ANDUX Tot vijftig procent korting op Overnachtingen in World Hotels S3 College weer compleet Nieuw leven in Blijdorp Koninklijk Wonen in Maasdijk! Doe het zelf korting op buitenzonwering! KORTING KORTING KORTING Alles op maat gemaakt! Jongerenstage gezondheidszorg Wie biedt wat? INGEZONDEN BRIEVEN Halfje Parkweg furijt nr li €475 000ko.tv. atie belt u met: 0174-84 00 01 r Lichaamstaal in nieuwe galerie Dankzij kleurcode voortaan voor elk apparaat altijd de juiste batterij mniP K°°P nu een echte prinses Tevens: villa's Maxima v.a. 715.000V.O.N. 5 SBmii WOENSDAG 4 JUNI 2003 NS-17 REGIO - Voor de dertiende keer wordt dit jaar in het Schiedamse Verpleeg- reactiveringscentrum DrieMaasStede een zomersta ge voor jongeren georganiseerd. Deze zomerstage stelt jongeren in de leeftijd van 14 tot 16 jaar in de gelegenheid om kennis te maken met de gezondheidszorg in het algemeen en het verpleeg huis in het bijzonder. Deze zomerstage kan het maken van een keuze voor een oplei ding in de gezondheidszorg vereenvoudigen. Ook voor de pati ënten kan het contact met jongeren plezierig zijn en iets toevoe gen. Jongeren hebben ouderen in het verpleeghuis namelijk veel te bieden: enthousiasme, spontaniteit, aandacht, belangstelling, speelsheid, een nieuwe frisse kijk op de dingen. Aan het eind van de stage ontvangen de jonge vrijwilligers een certificaat waarop de behaalde vaardigheden vermeld worden. De gratis zomerstage in Verpleeg- en Reactiveringscentrum DrieMaasStede is de afgelopen jaren zeer succesvol gebleken. Daarom wil DrieMaasStede dit jaar jongeren/scholieren opnieuw in de gelegenheid stellen om zich te oriënteren op de gezond heidszorg en hen op een gevarieerde wijze laten kennismaken met de wereld van de ouderenzorg. Geïnteresseerde jongeren kunnen tijdens de zomervakantie tien dagen deelnemen aan zomerstage in de periode 5 juli tot en met 24 augustus 2003. Zij zijn ongeveer vier uur per dag als vrijwilli ger actief en kunnen kiezen uit verschillende activiteiten. Dit is mogelijk in zowel DrieMaasStede te Schiedam als DrieMaasHave te Maassluis. Voor meer informatie: Annemarie de Waard, coördinator vrijwil ligers in DrieMaasStede, Voorberghlaan 35 in Schiedam, tel.: 010 -4278123. Als je kritische brieven schrijft zoals ik, moet je niet verwon derd zijn als je kritiek terug krijgt. Ik kan dat zelfs zeer waarderen. De kritiek moet ech ter wel terecht zijn. De heer De Winter zijn repliek was positief over Schiedam en zijn potenties dat vind ik prima, maar waarom is hij dan zo ongenuanceerd afkrakend over mijn persoon. Hij kent mij niet, maar heeft zijn oordeel klaar. Ik citeer: 'Wat heeft meneer Rose te bieden? Niets, dus mond houden.' Ik wil de heer De Winter erop wijzen dat ik reeds vijfjaar gele den een oud industrieel pand met erg veel achterstallig onder houd gekocht heb en dit heb omgebouwd tot een ambachte lijk bedrijf met showroom in de lifestyle-sfeer. De komst van Des Bouvrie was toen pas een gerucht en het plan Seinpost was nog lang niet omarmd door de gemeente. Met enige trots kan ik vermelden dat mijn bedrijf ver meld staat in het toeristische boek 'Nederland voor nop' van Aad -Struys als een van de twee gratis attracties die Schiedam te bieden heeft. Dit alles zonder een cent subsidie of cadeaus van de gemeente. Ik heb daar ook geen behoefte aan. Het enige dat ik vraag is geen tegenwerking en juist dat gebeurde. De verf van mijn pand was net droog toen de gemeente het par keer- en bereikbaarheidsplan lanceerde. De parkeerplaatsen verdwenen en de wegversperrin gen kwamen. Mijn pand wordt meer en meer onbereikbaar voor klanten en leveranciers. Middels bezwaarschriften, inspreekbëur- ten, geargumenteerde voorstel len en suggesties probeerde ik de gemeente te bereiken. Op een ontvangstbevestiging na bleef het stil vanuit de ivoren toren. Dus meneer De Winter, voordat u over mensen oordeelt, verdiep u in de feiten. Ik ben een gebo ren en getogen Schiedammer, daar heeft u gelijk in en ik ben er trots op. Juist omdat ik zo van deze stad houd, laat het wanbe stuur mij niet onverschillig. Ook blijf ik de stad promoten op mijn website en lieg alleen maar als mensen met de geijkte vragen komen: "Is de binnenstad goed bereikbaar en kan ik bij u in de buurt parkeren?" Zo, nu weet u wat meer van mij, maar ik weet nog niets van u. Het is een wilde gok, maar heeft u soms zelf een bestuurlijke functie bij de gemeente? Andreas Rose, Schiedam Ik ben natuurlijk 'maar' een bur ger, maar wel één die goed oplet op straat. Er is veel veranderd sinds de bouw van de metro en de sloop van huizen in die omge ving. Wat er voor terug gekomen is, moet eerlijk gezegd worden, 'het ziet er beter uit dan het stuk je Brandersbuurt bij de Noordmolen'. Ik kraak niemand af, maar ik persoonlijk vind dat nieuwe stukje aan de Burgemeester Van Haarenlaan stukken mooier. Nu is de metro zo goed als klaar, bij station Parkweg, zelfs de straat wordt er in een rap tempo veel beter op. Zou het mij niet opval len dat er toch weer iets ont breekt, het is niet af! Voor de helft is de Parkweg opnieuw, overnieuw, herbestraat. En de rest nou, wonen daar geen mensen! Spreek ik voor mijn beurt? Dan spijt mij dat ten zeer ste. Als je begint aan het stukje Parkweg ter hoogte van de Mgr. Nolenslaan, tot aan de Burg. Van Haarenlaan. Zitten mensen al zeker zes jaar, als het niet langer is, met een straat die eens is opengebroken met hobbels en bobbels, is dicht gegooid en nooit is er meer iets aan gedaan. Dan is er een gedeelte dat is voorzien van dreigende borden, ook voor de helft. Het zijn bor den die iedereen wijsmaken hoe zich te gedragen en wat verbo den is. Alleen maar rondom de metro Parkweg! Nu dacht ik te weten dat verder, dat is richting het Parkweg pleintje, hetzelfde geldt. Een alcoholverbod en meer van die zaken. Eens heeft Anne Geelof (persvoorlichter politie regio Rijnmond) mij zelfs verteld dat er een samenscholingsverbod is voor dat zelfde pleintje. Het is alleen jammer dat die bor den daar niet zijn aangebracht, dat het bestuur van Schiedam nog steeds denkt dat borden of teksten, onze 'broeders' ervan weerhoud zich te misdragen. Halfje Parkweg, voor de helft een verloren strijd! Hans Henrichs, Schiedam 1 4U, ju r w U meet zelf, Sandux bezorgt en u plaatst zelf Hoe handiger u bent, hoe meer korting u krijgt bij Sandux. Echte doe-het-zelvers slepen zo maximaal voordeel in de wacht! Deze actie is geldig t/m 30 juni. Kom dus tijdig langs. Profiteer nu en betaal minder! Onder de naam World.saver biedt de hotelgroep SRS- Worldhotels vanaf mei tot en met 31 augustus 2003 in ruim 240 hotels wereldwijd tot 50 procent korting op overnach tingen. Hij de deelnemende hotels in Europa en het Midden Oosten zit het ontbijt inbegrepen. Zakenreizigers en toeristen die Lid zijn van frequent flyer programma's van de meeste STAR-AIliance luchtvaart maatschappijen ontvangen tot 1500 extra mijlen. Bij boeking van een Wort dsa- ver overnachting maakt men tevens kans op een gratis weekend. Aan de Worldsaver kortingsactie doen SRS-Worldhotels mee in steden als Antwerpen. Athene, Bangkok, Bali. Barcelona, Berlijn, Frankfurt, Boedapest, Dublin, Gran Canaria. Lissabon, Londen, Madrid, lvlilaan, New York, Parijs, Praag. Reine,. Stockholm, Taipei en Wenen. Deelnemers aan de frequent flyer programma's van All Nippon Airways (ANA Mileage Club), Lufthansa (Lufthansa Miles More), Thai Airways (Royal Orchid Plus), Elnited Airlines (United Mileage Plus), Delta Airlines (Skymiles) en Varig (Vang Smiles) ontvangen bij een boeking tot 1500 mijlen. Iedereen die een Worldsaver boekt, kan meedingen naar een gratis weekend voor twee perso nen. Men dient dan het reserve ringsnummer. de naam van liet betreffende hotel en naam en adresgegevens van de boeker te e-mailen naar worldsaver@ srs- worldhotels.com. Winnaars worden de tweede week van september geïnfor meerd SRS-Worldhotels is een hotel- groep met ruim 450 hotels wereldwijd. Deze worden door SRSWorldhotels in een eieen classificatiesysteem ingedeeld de Deluxe Collection - het top klasse segment binnen de keten, (Ie First Class Collection-hotels op een 4/5- sterren niveau en de derde groep Comfort Collection - hotels op het niveau van 3 en 4 sterren. H 1 ttaT M I makelaardij! NVM ROTTERDAM - Galerie Beukers is dit weekend geopend met de expositie Body Language. Daarin worden werken tentoongesteld van Matteo Basilé, Federico Guida, Vered Gamliel, Giovanni Manfredini en Barbara Nahmad. Galerie Beukers heeft twee ruime expositieruimtes in een oude jeneverdistiileerderij aan de Voorhaven 31 in Delfshaven. Deze nieuwe expositieruimte zal zich vooral toeleggen op het beharti gen van de belangen van de Italiaanse moderne en hedendaagse kunst, waarbij exposities van bekende kunstenaars afgewisseld worden door exposities van jong veelbelovend talent. De openingsexpositie 'Body Language' samengesteld door cura tor en kunstcriticus Maurizio Sciaccaluga en organisator Carlo Repetfo C.B., is gewijd aan het menselijke lichaam. De expose rende kunstenaars hebben met elkaar gemeen dat zij zich bezig houden met het menselijk lichaam, ieder op een eigen en origine le manier. SCHIEDAM - Het Schiedamse college is weer compleet. De gemeenteraad heeft op maan dagavond 26 mei met een ruime meerderheid Marius Heijenk benoemd als wethouder. De 55- jarige Rotterdammer is direct geïnstalleerd en vanaf vandaag officieel. De nieuwe wethouder vervult voor Leefbaar Schiedam de vacature die is ontstaan na het vertrek van Theo Schoenmakers. Heijenk was tot nu toe werk zaam als zelfstandig procesbe geleider, interim-manager en bemiddelaar. Daarvoor was hij staflid en manager bij het Boumanhuis en was hij directie secretaris en adjunct-directeur Sociale Zaken en Multibedrijven Rotterdam (sociale werkvoorzie ning). Aansluitend was hij tien jaar directeur van de Federatie Sociale Werkvoorziening Zuid Holland, een samenwerkingsor gaan van de ongeveer twintig sociale werkvoorzieningbedrij- ven die in deze provincie bestaan. De nieuwe wethouder woont nog in Rotterdam, maar heeft toege zegd binnen een jaar naar Schiedam te zullen verhuizen. Behalve Marius Heijenk bestaat het Schiedamse college verder uit burgemeester Reinier Scheeres en de wethouders Christine Lepidis (CDA), Ton de Swart (VVD) en Henk Jan Habermehl (Gemeente Belangen Schiedam). ROTTERDAM - Na de geboorte van een Indisch neushoorntje en een Aziatisch olifantje kon de giraffefamilie niet achterblijven en deed ook een duit in het zakje. Op stal werd een jonge netgiraffe geboren. De hoogpotige Anne is inmiddels al twee meter hoog. Zij is het vier de jong van moeder Tipsy en het zevende jong van papa Mark. De groep bestaat nu in totaal uit acht giraffen. Verder zijn er vorige week vier stokstaartjes geboren en in het Oceanium heeft een koningspinguïn een ei gelegd. Dat is wel eens eerder gebeurd maar toen liep het niet goed af, omdat de ouders het ei niet bebroeden. Ook in Bass Rock bij de ingang van het Oceanium is een ei gelegd bij de papegaaiduikers. Ook hier is de spanning bij de verzorgers hoog omdat het nog niet eerder is gebeurd dat een papegaaiduiker in gevangenschap tot eileggen kwam. De verzorgers durven niet in het nest te kijken om het broedgedrag niet te versto ren. Tenslotte zwemt in de vrije vliegvolière een Europese zaagbekeend met negen jongen in haar kielzog. Soms mogen er een stuk of vier op haar rug een eindje meeliften, want voor meer is geen plaats. Geen probleem, want de kuikens kunnen goed zwemmen. Deze zaagbek overzomert in Nederland omdat het een beschutte plek heeft gevon den in de diergaarde. Normaal gaan de zaagbekken 's zomers naar noordelijker gebied. Ook op plantengebied was er nieuws. De botanische afdeling heeft zich uit kunnen leven in een heksentuin. Bij de restauratie in de Rivièrahal wordt van een tiental heksenkruiden een verklaring gege ven over de werkzaamheid. Steeds meer apparaten werken op batterijen. Dat is prettig en gemakkelijk maar in de praktijk is het vaak lastig te onthouden welk formaat batterij nu precies in welk apparaat gaat. Ook het in de winkel kiezen van de juiste batterij valt niet altijd mee. Het komt weieens voor dat men met de verkeerde batterijen thuis komt. Menigeen komt zelfs regelmatig met de verkeerde batterijen thuis. Duracell bedacht voor dit probleem een geniale oplossing: met de introductie van een eenduidige kleurcodering wordt in één keer alle verwarring rond formaten en benaming van batterijen weggenomen. Zo kan de consument voortaan altijd moeiteloos de juiste batterij kie zen. Naast de nieuwe kleurcodering zijn de Duracell Plus en de Duracell Ultra M3 nog krachtiger geworden. Vanaf vandaag voorziet dezelfde fabrikant de verpakking van alle typen batterijen van een eenduidige kleurcodering. Geel voor for maat AA, groen voor AAA, rood voor C, paars voor D en blauw voor zogeheten 9 Volts batterijen. Daarnaast zijn er voor de consument stickerboekjes beschikbaar. Daarmee kan men thuis de (klepjes van de) batterijvakjes van de diverse apparaten voorzien van een sticker met de kleurcodering van het type batterij waarop het betreffende apparaat werkt. Zijn de batterijen aan vervanging toe, hoeft men alleen nog maar de kleurcode te onthouden en in de winkel de verpakking met dezelfde kleurcode te kiezen. Tegelijk met de kleurcodering introduceert de batterijfabrikant een nieuwe generatie alkaline batterijen. Duracell Plus, de alkaline batte rij voor de gewonere apparaten als keukenklok, afstandsbediening of radio, gaat tot 16% procent langer mee dan z'n voorganger. Ook de Duracell Ultra M3 is door verbeterde techniek krachtiger geworden en nu nog beter in staat de hoge piekvermogens te leveren, nodig voor hightech apparatuur als bijvoorbeeld foto- en videoapparatuur, mini- discspelers en radiografisch bestuurbaar speelgoed. Oosthavenkade 87, Vlaardingen Tel. 010 - 434 61 44 10% U meet zelf, Sandux bezorgt en plaatst 15% 20% J U meet zelf, u vervoert zelf en u plaatst zelf 'vanaf 500,- Openingstijden: Di.t/mvr. 09.00- 17.30 uur Zaterdag 09.30- 16.30 uur 111 Zuidland - Ganzenhoek 10 Wonen in een eldorado van luxe, ruimte en comfort, kan in dit vrijstaande herenhuis (2000/2001) met royale garage op verzorgde tuin, gesitueerd in rustige omge ving en gelegen op ruim perceel eigen grond. Ind.: Entree; ruime hal; modern vrijhangend toilet met geheel betegelde wanden; royale L-vormige woonkamer (ca. 52 m2) met erker en schuifpui naar tuin; halfopen keu ken met fraaie L-vormige opstelling en apparatuur (Siemens) als vaatwasser, afzuigschouw, halogeen keramische kookplaat, combimagnetron en koel-/vries- combinatie; bijkeuken met wasmachine-aansluiting en deur naar garage; de gehele begane grond is voorzien van een moderne plavuizenvloer vloerverwarming. 1e verd.: Overloop; 3 (voorheen 4) slaapkamers (2,81 x 4,35/ 2,80 x 3,71 en 8,05 x 4,38) en compleet uitge voerde badkamer met ligbad, aparte douche, vrijhan gend toilet, badmeubel wastafel, geheel betegelde wanden en vloerverwarming. 2e verd.: Te bereiken via vlizotrap; zeer royale hobby c.q. bergzolder (4,50 x 4,50) met combiketel en veel bergruimte. Dit luxe en zeer ver zorgde herenhuis staat garant voor plezierig en comfor tabel woneh. Oplevering in overleg. Vraagprijs 499.000,- k.k. ffl www.kvwmakelaars.nl Parallelweg 1 Spijkenisse Tel. 0181-612222 MAKELAAR Abbenbroek- Triangelstraat 16 In rustige en prettige woonomgeving gele gen goed onderhou den eengezinswoning met stenen berging en tuin op het Z/O. Ind.: Entree/hal; vrijhan gend toilet met geheel betegelde wanden; woonkamer (afm. 5,34 x 5,10) met spachtelputzwanden en balkenplafond; zeer luxe U-vormige inbouwkeuken (wit) met granieten blad, systeemplafond inbouwverlichting en apparatuur als afzuigschouw, keramische kookplaat, oven en koel-/vriescombinatie; de gehele begane grond is v.v. een granieten vloer met vloerverwarming. 1e verd.: Overloop; 3 slaapkamers (afm. 5,10 x 2,90/ 3,90 x 2,30 en 2,50 x 3,90) en badkamer met ligbad, 2e toilet, wastafel, geheel betegelde wanden en pvc schroten plafond. 2e verd.: Grote voorzolder met dakkapel en veel bergruimte; vaste kast met combiketel en wasmachine-aansluiting; 4e slaap-/studeerkamer met wastafel en vliering. Deze lande lijk gelegen woning is gesitueerd op loopafstand van recre atiegebied Bernisse en zeer geschikt voor mensen die veel ruimte zoeken.Oplevering in overleg. Vraagprijs 180.000,- k.k. Spijkenisse - Corona 58 Op fraaie locatie aan de rand van de wijk "Sterrenkwartier" gelegen zeer goed onderhouden dakter raswoning met aange bouwde berging en royale tuin met veel vrijheid op het Zuiden. Ind.: Entree/hal met garderobenis en plavuizenvloer; toilet; ruime woonkamer (6,52 x 5,10) met parketvloer; keuken (4,30 x 2,78) met moderne witte inrichting en apparatuur als keramische kookplaat, heteluchtoven, afzuigkap en vaatwasser. 1e verd.: Overloop met laminaatvloer; 3 ruime slaapkamers (4,35 x 2,79 4,58 x 2,13 en 2,67 x 3,39) waarvan 1 met schuifkastenwand en 2 met laminaatvloer; moderne, geheel verbouwde badkamer met ligbad, vrijhan gend toilet, wastafel, handdoekenradiator, geheel betegel de wanden en systeemplafond inbouwverlichting. 2e verd.: Voorzolder met toegang tot dakterras, wasmachine aansluiting en veel bergruimte; grote zolderkamer met was tafel. Deze fraaie woning is zeer geschikt voor mensen die veel ruimte zoeken en rustig willen wonen in een kind vriendelijke omgeving. Oplevering in overleg. Vraagprijs 200.000,- k.k.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 17