Nieuws van de Hargahoeve Drie weken vol avontuurlijke activiteiten voor kinderen Programma Nieuw festival: Zomerbeat in de City Honderdjarig Schravenlant Arbeidsmarktbeleid centraal in 'pleingesprek' dtduM KORTWEG Zomerprogramma Speeldam Eerste 'Van Vliet Open' Dubbel genieten 10%-50% KORTING SCHIEDAM NNurth& Nerschoor GALL® GALL EXCLUSIEVE MANNENMODE Hofleverancier Van den Tempel Schiedamse Ronde rond Vrouw (72) beroofd Het Nieuwe Stadsblad Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 2 JULI 2003 - 1440 SCHIEDAM - Aannemingsbe drijf Van den Tempel bestaat dit jaar 100 jaar en heeft nu het pre dikaat "Bij Koninklijke Beschik king Hofleverancier" gekregen. Het bedrijf heeft eerst in de Schiedamse binnenstad gezeten en is jaren geleden verhuisd naar bedrijventerrein Vijfsluizen. De aannemerij is reeds 84 jaar in handen van één familie in rechte lijn. SCHIEDAM - Hoewel het er even somber uitzag is het de Rennersclub De Coureur toch gelukt om met de me dewerking van de gemeente en de bewonersvereniging De Plantage de Ronde van Schiedam op de agenda te krijgen. De bestratingswerkzaamhe den op de Tuinlaan worden in augustus afgerond en zo doende kan er op zondag 24 augustus toch gereden wor den. Of er ook een 2004-editie komt is niet zeker. Dan zal nog bekeken moeten worden of de snelheidsbeperkende maatregelen het wielrennen mogelijk maakt. Nu het ze ker is dat Schiedam doorgaat kan ook het Rabobank-klas- sement (met wedstrijden in Vlaardingen, Rozenburg en Maassluis) gecompleteerd worden. SCHIEDAM - Een 72-jarige vrouw uit Schiedam is maandag middag in de Prins Hendrikstraat van haar schoudertas beroofd. De vrouw wilde haar huis in gaan toen een man naar haar toe kwam en de tas van haar schou der trok. De dief rende vervol gens in de richting van de Prins Mauritsstraat. In de tas zaten di verse pasjes. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat een onbeken de witte poedel en Gizmo. Zij zitten in de dierenop vang te wachten op hun ei gen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Harga hoeve laten hun 'vondelin gen' zelf aan het woord. Witte poedel Opsporing verzocht: gevonden op dinsdag 24 juni op de Vlaar- dingenstraat: een klein wit poe- deltje van zo'n 2 a 3 jaar. Het is een teefje. Ze had een blauw ke- bo slibketting en een zwart leren halsbandje met een blauw sjaal tje om. Wie kent haar of is haar kwijt? Gizmo Ik ben een kruising rottweiler van anderhalf jaar oud. Ik kan niet met kinderen overweg en ook niet met katten. Wat ik zoek is een consequente baas die van aanpakken weet, die veel erva ring heeft met honden. Bij mijn vorige baas kon ik lekker de baas spelen, maar dat liep niet zo goed af. Vandaar dat ik nu in het asiel zit. Alleen thuisblijven kan ik en loslopen ook. Ik vind auto rijden ook geen probleem. Wie heeft er genoeg tijd voor me? Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over de dieren: tel. 4714151 en inter netsite: www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Daphne Me ijer en Pim Schenkelaar kunnen bijna niet wachten tot het zover is, de start van Jeugdland 2000. Drie we ken die bol staan van de ac tiviteiten voor alle kinderen uit Schiedam (en omgeving) tussen de 5 en de 15 jaar. De aftrap is zaterdag 5 juli op het Stadserf met zoals gewoonlijk een grootse ope ning. De eerste twee weken en de laat ste week van de zomervakantie zijn traditioneel voor Jeugdland 2000. Al jaren worden dan door heel Schiedam vele activiteiten gehouden. En niet alleen Schie damse kinderen komen hierop af; volgens organisatoren Pim en Daphne van de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam is Jeugdland 2000 ook al lang een begrip buiten de Je- neverstad. Dit jaar hebben de activiteiten- weken 'avontuur' als thema en daar hebben Meijer en Schenke laar hun fantasie flink in kwijt gekund. Creatief zijn de twee ze ker. "Want we krijgen maar een klein beetje geld van de gemeen te. Daar moeten we het mee doen. Dat heeft wel zijn voorde len, want daar worden wij altijd heel scherp en creatief van. Eerst bedenken we iets, zonder over de kosten na te denken. En dan gaan we kijken of het anders, goedko per kan. En dan passen we het spel gewoon aan", legt Schenke laar uit. "We hebben trouwens gemerkt dat een thema goed werkt bij kinderen. We horen vaak: wauw, wat gaan we mor gen doen?' Ze verheugen zich echt op de volgende dag." Schenkelaar is organisator van het eerste uur, net als Daphne Meijer. Samen verzinnen zij alle programmaonderdelen en orga niseren zij alweer voor het zesde jaar Jeugdland 2000. Vrijwilligers Daphne Meijer is zelf ooit be gonnen als vrijwilliger en daar om heeft zij de coördinatie de vrijwilligers in handen. "Zonder vrijwilligers is dit allemaal niet te doen," legt Daphne uit. "We moeten er minstens acht hebben, maar het grappige is, dat we al tijd met veel meer eindigen dan we beginnen. We zijn ooit eens begonnen met zes vrijwilligers, maar dat was veel te weinig. Toen hadden we het echt zwaar. Maar de tweede week hadden we er al 19. Dat zijn dan vaak men sen die een keertje komen kijken en het dan zo leuk vinden dat ze blijven plakken. Dit jaar starten we met tien personen. Ik ben be nieuwd met hoeveel we nu eindi gen." Pim Schenkelaar vult aan: "Overal in de stad houden we ac tiviteiten, waarin de leukste en gekste dingen kunnen en gebeu ren. En nog geen uur na afloop is het niet meer te zien dat we ge weest zijn. Daar staan we zelf al tijd weer verbaasd van." In de Wijkhopper, die naar elk kind in Schiedam wordt gestuurd en op alle scholen, bibliotheken en buurtcentra wordt verspreid, staat wat de Dienst Sport en Re creatie de komende weken in petto heeft, alles in het teken van avontuur. Voor wie de Wijkhop per heeft gemist volgt hier het programma van de komende week. Pim Schenkelaar en Daphne Meijer hebben net als vorig jaar weer bijzondere activiteiten verzonnen voor de jeugd van Schie dam en omstreken. Zaterdag 5 juli: 'Het avontuur begint', 12.00 - 16.00 uur. Om 13.30 uur de opening van het zomerprogramma, Locatie: Centrum, Stadserfplein. Dinsdag 8 juli: 'Kinderavonturentocht', een ontdekkingstocht naar goede doelen, 11.00 - 15.00 uur. Startpunt: Noord, Blauwe Brug. Woensdag 9 juli: 'Waterstuntavontuur', 11.00 - 15.00 uur. Locatie: Centrum, Doeleplein. Donderdag 10 juli: Theatervoorsteiing 'De Reiziger', aanvang 13.15 uur. Locatie: West, Juiianapark. SCHIEDAM - De Jenever- stad heeft er een nieuw fes tival bij, op donderdag 10 juli begint de eerste editie van Zomerbeat in de City. Acht donderdagavonden vult het Stadserf in Schie dam zich met latin, hiphop, funk, percussie, flamenco en jazz. Iedere donderdag treden bands en dj's op vanaf 19.00 uur. Vaste gast bij Zomerbeat in de City 2003 is 'X-Clusive DJ team'. De avonden begin nen om 19.00 uur. Het festival begint op donder dag 10 juli met The Firm Boys Dr. Balanz en Conjunto Irawó. Conjunto Irawó is een mix van Caribische en Afro-Cubaanse muziekstijlen met funk-, soul- en jazzinvloeden. Speciale gast op deze avond is Hakim. Donder dag 17 juli treden Vixy en Gril lig op. Grillig is Nederlandse rap en zang op zware funk, met af en toe een uitstap naar rock, jazz en R&B. Op donderdag 24 juli is de rockband Elfi-Jarz aan de beurt. Een optreden dat kan overgaan van scheurende rock, via reggae of een ballad naar swingende beat. Deze avond treedt ook Ka- radara op: een samensmelting van Afrikaanse en Caribische muziek. Donderdag 31 juli begint Tango Claudia Copier. Gezongen Ar gentijnse Tango, intens en poë tisch. Diezelfde avond treedt nl.Mundo op, een band die de flamencotraditie beïnvloedt met jazz, blues, pop en klassieke mu ziek. Donderdag 7 augustus is het tijd voor 'bollywooddance' van Madan's dansgroep en 'raï' van Numedia. Hiphop Lounge staat gepland voor donderdag 14 augustus. VSOP, DJ Cutnice en MC Attache gaan Illicit deze avond voor. Zona-S brengt donderdagavond 21 augustus drum'n'bass, bro- kenbeats en bigbeat, maar ook jungle, ambient en trance aange vuld met funk en traditionele percussieritmes uit Afrika en La tijns Amerika zijn onderdeel van de show van Zona-S. Diezelfde avond laat Casca Dura capoeira van het hoogste niveau zien. Zo merbeat in de City wordt 28 au gustus afgesloten met State of Monc en een finale vol latin, sal sa en merengue van Orquesta Vi bes. Deze band staat garant voor een tropisch muziekspektakel. Iedere donderdagavond sluit X- Clusive DJ team Zomerbeat in de City af. DJ Marty en DJ Virry draaien een veelzijdige mix van R&B, hiphop en Ragga-Dance- hall tot 2-step. Alle avonden van Zomerbeat in de City zijn ver noemd naar een alcoholvrije cocktail die speciaal die avond verkrijgbaar is aan de bar. SCHIEDAM - Honderd jaar na oprichting blijkt de leerlingenvereniging van Schravenlant nog springle vend. De initiatiefrijke Schiedamse Rijks-HBS'ers die op 7 maart 1903 hun schoolclub de naam 'Onder Ons' gaven, hebben nauwe lijks kunnen vermoeden dat een eeuw later een leerlin- genbestuur nog steeds pro beert de school zo feestelijk mogelijk te maken. In de serie jubileumactiviteiten waren onlangs de leerlingen aan de beurt. Niet eerder was het jaarlijkse slotfeest, van zeven uur, zo groot op gezet. Op het sportterrein van de school streden leerling- en docenten teams om de hoogste eer in voet bal, volleybal en survivalbaan. Het buitenpodium was voortdu rend bezet door leerlingen in schoolbands, dans- en rapgroe pen. Tot in de late uurtjes werd er gedanst, waarbij vooral de oplo pende temperatuur uitstekend paste bij het feestthema 'beach- party'. Het vieren van het honderdjarig jubileum is nog niet voorbij. Een eeuwboek is in de maak. Oud leerlingen en personeelsleden staan nog twee reünies te wach ten. Meer informatie is te vinden op www.onderons 100jaar.nl. Het buitenpodium was voortdurend bezet door schoolbands, dans- en rapgroepen. SCHIEDAM - Het volgende 'pleingesprek' dat de gemeente houdt met Schiedammers in het Proveniershuys vanavond, woensdag 2 juli, gaat over het arbeidsmarktbeleid. De afgelopen maanden zijn gesprekken gevoerd met Schiedamse werkgevers en mensen met een uitkering of een (gesubsidieerde) baan om na te gaan welke inspanningen nodig zijn om aan een betaalde baan te komen. Ook gemeenteraadsleden hebben gesprekken gevoerd over het arbeidsmarktbeleid. Hieruit zijn veel ideeën ingebracht waar mee het college van B en W goed aan de slag kan. De gemeente wil een aantal suggesties nog toetsen en verder uitwer ken met de Schiedamse bevolking. Daarom is besloten om een slot bijeenkomst te houden waarin dat op een informele manier gebeurt. In een zogenaamd 'pleingesprek' gaan de bezoekers in kleine groep jes met elkaar in gesprek. Uw inbreng zal worden verwerkt in een be leidsnota die wordt aangeboden aan de gemeenteraad. De avond in het Proveniershuys, Overschiesestraat 3a in Schiedam, begint om 19.30 uur, duurt tot uiterlijk 21.45 uur en worden besloten met een hapje en drankje. Meer informatie is verkrijgbaar bij W. van Veelen, tel. 010-2465269 of per e-mail GW.v.Veelen@schiedam.nl. SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO Van OUDSHER Het adres voor onderhoud en reparatie van FIAT en ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel.: 010-4622912 SCHIEDAM In de Graauwe Hengst pop- schooi Opmaat gaat weer even dicht, de studenten en docenten zijn te zien op woensdag 2 juli en donderdag 3 juli in De Graauwe Hengst om 20.00 uur. Vrijdag is er: de Superjammige Sessie met Barto, Leon en Martijn die elke amateur uitdagen om, met wat voor muzikaal instrument dan ook. Zondag is er geen dienst bij de Evangelisch Lutherse gemeente. Zondag om 10.30 uur is er een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap aan het West- vest 90-92 voorganger is Ds. M. de Vries. In de Frankelandkapel is om 9.15 uur eucharistieviering met als voorganger pater K. Veltman met medewerking van het Lidui- nakoor. OUDERENWERK Donderdag 10/7:Country dan sen, in dienstencentrum De Woudhoek, van 10.00 tot 11.00 uur, kosten 1,60 euro per les. Vrijdag 11/7: Kennisma kingsles volksdansen, in dien stencentrum De Woudhoek, van 10.00 tot 11.00 uur, kosten 1,60 euro per les. Maandag 14/7: High Tea, in dienstencentrum Oost, van 14.00 tot 16.00 uur, kosten 5,- euro in ch 1 kopje thee, Aanmelden tot 9 juli. Woensdag 16/7: Muziekmiddag met optreden van zangduo Frits en Carla, in dienstencen trum De Woudhoek, van 13.30 tot 16.00 uur, kosten 3,50 euro, inschrijven tot 9 juli. SCHIEDAM - De Speeldam houdt in de vakanties allerlei sport- en spelactiviteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar uit de wijken Oost en Nieuwland. Ook in de komende zomervakantie staan er vele activiteiten gepland. Voor sommige activiteiten is inschrijven verplicht. Wie mee wil doen moet een inschrijfformulier met een handtekening van je ouders/ver zorgers inleveren bij De Speeldam. Daar zijn de inschrijfformulieren ook op te halen. Kinderen met een Speeldampas hebben voorrang bij inschrijving. Bij alle activiteiten is begeleiding aanwezig. Zijn er ouders/verzorgers die graag mee willen naar een activiteit dan is dat mogelijk. De acti viteiten voor de komende week zijn: Maandag 7 juli: zwemmen in zwembad Groenoord. Kosten 1 euro. Verzamelen bij De Speeldam (sportzaal Oost) om 11.30 uur. Tot 16.30 uur. Woensdag 9 juli: sport speluitleen plein Peperklip. Van 12.00 tot 15.30 uur activiteiten rondom het plein. Maandag 14 juli: bowlen in Bowlingcentrum De Walvis. Kosten 2 euro. Verzamelen bij De Speeldam om 13.15 uur. Tot 16.00 uur. Voor meer informatie zijn Speeldam-medewerkers te bereiken via te lefoonnummers: 06 - 51203557 en 010 - 2623650. SCHIEDAM - Terwijl overal tennisclubs onder druk staan, leden af haken en het aantal open toernooien zienderogen afneemt, startte maandag bij de Tennisvereniging Van Vliet het eerste 'Van Vliet Open'. Meer dan 300 spelers hebben zich voor het toernooi, dat gespeeld wordt op de banen aan de Stadhouderlaan, gemeld. Het levert (in de verschillende categorieën) ruim 200 partijen op, die op zaterdag 5 en zondag 6 juli worden afgesloten met de finales. L<j ox»* Omdat een open toernooi, volgens de organisatoren, meer is dan al leen maar tennis, krijgen de deelnemers en hun supporters ook een in teressant programma voorgeschoteld. Iedere avond wordt er (uiter aard tegen betaling) een warme maaltijd geserveerd. Op donderdag is er bovendien amusement: dan is er een optreden van de muziekband The Playmates. Pinot Blanc Réserve 2002 Pfister Ketel 1 Genieten Genieten Veerplein 97 3131 CX Vlaardingen v v Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Luegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-Huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Jeugdland 2000 in de startblokken Archieffoto ROEL DIJKSTRA AC Alsace 75cl Jonge Jenever lOOcl Bij inlevering van 200 Air Miles mmst: j «hor ni AhC Deze aanbiedingen gelden t/m 8 juli a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3