Nieuws van de Hargahoeve i 1 Ir KORTWEG SWSMC des duivels na ALLEE! 11 E WEEK! VAKANTIE-LENZEN SCHIEDAM -mrnS Speurwerk voor Villa Pardoes Man van scooter beroofd en mishandeld Meisje met mes berooft vrouw 1 'Mijn paard Jarwo zal me nooit in de steek laten, we zijn een eenheid Fusie sportclubs op dood spoor Eenderde van huurders verlaat Schiedam door herhuisvesting it Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam O AutoTrack.nl Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl 4 ^LÊjryj VANAF 7 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 23 JULI 2003 30 - 1440 Bekroonde haring bij Visgilde Schiedam SCHIEDAM - Het is goed ha ring happen bij het Visgilde Schiedam aan het Hof van Spa- land. Uit een onderzoek van de Overkoepelende Vereniging Vis gilde blijkt dat de kwaliteit van de Hollandse delicatesse hier aan de hoogste eisen voldoet. Bij het onderzoek is gelet op uiterlijk, schoonmaken, temperatuur en hygiëne en natuurlijk smaak. SCHIEDAM - De avonturen- speurtocht van Jeugdland 2000 in de eerste vakantieweek is ge wonnen door vier kinderen Co- nijn. Bas, Laura, Daan en Ton haalden de meeste punten binnen bij de ontdekkingstocht naar Goede Doelen in Schiedam- Noord. De hoofdprijs bestaat uit 50 euro, te schenken naar een goed doel naar keuze. De drie broers en zus Conijn hebben ge kozen voor Villa Pardoes, een vakantieverblijf in Kaatsheuvel voor kinderen met een levensbe dreigende ziekte. Samen met hun ouders, broertjes en zusjes kunnen zij hier een week lang gratis op vakantie. SCHIEDAM - Op de Maasdijk in Schiedam is woensdagnacht een 19-jarige man uit Hellevoetsluis van zijn scooter beroofd. Hij was verdwaald en vroeg de weg aan een paar jongens eveneens met scooters, die met hem meereden. Opeens moest hij van een van de jongens zijn scooter afstaan en griste een ander de sleutel uit het contact. Daarna werd het slacht offer geslagen en geschopt en zijn de dieven met de scooter weggere den. SCHIEDAM - Een 58-jarige vrouw uit Vlaardingen is dinsdagmiddag door een meisje van ongeveer 1? jaar beroofd van haar geld. De vrouw had 300 euro gepind op het Rubensplein en wilde het geld in haar portemonnee stoppen, toen het meisje haar de weg versperde en het geld eiste. Omdat ze ook met een mes dreigde, gaf de vrouw haar geld af. De dief rende met het geld weg, samen met een jongen van ongeveer dezelfde leeftijd in de richting van de IA. Al- berdingk Thijmstraat. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Blacky en De stiny. Zij zitten in de die renopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Mickey Voor de hond Mickey is er net voor het verschijnen van deze krant een nieuw baasje gevon den. Blacky en Destiny Dit zijn twee katten van 2 en 4 jaar. Ze zijn lief voor kinderen en kunnen eventueel ook bij een I Jm |T "WSL - - Giil Y' U hond. Ze hoeven niet per se naar buiten. Blacky en Destiny kroe len heel wat af samen. De twee kunnen echt niet zonder elkaar, dus is de Hargahoeve op zoek naar een baasje die ze allebei in huis wil nemen. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over deze en andere dieren: tel. 4714151 en internetsite: www.hargahoeve.nl. Door SANDRA DON SCHIEDAM - 'Een shoot ing star', zo noemt Antoi nette Falandt zichzelf. En terecht, want de 28-jarige Schiedamse dressuurrijd- ster mag van 17 tot en met 21 augustus deelnemen aan de Europese kampioen schappen dressuur in het Engelse Hickstead. En daarmee debuteert de blon de amazone op een interna tionaal kampioenschap. Sa men met haar paard Jarwo zal zij proberen een zo hoog mogelijke klassering in de wacht te slepen. De 11-jarige hengst zal het een worst wezen of hij op een Euro pees kampioenschap of tijdens een Grand Prix-wedstrijd in Aken moet rijden. Jarwo gaat door het vuur voor zijn baasje. "Het is echt een heel slim paard", vertelt Falandt, terwijl ze wanhopig probeert Jarwo met suikerklontjes in een gunstige positie te manoeuvreren voor de fotograaf. "Hij voelt precies aan wanneer er iets gaat gebeuren, zoals nu dus, en wanneer hij zijn kunsten moet vertonen. In de ring is hij helemaal op mij gefo cust. Wat dat betreft worden we steeds meer een eenheid." Dat is ook de kunst van het dres- suurrijden. Falandt krijgt het steeds beter onder de knie. Als 11-jarig meisje zat ze voor het eerst op een paard. Springen en dressuurrijden, in het begin be oefende ze beide disciplines. Maar toen ze tijdens een spring oefening een keer flink viel, was de keuze snel gemaakt. Ze kocht een doorgereden dressuurpaard, ging werken in een handelsstal in Hilversum en leerde daar profes sioneel dressuurrijden. Falandt bleek een talent. Al snel ging ze bij de Young Riders rij den, de klasse waar jonge aan- SCHIEDAM - Het fusiegesprek tussen de voetbalverenigingen Demos, DRGS en GTB zit even op een dood spoor. Op maandag 30 juni hebben vertegenwoordigers van de clubs voorlopig voor het laatst met elkaar gesproken en afgesproken dat ze pas ergens in augustus de draad weer zullen oppakken. Volgens GTB-voorzit- ter Jan Zwep wordt de vertraging niet veroorzaakt door de onwil van één van de drie verenigingen. "Het contact met de gemeente loopt erg stroef. We willen nu eerst wel eens gaan uitvinden waar we, wanneer we besluiten samen te gaan, op kunnen rekenen." Vol gens Zwep is de gemeente vooralsnog niet bereid om de toekom stige combinatie enige toezegging te doen. "We hebben de stellige indruk, dat zeker DRGS en Demos met een kluitje het riet in ge stuurd worden", is zijn verwijt. GTB's leidsman is niet bepaald de persoon om zich te laten manipuleren of de mond te laten snoeren. Wie hem kent, weet, dat hij niet van wollig taalgebruik houdt. Haagse taal en diplomatie is hem vreemd. "Sinds vorig jaar heb ben we een nieuwe wethouder sportzaken en ik had de eerste de beste vergadering meteen al een aanvaring." Vandaar, dat Zwep ook niet kan begrijpen waarom Demos, dat moet wijken voor het nieuwe Vlietland-ziekenhuis, niet klip en klaar verteld wordt wel ke verhuisplannen er ten stadhuize liggen. "Ik heb begrepen, dat er voor die club op het complex van Hermes een hoekje gereserveerd is. Wanneer wij echter met zijn drieën bij elkaar kruipen, dan ga ik ervan uit dat de gemeente ook voor een vrij goede accommodatie gaat zorgen." Zelfs hoopt Zwep dat ook Schiedamse Boys, waarmee GTB nu het clubhuis in sportpark Harga deelt, zich bij de fusiegesprekken zal voegen. "Ik weet niet wat de gemeente met het deeltje Harga waar in we nu nog huizen van plan is te doen. Ik heb het gevoel, dat ook dat stukje sportpark inmiddels al - zonder dat het bij ons bekend is - een andere bestemming heeft gekregen. Dan zou ook Schiedam se Boys, dat eigenlijk zelfstandig verder wil gaan, in de gevaren zone terechtkomen. Wanneer dat inderdaad het geval is, kunnen ze zich maar beter bij ons voegen en over een fusie gaan meepraten." stormende talenten in uitkomen voordat zij de overstap maken naar de topklasse. Toen ze de leeftijd van 21 bereikte en niet meer als Young Rider door het leven kon gaan, viel ze in een gat. Maar die zwarte periode duurde niet lang, want al snel kocht de Schiedamse amazone Jarwo, die ze zelf opleidde. En met succes, want een paar weken geleden was daar de vier de plaats op het Nederlands kampioenschap dressuurrijden. Falandt bleek, na de gevestigde orde Anky van Grunsven, Ellen Bontje en Arjan Teeuwissen, de beste van de rest. Maar er was meer succes, want tijdens de Grand Prix van Aken was Fa landt de beste Nederlandse en af gelopen weekeinde tijdens een concours in Breda versloeg zij zelfs Anky van Grunsven op het onderdeel Grand Prix Speciaal. Opwaartse spiraal "Het ging al een tijdje lekker, ik zat in een opwaartse spiraal. Ik wist wat mijn kansen waren. Maar dan komt zo'n NK eraan en dan krijg je ineens veel aan dacht van de pers en dat ben ik dus niet gewend. Ik voelde alle ogen op mij gericht. Daar komt nog eens bij dat dit hoogste ni veau zowel voor mij als voor Jar wo nieuw is, maar het heeft goed uitgepakt. We hebben samen la ten zien wat we waard zijn. Ik vind het echt super dat we naar de EK mogen." Of het duo in Engeland ook hoge ogen zal gooien, is nog maar de vraag. "In Nederland kennen ze ons nu wel, maar in het buiten land moeten we onze naam nog vestigen. Jarwo en ik zullen ook nog moeten groeien als combi natie, dat heeft tijd nodig. Maar dat is ook gelijk het mooie van dressuurrijden. Je probeert een paard, dat natuurlijk niet kan pra ten, iets te leren. Soms duurt dat leerproces wel een jaar, want een paard bepaalt zelf wat 'ie doet. Ik moet zijn vertrouwen zien te winnen. Als zo'n oefening dan na veel training tijdens een wed strijd lukt, dan is dat zo mooi. Het idee dat ik een eenheid vorm met een paard, geeft mij een spe ciaal gevoel." Om als combinatie verder te groeien traint Falandt zo'n twee tot drie keer in de week bij Coby van Baaien, zelf een voormalig top-dresssuurrijdster. Daarnaast worden Jarwo en ook haar ande- KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier eerst naar... Ook voor de nieuwste modellen kijk je op AutoTrack.nl De Schiedamse dressuurrijdster Antoinette Falandt leidde haar paard Jarwo zelf op: "Ik vind het echt super dat we naar het EK mogen. re twee paarden iedere dag bere den. Jarwo krijgt in de aanloop naar de belangrijke wedstrijden zelfs een speciale behandeling. Hij rijdt vaak twee keer per dag zijn oefeningen. Geen vakantie "Maar daar houdt het niet mee op, want de paarden moeten ook worden verzorgd. Wassen, poet sen, eten, op- en afzadelen, het hoort er allemaal bij. Ik ben per dag per paard toch wel zo'n drie uur bezig. De manege is dus een beetje mijn tweede thuis, want paarden kennen geen vakantie en van Oud en Nieuw hebben ze nog nooit gehoord. Maar dat geeft allemaal niets, want ik kan absoluut niet zonder ze." Voorlopig kan ook Jarwo niet zonder zijn baas, want de EK staat voor de deur. Daarna vol gen; de selectiewedstrijden voor het wereldbeker-circuit en Fa landt wil het liefst alle grote wedstrijden rijden. Dat moet ook wel, wil ze haar droom, de Olympische Spelen in Athene, verwezenlijken. De eerste stap is in ieder geval gezet, want een van de voorwaarde is dat de combinatie uitkomt op een EK of WK. "Als ik op de Spelen zou mogen rijden, gaat er echt een droom in vervulling. Alles zou dan op z'n plek vallen. Zowel Jarwo als ik zelf zijn in de bloei van ons le ven, we hebben precies de goede leeftijd en we zijn op elkaar in gespeeld. Ik ken mijn paard door en door, dus ik weet dat hij me nooit in de steek zal laten, ook niet tijdens een wedstrijd." De meeste dromen zijn bedrog, wordt wel eens gezegd. Maar dromen kunnen soms ook uitko men. "Laat ik eerst maar eens een goed EK rijden en zorgen dat ik het aankomende jaar constant kan blijven, dan zien we wel weer verder", besluit Falandt haar verhaal nuchter. SCHIEDAM Zondag 27 juli zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek BK- laan/Warande) kerkdiensten om 9.30 en 14.30 uur. 's Morgens is er een leesdienst en 's middags is ds. C.J. Droger de voorganger. Zondag is er om 10.30 uur in de St. Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. Nolenslaan 99 een zon dagsviering verzorgd door de Liturgiegroep met samenzang o.l.v. Numa Bracamonte. Zater dag 17.00 uur viering met muzi kale begeleiding door Jan Meis- ters. Zondag is er bij de Evangelisch Lutherse Gemeente aan de Lan ge Nieuwstraat 209, een dienst om 10.00 uur voorganger is E. van Hoek. In podiumcafé De Graauwe Hengst is donderdag Woody and the Sideman te horen, van Woody Bienemann en gitarist Ad de Hont. De Hont is onder meer bekend van 'Ik heb geen zin om op te staan, het duo Bram en Freek en Maggie McNeal. Zaterdag 26 juli: Lou! draait. Lou is bekend als geluidstechni cus met een uitgebreide platen collectie platen, waarvan hij een selectie laat horen. Zaterdag 26 juli is er om 15.00 uur een orgelconcert van Abram Bezuijen in de grote of Sint Jans- kerk, met werken van Bach, Beethoven en enkele Noorse componisten. Toegang is vrij, collecte bij de uitgang. WATERWEG - De voor dinsdag 29 juli geagendeerde oe fenwedstrijd tussen hoofdklasser SVVSMC en eerste divi sionist Sparta is door de Rotterdammers van de rol ge haald. Dat is een streep door de rekening van de Schie dammers, die alles op haren en snaren hadden gezet om vaR het duel een happening te maken. Het oefenduel was oorspronkelijk bedoeld als Rotterdams goedma- kertje voor het afstaan van trainer John de Wolf. Hij heeft vorig sei zoen op Spangen als assistent-trainer dienst gedaan. "Om dat voor el kaar te krijgen hebben wij onze trainingstijden aangepast. Bovendien was afgesproken dat Sparta pas na het op orde krijgen van de organi satie een vergoeding zou betalen voor de naar de Rotterdammers overgestapte speler Van Buren", briest voorzitter Frans Eijkenbroek. "Dit alles is schriftelijk vastgelegd." In juli trok Sparta een andere trainer en een andere assistent-trainer aan en meldde De Wolf dat zijn dienstverband niet verlengd zou wor den. Dit tot teleurstelling van de SWSMC, die - om commentaar ge vraagd - wat kritische kanttekeningen plaatste bij Sparta's beslissing om hem niet meer in te zetten. Eijkenbroek: "Omdat hij daarover en kele onparlementaire opmerkingen had geplaatst was men op Span gen bang dat de zaak tijdens de oefenwedstrijd zou escaleren." Hij heeft daarop terstond Sparta's algemeen directeur Peter Bonthuis ge beld en hem verzekerd dat die angst ongegrond was. "Wij zijn gast heer en zorgen ervoor dat alles ordentelijk verloopt." Hoewel Eijken broek de indruk had dat daarmee de hitte van de ketel was, werd de hoofdklasser later gezegd dat de wedstrijd alsnog van de baan was. In Harga toont men zich diep teleurgesteld. "We wilden er een feeste lijke gebeurtenis maken. De toegang was gratis, dankzij een sponsor die zich garant had gesteld voor de geschatte recette. Zo'n wedstrijd is vooral ook leuk voor de in Schiedam wonende Sparta-supporters en dat zijn er nogal wat. Zij hadden kennis kunnen maken met het ver nieuwde Sparta. We hadden het reclametraject met de wedstrijd al op gestart." SWSMC heeft de Rotterdammers laten weten dat het Sparta verant woordelijk zal stellen voor de gederfde inkomsten. "Temeer omdat ze hun schriftelijke vastgelegde afspraak om een gezochte kul-reden niet nakomen", aldus een getergde Eijkenbroek. In augustus krijgt SWSMC kans op een revanche. Dan namelijk neemt het elftal van John de Wolf deel aan een toernooi van Sparta's amateurtak, waar de betaald-voetbal-organisatie Sparta ook één van de deelnemers is. SCHIEDAM - De uitvoering van de wijkontwikkelingsvisie in Groe- noord heeft tot gevolg dat een flink aantal bewoners gedwongen moet verhuizen. Voor huurders uit de Valeriusstraat heeft die verhuizing in middels plaatsgevonden. De woningen worden afgebroken en maken plaats voor nieuwbouw. Hoewel de meeste bewoners (71 procent) woonruimte vond in Schiedam, keerde maar liefst tegen de dertig pro cent Schiedam de rug toe. In overleg met huurders die hun woning moeten verlaten is door het Schiedams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) en de gemeente een sociaal plan ontwikkeld. Hierin is onder meer de hoogte van de verhuisvergoeding opgenomen. Bovendien wordt gecontroleerd of Woonplus actief bewoners ondersteunt in het vinden van een andere woning. Van de huurders uit de Valeriusstraat die vanwege sloop hun flat moesten verlaten heeft ongeveer de helft een andere woonruimte in Groenoord gevonden. Vijftien procent verhuisde naar Woudhoek en Spaland en zes procent vertrok naar een andere wijk van Schiedam. Meer dan een kwart is naar een andere gemeente vertrokken. van 10.00 tot 17.00 uur. Omdat u op de centen bent... Vraag naar de actievoorwaarden. BRILMODE R#B BOON Schiedam Wegener huts-aan-hutskranten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-Huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010)4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Pluis-aan-Pluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS FT— EK-deelnemer Antoinette Falandt droomt van Olympische Spelen Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 0I0 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Foto FRED LIBOCHANT ROEL DIJKSTRA De autosite voor heel Nederland araten ,|H"""//^ GTH GMTI. 0800-0233535 Baiendiechl: Pesetastiaat 10 (keukenboulevard). Den Haag: Van der Kunstraat 19 (Den Haag Megastores). Numansdorp: Industriestraal 2a. Rotterdam: Watermanweg 303 (naast Woonmall). Woerden: Straat van Gibraltar 4 (naast Mc Donalds). Ook gevestigd in Amstelveen, Alkmaar, Arnhem. Baarle-Nassau (elke zondag apen). Breda. Groningen. Hoorn. Kaatsheuvel. Leiderdorp. Son, Zaandam en Zwolle. Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.brilnioderobbooii.nl j

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3