Marinus Heijenk volgt Theo Schoenmakers op KORTWEG 't Maasboulevardfeest Pand Paulus als dierenasiel i SCHIEDAM Zonder rijbewijs Voorbereiden op Branderstocht Portugese muziek centraal bij derde Stadserffestival Het Nieuwe Stadsblad O AutoTrack.nl HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 18 JUNI 2003 25 - 1440 SCHIEDAM - Een 41-jarige Schiedammer kreeg zondag nacht een bekeuring omdat hij reed zonder rijbewijs. Politie agenten zagen de man over de Singel rijden, maar hij reed veel te hard, negeerde twee keer een roodstoplicht en hij slingerde. Toen de agenten hem aanhiel den, bleek dat hij niet in bezit was van een rijbewijs. De auto is in beslag genomen. .SCHIEDAM - Wandelsportver eniging De Schiedamse Tippe laars houdt 27 september de ne gende Branderstocht. De afstan den die kunnen worden afgelegd zijn respectievelijk vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilome ter. Wie zich wil voorbereiden op deze tocht heeft de mogelijkheid mee te wandelen met de Verto- mars in Maassluis op 28 juni. Met afstanden tussen de vijf en vijftien kilometer. De kosten zijn 2,50 euro, het vertrek is om 9.00 uur. Voor meer informatie over de Branderstocht en/of lidmaat schap van DST, kan gebeld wor den met secretaris Robin Tim- mers, tel. 010 - 426 84 73. SCHIEDAM - Voor de derde achtereenvolgende keer wordt in het laatste weekend van juni op het Stadserf in Schiedam het Stadserffestival gehouden. Belangstellenden voor alle leeftijden kunnen twee dagen lang gratis kijken en luisteren naar optredens van vele inter nationale artiesten. Dit jaar staat het festival hele maal in het teken van muziek uit Portugal en landen waar de wortels van de Portugese cul tuur in terug te vinden zijn. Swingende Braziliaanse Sam ba, nostalgische Bossa Nova, melancholische Kaapverdiaan- se Morna en ontroerende Fado; met optredens van Tito Paris (en band), Bonga, Trio Mo- cotó, Ana Moura, Jorge Fer nando, Ana Beck en Celso Fonseca. In 2001 werd het tweedaagse Stadserffestival voor het eerst gehouden. Met zo'n 25.000 be zoekers was dit evenement een groot succes. In samenwerking met de Gemeente Schiedam is besloten een traditie te maken van dit (wereld)muziekfestival. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) 1 SCHIEDAM - We kelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. De ze week zijn dat Slingertje en Dab- ber. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun ei gen of een nieuwe baas. De medewer kers van de Harga.- hoeve laten hun 'vondelingenzelf aan het woord. Slingertje Ik ben een cypers met wit, een gekastreerde kater van ongeveer 2 jaar oud. Ik ben als zwerver binnengekomen, dus de mede werkers van de Hargahoeve kun nen niet zoveel over mij vertel len. Ik ben een bescheiden knul die niet zo van drukte houdt, dus kleine kinderen zijn aan mij niet besteed. Andere katten vind ik wel interessant. Of ik dat ook van honden vind, weten ze hier niet. Omdat ik mezelf buiten niet zo vertrouw, wil ik graag een huis waar ik binnen kan blijven. Oh ja, zoals op de foto te zien is, heb ik maar een oog. Maar ik red me er prima mee. Wie is op zoek naar een bescheiden, lieve, een ogig mannetje? Dabber Ik ben een 11 -jarig poesje en ben rood cypers van kleur. Ik wil heel erg graag naar buiten toe kunnen. Bij mijn vorige baasje kon ik dat niet meer, dus vandaar dat ik nu hier zit. Ik kan met an dere katten opschieten en vindt honden geen probleem. Ik ben lief voor kinderen en hou heel erg van kroelen. Wie kan ik ver blijden met mijn tedere gezel schap? Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over de dieren: tel. 4714151 en internetsite: www.hargahoeve.nl. Door SANDRA DON SCHIEDAM-Toen hij door mensen van Leefbaar Schiedam gebeld werd met de vraag of hij de nieuwe wethouder van Schiedam wilde worden, dacht hij 'dit is een leuke grap'. Maar al snel drong het tot Marinus Heijenk door dat de zoge naamde grap een serieuze zaak was. Even dacht hij na, want het enige dat hij van Schiedam wist was, waar de Jeneverstad lag. En o ja, de 55-jarige Heijenk had 'er wel eens op een ter rasje gezeten'. "Maar ik vind het een mooie kans, die ik niet kon laten schie ten. Wie wordt er nu voor wethouder gevraagd?" Een kennismaking met de man met 'het schattige Achter- hoekse accentje', de opvol ger van Theo Schoenma kers. Geboren in Almen, een Gelders plaatsje bij Zutphen, gestudeerd in Groningen (sociologie), maar uiteindelijk gaan werken in Rot terdam bij het Boumanshuis. Sinds die tijd is Heijenk in Rot terdam blijven hangen. Als staf functionaris hield hij zich bezig met voorlichting, preventie van drank- en drugsmisbruik en het ontwikkelen van nieuwe behan delmethodes. Later werd hij di recteur van het consultatiebureau van het Boumanhuis en was hij werkzaam voor de Reclasse- ringsraad. Vervolgens was er de overstap naar de Dienst Gemeenschappe lijke Sociale Werkvoorziening, ook in Rotjeknor, dat uiteindelijk de naam MultiBedrijven kreeg. Later trok de nieuwe wethouder naar de Provinciale Federatie So ciale Werkvoorziening Zuid- Holland, een koepelorganisatie voor zo'n twintig organisaties op het gebied van sociale zaken en werkgelegenheid. Voor het tele foontje van Leefbaar Schiedam was hij werkzaam als zelfstandig projectleider, interim manager en projectleider, maar zijn be drijf verkeert momenteel in de 'slaapfase', want het wethouder schap zal al zijn tijd opslokken. "Schiedam heeft nu mijn priori teit", zo zegt hij. Bediening Inmiddels is hij als wethouder geïnstalleerd met de onderwer pen ruimtelijke ordening, inter actief bestuur, cultuur en veilig heid in zijn portefeuille. Diverse onderwerpen, maar dat spreekt de sociale Gelderlander nu juist zo aan, vertelt hij terwijl hij de bediening laat komen om wat drinken te bestellen. "Aan die bediening wen je heel snel hoor, lekker makkelijk hè", is zijn re actie terwijl hij zijn bitter lemon opdrinkt. "Maar aan die stapels dossiers zal ik niet snel wennen. Ik ben nu overal aan het inplon- zen. Langzaam maar zekerzal ik vertrouwd moeten raken met de onderwerpen en de problemen, maar iedereen springt me al op m'n nek. Geeft niet, daar ben ik voor aangesteld. Ik heb zeer di verse onderwerpen in mijn por tefeuille, maar dat maakt het nu juist zo leuk. Ik zal me niet snel verplicht moeten vastbijten in een onderwerp. Al zie ik ook veel overeenkomsten. 'In wat voor stad willen de Schiedam mers leven', is eigenlijk het overkoepelende onderwerp van mijn paldcet." Maar wat voor stad willen die Schiedammers dan?, is de grote vraag. Een leefbare stad, waar ze 's avonds veilig over straat kunnen, zo bleek tij dens de laatste gemeenteraads verkiezingen waar Leefbaar Schiedam als grote winnaar uit de strijd kwam. Heijenk: "Daar om wil ik graag contact met de burgers van Schiedam. Ik wil niet vanuit een ivoren toren rege ren. De mensen moeten mij kun nen aanspreken. Als er proble men zijn, moeten de burgers worden uitgedaagd zelf met op lossingen te komen. De mensen stellen zich veel te veel als con sument op, terwijl we met z'n al len de gemeente Schiedam vor men. Luisterend oor Heijenk beschrijft zichzelf als ie mand die goed met mensen kan omgaan en ook een prima luiste rend oor heeft. Een zwevende kiezer, die toen hij door Leefbaar Schiedam werd benaderd eerst het partijprogramma doornam en daarna de knoop doorhakte. "Leefbaar Schiedam heeft een goed verhaal. De partij wil de stad aan de Schiedammers terug geven en dat spreekt mij aan. Dat ik van buiten de stad kom, zie ik alleen maar als een voordeel. Ik ben onafhankelijk en heb een frisse kijk op de zaken." Dat er van de opvolger van Schoenmakers 'iets' wordt ver wacht, is Heijenk wel duidelijk geworden. Toch moet hij nog wennen aan de mentaliteit van het Schiedamse volk, zo merkte hij vorige week toen hij met col lega-wethouder Habermehl een tochtje maakte op de 'dienst- fiets' en een aantal keer werd aangesproken door passanten. "Toen ik werd aangesteld als wethouder kreeg ik van niet- Schiedammers felicitaties, de Je neverneuzen daarentegen 'wens ten mij sterkte'. Schiedam is zo'n leuke stad, maar de inwo ners zijn er vaak zo negatief over. Zo van 'het is nooit wat geweest, het zal ook nooit wat worden'. Onzin. Schiedammers zijn heel betrokken bij hun stad, het is in sommige opzichten dan ook net een dorp. Samen moeten we er gewoon iets moois van maken, waar men wel trots op kan zijn." Resultaten Concrete ideeën heeft hij nog niet, maar Heijenk wil de ko mende drie jaar wel resultaten boeken. "Het college zit vast aan bepaalde plannen, dus het is makkelijker gezegd dan gedaan bepaalde idealen te verwezenlij ken. Ik heb geen ervaring als po litiek bestuurder. Wel heb ik het proces van politieke besluitvor ming dikwijls meegemaakt, dus ik weet hoe moeizaam politiek kan verlopen. De politiek moet dichter naar de mensen toe, dat is wat Leefbaar Schiedam wil, wat ik wil en wat de kiezers ook wil len. Daar ga ik aan werken." Geen plechtige beloftes en prachtige voorspellingen dus van Heijenk. Wel is er iets dat hij over drie jaar graag bereikt zou willen hebben. "Als de Schie dammers over drie jaar wordt ge vraagd of Schiedam een stukje leefbaarder is geworden en het antwoord is ja, dan zou ik daar heel blij mee zijn. Dat vind ik belangrijker dan dat de mensen over drie jaar mijn naam noe men. Resultaten zijn belangrij ker dan personen. En als ik en de partij het goed doen, zit ik hier misschien wel zeven jaar. We zul len zien. Ik heb er in ieder geval nog steeds heel veel zin in, al wordt de stapel dossiers almaar groter. Maar daar ben ik tenslotte wethouder voor geworden. Ik zal ze allemaal moeten doorspitten." Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Werd nog maar kortgeleden het te kort aan huisartsen in Schiedam door het opzetten van HOED-vestigingen op gelost, nu dreigt voor een andere tak in de gezond heidszorg een zelfde pro bleem te ontstaan. Uit een telefonisch rondje langs een aantal tandartsenpraktij ken in de stad komt name lijk naar voren dat verschil lende tandartsen een pa tiëntenstop hebben inge voerd. Volgens een woordvoerder van de gemeente is de facilitaire Stichting Gezondheidszorg wel bezig de behoefte aan tandartsen in kaart te brengen en zonodig maatregelen te treffen. Tandheelkundig adviseur Kerk hof van Zorgverzekeraar DSW weet dat bepaalde praktijken geen patiënten meer aannemen maar ook dat er nog tandartsen zijn die geen wachtlijst hebben. Relatief gezien valt het probleem naar zijn mening wel mee. Dit kan echter binnen een of twee jaar veranderen als oudere tandartsen ermee stoppen en jon geren zich elders vestigen. "Als tandartsen besluiten met pen sioen te gaan, staan jonge tan dartsen niet te trappelen om zich in Schiedam te vestigen, dat is gewoon een feit. Rotterdam en Schiedam zijn altijd al een tand heelkundig probleemgebied ge weest. Landelijk Ik kan mij voorstellen dat afge studeerden eerder kiezen voor een praktijk in een meer aantrek kelijke omgeving, waarbij je kunt denken aan het Gooi of Arnhem." Volgens de DSW adviseur is het tandartsentekort al enige tijd een landelijk probleem. En dat werkt in het nadeel van Schiedam. "Op het moment dat de vraag naar tandartsen afneemt, dan pas wor den in deze regio de opengeval len plekken opgevuld. Niet alleen Rotterdam en Schie dam kampt met deze omstandig heid, ook Friesland en Zeeland hebben er mee te maken. In sa menwerking met Schiedamse tandartsen en het plaatsen van advertenties probeert DSW tan dartsen van buiten aan te trek ken." Tandheelkundig adviseur Kerk hof: "Omdat sommige tandart spraktijken nog steeds patiënten inschrijven heeft deze kwestie bij DSW iets minder prioriteit. Voor mensen die plotseling ge confronteerd worden met pijn in hun gebit, maar nergens staan ingeschreven, is het vrijwel altijd mogelijk nog dezelfde dag door een tandarts te worden behan deld. Uiteraard houden wij de vinger aan de pols, vooral als blijkt dat oudere tandartsen onverwacht met pensioen gaan", aldus Kerk hof. Ook voor de nieuwste modellen kijk je op AutoTrack.nl SCHIEDAM Zondag 22 juni zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek BK- laan/Warande) kerkdiensten om 9.30 en 18.30 uur. Voorganger is 's morgens ds. W. van Sorge en 's avonds ds. J.M.J. Kieviet. De Graauwe Hengst: donder dag 19 juni: een samengestelde formatie met de volgende muzi kanten: Egon Verhoeven, Kees van Krugten, Marco Dime, Boris van der Lek. Zondag is er in de St. Jan de Do per - Visitatiekerk, Mgr. Nolens- laan 99, om 10.30 uur een vie ring verzorgd door de Liturgie- groep met samenzang onder lei ding van Numa Bracamonte. Za terdag 17.00 uur viering met mu zikale begeleiding door Jan Me- ijsters. In de Frankelandkapel is zondag om 9.15 uur eucharistieviering met als voorganger pater L. v.d. Velden met medewerking van het Liduinakoor en de heer Wim Bovy. Donderdag ontvangt Harmonia Winfried Povel die uitleg geeft en waarnemingen doet met de Tarot, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibaut- plein 165. Toegang 5 euro. De Schiedamse Darts Compe titie vindt zaterdag plaats in cafe Thalia aan het Boerhaaveplein 2, speltype 501 single inschrijving is voor iedereen en kan vanaf 20 uur en kost 2,50 euro per per soon. Voor info: R. Eekman tel. 4263523 op op de site www.sdc- darts.com. In Klubhuis Zuid is donderdag 19 juni een workshop bloem schikken om 20 uur, kosten 20 euro, inschrijven aan de Dwars straat 42 of via tel. 4267297. Zaterdag is er om 15 uur een in loopconcert in de Grote Kerk m.m.v. sopraan Nelleke Broeder en zes andere musici, toegang vrij. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap, Westvest 90- 92 voorganger is Ds. J.F. Klijns- ma. Zondag om 10 uur is er een dienst bij De Evangelisch Lut herse Gemeente, Lange Nieuw- straat 219 om 10 uur voorganger is Ds. T.A.D.W. Aris. OUDERENWERK Dinsdag 24/6:Bingo, in dien stencentrum Oost, van 14.00 tot 16.00 uur, kosten 3,20 euro (zes ronden) Dinsdag 24/6:Darten, in dien stencentrum Oost, van 19.00 tot 21.00 uur, toegang gratis. Vrijdag 27/6:Maaltijd van de maand, in dienstencentrum Oost, van 12.00 tot 13.00 uur, kosten 4,-euro per maaltijd, van tevoren opgeven. SCHIEDAM - Komend weekeinde wordt de vijftiende editie van 't Maasboulevardfeest gehouden. Het evenement is gratis te bezoeken. Vrijdagavond 20 juni wordt het feest geopend met dansdemonstraties. Ook is er groot dartoernooi met op het podium de bands De Bikkels en De Juf. Op zaterdag 21 juni zijn er tijdens het dagprogramma diverse theater- acts, een kinderdorp, springen vanaf 50 meter hoogte en een grote snuffelmarkt. Aan het einde van de middag begint het Popfestival met bands zoals Gotcha!, nu bekend van de hit 'je moet je bek houwe'. Daarnaast zijn er onder meer optredens van Silkstone, Luie Hond, T99, The Dicemen, The Coboys of the Sky en Cuban Heels. Zondag is de traditionele familiedag met diverse activiteiten, het grootste miniveld voetbaltoernooi en het Hollandse Hits Festival met Vader Abraham, Corry Konings, Grad Damen en Saskia Serge. De openingstijden zijn: vrijdag van 19.00 uur tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 24.00 en zondag van 10.00 tot 19.00 uur. Meer informatie over 't Maasboulevardfeest is te vinden op de websi te van 't Maasboulevardfeest www.maasboulevardfeest.nl en via tele foonnummer 06-24909488. Ook kan John van Oudenaarde gebeld of gemaild worden: PR@maasboulevardfeest.nl en telefoonnummer 06- 50275897. SCHIEDAM - In Pand Paulus wordt zaterdag 21 juni een bijzondere tentoonstelling geopend met als thema 'dier'. Kunstenaars laten deze zomer op initiatief van Stichting Kunstwerk en Galerie 300procent hun dier achterlaten in de expositieruimte aan de Korte Haven: ge schilderd, gebeeldhouwd of gefotografeerd. Bezoekers kunnen net als in een echt dierenasiel een dier adopteren. De tentoonstelling duurt tot 31 augustus. Met deze tentoonstelling willen Stichting Kunstwerkt en 300procent op een ludieke manier aansluiten bij de grote CoBrA-ten- toonstelling 'De kleur van vrijheid' in het Stedelijk Museum Schie dam. Het thema 'dier' is een reactie op het speelse en naïeve aspect van de CoBrA-kunstenaars. De tentoonstelling is bijzonder geschikt voor kinderen. Een speciale 'eetbare' dierenwinkel met diverse lek kernijen is voor hen ingericht. De opening valt gelijktijdig met de Zuid-Hollandse Waterdagen in Schiedam. Ook daarmee wordt reke ning gehouden tijdens de opening. Twee steltlopers van Close-Act in de vorm van fantasievogels annex insecten, zullen op straat de aan dacht vestigen. Passend in het thema 'Water en Dieren' zal Saai De sign zorgen voor bijpassende hapjes en drankjes. -»§- IUDFN Unieke ZOMER-ACTIE bij Restaurant Luden in Het Arsenaal van Jan des Bouvrie! Twee voor één Tegen inlevering van deze bon ontvangt één persoon gratis een Luden viergangen verrassingsmenu t.w.v. €33 (excl. drankjes). Dus: bij twee personen, één persoon gratis! Reserveren gewenst o.v.v. "twee voor één actie". Geldig zo. t/m vr. niet tijdens feestdagen en op basis van beschikbaarheid. Restaurant Brasserie Luden Schiedam Bedrijfsleider: Paul Helder Korte Haven 5/3111 BH Schiedam Tel. 010 - 24 60 177 ujegener huls-aan-hulskrsnten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-Huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Pluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Nieuwe wethouder vond 'grap' te mooie kans om te laten schieten Marinus Heijenk: "De mensen stellen zich veel te veel als consument op, terwijl we met z 'n allen de gemeente Schiedam vor men. Foto MIRJAM VAN DER HOEK ROEL DIJKSTRA Zuurtjesspinsoldaten van Jolande Bosch. De autosite voor heet Nederland Actie onder voorbehoud geldig tot 31 juli a.s.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3