Praatpaal Aantal auto's met slechte banden stijgt Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Nieuwe McLaren ondergaat eerste tests Nieuwe Citroen C3 Pluriel in oud pakhuis Alfa 147 en Alfa Brera winnen 'Autonis 2003' Honda prolongeert Civic Yumè Chrysler Voyager Challenger: wegens succes geprolongeerd WOENSDAG 11 JUNI 2003 NS-13 rubriek over mensen in de autobranche De Verenigde Opel Dealers Nederland (VODN) die jaarlijks vele dui zenden onderhoudsbeurten verrichten, verwachten dat het aantal men sen dat met slechte banden rondrijdt, de komende jaren drastisch zal toenemen. Auto's worden steeds beter en komen daardoor minder vaak in de garage terug voor onderhoud. De levenscyclus van een autoband houdt dan ook geen gelijke tred meer met de reguliere onderhouds beurten die de fabrikant voorschrijft en die steeds verder uit elkaar ko men te liggen. Op dit moment rijdt reeds 12 van de personenauto's rond met banden die aan echt vervanging toe zijn. Ze hebben een pro fieldiepte van 2,5 mm of minder. 3% van de banden verkeren met en profieldiepte van 1,5 mm en minder zelfs in levensgevaarlijke staat. Ze zouden bij de APK worden afgekeurd. Dit is gebleken tijdens een recente steekproef onder enkele honderden auto's in de Randstad. Jaap Timmer, voorzitter van de Verenigde Opel Dealers Nederland (VODN) en bestuurslid van BOVAG/NDA: 'Het is levensgevaarlijk om rond te rijden met versleten banden. Door een geringere profiel diepte wordt de remweg aanzienlijk langer, de besturing en weglig- ging van de auto onzekerder en ook is de kans op slippen veel groter. McLaren Mercedes is druk bezig zijn nieuwe Formule 1 bolide uit te proberen. De Oostenrijkse coureur Alex Wurz reed medio mei op het circuit van Paul Ricard in Zuid-Frankrijk de eerste ronden met de McLaren Mercedes MP4-18, de nieuwste bolide van het succesvolle Formule 1- team uit het Britse Woking. Eerst ondergaat de auto een omvangrijk testprogramma. Dan wordt een beslissing genomen over het wedstrijddebuut van de nieuwe auto. Tegelijkertijd werd op Paul Ricard het ontwikkelingsprogramma van de huidige wedstrijdauto, de MP4-17D, voortgezet. De nieuwe McLaren Mercedes MP4-18 onderscheidt zich van zijn voorganger door een aantal zichtbare veranderingen aan het bodywork. De auto wordt aange dreven door de nieuwe Mercedes-Benz FO 110P V10-motor, die lager in de auto is geplaatst voor een betere gewichtsver deling. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 11 JUNI 2003 Citroen stelt de kersverse C3 Pluriel zowel in Amsterdam als Rotterdam op een promi nente plek tentoon. In Pakhuis De Meeste ren op de Rotterdamse 'Kop van Zuid' staat de Pluriel twee maanden lang geëxposeerd tijdens de internationale Architectuur Biënnale met als thema 'Mobility, a room with a view'. Er stond ook een C3 Pluriel tot en met Pinksterzaterdag (7 juni) in Pak huis Afrika vanwege de nominatie van de dakconstructie van de Nederlandse De- signprijzen. In dit pakhuis ziet men design in allerlei vormen terug: affiches, machi nes, schoenen, winkels en dus ook de auto dakconstructie van de Citroën Pluriel. Alfa is in Berlijn met twee modellen in de prijzen gevallen. Zowel de succesvolle Al fa 147 als het bijna productierijpe studie model Alfa Brera zijn in de Duitse hoofd stad onderscheiden met de Designprijs 'Autonis 2003'. De bladen 'Auto/StraBen- verkehr' en 'mot' hadden hun lezers opge roepen om het design van diverse auto's te beoordelen. In totaal kwamen er meer dan 46.000 reacties binnen. Lezers kregen de mogelijkheid om in twaalf categorieën drie positieve en drie negatieve stemmen uit te brengen. Met maar liefst 45,5 procent posi tieve en slechts 3,6 procent negatieve stem men, eindigde de Alfa 147 in de compacte klasse met overmacht vóór de Mercedes Cklasse Sportcoupé en de Peugeot 307. Hoe fascinerend de toekomst van Alfa Ro meo wordt, bewijst de coupéstudie Alfa Brera. Vast staat dat deze uiterst potente sportwagen in productie zal gaan. De Honda Civic Yumè, een speciale uit voering die in 2002 is geïntroduceerd om de dertigste verjaardag van de Civic te vie ren, blijft de komende tijd leverbaar. De Civic Yumè kent een bijzonder rijke uitrus ting en is bovendien scherp geprijsd. De Yumè is er in driedeurs en vijfdeurs uit voering en met een 1.4i benzinemotor en 1.7 CTDimotor. De Yumè uitrusting omvat onder andere airconditioning, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, elektrisch verstelbare en verwarmbare bui tenspiegels in carrosseriekleur, radio/CD- speler, luidsprekers voor en achter, elek trisch bedienbare ramen voor en achter (al leen vijfdeurs) en interval op de achterruit- wisser. Bovendien beschikt deze uitvoe ring, net zoals iedere Civic, standaard over ABS, EBD en remassistent, vier airbags, stuurbekrachtiging en een in hoogte ver stelbare bestuurdersstoel. p diesels Ondanks de compacte ^ur met voorzieningen die tot o nieuw elan binnen het segment van de comp combi- comPacte Uasse te vm auto's. Zoals alle smart-mo De a- --frfOTW^tenraelkende^^ me, rfjn karakteristieke «skoo, eu de „,ligheids. markt De smart forfour M"2 ,be-e- Smart" meter lang en wordt leverbaar met drie ben HHHB Het bekende Peugeot dealerbedrijf Eigenraam kan inmiddels bogen op een vijftigjarig bestaan. Sinds 1999 niet alleen in Vlaardingen, maar ook gevestigd in Naaldwijk en in Schie dam, zodat het gehele Westland van Den Haag tot aan Rotterdam wordt bestreken voor verkoop en service aan Peugeot auto's. Henk en Roel Eigenraam zijn in 1953 wel samen begonnen, maar hebben in de loop van de jaren veel ondersteuning gekregen van belangrijke medewerkers. Een van hen is Wim Knijnenburg, begonnen in 1963 als verkoper voor Peugeot en sinds lange tijd in de functie Directeur Verkoop van grote waarde voor het commerciële deel van het bedrijf. Ruim 40 jaar al actief meewerkend en meedenkend met een sterk gevoel voor teamgeest, zodat een perfecte samenwer king is ontstaan met alle medewerkers in de Eigenraam bedrijven. Zijn onnavolgbare en sympathieke wijze van contacten leggen met anderen komt he lemaal tot zijn recht in de enorme goodwill welke hij heeft opgebouwd bij de vele, ve le relaties in dit gebied, maar ook bij Peu geot Nederland en bij de collega dealers in het land. Wim is eigenlijk niet meer weg te denken bij Eigenraam en blijft, voorlopig dan ook nog doorgaan in zijn huidige func tie van Directeur Verkoop in het bedrijf in Schiedam. Onmisbare schakel Gelijktijdig is er nóg een belangrijke me dewerker, welke inmiddels 25 jaar aan het bedrijf is verbonden. Gerrit Harkema kwam in 1978 als Peugeot monteur het be drijf versterken en ontpopte zich als een specialist met een zeer grote kennis en in teresse voor vrijwel alle technische zaken. Mede door zijn belangstelling voor auto matisering kon hij zich helemaal uitleven in de innovatieve elektronica van de Peuge- ots. Toen de chef werkplaats Wim van der Meyde vorig jaar na 40 jaar dienstverband afscheid nam, was er voor Eigenraam geen twijfel mogelijk en werd Gerrit Harkema de nieuwe Chef Werkplaats voor het bedrijf in Vlaardingen en daarbij een onmisbare schakel voor het totale automatiseringspro ces van de drie bedrijven. Sinds vorig jaar zijn Henk en Roel uit het bedrijf en opgevolgd door de zonen Mar tin, Rob en Hennie. De eigen sfeer en de grote inzet zijn gebleven en het vertrouwen in de toekomst is duidelijk aanwezig. Ui teraard hechten zij grote waarde aan beide jubilarissen en willen dat gezamenlijk vie ren met alle medewerkers waarvoor zij, na de, vakanties, een uitnodiging ontvangen. De bedrijven Eigenraam hopen nog heel veel jaren te mogen rekenen op de onmis bare steun en ervaring van beide jubilaris sen. Autoservice Eigenraam Schiedam is gevestigd aan de Fokkerstraat 576. Chrysler introduceerde op de af gelopen AutoRAI van begin 2003 voor de Voyager en Grand Voyager het actiemodel Challen ger. Vanwege de grote belang stelling staat er inmiddels een tweede Challenger-serie in de showroom van de Chrysler- dealers, in een gelimiteerde opla ge van 150 exemplaren. Basis voor de Challenger-serie is de SE Luxe-variant van de Voya ger en Grand Voyager. De toch al ruime standaarduitrusting van deze versie is verder uitgebreid met een radio/cd speler met geïn tegreerd navigatiesysteem, een elektrisch verstelbare bestuur dersstoel en dual-zone climate- control. Voor extra comfort zorgt een multifunctionele middencon sole. De meerprijs voor het pak ket extra's bedraagt 2.350 euro inclusief BPM en BTW. Met een werkelijke winkelwaarde van 4.240 euro betekent dit een klantvoordeel van 1.890 euro in clusief BTW. De Voyager en Grand Voyager met het Challen ger optiepakket zijn leverbaar in diverse motorvarianten en met keus uit vijf kleuren. De prijslijst begint bij 34.165 euro voor de Voyager 2.4i SE Luxe Challen ger. Nieuwe Stadsblad nwerpe - n-.--- Tweemaal jubileum bij Peugeot-dealer Eigenraam Foto: ROEL DIJKSTRA Tweede Voyager Challenger-serie: rijkelijk voorzien van extra's, zoals een radio/cd speler met navigatiesysteem, en dat alles aangeboden voor een vriendenprijs.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 13