Fluitconcert Fractievoorzitter stuurt zijn e-mail vanuit Tweede Kamer Nep-ambtenaar Keuringsdienst van Waren int 'bekeuringen' Drie exposities over 1953 Theater Femus is bijna klaar voor grote werk *j intratuin IN KRANT Fietser (78) verongelukt Anne Takens signeert boek Betalingsachterstand huur in Schiedam onder controle Wegener huls-aan-hulskranten KOOPHUIS ■H Met schaar bedreigd Verbazing bij Woonplus over gerucht Bospad Rijnmond ®15 Buufoieuu Adm in ui tra tion/ Bedrijf uk u nde WOENSDAG 11 JUNI 2003, JAARGANG 55 Nr. 24 Gevraagd woningen woning-taxaties VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM ÜH De beste taxaties! TOTALE OPLAGE Camïlle Claudel centraal op schrïjversavond Hemaflat als baken aan de Koemarkt Arclinea Schiedam - Een drogisterij aan de Lorenzlaan is zaterdag morgen om ongeveer half elf overvallen. De man bedreigde het personeel met een schaar en eiste geld. Hij trok de kassa van de toonbank en haalde daar geld uit. Met een nog onbekend geldbe drag aan buit ging de man ervan door richting Newtonstraat. De recherche stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - Op de kruising van de Burgemeester Van Haar- enlaan en de Van der Bregghe- laan vond zaterdagmiddag om ongeveer 15.00 uur een aanrij ding plaats tussen een fietser en een bestelauto. De 78-jarige fiet ser uit Schiedam raakte hierbij ernstig gewond. Hij werd naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. De man overleed later die avond in het ziekenhuis aan zijn verwondin gen. Volgens getuigen reed de fietser plotseling de kruising over. Een 19-jarige Schiedammer, de be stuurder van de bestelauto, kon de aanrijding niet meer voorko men. SCHIEDAM - De in Schie dam geboren kinderboeken schrijfster Anne Takens is dinsdag 17 juni in Schiedam om haar nieuwste boek 'Nooit meer bang' te promoten. Het boek gaat over haar jeugd kort na de Tweede Wereldoorlog. 's Morgens vertelt zij in de bi bliotheek Noord aan het Bach- plein voor scholieren haar ver haal en later is zij aanwezig op de Annie M.G. Schmidtschool. Tussen 15.00 en 16.00 uur sig neert zij haar laatste boek bij boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland. KRANT NIET ONTVANGEN? AHOY'-ROTTERDAM Iedereen die graag blokfluit wil spelen, of een an der blaasinstrument, kon zaterdag terecht bij mu ziekvereniging Harpe Davids die samen met mu ziekschool Annelies een presentatiemiddag hield. Centraal stond dus de blokfluit, maar er werden ook diverse andere blaas- en slagwerkinstru menten laten horen. Ook waren er optredens van blok- fluitgroepen van de muziekschool en van leden van Harpe Davids. De middag werd uiteraard muzikaal afgesloten door het B-orkest van de muziekvereniging onder leiding van Tijn Kemps. Aan het laatste muziekwerk speelden de alle blokfluiters van Harpe Davids en Annelies mee. SCHIEDAM - Potentiële kopers van een appartement van het nog te bouwen groepswooncomplex aan het Bospad, worden agres sief benaderd als zij bij nader in zien besluiten niet tot koop over te gaan. Het is een gerucht dat al een tijdje de ronde doet. Zowel Martin Vermeulen, voorlichter bij Woonplus als Makelaarskan toor Anke Bodewes, reageren hoogst verbaasd op het bericht. "Heel vervelend, vöoral omdat Woonplus en de makelaar juist het gevoel hebben dat de ge sprekken met de kopers in een prettige ontspannen sfeer verlo pen." Volgens de voorlichter is inmid dels de helft van de koopflats (24) verkocht en voor het huur- gedeelte (22 woningen) is zelfs een inschrijfstop van kracht. De ballotagecommissie van de Ver eniging voor Groepswonen be oordeelt of een aspirant-huurder voldoet aan eisen die het groeps wonen aan een huurder stelt. Als dit positief uitvalt, wordt hij of zij voorgedragen bij Woonplus. Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Onder de kop 'Hoe dan ook, stadskantoor Schiedam is weer pornovrij' werden lezers van een lande lijk dagblad vrijdagochtend getrakteerd op een smeuïg verhaal over de porno-peri kelen die lange tijd de ge moederen in de stad bezig hielden. Donderdag werd het onderzoek, dat accountants kantoor Deloitte Touche in opdracht van burgemees ter en wethouders verrichtte openbaar gemaakt. Daaruit blijkt volgens genoemd artikel dat iemand met het wachtwoord 'gekkekoe' 1700 seksplaatjes van internet plukte. 'Ik was het niet' houdt ex-wet houder Theo Schoenmakers vol. 'Iemand wilde mij erin luizet!.* Yorick Haan, voorzitter van de Socialistische Partij stelde in een in maart gehouden raadsverga dering maar liefst 29 vragen over het internetgebruik op het Stadskantoor. Hij verklaart dat het rapport van Deloitte Tou che sinds 27 mei in het bezit is van het college en begrijpt niet waarom het zo lang moet duren voor hij antwoord krijgt. Met een - vanuit de Tweede Ka mer op 4 juni verzonden - e- mail bestookt hij B W op nieuw met de vragenlijst over in ternetgebruik op het Stadskan toor. Haan wil onder meer weten of al het internetverkeer op het stads kantoor wordt gelogd, of dit ook gebeurt als buiten kantoortijd gebruik wordt gemaakt van de gemeentelijke computer en of gebruikers op het Stadskantoor hiervan op de hoogte zijn. Haan is van mening dat het bijhouden van deze gegevens gelijk staat aan het afluisteren van telefoon gesprekken. 'Het tast de privacy aan.' Bovendien vraagt hij zich af wel ke stappen worden ondernomen als blijkt dat een ambtenaar in werktijd gebruik maakt van in ternet, waaronder e-mail voor privédoeleinden. Voor de fractie-voorzitter staat de inhoud van een privé é-mail namelijk gelijk aan die van een brief. Graag verneemt Yorick Haan van het college wat de reden is van het lange uitblijven van een in- ternetprotocol bij de gemeente. Overigens wil hij ook weten waarom het externe onderzoek werd opgedragen aan een bureau dat is gespecialiseerd in bijzon der onderzoek en integriteitad- vies en niet aan experts op het gebied van automatisering. SCHIEDAM - De afgelopen tijd is een nep-opsporingsambtenaar van de VWA/Keuringsdienst van Waren actief, die het vooral ge munt heeft op Chinese restau rants en afhaalcentra. De man heeft vorige week bij een Chinees afhaalcentrum in Schiedam een 'controle' uitge voerd. Hij kwam via de achter deur binnen en overhandigde een visitekaartje. Hij inspecteerde de keuken, toiletten en restaurant en gaf aan dat het geheel niet in or de was. Vervolgens liet hij de eigenaars kiezen tussen een boete van 500 euro, direct te betalen, of sluiting van de zaak. De eigenaar koos ervoor de boete te betalen. Toen de eigenaar later navraag deed bij het Ministerie van Volksge zondheid, bleek dat hij was op gelicht. De politie Rotterdam-Rijnmond waarschuwt voor deze nep-amb tenaar. Het gaat om een slanke, blanke man, tussen de 60 en 65 jaar oud met kort, glad, grijs haar en een smal gezicht. Hij is in Schiedam nog twee keer actief geweest, en in Vlaardingen-Oost en Maassluis. De Keuringsdienst van Waren int trouwens hun boetes nooit direct, de dienst stuurt altijd een accept giro. Bovendien zijn de ambte naren in het bezit van een offi cieel legitimatiebewijs, dat op verzoek getoond moet worden. SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres en havenbeam- te Wout pols openen donderdag 19 juni om 17.30 uur drie expo sities in Bibliotheek Zuid. De ex positie 'Op het randje' is in die vestiging van de bibliotheek te zien, de tweede 'Rijzend water' in bibliotheek Stadserf en de der de, '25 jaar Nieuwe Buitensluis', in het bedieningshuis van de Buitensluis aan de Voorhaven. De drie exposities gaan over de watersnoodramp in 1953 en de gevolgen daarvan voor Schie dam, waaronder de bouw van een nieuwe buitensluis. De expo sities sluiten aan op het pro gramma van de Zuid-Hollandse Waterdagen. Schiedam is dit jaar aangewezen als één van de kerngebieden. De tentoonstellingen duren tot en met 23 augustus en zijn te be kijken tijdens de openingsuren van de drie locaties. Ook tijdens het open huis van de Buitensluis op zaterdag 21 juni (van 11.00 tot 16.00 uur kunnen belang stellenden een kijkje nemen. Schiedam bleef voor de water snoodramp gespaard, maar de si tuatie was toch kantje boord. De stad bood hulp aan de slacht offers uit het rampgebied. Zo werden bijvoorbeeld in zaal Ire ne aan de Nieuwe Haven honder den evacués opgevangen. Direct na de ramp werden plan nen uitgewerkt die uitmondden in het Deltaplan. Hoogheem raadschap Schieland besloot dat het dijkniveau naar 4.50 meter boven NAP moest worden ge bracht. Dat is in de jaren daarna ook gebeurd. De Nieuwe Waterweg bleef open. In Schiedam kwam in 1957 de nieuwe Spuisluis aan de Havendijk. De nieuwe buiten sluis werd in 1978 geopend, dij ken werden opgehoogd. Om de dijkgedeelten in Schiedam op Deltahoogte te kunnen brengen moest de bebouwing aan de Hoofdstraat vanaf de Buitensluis tot aan de Havendijk worden ge sloopt voor de aanleg van een nieuw stuk dijklichaam. Daar mee kwam tevens een einde aan een eeuwenoude bewoning van dit stuk Hoofdstraat en een uniek stuk stads- en havengezicht. SCHIEDAM - Hoewel de vier grote steden in toenemende mate te kampen hebben met mensen met een huurachterstand, schijnt dat in Schiedam mee te vallen. In 2002 hadden 51 duizend huurders in Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam betalingsproblemen. Een stijging van 2,7 procent ten opzichte van 2001. Woonplus probeert uit alle macht ernstige huurproblemen voor te zijn door onder meer het bevorde ren van automatische incasso. Mensen die overstappen naar deze manier van betalen lopen kans een maand huur cadeau te krijgen. Huurders die niet op tijd betalen, ontvangen twee keer een aanma ning. Als dat geen resultaat oplevert, wordt een deurwaarder inge schakeld. Op gezette tijden worden bovendien huurders die hun verplichtingen niet nakomen thuis bezocht om de situatie te bespreken en te zoeken naar een oplossing. Vaak is dit een bet alingsregeling. Geslaagd, en nu? W Late Beslissersdag 19 juni a.s. Info en aanmelding: rif Ik www.fbk.eur.nl/bacheIor PL tJ JÊ i k vsmi s i \*f» Rsn wron i ttrd \m NSé$ t Het belooft een vrolijke musical te worden. SCHIEDAM - Met groot enthousiasme gaf het Schiedamse Theater Femus woensdagmiddag alvast een voorproefje van 'Sjakie en de Chocoladefabriek'. Deze musical wordt drie keer, op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 juni gespeeld in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. De komende weken worden nog hier en daar wat puntjes op de i ge zet, maar het belooft vooral een vrolijke voorstelling te worden. Speelde Femus vorig nog 'slechts' een keer in het Theater aan de Schie, dit jaar gaan ze dus drie keer op het grote toneel staan. Er wordt dit jaar uitgeweken naar Vlaardingen, omdat de theatergroep op de gewenste data niet in het Schiedamse theater terecht kon. De musical wordt gespeeld door vijftien kinderen en drie volwas sen acteurs. Voor wie het verhaal niet (meer) kent, een korte om schrijving. Willy Wonka heeft een snoepfabriek en hij maakt onder meer chocoladerepen. Vijf daarvan hebben een gouden wikkel 'en de bezitters hiervan mogen Wonka's fabriek bezichtigen. Op de grote dag staan vijf totaal verschillende kinderen te trappelen om hun droom in vervulling te zien gaan. Uiteraard beleven zij vele avonturen. Het verhaal van schrijver Roald Dahl is in stand gebleven, maar Fe mus heeft er dingen aan toegevoegd, zoals audiovisuele middelen, een groot decor en onverwachte momenten. De voorstelling is be doeld voor jong en oud vanaf 5 jaar. Op vrijdag en zaterdag begin- pen de voorstellingen om 19.00 uur en op zondagmiddag om 14.00 uur. Kaarten kosten 5 euro en zijn te reserveren bij het theater van Vlaardingen, tel. 010-434 05 00 of theater@vlaardingen.nl. Meer informatie via www.theaterfemus.nl of 010-247 04 64. NS Nieuwe ■ÉStadsblad MAKELAARDIJ SCHIEDAM Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl lid; RVT 010 409 01 44 HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Bezoek onze showroom of www.hanslamet.nl Rivium-y Straat 22 Capelle a/d IJssel 010-4470319 1 Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur www.pcdiscount.nl DE COMPUTER KOOPJES BEURS ZA.+ ZO. 14 15 JUNI 10-17 UUR Fats ROEL örKSTRA SP bestookt college opnieuw met 29 vragen over internetgebruik Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Foto ROEL DIJKSTRA HET GROENE WARENHUIS Lavandula angustifolia 'Munstead' (lavendel) Hoogte 35 cm, potmaat 17 cm. Van 4,49 PIJNACKER, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond 1HMMMÜÜ

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1