t Dubbel genieten 14?9 SCHIEDAM Feest om lid Wijkpost Zuid weer open Collectanten gezocht Ondanks alles blijft het een fantastisch park' Nog één horde voor Excelsior'20 In gesprek met de gemeente over de toekomst van Schiedam Sponsorbijeenkomst voor grootsere aanpak Branderfeesten Bestuurder in coma na aanrijding Het Nieuwe Stadsblad Instituut Sociaal Raadslieden 30 jaar ce Eige Autoservice Eigenraam m GALLGALL >J HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 28 MEI 2003 22 - 1440 SCHIEDAM - De Wijkpost- Zuid in de Schiedamse wijk 'de Gorzen' heeft haar deuren enige tijd geleden noodgedwongen moeten sluiten. Maar door finan ciële en organisatorische inspan ningen zijn de financiële midde len gevonden om de wijkpost in ieder geval nog twee jaar te kun nen voortzetten. Daarom is de wijkpost vanaf heden weer open. Tevens wordt het initiatief geno men om vraag en aanbod op de terreinen wonen, welzijn en zorg in jSchiedam Zuid (de wijk de Gorzen en de appartementen aan de Havendijk) in kaart te bren gen. Hierbij wordt natuurlijk de huidige en toekomstige rol van de wijkpost betrokken. Dit bete kent dat het Ouderenwerk, sa men met de vrijwilligers van Wijkpost Zuid, gelukkig weer in staat is om de activiteiten (zoals de visiteclub, de soos, het koers- bal en het klaverjassen) door gang te latqn vinden. De beheer der van de wijkpost, de Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord, werd dit jaar geconfron teerd met bezuinigingen van de gemeente Schiedam. Uiteinde lijk was de consequentie hiervan dat geen geld meer beschikbaar was voor de Wijkpost-Zuid. De sluiting is door de omzettingen teruggedraaid. SCHIEDAM - De Algemene Ne derlandse Gehandicapten Orga nisatie (ANGO) is op zoek naar vrijwilligers voor de jaarlijkse collecte, die plaatsvindt van 2 tot 7 juni. De opbrengst is bedoeld voor extra voorzieningen voor gehandicapten, activiteiten en ook een informatiecentrum in de Regio Noord West staat op het verlanglijstje. Mensen die een paar uur willen meerwerken in de eigen wijk, markt of winkel centrum kunnen zich aanmelden bij tel. 010 435 37 04. SCHIEDAM - Bij een aanrij ding tussen een personenauto en een bestelbus op de Westfranke- landsedijk in Schiedam is een 34-jarige bestuurder uit Spijke- nisse ernstig gewond geraakt. Hij werd samen met de 23-jarige vrouwelijke inzittende, eveneens uit Spijkenisse, uit de auto ge slingerd. De bestuurder is ter plaatste door personeel van de traumahelikopter gestabiliseerd voor vervoer naar het Erasmus Medisch Centrum. De man ver keert in coma en liep een wervel fractuur en schedelletsel op. De vrouw moest voor behandeling naar het ziekenhuis. Zij kon net als de bestuurder van de bestel bus het ziekenhuis na korte tijd weer verlaten. tel privé: 06 24921359 Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Het was zaterdag feest bij hockeyvereniging Spirit in Schiedam. De vereniging bouwde een feestje rondom het 400-ste jeugdlid bij de club. Een uitgesteld feestje, want de club telt inmiddels al 420 jeugdleden en is daarmee volgens eigen zeg gen de vereniging met de groot ste jeugdafdeling van Schiedam. door CHRIT WILSHAUS SCHIEDAM - Het Beatrix park loopt als een rode draad door haar leven. Als kind was ze er vaak te vin den, de tuin van haar ou derlijk huis aan de Kievit slaan grensde aan het park. Ook daarna behield dit stukje Schiedam voor haar zijn aantrekkingskracht. En tegenwoordig vooral als de stilte bezit heeft genomen van het park. Het huis in Schiedam, waar Yolande Kleiss samen met man en kinderen woont, zou heel goed kunnen figureren in een film naar een verhaal van Astrid Lindgren. De omgeving, met Poldervaart en Beatrixpark, is een waar paradijs voor kinderen. Nienke speelde er ook graag. Op 22 juni 2000 zou ze echter niet terugkeren uit het park. De rest is be kend. Op de plek waar Nienke van het leven werd beroofd, is nu een vlindertuin aangelegd: een ge metselde bloembak in de vorm van een vlinder en een vlinder- bank. Maar het begon allemaal met een boomwens. Een mede werker van Groenvoorziening hielp bij het uitzoeken van een geschikte boom. 13 Januari, de verjaardag van Nienke, zou de boom er moeten staan. Een dag daarvoor was er evenwel nog steeds niets gebeurd. Daarom stapte Yolande naar de beheerder van de heemtuin. Die zegde toe een gat te zullen graven en de boom te planten. Op zijn vraag hoe Yolande de omgeving graag gehad had willen hebben, ant woordde ze: 'Alles weg.' En dat gebeurde. 'Een vriendin vertelde me om vijf uur 's middags dat ze aan het kappen waren. En toen we 's avonds gingen kijken, za gen we dat alle bossage inder daad was verdwenen. De beheer der, die allerlei collega's bereid had gevonden om hem te helpen, is er later nog van hogerhand voor op zijn vingers getikt. Om te bedanken hebben we vervol gens een kaartje gestuurd in de vorm van een vlinder.' De be heerder stelde voor een vlinder aan te leggen. En zo is die er ge komen. Bij de boom wilde Yo lande graag een bank. Dat werd uiteindelijk de vlinderbank ge maakt door de Rotterdamse kun stenares Dora Dolz. In de bank zijn onder meer twee parels ver werkt. Die verwijzen naar Nien ke en Michael. Jong en oud gaan volgens Yolande op de vlinder- bank bij de beuk zitten, bijvoor beeld om er te picknicken. Vlak bij de bank staan twee wipjes voor kinderen, spontaan gespon sord door een bedrijf. Yolande is vaak te vinden bij de vlinder. Het liefst als het rustig is. Voor Yo lande is de plek een blijvende herinnering aan haaf dochter. 'Het was zo'n positieve meid.' Vrijwilliger Van het een komt vaak het ander en zo werd Yolande vrijwilliger in de heemtuin. 'De heemtuin is mooi, maar bij veel mensen jam mer genoeg onbekend, ook al worden er al jarenlang hele leuke excursies georganiseerd. Met nieuwe activiteiten willen we een breder publiek trekken.' Als voorbeelden noemt Yolande on der meer de 'Snerttakkentocht' en de 'Fluitenkruidfietstocht.' Zondag 29 juni houdt de heem tuin open dag. Het thema dit jaar is 'Natuurkracht'. Het program ma staat bol van activiteiten die daarmee te maken hebben. Zo worden de kracht van een spin nenweb, een specht en van wind en zonne-energie nader bekeken. Verder worden onder meer knuf fels aan een parachute de lucht in geschoten en appels als energie bron gebruikt. Naast een rondlei ding door de stadsarcheoloog, vertelt een hoogleraar over mole culen, de kleinste deeltjes die er bestaan. Door het planten van de beuk, het verzorgen van de vlin der, het plaatsen van de vlinder- bank en haar activiteiten in de heemtuin hoopt Yolande er aan bij te dragen het Beatrixpark weer positief onder de aandacht te brengen. 'Want ondanks alles, blijft het een fantastisch park voor iedereen om van te genie ten.' door GERARD S. VERVER SCHIEDAM - Een sensa tionele 5-0 zege op DHC, dat de thuisbeurt in Delft met 1-0 won, zorgt er voor, dat Excelsior'20 op de drempel van de eerste klas se staat. Nog een wedstrijd rest de Schiedammers: zon dag in Gouda (op het neu trale terrein van Olympia) tegen Alphense Boys. Bij winst is het zover. Deze tegenstander is geen onbe kende, want het speelde in de zelfde tweede klas B als Excelsi or'20. De onderlinge wedstrijden eindigden in het voordeel van de Alphense ploeg: Excelsior'20 speelde in de uitbeurt gelijk (0- 0) en werd op eigen veld op een 3-1 nederlaag getrakteerd. Als verzachtende omstandigheid telt echter, dat de ploeg een week eerder door een 4-1 zege op de koploper en latere kampioen HBS een periodetitel had veilig gesteld en via een reeks van drie nederlagen stoom afblies. De onverwachte ontwikkelingen rond Excelsior'20 zorgen er ove rigens niet voor, dat de finale van het Schiedams kampioen schap van het programma ver dwijnt. De heersende kampioen verdedigt zijn titel zaterdag op eigen veld tegen PPSC, maar heeft wel aangekondigd, dat het de spelers van de hoofdmacht zal sparen en de Schiedamse finale gaat spelen met een combinatie van het tweede en het derde elf tal. 'Daar hebben wij het volste begrip voor', reageert Rien Klink namens de organisatie van het Schiedams voetbalkam pioenschap. 'Het komt niet zo vaak voor, dat een club de kans heeft om de eerste klas te berei ken. Uiteraard kies je dan voor die promotiewedstrijd. Dat de fi nale op zo'n moment voor de be trokken club even minder be langrijk is, kunnen wij ons heel goed voorstellen.' Klink verwacht overigens niet, dat de Schiedamse eindstrijd door het ontbreken van Excelsi or's hoofdmacht aan waarde zal inboeten. 'Ik weet, dat het twee de ook hoog speelt. Nee, het zal ondanks alles best een interes sant potje worden.' Daar gaat ook PPSC-trainer Ron de Bruijn wHI Het zestien G-toernooi van HBSS werd weer een gigantische happening. Achttien teams verdeeld over drie poules streden om de hoogste eer. In de A-poule leverde dat een eerste plaats op voor het Amsterdamse Eendracht, dat het elftal van de or ganiserende vereniging twee plaatsen voor bleef. van uit. 'Ik heb zondag de wed strijd van Excelsior tegen DHC met eigen ogen aanschouwd en gezien dat wij voor deze ploeg gewoon een maatje te klein zijn.' Kortom, het komt hem dus wel goed uit, dat de zwartwitten hun reserves sturen. Maar ook dat zorgt voor een addertje onder het Thurlede-gras. De Bruijn: 'We hebben heel re cent geoefend tegen SWSMC 2 en dik van die ploeg verloren. Het tweede van Excelsior zit op hetzelfde niveau. Dus zullen we op onze hoede moeten zijn.' Zelf zou hij wat graag met het winnen van de Schiedamse titel zijn werkzaamheden bij PPSC (hij maakt de overstap naar HBSS) willen afronden. Hij ziet het ver lies tegen SWSMC als een waarschuwing. 'Eigenlijk zijn we het als eerste elftral aan onze stand verplicht om van een twee de te winnen. Ik zou me ook he lemaal niet plezierig voelen wan neer dat inderdaad gebeurt. De ploeg zal zich, wanneer ze het seizoen inderdaad nog enige glans wil geven, voor minstens honderd procent moeten geven. Hoe ik de jongens ga vertellen om Excelsior's tweede niet te on derschatten. Ik denk dat ze alleen maar hoeven te wijzen op het verlies tegen SVVSMV' Aan de finale, die om 15.00 uur begint, gaat een wedstrijd tussen een Schiedamse elftal, geleid door Leen Warnaar en Demos- coach Mukremin Tashan, vooraf. Het is de return van het vorig jaar in Vlaardingen gespeplde duel, die door de Vlaardingers werd gewonnen. De aanvang is 13.00 uur. Promotie in zicht Niet alleen Excelsior'20 aast op promotie. Ook SC Spaland en het dameselftal van hockeyclub Spirit zijn nog in de race voor een promotieplaats. Spaland won zondag in eigen huis van Gouda en speelt nu zondag 1 juni op het veld van SVDPW (14.00 uur) de beslissende wedstrijd tegen HWD. Spirit werd tweede in de derde klas en is nu een van de vier kan didaten voor een plaats in de tweede klas. De ontknoping is op Hemelvaartsdag op het veld van hockeyclub Woerden. De eerste tegenstander is Tilburg. Daarna volgt Kraaien of Terriërs. ODI degradeert Het is ODI niet gelukt om de laatste competitie-wedstrijd te winnen en daarmee directe de gradatie naar de vijfde klas te voorkomen. De Schiedammers verloren met 17-14 van mede degradatiekandidaat Unicum. Vertrekkend coach Gerrit Ver waal (hij gaat weer wielrennen) zegt zijn spelers niets te verwij ten. 'De groep speelde uitste kend, zette zich voor honderd procent in en waren fel en gre tig.' Zijn toorn richt hij op de ar biter, die (citaat) er 'een comple te one-man-show van maakte en geen seconde het belang van de wedstrijd aanvoelde'. Niettemin is Verwaal eerlijk genoeg om vast te stellen, dat 'je nooit in de laatste wedstrijd degradeert. Daar ben je al een paar wedstrij den mee bezig. We hadden na tuurlijk nooit in deze siatuatie te recht mogen komen.' Voor ODI scoorden: Remco Zaaijer (5), Nico van Otterloo (3), Gerben Huiskens (3), Wijnand van Grootveld (2) en Evelien Brink man. DWS huldigt De handbalvereniging DWS hul digt op zaterdag 21 juni vier le den, die veertig jaar lid zijn: Ali en Ruüd Hendriks, Kees van Harmeien en Leen van de Kaag. Niet alleen de jubilarissen wor den dan in de kantine van sport hal Groenoord verwacht (aan vang'20.00 uur). Ook leden, oud leden, donateurs en mensen, die met het viertal gespeeld hebben mogen aanschuiven en mee pra ten over de 'goede ouwe tijd'. Eendracht'82 wint G-toernooi Het Amsterdamse SC Een dracht'82 heeft de zestiende edi tie van het HBSS G-toernooi ge wonnen. De hoofdstedelingen bleven het elftal van de organise rende vereniging twee plaatsen voor. In de B-poule ging de eind zege naar FC Ommoord en in de C-poule naar FC Vlotbrug. De Gerrit Fukkink-penaltybokaal ging naar Hekelingen en de Daan Zonneveld-sportiviteits- prijs naar Naaldwijk 3. De wed strijden werden muzikaal omlijst door Rita Young en Martin Eden. Het hoogtepunt was echter een drie kwartier durend optreden van Koos Alberts. Hij zong zijn grootste hits en zette daarmee de kantine op zijn kop. VST/Schiedam naar halve finale Het VST/Schiedam viertal An ton van Berkel, Frits Luteijn, Dirk van Schaik junior en Ton Burgerhout heeft zich geplaatst voor de halve finale van het KNDB-bekertoernooi. De Schie damse dammers bereikten deze ronde door 6-3 winst op het naar de ereklasse gepromoveerde Hij- ken/DTC. In de halve finale - op zaterdag 7 juni in Huissen - speelt het VST-viertal tegen De Oldehove. Op het wereldkampioenschap in Zwartsluis was Rob Clerc met een zevende plaatst de best ge klasseerde VST-dammer. Ron Heusdens werd achtste en mag zich door dit resultaat Internatio naal Grootmeester gaan noemen. Oud-wereldkampioen Anatoli Gantwarg (ook VST) speelde duidelijk ver onder zijn niveau en werd slechts vijftiende. SPORTAGENDA van woensdag 28 mei t/m dinsdag 3 juni VOETBAL - zaterdag: Schie dam Thurlede 15.00 uur finale Schiedams kampioenschap Ex- celsior'20-PPSC. Zondag: Alphense Boys-Excelsi- or'20 (veld Olympia/Gouda 14.00 uur), Spaland-HWD(veld SVDPW 14.00 uur). Dinsdag: VFC-Deltasport( 19.00 uur halve finale Vlaardings kam pioenschap). HANDBAL: zondag Hermes- DWS(h), Vlaardingen Holy- noord 11.00 uur Hollandiaan- Venturada). HOCKEY: donderdag Woer den promotie-wedstrijden voor Spirit(da). HONKBAL: zondag ADO 4- Schiedam, Vlaardingen Zwalu wenlaan 14.30 uur Holy-Tilburg. PAARDRIJDEN: zaterdag en zondag Vlaardingen Broekpol der manege Die Flardingha Rui ters dressuur- en springconcours voor paarden en pony's. SOFTBAL: vrijdag Gophers 2- Schiedam(h); zaterdag Bijdorp 18.00 en 19.45 uur Schiedam- Zwijndrecht 2(da); dinsdag Bij dorp 20.00 uur Schiedam-Neptu- nus(da). TENNIS: zaterdag NLTC- TSN, Holy 7-Rebounce; zondag Hoogvliet 2-Rebounce, Reboub- ce-VLTC(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gver- ver@hetnet.nl). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fran senstraat 14, 3131 CC Vlaardin gen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - De burgemeester en de wethouders van Schiedam nodigen de bewoners uit om gezamenlijk de toon te zetten voor de toekomst van de stad tijdens een stadsgesprek. Het stadsgesprek wordt gehouden in de foyer van het Theater a/d Schie aan het Stads- erf 1 en is vanaf ongeveer 19.30 tot 22.30 uur. Aansluitend is gele genheid tot napraten. Bij zijn aantreden in maart 2002 heeft het college van burgemeester en wethouders een aantal voornemens gemaakt. Eén ervan is om meer met de Schiedammers van gedachten te wisselen tijdens stadsge sprekken. Daarnaast is er een directe aanleiding. Onlangs verschenen het burgerjaarverslag en het collegejaarverslag. Daarin blikken re spectievelijk de burgemeester en het totale college terug op het beleid in 2002. De volgende onderwerpen komen aan bod: Veiligheid en de 'licht blauwe brigade' (burgemeester Scheeres), Verbeteren van het contact tussen Schiedammers en het stadsbestuur (wethouder Christine Lepi- dis), Wonen: slopen, renovatie, nieuwbouw (wethouder Henk Jan Ha- bermehl) en De binnenstad (wethouder Ton de Swart) Eerst is er een ontvangst door burgemeester Scheeres. Aansluitend is er uitgebreid de gelegenheid om met de bestuurders het gesprek aan te gaan in twee discussieronden. Deelnemers kunnen uit de vier on derwerpen de twee kiezen die hen het meest aan het hart gaan. Uiter aard zijn er onafhankelijke discussieleiders. Met onderstaande bon kunt u zich inschrijven voor deelname. De bon kan worden opgestuurd in een envelop zonder postzegel naar Ge meente Schiedam Stadsgesprek, Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam. ANTWOORDBON Graag kom ik naar het stadsgesprek op maandagavond 2 j juni in de foyer van het Theater a/d Schie Naam: Straat: Postcode: Telefoonnummer: E-mailadres: - Graag krijg ik het burger- en collegejaarverslag toe- i gestuurd op "bovenstaand adres. SCHIEDAM - De twintigste editie van de overbekende Bran derfeesten is dit jaar op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 september. De organisatie van dit evenement voor Schiedam ligt dit jaar in handen van Stich ting Evenementen Schiedam. Deze nieuwe stichting heeft als doel het opwaarderen van de ver schillende evenementen in Schiedam en de Brandersfeesten in het bijzonder. Voor de Bran dersfeesten betekent dit een pro fessionelere aanpak en invulling van het programma. Tevens zal er veel aandacht besteed worden aan de communicatie rondom het evenement, zodat de bezoe kers, de deelnemers en exploi tanten, de sponsoren, de media en de omwonenden goed geïn formeerd worden. Om ook dit jaar te kunnen zorgen voor een succesvol evenement hebben we uiteraard uw inzet en/of inbreng als sponsor nodig. De Brandersfeesten zijn, door het gevarieerde programma en de 250.000 a 300.000 bezoekers per jaar. Het bestuur nodigt po tentiële sponsors uit om woens dag 28 mei in heLNovotel van 17.30 19.30 uur. Hier infor meert de stichting, onder het ge not van een hapje en drankje, over de nieuwe plannen en de sponsormogelijkheden. SCHIEDAM - Dit jaar bestaat het Instituut Sociaal Raadslieden (ISR) in Schiedam 30 jaar. Drie decennia kunnen Schiedammers met al hun vragen of problemen op sociaal juridisch gebied terecht bij de raadslieden van het ISR. Het instituut, dat onder de gemeente valt, opereert volledig onafhankelijk. De raadslieden van het ISR helpen Schiedammers verder met hun vragen over werk, werkloosheid, arbeidsongeschiktheid, uitkeringen, pensioenen, erfrecht, subsidies en belastingen. Ook hulp bieden bij het invullen van aanvraagformulieren voor wettelijke regelingen, het geven van uitleg over de werking van bepaalde wetten en de bemid deling bij problemen van Schiedammers met instanties en het indie- .nen van klachten over instanties behoren tot de diensten van het ISR. Ook voor klachten over de gemeente kunnen Schiedammers bij het ISR terecht. Ondanks het feit dat het instituut onderdeel uit maakt van de gemeente, is het een onafhankelijke organisatie. Een begeleidings commissie waarborgt deze onafhankelijkheid en adviseert en onder steunt de raadslieden. eerst naar... Bijles m de Rey de Copas Reserva 1998^^^ Cointreau 99 2S5A911: Genieten Genieten Wegener huls-san-hulskranten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-Huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Duo's: DIRECTIE: W. vap der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Foto ROEL DIJKSTRA Moeder Nienke Kleiss wil positieve aandacht Beatrixpark Op neutraal terrein tegen Alphense Boys voor plek in de eerste klasse Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk DO La Mancha Likeur 70cl Bij inlevering van 300 Air Miles Deze aanbiedingen gelden t/m 10 juni a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3