KLEURRIJKE ACTIVITEITEN IN NIEUWLAND E cn EXTRA VAKANTIEGELD! mei 2003 STADSERFFESTIVAL LAAT BINNENSTAD WEER BRUISEN co u Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland OUDE TIJDEN HERLEVEN IN OPGEKNAPT TUINDORP 'WELKOM IN UTOPIA!' KANTOOR GESLOTEN 0) WOENSDAG 28 MEI 2003 NS-10 Groenoord-Midden m *mw VRAGEN OVER HUURSUBSIDIE? Ga naar het Huursubsidie Informatie Punt (HIP). Adres: Stadswinkel, Stadserf Woonplus Schiedam Openingstijden: Klantenservice: Reparatieverzoeken: Valeriusstraat 3 maandag t/m donderdag Unit Nieuwland 010 - 2045101 010 - 2045201 p/a Postbus 25 van 08.00 tot 17.00 uur Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) 010 - 2045102 010 - 2045202 3100 AA Schiedam vrijdag Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) 010 - 2045103 010 - 2045203 010 - 2045100 van 08.00 tot 12.30 uur Commerciële Zaken 010 - 2045104 010 - 2045204 Oplevering renovatie 241 woningen in stijl gevierd donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) vrijdag 30 mei maandag 9 juni (Tweede Pinksterdag) Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: 010 - 2045260. E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 25 juni 2003. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de com plexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag tot en met donderdag van 10.00-10.30 uur en van 15.00-15.30 uur en op vrijdag van 10.00-10.30 uur. Hans Scholte D. SchSferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertptein/Lisztplein Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Patrick van Waart Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beeth ovenplein Rob Voltendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13.00-14.00 uur. Buurtpost 'Goeman' Harry Nagel c Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 S Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 In het laatste weekend van juni bruist het Stadserf weer van muzikale activiteit. Op zater dag 28 en zondag 29 juni is het mooiste plein van Schiedam voor de derde keer het sfeervolle decor van het gelijknamige festival dat dit keer in het teken staat van Portugeestalige muziek. Als maatschappelijk betrokken vastgoedonderne ming, betrokken bij de vitalisering van de bin nenstad, ondersteunt Woonplus dit evenement van harte. Net als vorig jaar zijn wij dan ook sponsor van het Stadserffestival. Onze betrokkenheid blijkt verder uit het feit dat Woonplus-directeur Willem van den Berge dit jaar voorzitter is van het bestuur van de Stichting Stadserffestival. Samen met Leo Baars (Advocatenkantoor Baars Van Opijnen) en Aad Pausma (ABN Amro) vormt hij het nieuwe bestu ur van de stichting die dit jaar weer vele muziek liefhebbers uit de regio naar de Schiedamse bin nenstad hoopt te lokken. Ook in 2003 kan jong en oud weer twee dagen achter elkaar genieten van wervelende optredens van een keur aan internationale artiesten. Op zaterdagavond veranderen de swingende klanken uit de van Ponga, Celso Fonseca en Trio Mocoto het plein in één grote dansvloer, terwijl op zondagmiddag Ana Moura, Ana Beck en Tito Paris te beluisteren zal zijn. Schiedam mag met recht trots zijn op dit spet terende muziekfestijn dat voor iedereen gratis te bezoeken is. Op www.stadserffestival.nl staan de laatste nieuwtjes! Automatische incasso loont de moeite Deze keer krijgt de heer Smit van ons een maand huur terug, omdat hij de huur van zijn carport betaalt via automatische incasso. Dat is met de dure vakantiemaanden in het vooruitzicht mooi meegenomen! Vanaf januari 2002 hebben we elke maand één van onze huurders die via een machtiging betaalt gelukkig gemaakt met de teruggave van een maand huur. Volgende maand doen we dit voorlopig voor de laatste keer. Na de zomervakantie gaan we het betalen via een machtiging namelijk anders belonen. Hoe we dat precies gaan doen, blijft nog even geheim. Vast staat in ieder geval dat vanaf september meerdere huurders kans maken op een beloning. Een extra reden om snel de machtig ingskaart op ons kantoor op te halen. v' Met een druk bezocht Open Huis is op zaterdag 17 mei de verkoop van start gegaan van Woonwereld Utopia, een bijzonder project van Woonplus Schiedam. Een groot aantal belangstellenden uit de regio kwam een kijkje nemen in het voormalige UTO gebouw dat de komende jaren omgetoverd wordt tot een wooncomplex met 134 woningen in 14 ver schillende woningtypen. De bezoekers hebben een goede indruk gekregen van de vele woon mogelijkheden die Utopia vanaf 2005 biedt. Dit is onder meer te danken aan het feit dat in het gebouw enkele van de toekomstige woningtypen op ware grootte zijn opge bouwd en ingericht. De kennismaking met de verschillende woningtypen hoeft bij dit pro ject niet beperkt te blijven tot het bestuderen van de plattegronden en de bouwtekeningen. In Woonwereld Utopia kunt u ook vrijblijvend sfeer proeven door op uw gemak rond te lopen in de modelwoningen die zijn voorzien van o.a. keuken en badkamer. Woonwereld Utopia is elke zaterdag opengesteld voor publiek. Tussen 12.00 en 14.00 uur kunnen geïnteresseerden een kijkje nemen in het pand. Op deze tijdstippen zijn medewerkers van de beide makelaars (Anke Bodewes Makelaardij en Ooms Makelaars te Schiedam) aanwezig om antwoord te geven op alle vragen..Bijzonder is ook dat een aparte website is gemaakt over het project Woonwereld Utopia. Uitgebreide infor matie is te vinders op www.utopiaschiedam.nl WoonplusNieuws Buurtplus en Portiekkunst Schuttersveld Het Schuttersveld en omgeving staan op 21 juni in het teken van de officiële oplevering van het pro ject Buurtplus. Zowel voor jong als oud is op deze dag van alles te beleven. Het programma, dat van 16.00 tot 20.00 uur duurt, omvat onder meer een kleurwedstrijd, een playbackwedstrijd en diverse optredens. De start van het eerste Buurtplus pro ject vond plaats in mei 2002. Buurtplus is een unieke aanpak voor complexen in Nieuwland die niet gesloopt gaan worden. Daarbij gaat het niet alleen om de verbetering van de woningen, maar ook om de woonomgeving. Bijzonder is dat de ideeën worden uitgewerkt in planteams, waarin ook bewoners zitting hebben. Bij het Schuttersveld is o.a. het binnengebied grondig aangepakt. Wat verder in het oog springt, zijn de kleurrijke balkons en galerijen waardoor de buurt een kleine metamorfose heeft ondergaan. In de komende jaren staat een Buurtplus aanpak op het programma in nog enkele andere delen van Nieuwland. Portiekkunst In een ander deel van Nieuwland hebben bewon ers op een heel bijzondere wijze hun bijdrage geleverd aan het opfleuren van de wijk via het project 'Portiekkunst'. Dit project krijgt vorm in de flats aan de Dr. Schaepmansingel en omgeving. Sinds 2002 vin den aan de flats diverse onderhoudswerkza amheden plaats. Tijdens deze werkzaamheden ontstond het idee deze complexen tevens een vrolijker aanzien te geven. Woonplus schakelde hierop kunstenares Yvon Koopman in om dit verder uit te werken. Yvon, die vaker is ingeschakeld bij soortgelijke projecten, bedacht dat het leuk zou zijn als van elke bewoner iets persoonlijks - in een collage - boven de voordeuren zou komen te hangen. In de afgelopen periode heeft ze bij alle 436 bewoners aangebeld om te kijken of men hiervoor iets beschikbaar wilde stellen. Van vrijwel iedere bewoner kreeg Yvon iets mee, vaak met een heel bijzonder verhaal erbij. Van alles is aangereikt: poppen, tekeningen van kinderen, maskers, kleedjes, vazen, etc. Het project 'Portiekkunst' wordt binnenkort afgerond. Het resultaat is overi gens niet alleen op de flatgebouwen te zien. Eind juni wordt in de bibliotheek in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein een tentoonstelling geopend van de kunstwerken. Woonplus ondersteunt ook derde editie Vanaf nu elke zaterdag open voor publiek Oude tijden herleefden in Tuindorp waar woensdag 7 mei gevierd werd dat de reno vatie van 241 woningen is afgerond. Speciaal voor de gelegenheid was de muziektent van vroeger weer in ere hersteld. De vrolijke klanken van een draaiorgel, gratis ijsjes, flensjes en suikerspinnen en oud-Hollandse kinderspelen deden de rest. Hoogtepunt was het optreden van Gerard Cox die met zijn nostalgische liedjes zelfs een aantal bewoners tot het maken van een dansje wist te verleiden. Na zijn succesvolle optreden onthulde de Rotterdammer ook nog een zonnewijzer, die op één van de gerenoveerde woningen is aange bracht. Dit geschenk aan de bewoners van Woonplus, Biq architecten en Bokx Woningbouw is een blijvende herinnering aan de renovatie van de wijk. Deze ging twee jaar geleden van start met enkele rake klappen tegen de gevel van een woning aan de Hargsingel. Bij de opknapbeurt zijn alle woningen van het type Airey, Welschen en Fundo voorzien van een nieuwe schil, de alu minium kozijnen vervangen door hardhouten ko zijnen en konden bewoners bovendien optioneel kiezen voor een nieuwe keuken, douche of toilet. Videoband voor bewoners Bijzonder is dat het gehele renovatieproces in Tuindorp ook te zien is op film. De Amsterdamse cineast Geert van Hattem, zelf opgegroeid in Tuindorp, heeft de metamorfose van begin tot eind met de camera gevolgd. Het resultaat is Rotterdammer Gerard Cox wist met zijn nostalgische lied jes een aantal bewoners te verleiden tot het maken van een dansje. vastgelegd op de video 'Van grijs naar geel'. Deze productie is gefinancierd door Woonplus met een bijdrage van Bokx Bouw en medewer king van Biq architecten. Bij het opleveringsfeest kregen alle bewoners van Tuindorp de video als extra attentie uitgereikt. Bewoners, die hun videoband toen niet hebben afgehaald, kunnen deze alsnog in bezit krijgen door contact op te nemen met Danièle Winters van Woonplus, telefoon 010 - 2045111. Het kantoor van Woonplus aan de Valeriusstraat is gesloten op de volgende dagen:

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 20