatief en liet weten dat er, mits er goede ideeën zijn, altijd festivals op het Stadserf georga niseerd kunnen worden. Ook zou een soort Pauluskerk, waar verslaafden kunnen worden opgevangen, in Schiedam moe ten worden gerealiseerd. Dit idee riep veel weerstand op vanuit de zaal, want 'niemand wil een Pau luskerk naast zijn deur hebben'. Al werd wel erkend dat ook Schiedam junkies heeft die moei ten worden geholpen. Blijven praten De locatie met het beste idee, was toch wel de Woudhoek. Zij vonden dat de Dag van de Dia loog moet worden voortgezet en wel heel snel. Daarom organise ren zij in juni een tweede dag van de dialoog, want 'mensen moe ten met elkaar in gesprek blij ven'. Het is de bedoeling dat de deelnemers van afgelopen zater dag dan een buurman of buur vrouw meenemen om met elkaar te praten over cultuur, achter gronden, problemen en oplossin gen. Een idee dat met veel ap plaus werd ontvangen. Terwijl de deelnemers in het Pro veniershuis met elkaar bleven discussiëren, keek organisator Ong met een brede glimlach op zijn gezicht toe. "Of het echt succesvol is geweest, weet ik niet. Ik heb niet als deelnemer aan tafel gezeten, maar ik weet uit eigen ervaring dat het wel werkt om met elkaar te praten over problemen en oplossingen. Ik heb zelf aan de Dag van de Dialoog in Rotterdam meege daan. Met acht personen aan een tafel, heeft iets persoonlijks. Het is kleinschalig en dat vinden mensen prettig. Ze vertellen in een klein, intiem groepje sneller wat ze op hun lever hebben en ook uitten ze gemakkelijker hun eigen ideeën." Late uurtjes Wijkcentrum de Erker, de Ne derlands Hervormde kerk, het politiebureau en de Stichting Welzijn Schiedam. Het zijn zom aar een aantal locaties waar door Schiedammers met elkaar werd gesproken. Ook in het Vrouwen Ontmoetings- en Informatiecen trum VOICE stond een tafel. Ja- cinthe Winnubst, van VOICE vertelt: "Deze dag is wat mij be treft zeker voor herhaling vat baar. Het was alleen jammer dat er bij ons van de acht deelnemers maar vijf kwamen opdagen. Drie afzeggingen is wel erg veel. Maar we zijn prettig met elkaar in gesprek geweest. 'Respect hebben voor elkaar' en 'verbeter de wereld begin bij jezelf', zijn toch wel de punten die centraal stonden tijdens onze discussie." En die discussie ging in het Pro- veniershuys tot in de late uurtjes door. Mensen raken nu eenmaal i£>oit met elkaar uitgesproken. Zondag 1 juni zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek BK-laan/Waran- de) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. In de Evangelisch Lutherse Ge meente, Lange NIeuwstraat 219 is zondag om 10 uur een dienst voorganger is Eerw.. Heer J. van Lambalgen. Zondag om 10.30 uur is er een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap aan het West- vest 90-92 voorganger is Ds. J.R. Kubacki. In de Harg/Spaland (zorgcen trum) is zaterdag een optreden van The Silver Stars. OUDERENWERK maandag 2/6:Zomerkoersbal, In dienstencentrum Oost,Van 13.30 tot 15.30 uur,toegang gra tis., dinsdag 3/6:Video kijken Swie bertje,in dienstencentrum de Woudhoek,aanvang 13.30 uur,toegang gratis, woensdag 4/6:Apotheek Jan sen, onderwerp: Longemfy seem,in dienstencentrum Oost aanvang 10.00 uur,toegang gra tis. donderdag 12/6:Bingo, in dien stencentrum de Woudhoek,aan vang 13.30 uur,kosten 3,20 euro (6 ronden) Kaarten afhalen op 4 juni vanaf 9.00 uur aan de re ceptie. maandag 16/6:Pannenkoeken lunch in dienstencentrum Oost,van 12.00 tot 14.00 uur,kosten 3,- euroincl. Drank je Opgeven voor 9 juni. De Tweeling Regie: Ben Sombogaart In de jaren twintig komt van twee jonge Duitse tweelingzusjes er een (Lotte, gespeeld door Julia Koopmans) terecht bij vermogende Hol landse familieleden terwijl de ander (Anna, gespeeld door Sina Rj- chardt) in handen valt van botte Duitse boeren die een varkenshoed ster kunnen gebruiken en het meisje niet eens toestaan naar school te gaan. De meisjes blijven wanhopig naar elkaar verlangen maar po gingen tot briefwisseling worden gesaboteerd. Pas als ze zijn uitgegroeid tot jonge vrouwen (en worden gespeeld doorThekla Reuten en Nadja Uhl) ontmoeten ze elkaar opnieuw. Lot te is dan een studente met geld, Anna is dienstbode. Het contact wordt echter vrijwel onmiddellijk weer verbroken door Lotte die meent dat Anna nazi is geworden en antisemitisch. Een naoorlogse verzoe ningspoging van Anna, die meent zichzelf niets te hoeven verwijten over wat Duitsland de wereld heeft misdaan, mislukt jammerlijk. Op hoge leeftijd komen de tweelingzussen (als Ellen Vogel en Gud- run Okras) elkaar nogmaals tegen in een kuuroord in Spa. Opnieuw probeert Anna alle haat de wereld uit te praten en stuit opnieuw op een onwillige Lotte. Pas als ze samen verdwaald zijn in een bos, krijgt An na gelegenheid haar kant van het oorlogsverhaal te belichten. Donderdag en vrijdag in Schiedam Zaterdag in Vlaardingen Meisje Regie: Dorothée van den Berghe Meisje wordt vrouw en dat gaat met vallen en opstaan. In dit inne mende en gevoelige speelfilmdebuut van Dorothée van den Berghe verruilt de twintigjarige Muriel haar ouderlijke huis in een provincie stadje voor een kamer in Brussel. Haar hospita Laura is een vrije geest met een rommelig liefdesleven. Laura staat op het punt h'aar jonge minnaar Oscar te verlaten, omdat hij haar kinderwens niet wil vervul len. Als de relatie eindigt, begint Muriel iets met Oscar. Muriel ziet Laura als een voorbeeldfiguur, maar komt er achter dat ze haar eigen leven moet leven in plaats van dat van een ander te imiteren. Ook Martha, Muriels moeder, begint aan een nieuwe levensfase. Lang zaam leert ze zichzelf weer zien als vrouw in plaats van alleen maar als 'moeder van'. Drie met elkaar verweven portretten van vrouwen op belangrijke momenten in hun leven. Vrijdag in Vlaardingen Zaterdag in Schiedam Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12 in Schiedam, aanvang 21.00 uur. Filmtheater 't Zeepaard, Schiedamseweg 51 in Vlaardingen, aanvang 20.30 uur. De kindervoorstelling in Schiedam begint om 14.00 uur. VLAARDINGEN - De Muse umwoning aan de Vondelstraat 63 in Vlaardingen opent komend weekeinde de deuren voor het publiek. Alles in de woning straalt de jaren 50 uit. Het lijkt net of de oorspronkelijke bewo ners, de familie Van der Want, even weg zijn en elk moment weer terug kunnen komen. Dit jaar zorgen 'Het Streekmuse um Jan Anderson' en het 'VVV ServiceTeam' voor de laatste keer voor een permanente bezet ting van vrijwilligers tijdens de gestelde openingstijden; iedere eerste zaterdag en zondag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur. Dit weekeinde is de museumwo ning op zaterdag 31 mei en zon dag 1 juni geopend. Voor meer informatie: (010) 4343843. WATERWEG- Le petit bleu; een nieuwe Vlaardingse band. 'Ik heb je lief', een nieuwe Vlaardingse cd, die godzijdank nu eens een keer niet over haringloggers en industrie gaat maar over de gewone dingen des levens. Soms refereert Le petit bleu wel heel erg aan de jaren zeven tig van Cornelis Vreeswijk, Fungus en Jaap Fischer. Anderzijds ge woon een leuk cd'tje; vooral voor 'ouwe zakken' die zich dertig jaar geleden de 'helden van Nederland' voelden. Misschien is het openingsnummer wel het beste van de hele cd. 'Ik heb je lief' is een opbeurend bluesje wat lekker in het gehoor ligt en gewoon over de liefde gaat. Niks geëngageerde teksten. Niks geen boodschappen... 'Ik wil je zien, ik wil je voelen, ik wil uren, dagen, maanden met je kroelen.' Een jaar geleden bestond 'Le petit bleu' nog niet maar een aantal lied jes wel.' Die werden gespeeld door zanger/gitarist/componist Hubert Bosua. Vooral op partijbijeenkomsten van GroenLinks. Bosua had zelfs zoveel materiaal dat hij in het Roth Theater een succesvol con cert gaf. Later in het jaar tijdens het festival 'Hof van-Heden' trad Bo sua voor het eerst op met bassist Jos Werkman in het zondagmiddag theater aan de Hoogstraat, waar de liedjes van de cd werden gepre senteerd. De cd 'Ik heb je lief' is te bestellen (na 18.00 uur) via (010) 475 31 81 of (010-474 01 85) Repetitie van Expression in 't Schepphuis. Foto: ROEL DIJKSTRA Wethouder Ton de Swart kreeg vrijdag het discussiestuk overhandigd Foto ROEL DIJKSTRA Hubert Bosua en Jos Werkman vormen het Vlaardings duo Le Petit Blue. Foto: R DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 19