Indrukwekkend zomeroffensief van Nighttown Terra eten Fortuna's Family: aanrader op De Parade Roald Dahl-klassieker in Vlaardingen Maaskant Gebouwen Manifestatie: P Frisse gitaarpop in WaterFront Kaartverkoopdag Isala met Berini's mmmm Vrijdag 20 juni MUZIEK 16.30-21.00 Weekend!. Weekend! wordt de plek waar Rotterdam mers elkaar op vrijdagmiddag ontmoeten, of je hier nu werkt, studeert, woont of een dagje komt shoppen, als je het Weekend! in de bol hebt ben je welkom. Muziek van André Dadi, Chezz Deep Diggin, Phil Peoples e.a. gratis, Off Corso, Rotterdam. VARIA Waterlife blvd. Een strand aan de Maas? Jazeker! Waterlife blvd is tijdens de zomermaanden een Rotterdams strandpaviljoen. Van woensdag t/m zondag is er van al les te beleven op Waterlife blvd. Op het buitenpodium kun je ge nieten van Rotterdamse en natio nale sterren. Zaterdag 21 juni MUZIEK 17.00 Viva Sao Joao. In de maand juni viert heel Brazilië het tradi tionele Sao Joao feest. Vanavond een muzikale Sao Joao viering met een Forro-band. De traditio nele hapjes en drankjes zullen niet ontbreken. Theater De Evenaar, Rotterdam. VARIA Kaapverdische Markt. Binnenrot te, Rotterdam. 17.00-22.00 You are in the Move- ment. In het kader van de Archi tectuur Biënnale Rotterdam 2003. Interactieve voorstelling door multidisciplinair gezelschap Bank. Ervaar je stad op een nieu we manier: zap door verschillende stadsprogramma's, maak je keuze en bouw mee aan een virtuele stad, gebaseerd op de keuzes van de stedelingen zelf. Museumpark- kerk, Rotterdam. 10.00 tot 's avonds laat: Kubus- sop. Gedurende twee aaneenslui tende weekenddagen worden in Oude Haven van Rotterdam dra- kenbootraces en kanopolo wed strijden georganiseerd. Naast de wedstrijden worden de bezoekers en deelnemers verrast door enter tainment en muziek op pontons in de Oude Havens. Oude Haven, Rotterdam. Zuid Hollandse Waterdagen. Nat thema: Zuid Holland Waterpro vincie. Een podium om de beteke nis van water, het proces van wa terbeheer en de belevings- en ge bruiksmogelijkheden van water in Zuid Holland op een aantrekkelij ke manier onder de aandacht van de inwoners van Zuid Holland te bregen. Dit alles binnen een kader van leuke, spannende en interes sante evenementen in Zuid Hol land. Meer info: 070 - 441 7562. Meer info: wassink@pzh.nl, Rot terdam, Schiedam, Vlaardingen. Zondag 22 juni VARIA 18.00-20.00 Tapas Boot. We gaan varen met de Navigathor vanaf het strand van Waterlife Boulevard, waar je onbeperkt tapas kunt eten. Om geheel in zonnige sferen te blijven, kun je er een heerlijk sal samuziekje beluisteren en genie ten van wind en water, en een rondje langs de skyline en havens. Daarna word je afgezet onder de Erasmusbrug, waar dj's om de eer strijden met mixjes en muziek, res. Zomerzondagen. Zeven heerlijke zomerse zondagen met prachtige muziek uit letterlijk alle windstre ken, hilarisch en spannend straat theater en een uitgebreid program ma voor kinderen bij het Koets huis. Vergeet de picknickmand niet mee te nemen! Meer info via www.zomerzondagen.nl. Zomer zondagen is onderdeel van De Rotterdamse Zomerfestivals. Park bij de Euromast, Rotterdam. Dinsdag 24 juni MUZIEK 20.00 Full Circle met Yes. Live in Ahoy' Rotterdam. Zaterdag 21 juni houdt het Isala Theater vanaf 10.00 uur zijn los se kaartverkoopdag. Tijdens de ze Midsummersale zijn er kaar ten verkrijgbaar voor alle voor stellingen in het seizoen 2003- 2004 (met uitzondering van Youp van 't Hek en Bert Visscher). Behalve de Midsummersale valt er de gehele dag en avond bij het theater op het Stadsplein al een boel te beleven op theatergebied. 's Middags zorgen diverse pro fessionele straatartiesten voor entertainment. In de Theatertent treden 's avonds vanaf 20.30 uur diverse artiesten op. 'Annie' van de Berini's geeft met haar vaste muzikanten onder andere alvast een voorproeve van het nieuwe programma Noorderstil. Terwijl de meeste clubs zich langzaam maar zeker op maken voor de bekende zo- mersluiting gooit het Rot terdamse Nighttown er nog even een indrukwekkend offensiefje uit. Was Tricky afgelopen woensdag al te bewonderen op het podium aan de West Kruiskade, binnenkort wordt uitgepakt met een aanvullend rijtje interessante en imposante namen: Anthrax (22 juni), Asian Dub Foundation (24 juni), Eels (26 juni), Nada Surf (16 juli), Israel Vibra tion (17 juli) en Calexico (7 augustus). Met Anthrax heeft Nighttown een van de grondleggers van de moderne metal in huis gehaald. Samen met bands als Metallica en Megadeth staat Anthrax aan de wieg van subgenres als speed en trash metal. Onnavolgbare gi taarsolo's, hardcorepunk en he avy metal vocalen vormen sa men de duistere mix die Anthrax al zo'n twintig jaar in verschil lende bezettingen op haar devote aanhang loslaat. Eels en Asian Dub Foundation zijn dan weer van een heel ande re orde. De laatste staat bekend om hun dansbare punkhiphop- soundscapes die niet zelden ge paard gaan met een politieke boodschap. Eels is de band rond 'fulltime depressieveling' E. In Nighttown komt de bebrilde voorman zijn laatste werkstukje Shootenanny! aan het publiek presenteren. Het vijfde Eels-al- bum is niet het donkerste uit een verder indrukwekkend oeuvre, maar wordt nog wel gekenmerkt door in melancholie gedrenkte popliedjes. Achter Shootenanny! zit volgens songschrijver E (Mark Oliver Everett) overigens geen groot, meeslepend verhaal en bevat ook geen alles omvat tende thematiek. 'Het is gewoon een van de drie albums waar ik de afgelopen tijd aan gewerkt heb en die ik uitgekozen heb om als eerste uit te brengen,' aldus E. Ondanks algehele erkenning door de mondiale muziekcritici ziet hij zichzelf niet bepaald als een genie. 'Ik heb niet zoveel zelfvertrouwen om te denken dat ik iets speciaal doe. Mijn vader was een genie (Hugh Everett III was verantwoordelijk voor Ever ett's 'Many Worlds Theory of Pa rallel Universes'). Ik heb daar niets van geërfd. Maar ik ben een harde werker.' Voor meer informatie over de verschillende concerten en dansavonden in Nighttown en hoe te reserveren, zie www.nighttown.nl "Toen ik bij de puinhopen stond na het bombarde ment, zag ik de stad in al haar glorie." De Rotter damse architect Huig Maaskant (1907-1977) wil de niet te lang stilstaan bij de dramatische gebeurte nissen in het voorjaar van 1940, die zo verwoestend waren geweest voor de Rot terdamse binnenstad. Hij zag, meer dan wie ook, de ongekende mogelijkheden van de wederopbouw. De kleinschalige vooroorlogse aanpak zou plaats maken voor een grootschalig den ken dat hoorde bij een mo derne havenmetropool. Vol doende reden om twee lan ge weekeinden stil te staan bij het werk van Maaskant en wel van donderdag 19 tot en met zondag 22 juni en van donderdag 26 tot en met zondag 29 juni. Met het Groothandelsgebouw, dat in 1953 werd opgeleverd, gaf Maaskant die nieuwe visie op een dynamische toekomst gestal te. In dit gebouw met voor die tijd ongekende afmetingen wa ren meer dan 150 bedrijven ge huisvest en werkten dagelijks 3000 mensen. Over drie verdie pingen reden vrachtauto's het ge bouw binnen en enorme goede renliften konden zelfs personen auto's naar de hoogste verdie ping worden gebracht. Voor ar chitect Herman Hertzberger wij zigde het Groothandelsgebouw zijn kijk op architectuur. "Het was voor het eerst dat ik me re aliseerde dat een gebouw de dy namiek van een stad kon heb ben" In de documentaire 'De Grootste Architect Van Nederland' haalt hij herinneringen op aan zijn eer ste bezoek aan het Groothandels gebouw en gaat hij in op andere ontwerpen van Maaskant. De do cumentaire gaat op 18 juni in première in bioscoop Kriterion op het dak van het Groothandels gebouw. Het is de openingsfilm van het derde Architectuur en Filmfestival Rotterdam dat van 18 tot en met 22 juni in verschil lende bioscopen te zien zal zijn. De documentaire, waarvan de ti tel verwijst naar een uitspraak van Maaskant die zich met zijn twee meter lengte spottend, maar niet geheel buiten de waarheid, 'de grootste architect van Neder land' noemde, laat vele andere 'grote' architecten over Maas kant aan het woord. Naast Hertz berger zijn dat onder andere Riek Bakker, Willem Jan Neute- lings, Carel Weeber en Jan Hoogstad. Opnames zijn te zien van de vele ontwerpen in Rotter dam, zoals het Hilton hotel, Technicon, Euromast en de Lijn baanflats, maar ook van andere spectaculaire ontwerpen elders in Nederland zoals het Provin ciehuis in Den Bosch en het hoofdkantoor van Johnson Wax in Mijdrecht. Naast de documentaire wordt ook de monografie over Maas kant van architectuurhistorica Michelle Provoost gepresen teerd. Daarbij is in enkele van zijn Rotterdamse ontwerpen een tentoonstelling over Maaskant te zien. In het weekend van 21 en 22 juni is er een 'Maaskant- Tour' langs en door de verschil lende gebouwen; in de sportto- ren van het Technicon-complex aan het Hofplein, in een van de kamers van het Hilton Hotel in een speciale woning in een van de Lijnbaanflats, in de gangen van het Groothandelsgebouw en op de Euromast. Ieder gebouw biedt een bijzondere expositie over de tijd waarin het ontwerp tot stand kwam. De hernieuwde belangstelling voor een opmer kelijke architect geeft met boek, film en expositie extra glans aan de viering van het 50 jarig be staan van zijn meesterwerk, het Groothandelsgebouw. De documentaire 'De Grootste Architect Van Nederland' van Jord den Hollander wordt op 22 juni door de AVRO uitgezonden in het programma Close-Up. In een serie interviews spre ken Els Neijts en Maarten van der Jagt met bekende en minder bekende Rotter dammers die gek op eten zijn. Deze week spreken zij met Mary van Kleeff van de nieuwe tapasbar en het eetcafé Terra. Zij vertelt over haar favoriete restau rants met de Rotterdamse en Haagse editie van de IENS Restaurantgids in de hand. Terra bevindt zich in het nieuwe Luxor op de Kop van Zuid. Wachtende automobilisten voor de openstaande Erasmusbrug zullen het recentelijk geopende Terra wellicht al hebben ontdekt. Onder het nieuwe Luxor speelt dit eetcafé met een Spaanse touch duidelijk in op de behoefte van theaterbezoekers die voor een voorstelling iets willen eten. Terra verzorgt ook de catering van de artiesten van het Luxor theater. Dus grote kans dat je hetzelfde eet als de artiesten die 's avonds op het podium staan. Sahlan aan de Rodenrijselaan is een adres waar ik als vegetariër graag kom. Ik houd er niet van om naar speciale vegetarische restaurants te gaan maar probeer altijd restaurants te vinden waar ze naast de vleesgerechten een ruime keuze hebben aan vegeta rische gerechten. Zo heeft Sah lan een zalig voorgerecht met ui en kaas. lens Rotterdam 2003 schrijft het volgende over Sah lan: 'De hele familie geeft je het gevoel dat ze het een eer vinden dat je bij ze over de vloer komt.' 'Wij willen de mevrouw die hier bedient, adopteren als moeder!' Bij Sahlan betaal je iets meer dan in vergelijkbare restaurants, maar 'de porties zijn royaal en het eten is goed'. Een verbou wing heeft het restaurant verbe terd. Het is er 'schoon, netjes en gelukkig niet te groot'. Ook voor vleesgerechten is Sahlan een goed adres als we de meningen op de website lezen: "Als lief hebber op Turks/Koerdische wij ze gekruid vlees (al dan niet in de vorm van gehakt) geniet ik hier iedere keer weer. Na een voorgerecht bestaand uit gevulde druivenbladeren en 'tapenades' val ik altijd weer enthousiast op de 'beity' aan: gekruid lamsge hakt in een deegjasje. Smullen! Mijn vriendin neemt als hoofd maaltijd bijna altijd de gebakken forel, en vooral de versheid en goede bereiding schijnen een feest te zijn. De presentatie is goed en er valt altijd wel een lek kere wijn bij te vinden. Hoewel de prijzen onlangs wat zijn ver hoogd, vind ik de kwaliteit/prijs verhouding nog steeds dik in or de." Haagse zaken Bladerend door de Haagse editie van IENS vertelt Mary: "Als ik in Den Haag ga eten, ga ik graag naar Le Gentilhomme of naar Bojangles. Beide restaurants hebben ook zeer goede vegetari sche schotels naast hun vleesge rechten. lens Den Haag is ook enthousiast, maar plaatst wel kri tische opmerkingen bij de servi- y ce van Bojangles 'Gigantisch grote' bistro in het centrum van Den Haag, waar sinds kort ook geluncht kan worden. De café achtige inrichting binnen is 'niet erg sfeervol' maar achter in de 'gezellige tuin' onder een be groeid afdakje is het 'verstild ge nieten als in Zuid Frankrijk'. Minder mediterraan zijn de ge rechten die 'niet vies, maar ook niet bijzonder' zijn, met op elk bord 'exact dezelfde garnering met het standaard radijsje en ijs bergsla'. Wel bijzonder is de 'dramatisch slechte bediening', die 'zonder blikken of blozen bijgerechten uitserveert nadat, de borden yan het hoofdgerecht al lang zijn afgeruimd'. Terra Posthumalaan 3, Tele foon (010) 484 00 44 Sahlan Rodenrijselaan 56, RotterdamTelefoon (010) 265 41 62 Bojangles Noordeinde 139a Den Haag- Telefoon (070) 360 01 07 Le Gentilhomme Noordeinde 148 Den HaagTe- lefoon (070) 346 46 64 Fortuna's Family is een eigentijdse revue met veren en een flinke dosis humor. De Dutch Don't Dance Division pakt op De Parade dan ook weer uit met dans, zang en zelfs live muziek. Te zien 18 tot en met 23 juni. De voorstelling vertelt over het leven van Rina Fortuna, een diva die niet helemaal voor het geluk geboren is. In de tweede bloei van haar leven beland, is ze wat piekerig over haar lotsbestemming. Heeft haar huwelijk met Klaas de Baas definitief alle glans verloren? Is er nog kans op een liefdesbaby? Wordt haar langgekoesterde kinderwens nog wel ooit vervuld? Zal iemand haar herinneren als het doek valt? Geïnspireerd door haar grote voorbeeld Josephine 'Yes, we have no banana's' Baker besluit ze een multicultureel palet van arme weeskin dertjes te adopteren. De rekeningen lopen echter al snel op en Rina Fortuna's prachtige benen, ooit haar paradepaardjes, worden wat ge voelig voor spataders en zijn niet meer bühneproof. Ze stuurt haar ze ven dierbare kinderen het podium op om hun kunsten te vertonen. Haar kinderen zijn zeer gevarieerd getalenteerd en Rina Fortuna weet dit flink uit te buiten. Tot aan haar dood. Tijdens De Parade in het Rotterdamse Museumpark worden er elke avond minimaal twee voorstellingen van 45 minuten gegeven in de Circustheatertent. Op diverse middagen zijn er speciale kindervoor stellingen. Al 29 jaar lang weet Roald Dahl jong en oud mee te ne men in de suikerzoete wereld van Dhr. Willy Wonka. Theater Femus heeft zich dit jaar samen met vijftien jonge theatertalenten en drie volwassen acteurs gewaagd aan dit bijzondere verhaal. Van 20 tot en met 22 juni is de voorstelling te zien in het Theater van Vlaardingen. Buiten dat het verhaal zoals Dahl het bedoeld had, in stand is ge bleven, maakte Femus gebruik van leuke toevoegingen als audio visuele middelen, een schitterend decor en af en toe een onver wachte swing aan het verhaal. De voorstelling is nu niet alleen in drukwekkend voor kinderen vanaf vijfjaar, maar ook volwassenen zullen verrassende elementen voor hun kiezen krijgen. Het draait allemaal om de 'gouden wikkel' die om een chocosnorkel zit en waarmee kinderen een kans maken om Willy Wonka's fabriek te bezoeken. Helaas zit zo'n chocosnorkel of een smikkelend smake lijk reep er niet in voor Sjakie Stevens en zijn vrienden. Zij hebben geen geld om de lekkernijen van Willy Wonka te kopen. De rijke Marie- Louise en haar vrienden daarentegen laten de heerlijkheden gewoon inkopen door hun vaders. Tja, slechts met een gouden wik kel mag je dé fabriek van Willy Wonka betreden en je komt alleen aan een gouden wikkel als je Wonka's suikerwerken kan kopen. Dat is dus een erg lastige opgave voor Sjakie en zijn arme vrien den, maar na een flink portie verdriet, woede en teleurstelling is het niet Marie-Louise die de fabriek zal betreden, maar Sjakie Ste vens! We zien de hongerige en gulzige Capser Slok, de praatgrage en aan kauwgom verslaafde Violet Beauregard, de arrogante en stierlijk verwende Veruca Perpperoni, de hard pratende en de door televisie geobsedeerde Joris Teevee en... Sjakie natuurlijk. Onder leiding van Dhr. Willy Wonka krijgen zij de meest wonderlijke dingen te zien. Zo komen o.a. de Oempa Loempa's, de Gomptoppers en de Wonkavisie aan bod. Sjakie de Chocoladefabriek, te zien in het Theater van Vlaardingen, Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. Vrij dag 20 juni (19.00 uur), zaterdag 21 juni (19.00 uur) en zondag 22 juni (14.00 uur). Kaarten zijn 5 euro en te reserveren bij het Theater van Vlaardingen, 010 - 434 05 00/ theater@vlaardingen.nl. Frontman E komt 26 juni met zijn band Eels naar Nighttown: 'Ik ben geen genie. Ik ben een harde werker. Hernieuwde belangstelling voor 'grootste architect van Nederland' HHWjll Op 3 juni 1953 wordt het Groothandelsgebouw, 'het symbool van gebundelde kracht en het onverwoestbaar vertrouwen in de groeikracht van Rotterdamdoor koningin Juliana geopend. De vormgeving van het toen grootste bouwwerk van Nederland wordt grotendeels bepaald door de betonconstructie en de repeterende geprefabriceerde betonnen zonweringelementen in de gevels. De expressief vormgegeven entrees, trappenhuizen en dakopbouwen verlevendigen het gebouw. - «w. IENS I N D E P F. N D E N T INDEX foto: MAARTEN VAN DER JAGT i Foto: Robert Benschop Ze staan bekend als de onafscheidelijke drieling uit de stal van het eigenzinnige Amsterdamse platenlabel Transformed Dreams. Seedling, Zea en Seesaw (foto) staan ook bekend om hun sprankelende, frisse gitaarpop, hun experimenteerdrift en noisy gitaaruitbarstingen. Daarmee schopten ze het al tot belangrijke festivals als Lowlands en Noorderslag en wisten ze ook overzees naam te maken. Zo werd Seedling al eerder uitgenodigd door de Engelse DJ John Peel voor één van zijn beroemde sessies. Donderdag 19 juni is het drietal met eigen ogen te aanschou wen in WaterFront, Boompjeskade 15. Zie ook/www.waterfront.nl FOTO: DIMITRI HAKKE

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 29