Vrijwilligers op Look tv Nieuws van de Hargahoeve Spoekie Guppie Na jarenlang gesteggel: geen nieuwbouw maar grote verbouwing PvdA zet vraagtekens bij opknapbeurt Openbare Bibliotheek op Bachplein Cultureel Forum; Museum moet alleen museum zijn KORTWEG Jeugdtheaterkoor Reuzeleuk max\ma\ekortingen Brugman 6W 'Lokatie SCHIEDAM 2E PINKSTERDAG GEOPEND! Nieuwe expositie in Coöperatie Museum Te snel gereden Stadswinkel anders open Rommelmarkt en cadeaubraderie m Het Nieuwe Stadsblad O AutoTrack.nl HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 4 JUNI 2003 23 - 1440 SCHIEDAM - Deze maand wordt op Look TV en Radio Schiedam aandacht gegeven aan vijf vrijwilligersorganisaties. De promotiefilmpjes worden de he le week elk even uur op Look TV uitgezonden. Op zaterdag om 10.30 uur krijgen de organisaties de mogelijkheid zich te presente ren op Radio Schiedam. De eerste wordt zaterdag 7 juni uitgezonden. Achtereenvolgend staan centraal: Slachtofferhulp Rijnmond/Zuid-Holland-Zuid, EHBO Schiedam, Jeugd Rijn mondband, Het Nationaal Coö peratiemuseum en Speel-o-theek Ikkie. Voor volgend jaar is er nog plaats voor vrijwilligersorgani saties, dus welke organisatie zijn filmpje wil tonen, kan zich wen den bij Steunpunt Vrijwilligers werk Schiedam, Marjolein van Doorn, telefoon: 010-2465064 (e-mail: ms.v.doorn@schie- dam.nl). SCHIEDAM - In het Coöperatie Museum aan de Lange Haven 84 in Schiedam is tot en met 31 de cember een wisseltentoonstel ling te zien. Laat het museum al tijd de geschiedenis van de Ver bruikscoöperatie zien, nu wordt aandacht besteed aan heden daagse bedrijven die op coöpera tieve grondslag werkzaam zijn. De tentoonstelling besteedt on der andere aandacht aan zoge naamde groenehart-landswin- kels die meestal verbonden zijn aan een boerderij en aan sier teeltveilingen. Ook is een belangrijke plaats in geruimd voor de Coop Codis. Hierin werken consumenten en ondernemers samen in een le vensmiddelenorganisatie, een soort supermarkten door heel Nederland. Meer inlichtingen geeft Piet Wolters, tel. 010-425 53 21. SCHIEDAM - Op de Hargalaan heeft de politie dinsdag een snel heidscontrole gehouden. Tussen halftien en twaalf uur gingen achttien van de 120 passerende automobilisten op de bon. Hoogst gemeten snelheid be droeg 83 kilometer per uur, waar 50 is toegestaan. AUTOINBRAAK - Een 31-jari- ge bewoner van de Dorpsweg merkte zondagmorgen dat in zijn auto was ingebroken. Een ruitje was ingeslagen. Uit de auto, die geparkeerd stond in de Caland- straat, is een radio gestolen. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dieren asiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Spoekie en Guppie. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve laten hun 'vondelingen' zelf aan het woord. "**v K AT Ik ben een gesteriliseerde poes van 7 jaar. Ik ben lief voor kin deren; andere katten en honden ben ik niet gewend. Ik vind het leuk om zo nu en dan naar buiten te gaan. Knuffelen vind ik ook heel fijn. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over de dieren: tel. 4714151 en inter netsite: www.hargahoeve.nl. Opsporing verzocht: gevonden op 25 mei op de Huysmansstraat. Een zwart-witte gekastreerde kater van ongeveer 3 jaar oud. Hij heet Gup pie. Wie kent hem of is hem kwijt? Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Voor directie en medewerkers van Stede lijk Museum Schiedam bre ken spannende tijden aan. Want direct na afloop van de CoBrA-tentoonstelling sluit het museum de deuren en verhuist het, voorlopig althans, naar de Stadstim merwerf, hoek Korte Ha- ven/Westvest en het archief. Na jarenlang gesteggel door de politiek over het Stede lijk is eindelijk een besluit gevallen. Geen nieuw on derkomen op een andere lo catie maar een grootschali ge verbouwing. De beslissing werd genomen (een min of meer afgedwongen besluit) dankzij de toekenning van een Kanjersubsidie van 556.603 euro. Wil de gemeente dit bedrag daadwerkelijk binnen halen dan moet de restauratie plaatsvinden binnen een strak tijdschema. De verbouwing van het casco dient namelijk voor 1 januari 2005 te zijn afgerond. Als die uiterste termijn wordt overschreden vervalt alsnog de rijkssubsidie. In een tijdsbestek van krap 15 maanden wordt het voormalige Sint Jacobs Gasthuis weer terug gebracht in de oorspronkelijke staat. De eerste steen werd ge legd in 1786 en inmiddels is het gebouw aangemerkt als Rijks monument. Zo'n honderd jaar geleden werd het in gebruik ge nomen als museum. Directeur Diana Wind is tevre den dat er nu duidelijkheid is over de toekomst van het muse um. "Er gaat nogal wat verande ren", vertelt zij. "Er komt bij voorbeeld een nieuwe entree aan de voorkant van het plein, zodat de bezoekerstroom zich kan ver spreiden over beide vleugels. Bij de ingang komt een winkel en een museumcafé. Het leuke hier van is datje niet per se een kaart- Na de CoBrA-tentoonstelling komt het Stedelijk Museum tijdelijk in Stadstimmerwerf, terwijl het huidige pand een grondige verbouwing ondergaat. je hoeft te kopen voor het muse um, maar gewoon daar kunt win kelen of iets gebruiken in het café. Het museum beschikt na de oplevering in het najaar van 2005 over een aantrekkelijke en makkelijk bereikbare entree. Het publiek is verzekerd van betere service en bovendien wordt alle ruimte in gebouw volledig benut voor het tonen van kunst." Meer expositieruimte Wind: "Het is uitermate belang rijk dat het aantal zalen na de verbouwing toeneemt met maar liefst acht expositieruimten. Dit is mogelijk door alle kantoren en het depot te verhuizen naar een andere locatie. In totaal beschik ken wij dan over vier verdiepin gen die bereikbaar zijn via het trappenhuis of met een lift in de afzonderlijke vleugels." Volgens directeur Wind werd tot op he den slechts een half procent van de kunstcollectie getoond. "Met het in gebruik nemen van de der tien zalen wordt dat acht procent. Het Stedelijk bezit zo'n grote kunstverzameling dat het samen stellen van een tentoonstelling zeker de komende jaren geen problemen zal opleveren." Voorlopig gaat alle aandacht uit naar de verbouwing. "Er is in de gemeenteraad geen discussie ge weest over de inhoudelijke invul ling van het museum. Natuurlijk is daar binnenskamers al over nagedacht. Het koste wat het kost binnenhalen van de subsidie stond bij de raad echter voorop." Een aantal Schiedammers dringt voortdurend aan op verzelfstan diging van het museum. Hen staat een grotere afstand tussen ambtenarij en het culturele voor ogen. Het Stedelijk zou voor aankopen en tentoonstellingen, voor bij voorbeeld een periode van tien jaar, de vrije hand krijgen maar wel verplicht zijn binnen de grenzen van de jaarlijkse subsi die te blijven. Via sponsors moet geld binnenkomen voor onder meer aankopen. De directeur reageert terughou dend: "Zij verliezen daarbij uit het oog dat de gemeente altijd onze belangrijkste subsidiegever zal zijn. Wij blijven verantwoor ding verschuldigd aan het ge meentebestuur en dat is naar mijn mening volkomen terecht." De eerste tentoonstelling in de Stadstimmerwerf is gewijd aan kunstaankopen die Diana Wind en conservator Ludo van Halem de afgelopen zeven jaar voor hun rekening namen. De expositie wordt in de laatste week van sep tember geopend. Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - "Het is een vreemde ervaring om als raad financiën beschikbaar te stellen voor het opknap pen en moderniseren van de bibliotheek aan het Bachplein en een tijdje la ter de plannen van WOG- roenoord te zien, waarin zij de sloop van de Blauwe Brug aankondigen." Deze conclusie is afkomstig van twee raadsleden van de Pv dA, respectievelijk P. Tijsen en M. Dingenouts. Het was voor de fractie aanleiding het college van burgemees ter en wethouders een aan tal vragen te stellen over deze, naar hun mening 'ka pitaalvernietiging'. Om de paar jaar verschijnt er wel een rapport over de renovatie van Groenoord waarin sprake is van sloop en nieuwbouw. In de Wij kontwikkelingsvisie 1998/1999 die in opdracht van gemeente en Woonplus werd opgesteld, wordt al melding gemaakt van eventu ele sloop van Wijkcentrum De Blauwe Brug. In het rapport werd onder meer als zwak punt in Groenoord de ligging van het wijkcentrum genoemd. In het conceptontwerp van '98 staat op een plattegrond]e een streep door het gebouw met de uitleg dat sloop de relatie tussen winkel centrum Hof van Spaland en het gebied waar nu nog de Blauwe Brug is te vinden aanzienlijk zal verbeteren. Ook het argument dat het gebouw, komende van de Churchillweg, Groenoord visu eel aan het oog onttrekt, lijkt aanleiding om tot sloop van het wijkcentrum over te gaan. "De plannen komen dus niet plotseling uit de lucht vallen", vindt Frank de Reede, directeur van Wijkontwikkelingsmaat schappij Groenoord. "In bouw fase 1 blijft het complex De Blauwe Brug ongemoeid. In de ze periode verrijzen wel in de di recte omgeving twee woontoren. In de onderbouw van deze appar- tementsblokken is voldoende ruimte voor de voorzieningen die nu in de Blauwe Brug zitten. Overigens is uitvoering daarvan alleen mogelijk als er voldoende inkomsten tegenover staan." In de voorstellen, omschreven in Voorontwerp Bestemmingsplan Groenoord 2002 wordt pas in bouwfase II een begin gemaakt met de sloop van de Blauwe Brug. Dat zal, zoals het er nu uit ziet, pas over vijf of zes jaar plaatsvinden. De bibliotheek aan het Bach plein werd drie maanden geleden ingrijpend gemoderniseerd en maandag 2 juni feestelijk her opend. SCHIEDAM - De Stadswinkel in het Stadskantoor aan het Stadserf in Schiedam heeft nieu we openingstijden gekregen. Vanaf deze week is de winkel ge opend op maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Het publiek kan dus straks iets korter dan voorheen in de Stads winkel terecht. Daardoor komen uren vrij. Die gaan de medewer kers benutten voor het verrichten van tijdrovende bezigheden, zo als de administratieve verwer king van de aanvraag van reisdo cumenten. Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werk dagen van 8.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). SCHIEDAM - Het discussiestuk 'Het Museum als gasthuis' is de eerste uitgave van Stichting Cul tureel Forum Schiedam. 'Er is weliswaar al veel gezegd en ge schreven over het Stedelijk Mu seum Schiedam, maar de meeste rapporten zijn in een bureaulade verdwenen. Stichting Cultureel Forum vindt het belangrijk zich juist op dit moment over de ver bouwing en organisatie van het museum uit te spreken. Na de toekenning van de Kanjer subsidie en de aankoop van het Monopole-theater is het belang rijk knopen door te hakken. Het Forum draagt dan ook graag bij aan de huidige discussie in de gemeenteraad', zo stelt het fo rum. Enkele conclusies uit het rapport zijn: Het St. Jacobs Gasthuis, waarin het Stedelijk Museum is gehuis vest, dient bij de restauratie radi caal te worden opgeschoond; te rug naar het oorspronkelijke en heldere grondplan. Alle neven functies en kantoren moeten uit het gebouw verdwijnen. Daar mee is het qua omvang en karak ter uitstekend geschikt als muse um voor moderne kunst. Het Monopole wordt het arthou- se van Schiedam. Een bruisende pendant van het nieuwe Stedelijk Museum aan de overzijde, met een spannende combinatie van bijzondere pro jectruimten voor superjonge kunst en bijvoorbeeld video kunst, gecombineerd met een kleine filmzaal als opvolger van het Filmhuis, ruimte voor de educatie-activiteiten van het mu seum, en zo mogelijk de arto theek op de begane grond direct aan de Hoogstraat. Dus vooral geen doods depot midden in de stad, dat beter in combinatie met depotwensen van andere (regionale) musea kan worden opgelost. Het Stedelijk Museum Schiedam moet zich onderscheiden van an dere musea door zich te speciali seren op het gebied van CoBra, jonge Nederlandse kunst na 1945 en het uitbouwen van de bestaande tekeningencollectie. Er dient een verkenning te wor den uitgevoerd naar de verzelf standiging van het Stedelijk Museum Schiedam. SCHIEDAM In de Graauwe Hengst, Lange Haven 28, 5 juni speelt Erik met zijn vrienden, vrijdagavond is de superjam-partij, min of meer ge regeld door Martijn, Barto en Leon. Op zaterdag de band BRASSA. Zondag 8 juni zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoekBK-laan/Waran- de) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. vanSorge. Op maandag 9 juni is er om 9.30 uur een dienst waarin ds. A.Stehouwer voorgaat. Harmonia ontvangt donderdag Diana Veer met een bloemense- anee, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibaut- plein 165, toegang 5 euro. Zaterdag is er in de Grote Kerk een inloopconcert met mannen koor Ons Koor, Sommelsdijk o.l.v. Willem Chr. Meiboom, aanvang 15 uur. Zondag is er om 10.00 uur een dienst bij de Evangelisch Lut herse Gemeente, Lange Nieuw- straat 219, voorganger is Drs. G. Scholten. De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap houdt zondag om 10.30 uur een dienst voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. Zondag in de Frankelandkapel is er om 9.15 uur eucharistievie ring, voorganger is Pater L. v.d. Velden met medewerking van het Liduinakoor en Wim Bovy. Zondag is er in de St. Jan de Do per - Visitatiekerk, Mgr. Nolens- laan 99,viering van het Pinkster feest met Pater Leo de Jong O.P. en Pastor TessicaDam en met het koor Laus Deo o.l.v. Numa Bracamonte. Zaterdag om 17.00 uurviering met muzikale bege leiding door Jurriaan Govaart. OUDERENWERK Donderdag 12/6; Bingo, In dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.30 uur, kosten 3,20 euro (6 ronden). Kaarten afhalen op 4 juni vanaf 9.00 uur aan de receptie. Maandag 16/6:Pannenkoeken lunch, in dienstencentrum Oost,van 12.00 tot 14.00 uur, kosten 3 euro incl. drankje. SCHIEDAM - Alle groepen van Theaterkoor Reuzeleuk presenteren zich voor ouders en bekenden op dinsdag 10 juni, net als gisteren, dinsdag 3 juni. Vorig jaar kreeg het koor nog een andere naam, wat uitgebreid gevierd is in Theater aan de Schie. Een kaartje kost een euro. Het concert wordt uitgevoerd in de aula van het Stedelijk Gymnasium, Valeriusstraat 31 in Schiedam. Aangezien het aantal plaatsen in het gymnasium beperkt is en het koor erg groot (bijna honderd leden), is ook het aantal kaarten beperkt. Daarom zijn de concerten uitsluitend toegankelijk voor genodigden. Het overige publiek zal nog even moeten wachten, want over een jaar, in juni 2004, wordt een nieuwe uitvoering gegeven in het Theater aan de Schie. Dit optreden zal voor iedereen toegankelijk zijn. Ook zijn er grootse plannen voor een nieuwe musical, die over twee jaar zal wor den uitgevoerd. Inmiddels moet er, vanwege de grote groei van het koor, voor enkele leeftijdsgroepen een wachtlijst worden gehanteerd. Dit geldt niet voor alle groepen. Dus wanneer er kinderen zijn die graag willen zingen, dan zijn ze welkom om eens langs te komen op de repetitieavond die elke dinsdagavond wordt gehouden in de aula van Het Stedelijk Gym nasium. Tijdens de schoolvakanties zijn er geen koorrepetities. Informatie over het Jeugdtheaterkoor Reuzeleuk is ook te vinden op hun website www.jeugdkoor.nl of bij Caroline Mous, tel. 010-471 40 16. SCHIEDAM - Vanaf vandaag, woensdag 4 juni, wordt elke week een toeristenmarkt, met cadeaubraderie en rommelmarkt gehou den in het centrum van Schiedam. De markt is op de Broersveld en Gat van Bolmers. Vele stands staan er, met onder andere 3D-hob- bymaterialen waar bezoekers een workshop kunnen volgen, verder staan er kramen met sieraden, handgemaakte artikelen, kleding en tweedehands spullen. De markt wordt wekelijks gehouden van 9.00 tot 17.00 uur, tot eind september. Wie zelf tweedehands spullen te koop wil aanbie den kan een kraam huren voor 25 euro per dag of twee voor 45 eu ro. Voor inlichtingen: TH1B Organisatie, tel. 071-5790090 of www.thib.nl. KEUKENS BADKAMERS ■X'-X-X-X- 10%KORTING op de rekening bij inleveren van deze originele, uitgeknipte kortingsbon (geldig t/m 30 juni en niet in combinatie met andere akties en kortingen). - - x dinercafé www.dinercafedelokatie. nl Dinercafé De Lokatie Vlaardingerstraat 17 3111 BP SCHIEDAM Tel. 010-2734766 X-X Ook voor een occasion met merkgarantie kijk je op AutoTrack.nl w Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-Huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Fluis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS FT: ij Stedelijk Museum krijgt tijdelijke behuizing in Stadstimmerwerf Foto FRED LIBOCHANT ROEL DIJKSTRA SS jorraad strekt Barendrecht, Pesetastraat 18-20, Keukenboulevard Barendrecht (industrieterrein Reijerwaard Cornelisiand) Capelle a/d IJsset, Hoofdweg 46 Numansdorp, Edisonstraat 4 voor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl oe autosite voor heel Nederland

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3