irado Gemeente Schiedam Stimuleringsregeling stijlvolle reclames Vraag ruim voor uw vakantie een nieuw reis document aan Oproep voor hulpverleners tijdens en na de Watersnoodramp van 1953 Spreekuur Gemeentelijke Ombudsman Ophaaldag huisvuil verschuift door Hemelvaartsdag Openings- en sluitingstijden van de Stadswinkel aan het Stadserf Commissie Bevolking en Onderwijs vergadert Belasting- en retributieverordeningen Spreekuur voor mantelzorgers in Stadswinkel Informatie nodig? WOENSDAG 28 MEI 2003 NS-9 WET MILIEUBEHEER De Stadswinkel is gesloten op: Informatie Gemeente Schiedam op internet: www*schiedam*nl KAPVERGUNNINGEN VERGUNNINGAANVRAAG VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING WEEK 22 WOENSDAG 28 MEI 2 0 0 3 G emeenteb er ich ten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donder dag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Met het van kracht worden van de nieuwe "Weistandsregels reclame op en aan gebouwen in de binnenstad 2002" is een begin gemaakt met de sanering van storende reclames op en aan gebou wen in de binnenstad. Nieuwe reclame borden worden geacht aan strengere welstandseisen te voldoen en daarmee wordt bijgedragen aan het ontstaan van een betere beeldkwaliteit en een betere ontsluiting op de historische omgeving. Een vervolgstap is het bevorderen van het gebruik van reclames met hoge kwa liteit waaronder traditionele of histori sche uithangborden. Om het toepassen van deze stijlvolle reclames te bevorde ren heeft het college van burgemeester en wethouders in haar vergadering van 13 mei 2003 besloten een Stimulerings regeling voor stijlvolle reclames in het leven te roepen. Op grond van de Algemene Subsidieveror dening 2000 (artikel 37 lid 2) zijn voor deze regeling de volgende beleidsregels opgesteld: 1 Voor het aanbrengen van 'Stijlvolle reclames' kan subsidie worden verleend. Met stijlvolle reclames wordt gedoeld op uithangborden of beletteringen op gevel of raam, die historisch maar ook modern vormgegeven kunnen zijn. Het soort bedrijf en de stijl die men wil uitstralen zijn bepalend voor de keuze van de vorm en het materiaal. 2 De regeling is van toepassing op reclames aan de gevelwanden in het win kelgebied binnenstad (Hoogstraat, Korte Dam, Dam, Grote Markt, Lange Kerkstraat, Broetsveld, Broersvest, Koemarkt en deel Rotterdamsedijk) (conform de bij het besluit gevoegde plattegrond). 3 De subsidie bedraagt 25% van de ontwerp- en uitvoeringskosten met een maximum van 200,- per vestiging. 4 Het subsidieplafond bedraagt 3.500,- 5 De regeling gaat in op 1 juni 2003. 6 De regeling is geldig voor de duur van 1 jaar en eindigt derhalve op 31 mei 2004. Aanvragen die voor deze datum worden ingediend worden in behande ling genomen. 7 De aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. 8 Voor het aanvragen van de subsidie dient gebruik gemaakt te worden van een hiertoe ontworpen aanvraagformu lier, vergezeld van ae op dit formulier genoemde bescheiden. Het aanvraag formulier is verkrijgbaar bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Schiedam. 9 Binnen acht weken na ontvangst van het volledig ingevulde aanvraagformulier en bijbehorende bescheiden zal de subsidie worden vastgesteld. 10 Na ontvangst van de subsidiebeschik king kan met de werkzaamheden begonnen worden. 11 Uitbetaling van de subsidie gebeurt achteraf op basis van door de aanvrager te overleggen rekeningen. 12 De gevel dient in goede staat van onderhoud te verkeren dan wel te wor den gebracht. Een verzoek tot subsidie wordt afgewezen, indien de gevel niet in goede staat van onderhoud verkeert. 13 Het ontwerp dient verzorgd te zijn door een terzake deskundig bureau. 14 De reclame moet ingetogen en stijlvol zijn, 15 Voor de beoordeling van het ontwerp kan advies gevraagd worden aan de Welstands- en Monumentencommissie. 16 De gevel mag na het aanbrengen van de reclame met in strijd zijn met de deelnota "Winkelgebied binnenstad en welstand 1995" en de weistandsregels "reclame op en aan gebouwen in de binnenstad Schiedam 2002". Voor meer informatie en poor het verkrijgen van een aanvraagformulier kunt u contact opnemen met Ae afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Schiedam bereikbaar maandag, dinsdag .en donderdag op telefoonnummer (010) 246 54 95. De maanden mei, juni en juli zijn piek perioden voor het aanvragen van reis documenten. Dit betekent dat er in de Stadswinkel lange wachttijden kunnen ontstaan. Om de aanvragen een beetje te spreiden adviseren wij u ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan te vragen. Tussen aanvragen en afhalen van een reis document zit minimaal vijf werkdagen. De documenten worden op een centraal punt aangemaakt en u moet er rekening mee houden dat er door de drukte vertra ging kan ontstaan bij het aanmaken van de documenten. Wilt u nadere informatie belt u dan met het Gemeentelijk Informatiepunt, telefoonnummer (010) 246 53 04 of stel uw vragen via e-mail op het volgende adres: info@schiedam.nl Het projectbureau Delta 2003 in Zeeland is op zoek naar hulpverleners die zich hebben ingezet tijdens en na de watersnoodramp van 1953. Het gaat om mensen die zich op eigen initi atief of via hulporganisaties zoals het Rode Kruis of de Krijgsmacht in eigen omgeving bij de opvang van vluchtelingen of in het rampgebied bij redding van mens en dier of bij de wederopbouw hebben ingezet. Voor deze hulpverleners organiseert de pro jectgroep Hulpverlening Watersnood 1953 een bijeenkomst op donderdag 18 september 2003 in Tholen en Bergen op Zoom Uit alle aanmeldingen zal een aantal mensen worden uitgenodigd om deze bijeenkomst bij te wonen. Schriftelijke aanmeldingen met daarin naam, geboortejaar, adres en telefoonnummer van de hulpverlener en de wijze waarop hulp is geboden kunnen worden gestuurd naar het Projectbureau Delta 2003, Antwoordnum mer 75 4330 VB Middelburg ter attentie van mevrouw A.M. Vinke. U kunt uw gegevens ook verzenden naar het e-mail adres: am.vinke-vermazen@zeeland.nl De persoonsgegevens worden door het projectbureau alleen gebruikt voor de bijeenkomst hulpverlening en niet aan anderen beschikbaar gesteld. Aanmelden is mogelijk tot 15 juni 2003. Op vrijdag 30 mei zal de Gemeentelijke Ombudsman geen spreekuur houden. U kunt vanaf 6 juni met uw klachten weer terecht bij de Gemeentelijke Ombudsman. De ombudsman bekijkt na het aanhoren van de klacht, wat hij voor u kan doen. Wanneer u bij hem niet aan het juiste adres bent, zal hij u voor zover mogelijk, doorverwijzen naar de juiste instanties. Het inloop spreekuur van de Gemeentelijke Ombudsman wordt iedere vrijdag gehouden van 10.00 tot 12.00 uur aan de Noordvest 20 b te Schiedam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Gemeentelijke Ombudsman via telefoonnummer (010) 411 16 00. Op donderdag 29 mei is IRADO in verband met Hemelvaartsdag gesloten. Het huisvuil in zakken wordt op maandag 2 juni opgehaald in plaats van 29 mei. De huisvuilminicontainers worden op vrijdag 30 mei geledigd in plaats van 29 mei. De minicontainers op de dag van lediging uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. De huisvuilzakken op de ophaaldag niet eerder dan 05.00 uur doch uiterlijk om 07.45 uur in dichtgebonden KOMOkeurzakken buiten zetten. Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam tAWieudienst RijnrtJ ONTWERPBESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 14 november 2002 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Bingham B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een zeilmakerij aan de Buitenhavenweg 92 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher ming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 28 mei 2003 tot en met 24 juni 2003 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (tel.: (010) 246 86 21). Na boven genoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 24 juni 2003 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel.: (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel.: (010) 246 86 21). Projectnummer: 416965 Donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) Vrijdag 30 mei Het Instituut Sociaal Raadslieden is op donderdag 29 mei en vrijdag 30 mei gesloten. Het Woon Informatie Centrum in de Stadswinkel is ook op donderdag 29 mei Hemelvaartsdag) en op vrijdag 30 mei gesloten. Op zaterdag 31 mei is het Woon Informatie Centrum wel open van 11.00 - 15.00 uur. Heeft u nog vragen, wc zijn iedere dag vajn 8.00 tot 17.00 uur bereikbaar op telefoonnummer (010) 246 58 05. op woensdag 4 juni 2003, aanvang 20.00 uur, Piersonstraat 31, Schiedam. De vergade ring is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer W.J. van Wijk. ring is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer W.J. Onderwerpen op de agenda van deze themabijeenkomst zijn: De diverse onderwijstaken van de gemeente Schiedam, Tijdens deze presentatie wordt ingegaan op diverse punten uit de groslijst van de te bespreken onderwerpen in de commissie, zoals: Onderwijs in relatie tot het meerjarenontwikkelingsprogramma. Project 'Groep 9 - voorbereiding voortgezet onderwijs'. De aanwezigheid van allochtone contactpersonen op scholen voor voortgezet onderwijs. Inburgeringscursus oudkomers in samenwerking met zelforganisaties Schoolbegeleidingsdienst (onder voorbehoud). Discussie aan de hand van stellingen In groepen wordt gesproken over verschillende taakvelden van de Dienst Educatie. Bij iedere discussiegroep is een medewerker van de Dienst Educatie aanwezig die deskundig is op het gebied van de aangeboden stelling. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.Schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij T.S. Halma, tel. (010) 264 56 65, e-mail: ts.halma@schiedam.nl. secretaris van de raadscommissie Bevolking Onderwijs. Burgemeester en wethouders van Schie dam delen mede dat de gemeenteraad op 26 mei 2003 heeft vastgesteld de vierde verordening tot wijziging van de Verorde ning parkeerbelastingen 1998. Deze wij zigingsverordening treedt in werking zes weken na de bekendmaking ervan. De bekendmaking vindt plaats door opne ming van de verordening in de verzameling "Belasting- en retributieverordeningen" op 27 mei 2003, onder "Belasting- en retribu tieverordeningen 2003", nummer 16. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van vermeld besluiten. Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij, gelet op de Tijdelijke referendumwet, de vorenvermelde verorde ning referendabel heeft verklaard. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeenteraads verkiezingen in Schiedam kan over vorenge noemd raadsbesluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk correctief raadplegend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend binnen 3 weken na bekendmaking dat het besluit referendabel is bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Heel veel mensen zijn mantelzorger, zonder dat zij zich daarvan bewust zijn. Want mantelzorger is iedereen die lang durig zorgt voor een zieke of gehandi capte partner, kind, ouder, familielid, vriena(in), buur of bekende. Deze verzorgers vinden het Hulp geven vanzelfsprekend en het kan veel voldoening geven. Maar soms is het zwaar, ontstaan er vragen en problemen of moeten er moeilijke keuzes,gemaakt worden. Sinds kort bestaat in Schiedam het Steun punt Mantelzorg (Singel 85), waar men terecht kan voor informatie, advies, emotionele steun en hulp bij het vinden van praktische ondersteuning. Marineke van Slagmaat, consulent van het Steunpunt Mantelzorg, houdt sinds kort spreekuur in de Stadswinkel. Iedere woens dag tussen 10.00 - 12.00 uur is zij aanwe zig bij het loket Zorg Welzijn in de Stadswinkel, Stadserf 1. U als mantelzorger bent daar van harte welkom. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 6 robinia's, staande op het pleintje Mieriksveld - Basilicumveld, in verband met de situering. 1 es en 20 populieren, staande in de tuin Dorpstraat 6, in verband met de situering. 1 conifeer, staande in de achtertuin Pr. Fr. Hendrikstraat 18, in verband met de situering. 2 berken staande in de voortuin L. de Colignystraat 37, in verband met de situering. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel gescnorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. Stadserffestival Bij burgemeester en wethouders van Schiedam en de burgemeester van Schiedam is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor het organiseren van de derde editie van het Stadserffestival. Dit festival zal plaatsvinden op 28 en 29 juni 2003 op het Stadserfplein en in de Foyer van het Fortis Theater a.d Schie. Voor de programmering op het Stadserfplein zullen de op- en afbouwwerkzaamheden beginnen op 24 juni en eindigen op 1 juli 2003. De aanvraag ligt van 28 mei t/m 13 juni 2003 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. De Stadswinkel is geopend op maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode hun zienswijze kenbaar maken. Uw zienswijze kunt u richten aan burge meester en wethouders van Schiedam en de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. NOORDVEST 38 Door de burgmeester van Schiedam is een vergunning verleend als bedoeld in artikel 2.3.2 en 2.3.8 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een horecabedrijf met terras, te weten restaurant De Noordmolen, in het pand Noordvest 38 te Schiedam. De openingstijden van het restaurant zijn van maandag t/m vrijdag van 12.00 tot 24.00 uur en zaterdag van 16.00 tot 24.00 uur. Op zondag is het restaurant gesloten. De toegestane openingstijden van het terras zijn van maandag t/m vrijdag van 12.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 16.00 tot 22.00 uur. Het terras bestaat uit 40 zitplaatsen. Een afschrift van bovengenoemde exploitatievergunning ligt zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na bekendmaking van de beschikking, te weten 28 mei 2003, hierte gen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan een belanghebbende een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de Arrondissementsrechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 9