1 n S am! stad en 1 kan s op eer 1 pri J Sm'-- de >ea h SI ÜP Gemeente Schiedam in de city vier actiebon Nieuw op www.schiedum.nl: de Digitale Stadsgids (Brom)fiets gestolen en aangifte gedaan? li B De exotische African Kiss Deelnemers L I T I E WOENSDAG 23 JULI 2003 NS-5 BOUWZAKEN la1 Ut ✓"V n is op bmerbiat met ra nog donder- ans en md is ver- cohoivrije die avond de bar. is dit: 1 °nge\vO WET MILIEUBEHEER WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE TIJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN (ARTIKEL 17 WRO) EMEENTE SCHIEDAM, WEEK 30, WOENSDAG 23 JULI 2003 teberichten l' 7 H Q Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donder dag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Het is tijd voor exotische sferen op de derde donder dagavond van Zomerbeat in de City. African Kiss is een combinatie van de West-Afrikaanse muziek van Tino Trimo band en de groovy muziek van Karadara. Donderdag 24 juli vervangt Tino Tri mo de band Elfï-Jarz, die helaas door omstandig heden niet kan optreden. Maar Tino Trimo en zijn band zullen zeker niet minder swingend zijn. X-Clusive DJ team begint weer om 19.00 uur om de bezoekers alvast wat op te war men voor Tino Trimo band. Tino Tri mo komt zelf uit Guinee-Bissau en wordt begeleid door artiesten uit Kaapverdië, Indonesië, de Antillen en Guinese musici. Dit internationale gezelschap speelt allerlei Afrikaanse muziekstijlen. N'gumbe, morna, salsa, soul en blues vermengen zich op het podium. Na Tino Trimo band is het weer aan Birgitte en Reinier om hun liefde voor de salsa en merengue te delen met iedereen die mee wil doen. Altijd al de basisstappen van salsa en merengue willen leren? Blijf dan zeker niet zitten tijdens de salsaworkshop! Swingen met Karadara Karadara is de slotact van African Kiss. Groovy muziek, spectaculaire dancebeats en overweldigende drumsoio's sluiten de avond af. Griot zanger Cheikh Samba uit Gambia en bandleider Andro Btswane maken een unieke samensmelting van Afrikaanse en Caribische muziek met invloeden uit de jazz, r&b en funk. De avond wordt gepresenteerd door Sibel die eerder meespeelde in toneelstukken 'De Keuken' van Stichting Map en 'Ahmed AriP van Theater Rast. De alcoholvrije cocktail African Kiss die donderdag 24 juli verkrijgbaar is aan de -bar, heeft als ingredi ënten koude thee, citroensap en citroen sorbetijs. Zeker de moeite waard om te proberen! Zomerbeat in ie City is een onderdeel van Zomer in Schiedam en wordt georgani seerd door afdeling Cultuur i.s.mStich ting Evenementen Schiedam. Zomer in Schiedam is het tweede evenement van de afdeling Cultuur in een reeks van vier. In 2003 volgen nog Vier Schiedam in september en Wonen in Schiedam. De meimaand stond eerder in het teken van CoBrA in Schiedam. ¥M ,1# i N ÜVs operatic Museum De vier Schiedamse etV-taan musea zijn van plan om er tijdens de vakantie ook op mindere dagen een warme zomer van te maken. Het Stedelijk Museum Schiedam, Museum molen De Nieuwe Palmboom, Het Gedistilleerd Museum en het Nationaal Coöperatie Museum: de bezoeker kan er de komende weken op verschillende vlakken prikkelen de, smakelijke, informatieve en nostalgi sche ervaringen opdoen. Met de gezamen lijke actie 'Klavertje vier' zorgen ze er bovendien voor, dat een boeiend uitstapje in de toch al dure vakantieperiode niet teveel in de papieren gaat lopen. In alle vier de deelnemende musea wordt een folder uitgereikt die normaliter 50% korting biedt op de toegangsprijs bij het eerste bezoek aan de overige drie musea (en op het tweede bezoek aan het museum dat de folder verstrekte). Wie de bon - die bij dit artikel is bijgevoegd - inlevert, krijgt echter meteen al 50% korting op de toegangsprijs van de vier deelnemende musea. Aan de actie is een slagzinwed strijd verbonden die kans biedt op een luxe hotelarrangement voor twee personen of op de complete serie 'Ach lieve tijd Schiedam', bestaande uit twaalf rijk geïl lustreerde uitgaven waarin de geschiede nis van 750 jaar Schiedam wordt beschre ven. 'De actie 'Klavertje vier' duurt tot en met december 2003. .cla bon krijgt u 50% korting op de toegangsprijs bij de vier deelnemende Schiedamse musea. met 31 december 2003. In het Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat nz, is tot en met z8 septem ber de tentoonstelling 'Cobra: de kleur van de vrijheid' te zien. Zo'n Z50 werken en documenten van bekende CoBra-kun- stenaars als Karei Appel, Eugène Brands, Corneille, Lucebert en Constant vormen bij elkaar een ongekende belevenis in vorm en kleur voor jong en oud. De ope ningsrijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toe- tang kost 5,- voor volwassenen en 2,50 voor kinderen tot 12 jaar, Vrienden en kortingspashouders. Het Gedistilleerd Museum, Lange Haven 74-76 focust op de cognac met de tentoonstelling 'Alsof een engeltje over je tong...' die duurt tot en met 29 februari 2004. Bezoekers kunnen er (proefonder vindelijk) kennismaken met de smakelijke geschiedenis van jenevers, bitters en likeu ren. En nu ook met de geschiedenis van het Franse distillaat; wanmt cognac en jenever hebben meer met elkaar te maken dan je op het eerste gezicht zou denken. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en op zondag tussen 12.30 en 17.00 uur. De toegang kost 4,40 voor volwassenen en 3,90 voor de jeugd van 11 rot en met 18 jaar. Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34, organiseert speciaal voor de et start eind enpuz- van de vijf hoogste nog werkende korenmolens ter wereld. De molen maalt moutmeel voor de branderij van het Nationaal Gedistilleerd Museum en biedt veel informatie over de molengeschiedenis. Openingstijden van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en zondag tussen 12.30 en 17.00 uur. De toegang kost 2,- voor volwassenen en 1,50 voor de jeugd tot 12 jaar. Het Nationaal Coöperatie Museum, Lange Haven 84, biedt met de expositie "De Coöperatie Nu'een schat aan informa tie over het coöperatie ideaal: 'Allen voor één, Eén voor allen'. De entree van het museum is een authentiek buurtwinkeltje waarin allerlei (ouderwets) snoepgoed wordt verkocht. Openingstijden: woens dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur; zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur. Toegang: gratis. ^iVieudienst RiJnrr. ONTWERPBESCHIKKINGEN Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 5 november 2002 is een aanvraag ontvangen van Facilicom Bedrijfsdiensten B.V. om een revisievergunning voor een dienstverlenend bedrijf aan de 's Gravelandseweg 258 te Schiedam. De verandering omvat onder meer het wijzigen van de indeling en functie van een aan tal bedrijfsruimten, het realiseren van een extra opslagkluis voor gevaarlijke stoffen en het afstoten van enkele vergunde activiteiten. 2. Op 31 oktober 2002 is een aanvraag ontvangen van Garfield Aluminium B.V. om een revisievergunning voor een groothandel in aluminium profielen, platen en band en tevens fabricage van halffabrikaten aan de 's Gravelandseweg 244 te Schiedam. De verandering omvat onder meer het veranderen van een gedeelte van de opslagruim te naar kantoorruimten, het bijplaatsen van machines voor het bewerken van alumini um, het creëren van een "lashok" en het uitbreiden van de lasuren, het vergroten van de hoeveelheid opgeslagen gasflessen en het vervangen van een LPG heftruck door een elektrische heftruck. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ver gunningen te verlenen/gedeeltelijk te verlenen/te weigeren. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 23 juli 2003 tot en met 19 augustus 2003 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 86 21). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 19 augustus 2003 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over de ontwerpen van de beschikkingen kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachte wisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden inge diend. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 86 21). Projectnummers: 307181 en 400470 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 2 juli 2003 t/m 17 juli 2003: bouwaanvragen: Algerastraat 26 M. de Jong Broersvest 56C A. Gül Broersvest 56C A. Gül (voorpui) Horvathweg 1 E. Thiellier Linzenakker 25 Nieuwe Haven 247 Prins Bernhardlaan 84 Rubensplein 2 Valeriusstraat 31 Veldpad 28 Vlaardingerdijk t.o. flat 104-3J8 bouwen D. Oranje Redema B.V. C.D. van Lith D.T. van Heil Dienst Educatie Schiedam J.W. van Dijk ONS Netbeheer B.V. 2 silo's plaatsen rolluik plaatsen winkel verbouwen plaatskaartenkantoor plaatsen voor de duur van 6 maanden woning vergroten bedrijfspand verbouwen bijgebouw bouwen gevel veranderen noodlokalengebouw bouwen voor de duur van 5 jaar (herziene aanvraag) woning vergroten transformatorstation Verleende beschikkingen van 9 juli 2003 t/m 17 juli 2003: bouwvergunningen: verleend 9 juli 2003: Nieuwstraat 39 Van de Water Diensten bedrijfsruimte tot woning verbouwen verleend 17 juli 2003: Burg. Honnerlage Gretepad 9 R. van Deuzen woning vergroten sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 17 juli 2003: Kerkweg 96 G.B. Altorf Sint Liduinastraat 35 St. Kinderopvang Schiedam woning slopen gymnastiekzaal gedeeltelijk slopen N.B.Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 28 juli 2003 's-Gravelandseweg 408 Broersvest 56C Burg. Honnerlage Gretelaan 494 Leeuweriksingel 31 Majoraanveid 28 Veldpad 87 Connexxion verbouwen A. Gül D. Wegwijzer F. Loon A. Kilic C. Shahi werkplaats tot kantoor winkel verbouwen (voorpui) creatieve ruimte plaatsen woning vergroten woning vergroten dakopbouw Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag- dinsdag-en donderdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmingsplan "Bijdorp" is gevraagd voor Groenoordstraat, speelvoorziening plaatsen (JOP) voor de duur van 5 jaar Burgemeester en wethouders overwegen om, met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 24 juli 2003 t/m 6 augustus 2003 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van lie iet hoofd Bouw- en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Elk jaar geeft de gemeente Schiedam de Stadsgids uit, het naslagwerk voor Schie dammers die op zoek zijn naar instellingen, clubs, verenigingen en stichtingen in Schiedam en omgeving. In een jaarlijks geactualiseerd boekwerk zijn alle adressen en telefoonnummers van locale instellingen en verenigingen te vinden. Sinds 10 juli zijn al deze gegevens ook op de gemeentelijke website te vinden. Op deze dag lanceerde wethouder Marius Heijenk, portefeuillehouder van onder meer Commu nicatie, namelijk de Digitale Stadsgids. Dankzij deze internetapplicatie, ontwikkeld door de uitgever van de gedrukte gids Wegener Suurland, kunnen alle gegevens uit de gedrukte gias nu ook via een interactieve plattegrond op de gemeentelijke website fevonden worden. Naast de bekende naam- en adresgegevens worden in de digitale tadsgids ook e-mail- en website-adressen vermeld. Bezoekers van www.schiedam.nl kunnen vanuit de digitale Stadsgids direct doorklikken naar de websites van diverse clubs, verenigingen en stichtingen. V vindt de Digitale Stadsgids op www.schiedam. nl via de link 'Digitale Stadsgids'in de rechterkolom op de openingspagina. Rotterdam-Rijnmond District Schiedam Op donderdag 24 juli organiseert de politie in Schiedam een zogenaamde 'fietskijkavond'. Deze avond is bedoeld voor mensen die aangifte hebben gedaan van diefstal van een (brom)fiets. Tussen 16.00 en 19.00 uur stalt de politie alle gevonden fietsen uit op de binnenplaats van het politie bureau aan het Bijdorpplein 1 te Schiedam. De rechtmatige eigenaar kan zijn of haar tweewieler, op vertoon van de aangifte terugkrijgen. Er worden geen fietsen te koop aangeboden. Aangifte van een fiets of bromfiets kan men doen aan het bureau, telefonisch via 0900-8844 (lokaal tarief) of via internet: www.politie-rotterdam-riindmond.nl Het laten graveren van postcode en huisnummer in de fiets vergemakkelijkt het terugvin den van gestolen rijwielen. Bij het politiebureau zijn speciale registratiekaarten verkrijgbaar waarop men alle gegevens over de fiets zoals merk en framenummer kan noteren. Om te voorkomen dat de fiets gestolen wordt. Adviseert de politie om waar mogelijk de fiets in bewaakte stallingen te stallen. Daarnaast wordt aangeraden twee verschillende sloten te gebruiken. Bijvoorbeeld een ringslot voor het achterwiel en een sterk kaber- of kettingslot om de fiets vast te zetten aan een fietsenrek, boom of lantaarnpaal. Veel fietsendieven zijn namelijk gespecialiseerd in het openmaken van een type slot.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 5