Nieuwe zones openbaar vervoer in de stadsregio Rotterdam Gemee stad Iedereen een baan; Het Ondernemersloket Schiedam scoort landelijk hoog met oudkomersbeleid Informatie nodig? Vraag ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan Drdken Lange Haven Dierenasiel in pand Paidus Woensdag 2 juli in het Proveniershuys kleur van vrijheid Startende ondernemer? I Stedelijk Museum Schiedam VOENSDAG 18 JUNI 2003 ns-8 Vanaf 30 juni 2003 is de nieuwe zone-indeling in de stadsregio Rotterdam een feit. De zones 5300 Rotterdam Centrum, 5311 Rotterdam Oost-Capelle Noord, 5319 Schiedam en 5329 Vlaardingen, worden kleiner. Aan de oostkant van Rotterdam (zone 5321) en in Vlaardingen Noord-Schiedam Noord (zone 5327) komt er een zone bij. Sommige reizigers zullen op bepaalde trajecten een of meer strippen extra moeten stempelen, omdat zij door meer zones reizen. Hoe gaat de nieuwe zone-indeling er uitzien? Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam RU&Ewijs Drakenbootrace Jr i Spinsoldaatjes Bestemmingsplan? Vergunning? Ondernemerscursussen? Bedrijfsruimte? Life-style ondernemer? Informatiepunt voor ondernemers in Schiedam: Stadserf info@schiedam.nl www.schiedam.nl ONTWERP-BEGROTING BRANDWEER WATERWEG TER INZAGE zg maart - 28 september 2003 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEE J De openbaar vervoerbedrijven in de stadsre gio Rotterdam leveren een uiterste inspan ning om het openbaar vervoer op peil te houden. Maar het aandeel dat de reizigers betalen (1/3 deel) is in verhouding tot de bijdrage van het rijk (2/3 deel) te laag om goed openbaar vervoer te kunnen garande ren. Aanpassing van de zone-indeling is een manier om er toch voor te zorgen dat er vol doende bussen, trams en metro's kunnen blijven rijden. Oude zone 5300 Rotterdam centrum Aan de oostzijde wordt de centrumzone kleiner. De oostelijke grens verschuift rich ting cenfru.m en. komt te lopen ov^.dp oostzijde.van de Éssenweg en de Essenlaan, zuidzijde Maasboulevard en vervolgens via de nooriï-o'ostzijde van de Honingerdijk en oostzijde Nesserdijk naar de bestaande grens in de Nieuwe Maas. Het gebied dat wordt begrensd door de Ringvaart, de Abraham van Rijckevorselweg en de Kralingse Zoom valt voortaan in de zone Kralingen-oost/Capelle-west (5311). Een reis naar het centrum van Rotterdam kost 2 zones. Ook aan de westzijde wordt de centrum zone kleiner. De zonegrens die nu via het Marconiplein loopt wordt verlegd. Voortaan loopt de grens over de westzijde van de Aelbrechtskade, Achterhaven en Schiemond. De halte Schiemond wordt een overlapzone. De zone waarin de reizi ger zich bevindt is afhankelijk van de reis- richting. De wijken Spangen, Tussendijken, Bospolder en het westelijke deel van Delfshaven vallen niet meer in de cen trumzone, maar in de zone Schiedam cen trum (5319). Oude zone 5311 Rotterdam-oost/Capelle-noord Het zuidwestelijke deel van de oude zone 5311 wordt afgesplitst en samengevoegd met het afgesplitste deel van de centrum zone (zie boven). De grens ligt hierbij op de Ringvaart. Deze zone gaat de nieuwe zone 5311 Kralingen-oost/Capelle-west heten. Voor reizigers van/naar het Rivium, Fascinatio en het gebied rond de 's-Gravenweg betekent dit een zone extra in relatie tot het centrum van Rotterdam. Het resterende deel van de oude zone 5311 boven de Ringvaart gaat zone Alexander/Schollevaar heten en krijgt nummer 5321 Wie vanuit de volgende wijken aan de oostkant van Rotterdam naar het centrum wil reizen stempelt voortaan een zone extra: Prinsenland, Prins Alexander, Het Lage Land, Oosterflank, Ommoord, Zevenkamp en in Capeile aan den IJssel de wijken Schenkel en Schollevaar. Oude zones Schiedam (5319) en Vlaardingen (5329) De zoflugrens via de A20 wordt naar, het westen doorgetrokken. De zones Schiedam en Vlaardingen worden daardoor gesplitst en de resterende delen worden de zones Schiedam centrum (5319) en Vlaardingen centrum (5329). Tegelijkertijd wordt ae grens ten noorden van de A20 tussen de oude zones Schiedam en Vlaardingen opgeheven. De noordelijke wijken van Schiedam en Vlaardingen vormen zo de nieuwe zone Ketel/Holy, die het nummer 5327 krijgt. Reizigers van en naar Vlaardingen-noord en Schiedam-noord moeten voortaan een extra zone stempelen wanneer de naar 'hun eigen' centrum rei zen. Voor reizen naar het centrum van Rotterdam betalen alleen reizigers uit Schiedam-noord een zone meer. Het Holy-Ziekenhuis in Vlaardingen valt in een overlapzone tussen zone 5329 (Vlaardingen) en zone 5327 (Vlaardingen Noord-Schiedam Noord). Voor meer informatie over het waarom van de nieuwe zone-indeling kunt u kijken op: www.stadsregio. info. Voor meer informatie over de gevolgen van de nieuwe zone-indeling voor uw reis per bus, metro, tram en trein raadpleeg uw openbaar vervoerbedrijf: Arriva: telefoon 0900-2022022 Connexxion: telefoon 0900-2666 NS Klantenservice: telefoon 0900-2021163 RET: telefoon 0800-6061 De maanden juni en juli zijn piekperioden voor het aanvragen van reisdocumenten. Dit betekent dat er in de Stadswinkel lange wachttijden kunnen ontstaan. Om de aanvragen een beetje te spreiden adviseren wij u ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan te vragen. Tussen aanvragen en afha len van een reisdocument zit minimaal vijf werkda gen. De documenten worden op een centraal punt aangemaakt en u moet er rekening mee houden dat er door de drukte vertraging kan ontstaan bij het aanmaken van de documenten. Wilt u nadere informatie belt u dan met het Gemeentelijk Informatie punt, telefoonnummer (010) 246 53 04 of stel uw vragen via e-mail op het volgende adres: info@schieda m.nl AS?ooW* *NL* A&ita o Driving tjg Mé AM<«#T Üiii TiMéns -1 Rorest GWfc-»SQiAi>reN G emeenteb erichtcn Zaterdag 21 juni om 13.00 uur gaan de drakenbotenraces in de Lange Haven van start. De heer J.J.A.H, Klein Breteler, lid van Provin ciale Staten zal het startschot lossen. In totaal zullen 16 teams van Schiedamse bedrijven, gemeente en provincie Zuid-Holland strijden om de eerste Schiedamse drakenbotencup. Het gemeentelijk team wordt aangevoerd door wethouder Ton de Swart van o.a. stadspromotie, toerisme en binnenstad. Hij zal het ritme aangeven waarop de 18 peddelaars de drakenboot door de Lange Haven loodsen. Rond 17.30 urn- zal de finale plaats vinden. Voorafgaand aan de drakenbotenrace zal, bij de steiger aan de Lange Haven, het infor matiepaneel van de vaarroute 'Varen door het Holland van toen' worden onthuld. Deze vaarroute is ontwikkeld door de Geheim van Hollandsteden: Delft, Dordrecht, Gouda, Haarlem, Leiden en Schiedam. Met deze vaarroute wordt het voor de consu ment heel eenvoudig om eens een dagje op het water door te brengen en van alles te beleven. In de bijbehorende vaargids wordt informatie gegeven over allerlei toeristische bezienswaardigheden langs de route. De drakenbotenrace vórmt onderdeel van de Zuid-Hollandse Waterdagen. Op 20 en 21 juni staat Zuid-Holland twee dagen bol van de wateractiviteiten. De provincie Zuid-Holland organiseert dan voor de vierde keer de Zuid- Hollandse Waterdagen. In samenwerking met Rijkswaterstaat, gemeenten en andere organisa ties vinden er in de hele provincie talloze acti viteiten plaats. 'Zuid-Holland Waterprovincie' is dit jaar het thema. In Schiedam vinden, naast de drakenbotenrace, nog een aantal activiteiten op en om het water plaats. Een overzicht van alle activiteiten is te vinden op de waterdagen website www.zuid-hollandsewaterdagen.nl Deze zomer kunnen kunstenaars op inititatief van stichting Kunstwerkt en 300procent hun dier achter laten in pand Paulus. Geschilderd, gebeeldhouwd, gefotografeerd: alle dieren zijn welkom. Geïnteresseerden kunnen net als in een echt asiel hun favoriete dier adopteren. Met deze tentoonstelling willen stichting Kunstwerkt en 300procent op een ludieke manier aansluiten bij de grote CoBrA-tentoonstelling 'De kleur van vrijheid' in het Stedelijk Museum Schiedam, Het thema 'dier' is een reactie op het speelse en naïeve aspect van de CoBrA-kunstenaars. Het aantal eigentijdse kunstenaars dat vandaag de dag direct inspiratie vindt bij deze illustere voorgangers is schaars. Maar door middel van deze thema-expositie wil pand Paulus aangeven dat een aantal van de grondbeginselen die de CoBrA-kunstenaars aanhingen, ook nu nog tot een leuke en goede expositie kunnen leiden, zonder in herhaling te vallen. De expositie wordt een groepstentoonstelling van Schiedamse en. niet-Schiedamse kunstenaars. De opening op zaterdag 21 juni om 12.00 uur vak gelijktijdig met de Zuid- Hollandse Waterdagen in Schiedam. Twee steltlopers van Close-Act in de vorm van fantasievogels annex insecten, zullen dan op straat de aandacht vestigen op de ten toonstelling. Pand Paulus fungeert als dierenasiel van 21 juni tot en met 31 augustus. De openingstijden zijn van donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. Het college van B en W van de gemeente Schiedam wil extra impulsen geven aan het arbeidsmarktbeleid. Onder het motto "niemand aan de kant" willen we dat zoveel mogelijk Schiedammers deel gaan nemen aan het arbeidsproces of maatschappelijk actief worden. Het college wil graag gebruik maken van uw ideeën om dit te bereiken. De afgelopen maanden zijn allerlei gesprekken gevoerd met Schiedamse werkgevers en mensen met een uitkering of een gesubsidieerde )baan om na te gaan welke inspanningen daar voor nodig zijn. Mogelijke extra inspanningen voor het arbeidsmarktbeleid zijn ook besproken met gemeenteraadsleden. Opvallend was dat er veel ideeën zijn ingebracht waarmee we goed aan de slag kunnen. Toch willen we een aantal suggesties nog toetsen en verder uitwerken met de Schiedammers. Daarom is besloten om een slotbijeenkomst te organiseren waarin we dat op een speelse manier willen doen. In een zogenaamd "pleinge- sprek" zullen we in kleine groepjes met elkaar in gesprek gaan.. Uw inbreng zal worden verwerkt in een beleidsnota die wordt aangeboden aan de gemeenteraad. De bijeenkomst wordt gehouden op 2 juli 2003 in het Proveniershuys, Overschiesestraat 3a te Schiedam. De zaal is open om 19.00 uur terwijl de bijeenkomst begint om 19.30 uur en zal duren tot uiterlijk 21.45 uur. We besluiten met een hapje en een drankje. Wanneer u kennis wilt nemen van de suggesties die tot nu toe zijn gedaan kunt u contact opnemen met de heer W. van Veelen beleidsadviseur van de gemeente Schiedam. Hij zal u dan nadere informatie toesturen. Ook kunt u hem mailen met het verzoek om deze informatie Zijn telefoonnummer is (010) 2465269 en zijn e-mail adres is GW.v.Veelen@schiedam.nl (oio) 2465304 Het dagelijks bestuur van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam Brandweer Waterweg heeft bij brief van 22 mei 2003 de gemeenteraad van Schiedam de ontwerp-begroting 2003 van de Brandweer Waterweg aangeboden. Bij deze ontwerp-begroting bevinden zich een meerjarenraming (2004 t/m 2007) en de nodige toe lichtingen. Deze begroting, meerjarenraming en toelichtingen liggen voor een ieder ter inzage bij Team veiligheid van de afdeling BMO, gevestigd in het Stadskantoor. Deze stukken zijn tegen betaling van de kosten, algemeen verkrijgbaar. Inburgering staat momenteel volop in de belangstelling. Of het nu gaat om het nieuwe regeerakkoord of de pers, er is regelmatig aandacht voor inburgering. In Schiedam wordt door de gemeente al jaren uitvoering gegeven aan bijvoorbeeld de Wet die de inburgering van personen die zich hier vanuit het buitenland vesti gen verplicht. Ook wordt er in het kader van het grote stedenbeleid actief gewerkt aan de inburgering van zogenaamde 'oud- komers'. Het gaat hierbij om Schiedammers die uit het buitenland afkomstig zijn, hier al enige tijd wonen, maar nog in een achterstands situatie ver keren als het gaat om bijvoorbeeld het beheersen van de Nederlandse taal. In de zomer van 2001 is het oudkomersbe leid door de Tweede Kamer uitgeroepen tot 'Groot Project'. Dit betekende ondermeer dat gemeenten regelmatig het Rijk moeten voorzien van informatie over de behaalde resultaten. Hoewel dit als nadeel heeft dat er flink in tijd en geld geïnvesteerd moet wor den om de gewenste informatie boven water te halen, heeft het als voordeel dat ook dui delijk wordt hoe gemeenten het doen ten opzichte van elkaar. Onlangs zijn door het ministerie van Justitie de cijfers over 2002 gepresenteerd. Hieruit blijkt dat Schiedam hoog scoort als het gaat om het aantal oud- komers dat een inburgeringstraject volgt. Bij het oudkomersbeleid zijn er verschillende groepen gemeenten. De 'G-4', de vier grote 7 W,v. 1%w - f V; mm steden, hebben uiteraard het hoogste aantal oudkomers op traject. Van de andere steden van het grote stedenbeleid, de 'G-21' heeft Schiedam bijna het hoogste aantal oudko mers op een traject zitten. In 2002 zaten er tussen de 400 en 450 deelnemers op een tra ject. En dat terwijl Schiedam als kleinste stac van de 'grote steden' in verhouding een erg laag budget voor oudkomers heeft. Binnen het Schiedamse oudkomersbeleid zijn er een groot aantal deelnemers die een cursus volgen op het ROC Zakdine in de Sint Liduinastraat. Het ROC Zadkine voert ook nog programma's 'Taal op School' uit. Dit zijn cursusen die op de basisschool wor den gegeven voor de ouders van de kinderen van de basisschool. Ook worden er door Bureau Medelanders cursussen 'Taal in de Buurt' gegeven in het clubhuis aan het Dreesplein en het Wibautplein. Tot slot wordt door de Stichting Welzijn Schiedam voor migranten vrouwen de cursus 'Taal en Thema' georganiseerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 8