IN KRANT Noodreparatie Koemarktbrug Stadsgids Schiedam online Bezuiniging muziekschool terug naar 52 mille Isli Wegener huls-aan-huLskranten Poep in de bieb Schiecocktail bij Zomerbeat Vrouw vindt slang in haar badkamer R Kamperen in Zwembad Zuid Waterweggemeenten niet voornemens mee te betalen aan lang-laag uitkering mm iMaeslanden 832.162 WOENSDAG 16 JULI 2003, JAARGANG 55 Nr. 29 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Gevraagd woningen Rijnmond *JS woning-taxaties De beste taxaties! t 010-409 01 44* TOTALE OPLAGE: NS Korfbalclub Harga moest wijken voor ziekenhuis RET schrapt nachtbussen HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Arclinea SCHIEDAM - Poep is een on derwerp dat veel kinderen aan spreekt. Daar haakt Bibliotheek Stradserf op in met de tentoon stelling 'Is dat jouw drol?'. De tentoonstelling behandelt onder werpen als: grote poep, kleine poep, vissenpoep, vogelpoep, poep stinkt, sommige dieren eten poep en poep begraven. Informa tie wordt gegeven door middel van tekst op beschilderde pane len, voorzien van klepjes en wc- brillen. Poep kan niet alleen wor den bekeken, ook ruiken, geluid en voelen horen erbij. De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek en duurt tot 9 augus tus. Vanaf 12 augustus zal de ten toonstelling te zien zijn in Bibli otheek Zuid in de Leliestraat. SCHIEDAM - Op het Stadserf vindt de komende weken elke donderdagavond Zomerbeat in the City plaats en elke avond krijgt het een naam van een cocktail mee. Morgenavond, de tweede in de serie, heet Schie cocktail en dan treden Vixy en Grillig op en het X-Clusive DJ team. De tweede avond begint X-Clusive DJ team om 19.00 uur om de bezoekers op te warmen voor Vixy. Deze zeven man ster ke live act begint om 20.00 uur. De muziek van Vixy doet denken aan Madness, New Cool Collec tive, The Police en Beck. Na een korte pauze van een half uur met' X-Clusive DJ team is het om 21.15 uur tijd voor Grillig. De basis van Grillig is Neder landstalige rap en zang op vette funk met uitstapjes naar rock, jazz en r&b. Zomerbeat in de Ci ty vindt van 10 juli tot en met 28 augustus iedere donderdagavond plaats. Iedere donderdag treden bands en deejays op vanaf 19.00 uur. Alle avonden van Zomerbeat in de City zijn vernoemd naar een alcoholvrije cocktail die spe ciaal die avond verkrijgbaar is aan de bar. Op de eerste avond vorige week kwamen zo'n 500 bezoekers af op de salsamuziek van Conjunto Irawó. SCHIEDAM - Een bewoonster van de Groenelaan kreeg woens dagmiddag de schrik van haar le ven toen ze in haar badkamer een slang aantrof. Het dier, dat uit een terrarium uit een woning in de buurt was ontsnapt, schrok toen de politie en personeel van de Dierenambulance de badka mer inkwamen en dook weg on der het bad. Een tegel is toen ka potgeslagen om het reptiel van twee meter lang alsnog te kun nen vangen. De slang is terugge bracht naar de eigenaar. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Het is misschien wel even slikken voor bezoekers aan de binnen stad, want alweer wordt een stuk weg aangepakt. Na de operatie Broersvest is nu een Koemarkt- brug aan de beurt. Vanaf maandag wordt hier namelijk een noodreparatie aan uitgevoerd, aan de stalen constructie en het wegdek. De losliggende platen zouden nogal wat la waai veroorzaken en omwonenden hebben hierover geklaagd. De werkzaamheden zijn maandag begonnen en duren nog en met vrijdag, dagelijks van 7.00 tot 20.00 uur. Gemotoriseerd verkeer in twee richtingen blijft mogelijk. Fietsers zullen moeten afstappen, omdat ook het fietspad on der de werkzaamheden valt. De Koemarktbrug staat in het eerste kwartaal van 2004 op de nominatie om te worden ver nieuwd. S? ETS*1 SCHIEDAM - Alle kinderen van 5 tot en met 11 jaar met een zwemdiploma kunnen een nacht je slapen in Zwembad Zuid. Op zaterdag 16 augustus kunnen zij vanaf 16.00 uur hun eigen tent opzetten op de ligweide van het zwembad. De volgende ochtend kunnen zij dan weer om 10.00 uur worden opgehaald. De kos ten voor de kampeerovernach- ting zijn 12,50 euro. Zodra alle tenten staan wordt er gestart met spelletjes in en om het zwembad. Voor eten en drinken wordt ge zorgd. De kampeernacht wordt begeleid door medewerkers van Zwembad Zuid. Voor wie niet in bezit is van een eigen tent bestaat de mo gelijkheid om bij een ander in de tent te slapen. Aanmelden kan via een inschrijfformulier dat verkrijgbaar is bij de receptie van het zwembad. Daar kan ook direct betaald worden. Zwembad Zuid is te vinden aan de Westfrankelandsedijk 3 in Schiedam, tel. 010- 4261682 door PETER BRAAD WATERWEG - Langdurig werklozen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hoeven deze zomer niet te rekenen op een financieel extraatje. De drie Water weggemeenten hebben van de Rijksoverheid geld ge kregen voor de zogeheten lang-laag uitkering maar betalen het geld pas dit na jaar uit, net als overigens de meeste Nederlandse ge meenten. In de Tweede Ka mer heeft GroenLinks de vrees uitgesproken dat het geld verdwijnt in de alge mene middelen van de ge meenten. "Nee, we besteden het geld zeker niet aan nieuwe lantaarnpalen of stoeptegels", verklaart des gevraagd een beleidsadvi- seur van de twee afdelingen Werk en Inkomen van de gemeente Schiedam, voor heen Sociale Zaken. In het 'Najaarsakkoord' van 2002 is tussen het kabinet, werk gevers en werknemers afgespro ken dat mensen die langdurig in de bijstand zitten en geen per spectief op betaald werk hebben een eenmalig bedrag op hun re kening krijgen overgemaakt. Een gezin krijgt 450 euro, een alleen staande met kipderen 400 en een alleenstaande 320 euro. Het ka binet heeft daarvoor twintig mil joen euro uitgetrokken, met de bedoeling dat de gemeenten het bedrag zouden verdubbelen. Dat doen de drie Waterweggemeen ten niet. De lang-laag uitkering voor mensen die langdurig aan gewezen zijn op bijstand en wei nig perspectief hebben op werk is maar door weinig gemeenten uitgekeerd. Zo blijkt uit onder zoek van GroenLinks in de Tweede Kamer. De partij heeft onder 62 van de 489 gemeenten navraag gedaan en daaruit blijkt dat slechts vier steden de toeslag hebben uitbetaald. Zestien heb ben het besluit genomen om het geld dit najaar uit te keren. Nog niets hebben 34 gemeenten ge daan. Vijf steden besteden het geld aan het lokale armoedebe leid. Twee gemeenten potten het geld op, te weten Slochteren en Krimpen aan den IJssel. Zij heb ben het geld toegevoegd aan de Algemene Reserve. Gemeentekas Tweede-Kamerlid Van Geel van GroenLinks liet weten zich zor gen te maken of het geld daad werkelijk bij de langdurig werk lozen terecht komt en niet in de kas van de gemeenten blijft han gen: "Het kan toch niet zo zijn dat van dat geld lantaarnpalen en stoeptegels worden gekocht." Gemeenten mogen namelijk al les doen met de storting van de overheid. Niets is wettelijk gere geld. De Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) bena drukt dat dergelijke uitkeringen meestal in het najaar worden overgemaakt naar de mensen. Navraag bij de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis wijst dat uit. De beleidsadviseur van Schie dam: "Wij verdubbelen de uitke ring van het rijk niet, want dat zijn wij niet verplicht. Wij beta len het via de bijzondere bij stand. Dat budget is op verzoek van de Socialistische Partij ver hoogd. En dan gaat het om bij dragen uit het fonds voor soci aal-culturele activiteiten Alleen mensen die minimaal vijfjaar in de bijstand zitten komen in aan merking. Het beleid is nog niet vastgesteld, daarover valt pas in september in de gemeenteraad een besluit. Nee, wij besteden het geld niet aan lantaarnpalen of stoeptegels." Wasmachine Ook in Vlaardingen wordt in de septembervergadering van de ge meenteraad gepraat over het be leid. PvdA-wethouder A. Attema van Sociale Zaken praat over mensen die drie jaar in de bij stand zitten en speelt het via de zogeheten wit-bruingoedrege- ling. Als de wasmachine of de koelkast kapotgaat, dan krijgen mensen het sowieso. Maar ze moeten het wel aanvragen. De helft hebben de mensen al gehad, de rest volgt dit najaar," De voor lichtster van Maassluis laat we ten dat het college de mei-circu laire van het kabinet afwacht. Naar verwachting zal in septem ber meer duidelijkheid zijn. Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Dankzij een financiële push up van het ministerie van Volksgezond heid beleven sinds eind 1999 steeds meer Schiedamse ba sisschoolleerlingen plezier aan sport en beweging. En als het aan Fer Schroeders, projectleider Sport in de wijk ligt, komen steeds meer kinderen tot het besef hoe leuk het kan zijn om een sport te beoefenen. De gemeente doet er in ieder veel aan om jeugdige Schie dammers tussen de 4 en 18 jaar kennis te laten maken met een groot aantal spor ten. Niet alleen voetbal en tennis, maar ook softbal, cricket en korfbal. Fer Schroeders houdt zich speci fiek bezig met het opzetten en in standhouden van Speeldammen. Dit zijn centrale punten in een wijk waar kinderen tussen de 4 en 12 jaar op vrijwillige basis na schooltijd samenkomen. Zij kun nen daar materiaal lenen, zoals skates en hockeysticks en deel nemen aan allerlei sportieve acti viteiten. Bij sportzaal Oost en in de Piers- onstraat in Nieuwland zijn der gelijke dammen al enige tijd met succes in gebruik. Na de school vakantie wordt op het Bachplein een derde dam in gebruikgeno- men en zijn er plannen voor nog twee. Fer Schroeders: "Als de 'r' in de maand zit dan spelen activiteiten als soft- en honkbal zich hoofd zakelijk af in de gymzalen en in de zomermaanden kunnen kin deren bovendien met een pasje wat kostbaarder materiaal lenen. Vanuit school worden zij wel ge stimuleerd maar daar blijft het bij, de leerlingen worden niet verplicht." Dagelijks Het is wel duidelijk dat de Schie damse jeugd zich na schooltijd niet hoeft te vervelen want de Speeldam in Oost is drie dagen (maandag, woensdag en vrijdag) per week open en die in Nieuw land op dinsdag en donderdag. Het is de bedoeling dat binnen afzienbare tijd twee Speeldam men iedere dag beschikbaar zijn. "De spelactiviteiten staan onder leiding van studenten van een sportopleiding. Zij worden on dersteund door mensen met een ID-baan (In- en Doorstroom baan, red.)", aldus coördinator Schroeders. "Wij zijn voorne mens volgend jaar leerlingen (vijftien- en zestienjarigen) uit het vervolgonderwijs in te scha kelen bij de begeleiding. Vrijwil ligers zijn overigens ook van har te welkom". Een groot succes (120 deelne mers) is inmiddels de voetbal Speeldamcup die zich voorals nog alleen in Oost afspeelt maar volgend jaar ook in Nieuwland valt te beleven. Voorts wordt de samenwerking met het project Schoolsportstimulering steeds hechter. Zo maken kinderen al kennis met handbal voordat de handbaltoernooien van start gaan en ook kregen zij enig inzicht in cricket, voordat het onlangs ge houden toernooi begon. "Ook proberen wij aan te sluiten bij het Nieuwlandproject TOS (Thuis op straat). Met al deze activiteiten hopen wij dat kinde ren meer gaan bewegen of nog beter, lid worden van een sport vereniging. Uit een onderzoek waarbij 7500 kinderen, ook uit het voortgezet onderwijs waren betrokken, bleek dat eenderde van de Schiedamse jeugd niet aan sport doet," verklaart Fer Schroeders. De Speeldam heeft voor kinde ren die (nog) niet met vakantie gaan een leuk zomerprogramma samengesteld. Voor de komende weken staat bijvoorbeeld niet al leen bowlen op het programma maar ook vissen, zwemmen, voetballen, badminton, waterac tiviteiten, skeelertocht, beach- korfbaltoernooi. De zomerva kantie wordt op vrijdag 15 au gustus in de Margriethal afgeslo ten met een groot spel-spektakel. Voor meer informatie over het zomerprogramma kan gebeld worden naar 010- 2623650 of 06- 51203557. SCHIEDAM - Wie op internet naar www.schiedam.nl surft, kan nu ook de hele stadsgids digitaal raadplegen. Donderdag lanceerde wethouder Marius Heijenk de Digitale Stadsgids, een nieuw onder deel van de website van de gemeente Schiedam. De online-gids is ontwikkeld door de uitgever van de gedrukte gids Wegener Suur- land en bevat alle adresgegevens uit de gedrukte versie. Ook de plattegrond van de stad kan eenvoudig worden geraadpleegd. In de digitale Stadsgids worden, naast de bekende naam- en adres gegevens, ook e-mail- en website-adressen vermeld. Vanuit de Di gitale Stadsgids kunnen internet-bezoekers direct doorklikken naar de websites van diverse instellingen, clubs, verenigingen en stich tingen in Schiedam en omgeving. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De eerder aangekondigde bezuini ging van drie ton voor de Streekmuziekschool OpMaat is van de baan. Wel schrijft het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders op woensdag 9 juli aan het bestuur van het muziekcentrum voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis dat de huidige subsidie met 52.000 euro omlaag gaat. Het bestuur van OpMaat reageerde destijds furieus op de plannen tot inkrimping van de jaarlijkse subsidie. Het zou leiden tot een erosie van het aanbod aan muzieklessen. Het Vlaardingse college vindt dat 'te makkelijk'. "Wij zouden u dan ook uit willen dagen om op een an dere en meer creatieve wijze te gaan kijken naar oplossingen om met minder subsidie toch een kwalitatief aanbod te kunnen blijven leve ren. Voorbeelden in het land tonen aan dat bedreigingen van minder subsidie door een creatieve en ondernemende benadering kunnen lei den tot een kwalitatief beter aanbod en meer cursisten", schrijven B en W. Overigens is het Vlaardingse college blij met het aanbod van het mu ziekcentrum mee te willen werken aan een onderzoek naar diverse kwalitatieve en organisatorische aspecten van het muziekonderwijs in de drie Waterweggemeenten. "Dit verheugt ons omdat deze wens ook al geruime tijd bij ons leeft. Immers, de beste voorwaarden om bin nen de gegeven financiële kaders tot een samenhangend, kwalitatief goed en herkenbaar aanbod van cultuureducatie te komen, is het sa men optrekken met respect voor eikaars standpunten en verantwoor delijkheden." Meeneempiijs! voor mm wwwi iimmammmmmmmi NS Nieuwe HlLStadsblad M A K E L A A R d Maassluis/Maasland 010 -592 3300 Rotterdam 010-4600602 Schiedam 010 -40901 40 Westland/Hoek van Holland 0174-38 64 26 Vlaardingen 010-460 33 33 Internet www.maeslanden.nl VtARRtAAKi ÏAKJöflS UUtULCTttC «If&MtWÖ Lid: RVT Bezoek onze showroom of www.hanslamet.nl I Rivium-r Straat 22 Capelle a/d IJssel 010-4470319] Fow M5RJAM VAN DER HOES /ROEL DIJKSTRA 'V-T'T V': Schiedam betaalt extraati e minima pas in dit naj aar uit GroenLinks vreest dat het geld voor andere zaken wordt gebruikt, zoals noodzake lijk straatonderhoud. "Het kan toch niet zo zijn dat van dat geld lantaarnpalen en stoeptegels worden gekocht. Foto: ROEL DIJKSTRA Speeldammen voor meer kinderen de gewoonste zaak van de wereld Foto FRED LIBOCHANT ROEL DIJKSTRA 8 44 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1