Juggling Day 14 Juni 2003 Zon, zee, strand en entertainment tijdens Eerste Rotterdam World Juggling Day! 'Herkenbaarheid is bij Haye het kernwoord' Passie voor Groenten StreetTeam Festival in Nighttown Worldfunk meets jazzdance Onthebeaclu Under the bridge Hymke de Vries speeltduiveltjein nieuwe komedie van Haye van der Heyden: Antieke' Rotterdammers Parade 2003: tegendraadse ideeën versus netheidscultuur Vrijdag 30 mei JEUGD 14.00 en 19.30 De vijfde kamer. Theatergroep Maccus. Ergens in een groot en geheimzinnig huis woont Kind Harold. Het is een be langrijk kind, een geniaal kind. Hij heeft bedacht hoe je een nieuwe we reld kan maken. Een lekkere, scho ne, liefdevolle, veilige wereld waar in alles precies zo is als het moet zijn. Zijn woorden wegen dan ook zwaar. Maar zoveel zegt hij niet. Maar vandaag wel. 8+. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. THEATER 21.00 Mini Maxi. 30 jaar theater. Een show met materiaal van het hoogste niveau, die u zeker niet mag missen! Stadsgehoorzaal, Vlaardin- gen. Zaterdag 31 mei JEUGD 14.00 en 19.30 De vijfde kamer. Theatergroep Maccus. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. THEATER 21.00 Mini Maxi. 30 jaar theater. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Zondag 1 juni JEUGD 14.00 en 19.30 De vijfde kamer. Theatergroep Maccus. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. Dinsdag 3 juni MUZIEK 20.00 Elvis The Concert. "From the first song it's magic. You're at a real Elvis concert!" Op de stem van El vis na is alle muziek tijdens de show live. De vocalen van The King staan op film die meer dan levensgroot wordt geprojecteerd. Op het podium staat een 16-koppig orkest waaron der een aantal leden uit de originele begeleidingsband van The King. Ahoy' Rotterdam. VARIA Internationale Architectuur Biënna le Rotterdam. Thema: Mobiliteit. Verspreid over de stad vinden twee maanden lang tentoonstellingen, le zingen, excursies en andere activi teiten plaats. Het NAi vormt het ze nuwcentrum van de biennale en is een van de twee hoofdlocaties, naast het pakhuis Las Palmas op de Kop van Zuid. Diverse Locaties Rotter dam. Donderdag 5 juni MUZIEK 20.00 Hangplek. Lounge: Hang out! for young creatives, gratis. 23.00Transcendence. Main hall: DJ Rogier, Marcella en Roog. extra: combi's van vj's met poëzie, relax, lounge. 10 euro, Off Corso, Rotter dam. 20.15 Un ballo in mascera. Verdi. Opera Zuid. Iedereen draagt letter lijk en figuurlijk maskers. Tijdens het bezoek aan Madame Ulrica Ar- vidson is de hofliouding gemaskerd, op de executieplaatsen ruilen Rene en Gustav van kleding. Rotterdamse Schouwburg. Stichting i-Magique organi seert op zaterdag 14 Juni in sa menwerking met Rotterdam Festivals en Waterlite Blvd, het strand aan de Maas, de eerste Rotterdam World Juggling Day. Dat de zomers zinderen in Rot terdam zal ook bij dit evene ment weer goed te merken zijn. Zon, Zee, Strand en Entertain- mant staan centraal op deze dag vol plezier waar van alles te zien is. De gehele dag zullen jongleurs, acrobaten en een- wielfietsers hun kunsten verto nen. Dit gebeurt allemaal op het strand bij de Boompjes, en in de Maashal onder de Eras- musbrug. Niet alleen voor jongleurs is er vanalles te zien en te beleven. Ook voor het Rotterdamse pu bliek is deze dag zeker de moei te waard. Er !s van alles te zien, en voor wie deze jongleerkun- sten ook eens wil proberen zijn er beginners workshops waaraan gratis deel genomen kan worden. Alleen kijken kan natuurlijk ook, het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Opening 10.00-15.00 uur: Workshops, kleine klasjes waar van alles valt te leren, workshops voor begin ners en voor vergevorderden. 14.00-15.00 uur: Beach-Club- Volley-Toernooi: Welk team wint met deze tóch wel vreemde manier van volleyballen? i5.00-16.00 uur: Kindershow: De kinderen van Circus Kwibus zullen u versteld doen staan van hun kunsten. 16.00-17.00 uur: Open podium: Hier mogen alle semi professionele artiesten hun nieuwste acts uitproberen. 17.00-18.30 uur: Grote publieks- show: Met artiesten uit binnen en buitenland. 19.00-20.00 uur: Eenwieler par- cour. Met eenwielers rijden we een tocht, o.a. de Erasmuabrug op. 20.30-21.30 uur: Vuurshow: Maar er is meer... In de week voorafgaand zullen artiesten hun kunsten gaan vertonen op buurt huizen en scholen in Rotterdam. Zo kunnen de kinderen en jonge ren alvast opwarmen om op 14 Juni ook mee te beleven. Op de dag zelf zullen er diversen cir cuswinkels aanwezig zijn, dus wie er na een dag nog geen ge noeg van heeft kan thuis lekker verder oefenen! De Rotterdam World Juggling Day wordt op meerdere plaatsen in de wereld gevierd; in Rotter dam hebben we een primeur dat Rotterdam de eerste stad in Ne derland is die deze dag meeviert met allerlei grote steden elders in de wereld. De Rotterdam World Juggling Day is te bezoeken van 10.00- 22.00 uur en is gratis toeganke lijk! Raymond Rotteveel Actrice Hymke de Vries heeft door de jaren heen een behoorlijke staat van dienst opgebouwd. Ze speelde on der meer in televisieseries Spijkerhoek, Medisch Cen trum West en de momenteel door RTL4 uitgezonden zie kenhuisserie IC. Daarnaast was ze in het verleden te zien in toneelstukken als De Wij ze Kater van Herman He- ijermans en in diverse stuk ken van toneelschrijver Haye van der Heyden. In Van der Heyden's laatste wapenfeit, Vogels, speelt De Vries de rol van - zoals ze het zelf noemt - 'duiveltje'. Dinsdag 3 juni staat ze met Vogels op de planken van de Rotterdamse Schouwburg. Vogels is een Nederlandse kome die over liefde, frustratie én over het gegeven dat je nooit te oud bent om te leren. Haye van der Heyden heeft een reputatie opge bouwd als schrijver van relatieko medies die rijkelijk voorzien zijn van wrange en humoristische mo menten. In zijn nieuwste, door Christiaan Nortier geregisseerde stuk Vogels geeft hij in de eerste regels van de synopsis een treffend beeld van zijn theaterstijl: 'Jozefine (Anne-Wil Blankers), bijgenaamd Joost, moet een nieuw leven beginnen, want Jaap, haar man, heeft een jongere vriendin. Goed, denkt Joost, dat moet dan maar, go with the flow. Zij zet zich over haar verdriet en wanhoop heen, schaft zich een gloednieuwe flat aan en maakt zich op voor een nieuwe start! Wie weet wat er nog allemaal in het verschiet ligt? Joost is dan misschien niet piep meer, maar ze f is ook niet stok. En springen kan altijd nog. Is er voor een dame van een jaar of zestig nog leven na de scheiding? Wat zal ze eens doen met haar tijd? Zich op een hobby storten? Iets met vogels mis schien? En hoe zit dat met de ro mantiek? Is dat nou voor eeuwig en altijd afgelopen? God, wat een leuke jongen, die klusjesman, die Patrick. Veel te jong natuurlijk, maar ja?' Herkenbaarheid Naast Anne-Wil Blankers zijn ook Jules Hamel, Hans Breetveld, Nienke Römer en Hymke de Vries te bewonderen in Vogels. De laatste speelde in het verleden al vaker in stukken van Van der Hey den. 'Haye schrijft over de tijd van vandaag,' verklaart Hymke haar waardering voor Van der Heyden's werk. 'Dat is zo goed aan zijn stukken. Hij is actueel, gebruikt de taal van vandaag, woorden die nu in de mode zijn. Het gaat meestal over relaties die niet hele maal lekker lopen, over mensen die vreemdgaan. Dat is van alle tijden natuurlijk, maar Haye weet het naar 'het nu' te trekken. Het is ook altijd vreselijk herkenbaar. Ja, herkenbaarheid is toch wel het kernwoord van zijn stukken.' In de voorstelling Vogels speelt Hymke de rol van Linda, het jon gere ding dat tussen Jozefine en haar man Jaap in komt te staan. De slechterik dus, alhoewel Hym ke benadrukt dat dat slechts een deel van haar rol is. 'Ja, natuurlijk speel ik het duiveltje in de voor stelling. Ik ben degene die een langdurige relatie kapotmaakt. Maar het is ook een heel leuk dui veltje, iemand die bij andere men sen de ogen opent, waardoor die personen op een andere manier naar bepaalde dingen kijken. Lin da is een vreselijk, naar mens, maar ze is ook confronterend en dat vind ik wel zo leuk aan die rol.' Veel tijd brengt Hymke door met levende (toneel)legende Anne-Wil Blankers, iets waarmee ze zeer verguld is. 'Ik hoop dat ik die titel mag gebruiken van haar, maar ik zie Anne-Wil een beetje als mijn toneelmoeder. Ik heb de afgelo pen tien jaar drie keer met haar sa mengewerkt en dat is heel goed geweest voor mijn ontwikkeling. Anne-Wil is een enorme vak- In het tweede deel van de dub beltentoonstelling Oog in Oog vanaf 23 mei tot en met 19 okto ber (tentoonstelling is verlengd!) staan liefhebbers van schilder kunst en fotografie oog in oog met vooraanstaande en bekende Rotterdammers uit de negentien de en twintigste eeuw en met Rotterdamse religieuze leiders van nu. De religieuze leiders zijn gefotografeerd door de Rotter damse fotografen Tamar de Kemp en Lidwiep van de Ven. De tentoonstelling is te bezichti gen in Het Schielandshuis, Kor te Hoogstraat 31 3011 GK Rot terdam, telefoon 010- 2176767 www.hmr.rotterdam.nl. Bereik baarheid: metro: halte beurs, tram: lijnen 1,8,20 en 23, bus: lijn A2 Aan de Kortekade in Kra lingen vind je traiteur en eetwinkel Piazza Viva van Giovanna van Gomers- bach. Het is een nieuwe loot aan de stam van het import en ambachtelijk productie bedrijf "Bellissima Cucina Italiana". Sinds 1994 im porteert haar bedrijf een groot assortiment aan re gionale ambachtelijke Ita liaanse specialiteiten. Het bedrijf maakt ook zelf ver se producten als tapanades en zongedroogde tomaten in verfijnde olijfoliën. Haar "Bellissima Cucina Italiana" en "Piazza Viva" worden veelgenoemd en geroemd in talloze culinai re bladen en vele culi's we ten haar dan ook inmid dels te vinden. Tijdens ons gesprek over 'eten' gaat dan ook veelvuldig de tele foon met bestellingen uit heel Nederland en natuurlijk leve ranciers uit Italië. In rap Itali aans staat zij haar leveranciers te woord. Soms valt uit de woorden op te maken waar men uit Italië vandaan belt. Als het over "Bottarga" gaat is Sardinië aan de lijn. De bekende ge droogde viskuit met zijn karak teristieke smaak die in de Sard- eense keuken zo'n voorname rol en traditie kent. Telkens dwalen wij na zo'n telefoontje dan ook af als Giovanna als een fantastisch recèpt of een anek- rxsgVMsi I fc, N S ïstwasssst INDEPENDENT' INDEX dote met ons wil delen over zo'n product. Vaak valt het woord 'eenvoud' uit haar mond te beluisteren. Als we vragen naar haar favoriete recept, blijkt ook in dit recept 'eenvoud de kenmerk van het ware' te zijn. Volgens Giovanna draait de es sentie van goede smaak om goede ingrediënten. Dat bete kent voor haar vaak biologisch en ambachtelijk. Want deze producten krijgen tijd om te groeien tot een wezen met structuur, kleur en geur waarin zich vele smaakdimensies kun nen ontwikkelen. Wat is je favoriete recept? Een heel goede biologische am bachtelijke pasta met wat ansjo vis en bijvoorbeeld wat rucola. Ik kook de pasta en met het kookvocht dat ik afgiet gaar ik de rucola. Breng de pasta en ru cola over in een pan waar je een goede olijfolie met wat knof look warm hebt gemaakt! Ver geet de ansjovis niet! Wat is je favoriete kookboek? De basis van ieder eten vormt voor mij de groente. EerstMenk ik wat voor groente ga ik»eten l" en daar zoek ik een recept bij. Ik snuffel graag rond bij Andij vie, een natuurvoedingswinkel in Delfshaven. Daar vind je de mooiste groente die echt nog smaak heeft. Thuis kijk ik dan ook vaak in Antonio Carluccio's kookboek "Passie voor groen ten". Prachtige recepten met onverwachte ingrediënten als radicchio, kastanjes en pom poenen waar ik niet op uitgeke ken raak. Waar zou je graag nog eens willen eten? Bij Mario Uva in Neck net bo ven Amsterdam. Dit Italiaanse» restaurant werkt met de beste ingrediënten en het moet een feest zijn om daar te eten. De eigenaar rijdt vaak naar Italië om goede producten voor zijn gasten in te kopen. Ik hoor hier zo veel over dat mijn nieuws gierigheid mij haast dwingt om dat eens van dichtbij te onder zoeken! Recepten van Giovanna zijn te vinden op haar website: WWW.PIAZZA-VIVA.NL Piazza Viva Kortekade 14 ROTTERDAM(OIO) 242 95 09 Open: wo-zo 11.30-18.00 uur Mario Uva, Neck 20 WIJDE- WORMER (0299) 423 949 Andijvie natuurvoedingswin kel Jan Kruijfstraat 47B ROTTERDAM (010) 477 74 79 (Vlakbij metrostation Delfshaven)"Passie voor groenten" van Antonio Car- luccio Uitg: Boseh& Keu- ning//Tirion Uitg Baarn. ISBN 9024605 75 X (Prijs Eu ro 37,50) Ook Piazza Viva is te vinden op de website van lens: WWW.IENS .NL Geef uw m'ning! De Parade maakt zich op voor de dertiende tournee door de vier grootste steden van Nederland. De theaterkaravaan gaat van start in het Museumpark te Rotterdam, van 18 tot en met 29 juni. Daarna trekt het festival richting Den Haag, waar van 4 tot en met 15 juli het Westbroekpark de basis is. Van 18 tot en met 27 juli strijkt het neer in Park Nieuweroord te Utrecht. De Parade sluit als van ouds haar tournee af in Amsterdam. Daar bevolkt het van 1 tot en met 17 augustus het Martin Luther Kingpark. Deze zomer toont De Parade meer dan ooit een bonte verzameling te gendraadse ideeën die haaks staan op de heersende netheidscultuur. Na een jaar dat bol stond van normen en waarden lijken de voorstellingen die de Parade-artiesten aan het publiek verkopen ruiger dan ooit. De Pa rade blijft haar eigen cultuur: een binnenste buiten gekeerd circus met het publiek in de piste en de artiesten eromheen, levend, mobiel, eigen zinnig, uniek in vormgeving, onafhankelijk en gedreven door weersom standigheden en goede ideeën. In 2003 presenteert De Parade een ver doorgevoerde diversiteit van kunstvormen: theater, film, dans, opera, muziek en amusement. Dit al les vermengd met de klassieke vormen van kermis- en circuskunsten, kitsch en ouderwetse gezelligheid. Aan De Parade 2003 werken mee: Conny Janssen Danst, Alex d'Electrique, Dick van der Toorn, Sabri Saad El Hamus, Malou Gorter en Juda Goslinga, Kris Niklison, Pat ty Trossel, Christine van Stralen, Servaes Nelissen, Ray van Santen Raymonde de Kuyper, Carla Mulder, Alex Klaasen, Marïette Cig- gaar, Kees Boot, Arend Brandligt, Michiel de Jong, Leopold Witte, Eddy Wahr, Kees van der Vooren, Van Houts& De Ket, Het Ro theater, Courage, de Paardenkathedraal, Miss Bee, Bob Fosko, Maarten van Roozendaal, Ad Visser en vele anderen. In de middaguren kunnen kinderen van 4 tot 12 jaar naar de Kin derparade. Met live muziek en attracties is het circus compleet. In formatie: www.deparade.nl (online vanaf mei 2003) vrouw, heerlijk om mee te wer ken. Ik heb heel veel van haar ge leerd. Wat me vooral in haar aan spreekt en wat we gemeen heb ben, is het feit dat toneel voor haar geen negen-tot-vijf-baan is.' Dat acteren voor Hymke inder daad geen negen-tot-vijf-baan is, blijkt wel uit het moordende sche ma dat ze er momenteel op na houdt. Naast Vogels heeft ze na melijk ook nog verplichtingen met betrekking tot televisieserie IC, waarin ze de rol van Marilene Vreeswijk speelt. 'Het is af en toe een marathon ja. Om acht uur 's ochtends hebben we de eerste doorloop voor IC. Dan is het rich ting Oegstgeest waar we de serie opnemen. Dat duurt tot een uur of vijf en dan 's avonds een voorstel ling. Maar gelukkig is het eind in zicht, we spelen deze voorstelling nog tot en met juni. Dus nog even verstand op nul en gaan. En na tuurlijk geen andere aanbiedingen aannemen, maar opladen voor het nieuwe seizoen. Ik ga samen met Willem Nijholt en Trudy Labij in de vlijmscherpe komedie De Vrouw Die Haar Man Opvrat spe len. Iets waar ik me enorm op ver heug. Waar ik toch geen nee tegen zou kunnen zeggen? Eh, nou, ik zou geen nee zeggen tegen een mooie kostuumfilm of een Engel se feelgoodfilm a la Billy Elliot. Nee, in Nederland wordt dat niet meer gemaakt. Hier heerst de zap- cultuur. Dat vind ik ook zo leuk aan toneel, dat het geen zapcul- tuur is. Mensen komen met de au to naar de schouwburg, hebben een kaartje gekocht en gaan heel bewust een avondhappening tege moet.' Vogels, dinsdag 3 juni in de Rot terdamse Schouwburg, aanvang 20.15 uur. Voor meer informa tie/reserveren bellen met 010 4118110. Uit Rotterdam: Ray van Santen Nighttown en popmusic-marketingburo Rock 'n' Roll Highschool vieren zondag 1 juni de eerste verjaardag van het zogenaamde Streetteam Festival. Op dit evenement met masterclasses over jonge- renmarketing, een popquiz en een muziekmarkt wordt een afwisse lend programma geboden en kan men genieten van een verrassende line-up met onder andere: Flogging Molly, The Apers, Busted, Intwi- ne en Van Katoen.Jongeren zijn steeds lastiger te pakken te krijgen. Ze surfen van de ene lifestyle naar de andere en laten zich niet makkelijk on derbrengen in de zorgvuldig bedachte marktsegmenten. Terwijl marke teers hun tanden stuk bijten op de grillige attitudes van de skaters, hip hoppers en punkers, lijkt het eigenzinnige marketing-buro Rock 'n' Roll High School de oplossing gevonden te hebben. Namelijk: de jongere zelf verenigen in een 'StreetTeam'. Het Streetteam, is een jaar geleden opge richt door popmusic-marketingburo Rock 'n' Roll Highschool met als doel om muziek op een bijzondere wijze in de markt te zetten. Het team bestaat inmiddels uit ruim 500 echte fans die, gedreven door hun passie voor muziek, op vrijwillige basis promotie maken voor hun favoriete bands en artiesten. Rock 'n' Roll High School en Nighttown organiseren zondag 1 juni het Streetteam Festival met daarin een uitgebreid seminar. Samen met bekenden uit de 'muziekbiz' als Leon Verdonschot (Nieuwe Revu) Jan Douwe Kroeske, en leden van Silkstone, Van Katoen en Bus ted wordt er gesproken over de do 's en don 'ts in de jongerenmarketing. Diverse onderdelen komen aan bod in verschillende masterclasses: 'Do It Yourself', tv en muziek, en omgaan met de schrijvende pers. Deze mas terclasses zijn interessant voor zowel de muzikanten als het publiek als voor organisaties die zich op de jongerendoelgroep (willen) richten. Het seminar begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Daarna presenteert Jeroen Nieuwenhuize een popquiz presenteren en kan er vanaf 17.30 uur genoten worden van optredens van Flogging Molly, Bastian, VanKatoen, The Apers, Rizky Rough, La Kidda, Agresión, Fallen To, Busted, Intwi- ne, Scylla, Woost en Dreadlock Pussy. Entree bedraagt 10 euro en de avond duurt tot ongeveer 22.00 uur. De negende edi tie van de nieu we maandelijk se dansavond in de Twijfelaar- B14 onder de noemer: "beat the dj" gaat za terdag 31 mei van start. Op de deze avond spelen andre tatipikalawan (ex massada, shake-tana) en norman pattiweal (ex dirty laundry, shake-tana) op conga's, bongo's en timbales mee met de beste platen van dj laup (nl). André en Norman speelden lange tijd samen in shake-tana, een santana coverband, terwijl norman vooral bekend is van dirty laundry, de voor malige huisband van de tudor-bar in Rotterdam. Dj Laup draait vooral world-, funk- en dance muziek, in combinatie met de powerpercussie van Norman en André is de dansbaarheid dus gega randeerd Bij beat the dj gaan drummers uit alle windstreken het spel aan met de platen van de dj. de uiteindelijke bedoeling is om de bezoeker naar on gekende danshoogte te brengen. Op de verschillende avonden gaan djembe-, derbouka-, tabla- en congaspelers of een (pop) slagwerker met de verschillende seventies-, world- en danceplaten van dj Laup (nl), dj Ozkan (turkije) of dj Erick (kenia) aan de haal. de eigen culturele in breng van de drummers en de dj's staat hierbij centraal. Beat the dj vindt iedere laatste zaterdag van de maand (van sep tember tot en met mei) dit is dus voorlopig de laatste editie, in sep tember gaan de avonden weer door. lokatie: de Twijfelaar-bl^, aan vang 22.30 uur, entree 5 euro. nuts FOTO: PAN SOK -y Archieffoto Wegener VAN

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 29