SLOOP IN NIEUWLAND PAS NA VAKANTIE VAN START HUIS KOPEN? DENK EENS AAN KOOPSUBSIDIE! GEEF INBREKERS GEEN KANS TIJDENS UW VAKANTIE KUNST GEEFT NIEUWLAND KLEUR BEZOEK OOK EENS ONZE WEBSITE *22 5 juli 2003 EEN GOEDE BUUR IS HEEL WAT WAARD o Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland www.woonplus.nl P inli onnn iplus Verfraaiing van gevel en entrees WOENSDAG 30 JULI 2003 NS-4 mCm U UI in O Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 Extra inzet voor handhaving leefbaarheid Lagere hypotheeklasten door overheidsbijdrage Voorkom overlast door met elkaar te praten Surf naar www.woonplus.nl <0 Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet- tetijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: 010 - 2045260. E-mail: vps@wB0nplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 augustus 2003. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de com plexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag tot en met donderdag van 10.00-10.30 uur en van 15.00-15.30 uur en op vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Schotte D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertptein/Lisztplein Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Patrick van Waart Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13.00-14.00 uur. Buurtpost 'Troelstralaan' Harry Nagel Troelstralaan 83, tel: 010-4716244 I Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 WoonplusNieuws Enige tijd geleden lieten wij weten dat de sloop van flats in enkele delen van Nieuwland begin juli van start zou gaan. Met het oog op een zorgvuldige voorbereiding en uitvoering van de sloop is het helaas niet mogelijk gebleken al voor de vakantieperiode te kunnen starten. Naar het zich nu laat aanzien zal pas na de vakantie worden begonnen met de sloop. Het gaat dan in eerste instantie om de flats aan de Burgemeester Van Haarenlaan, ter hoogte van de Goeman Borgesiuslaan. In totaal worden in de eerste fase van de herstructurering in de gebieden Goeman Borgesius en Parkrand Noord 670 woningen ge sloopt en vervangen door nieuwbouw. Gemeente Schiedam en Woonplus hebben inmid dels afgesproken de komende tijd alle noodza kelijke maatregelen te treffen om de leefbaarheid in de sloopgebieden ook tijdens de vakantiemaan den te garanderen. Zo is er overdag extra toe zicht door de complexbeheerders van Woonplus en is voor de avonden en in de weekenden extra toezicht ingehuurd. De politie zal, indien nodig, ook extra inzet plegen tijdens surveillancedien sten en inspringen bij calamiteiten. De leegstaan de woningen worden bovendien versneld dicht getimmerd en daarnaast draagt ook ONS een steentje bij om de omgeving schoon en leefbaar te houden. Ondanks de vertraging wordt nog zittende be woners van de sloopgebieden aangeraden om de resterende tijd te benutten om een woning naar keuze te vinden. Op het moment dat vanuit Woon plus een gericht aanbod wordt gedaan, bestaat altijd de kans dat een woning niet geheet aan de voorwaarden en wensen voldoet. Voor verdere vragen kunt u contact opnemen met Sylvia Bourguignon of Jane Brinkman van Unit Nieuwland. Zij zijn beiden - bij voorkeur tussen 9.00 en 12.00 uur - bereikbaar via tele foonnummer 010 - 2045101. Wilt u een woning kopen, maar u vreest dat uw financiële situatie niet toereikend is? Misschien is het dan goed om uzelf eens te verdiepen in de mogelijkheden van koopsubsidie. Koopsubsidie is een maandelijkse overheidsbijdrage in de hypotheeklasten; te vergelijken met huur subsidie voor huurwoningen. Als u wilt nagaan of u voor koopsubsidie in aanmerking komt, kunt u samen met uw bank of hypotheekadviseur nagaan of dit werkelijk zo is. Als uw financiële middelen voldoende zijn, kan een makelaar u helpen bij het zoeken naar een woning die het beste bij uw situatie past. Wat zijn de voorwaarden om in aanmerking te komen voor koopsubsidie?* U bent 23 jaar of ouder U verblijft rechtmatig in Nederland U was de afgelopen drie jaar geen eigenaar-bewoner van een koopwoning U gaat de woning zelf bewonen Uw inkomen valt binnen de gestelde inkomensgrenzen (Voorbeeld: als u alleen woont, komt u in aanmerking met een inkomen vanaf 12.225 tot maximaal 18.325) U moet Nationale Hypotheekgarantie (NHG) aanvragen Kijkt u voor de exacte voorwaarden m.b.t. inkomen, vermogen en woningkosten nog eens op de website van het Ministerie van VROM www.vrom.nl/koopsubsidie of belt u gratis met telefoon: 0800 - 566 77 82. Als u geïnteresseerd bent in het kopen van een woning, dan is het goed om te weten dat Woonplus ook geschikte en betaalbare koopwoningen aanbiedt. Mocht u hierover meer informatie willen, neem dan contact op met de afdeling Commerciële Zaken van Woonplus, telefoon: 010 - 204 51 04. Bron: Artikel Koopsubsidie: www.vrom.nl Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. Repareer die indien nodig. Berg opklimmaterialen, zoals ladders of tuin meubilair, altijd goed op of leg deze deugdelijk vast. Sluit uw schuur/berging goed af. Zorg voor goede buitenverlichting. Maak goede afspraken met uw buren als u weg gaat. Probeer het inbreken in ieder geval zo onaan trekkelijk mogelijk te maken voor het geval in brekers toch kans zien uw woning te betreden. Neem daarom de volgende maatregelen: Merk en registreer uw waardevolle goederen. Laat uw autosleutels niet in uw jaszak zitten of in huis rondzwerven. Schaf voor kostbaarheden en waardevolle documenten een inbraakwerend kastje aan. Hopelijk helpt het bovenstaande mee om inbre kers buiten de deur te houden. We denken in ieder geval dat u iets onbezorgder op vakantie kunt gaan. Bron: www.politie.myweb.nl In de zomerperiode gaan vele mensen op vakantie en wellicht geldt dit ook voor u. Voor inbrekers is dit een uitgelezen periode om toe te slaan. Denkt u daarom vóór uw vertrek nog aan onderstaande eenvoudige tips waarmee u de kans verhoogt om inbrekers op afstand te houden: Zorg dat uw huis altijd een bewoonde indruk maakt. Oftewel, sluit de overgordijnen niet en haal planten niet uit de vensterbank. Laat met behulp van schakelklokken de ver lichting aan- en uitgaan. Zet uw waardevolle spullen zo neer dat ze van buitenaf moeilijk te zien zijn. In de zomermaanden speelt ons leven zich weer grotendeels buiten af. De ramen staan open, we genieten van het mooie weer en in de tuin of op balkon blijven we soms tot in de late uurtjes gezellig praten. Op zich hoeft dit allemaal geen problemen te geven, als u zich maar realiseert dat uw buren in een aantal gevallen ook last van u kunnen hebben. Door met elkaar te praten en begrip te hebben voor elkaar, kunt u zich een hoop ellen de besparen. In veel gevallen weten mensen niet eens dat ze een ander overlast bezorgen. Even aanbellen bij de buren is in dat soort gevallen vaak voldoende om het probleem op te lossen. Een beetje overlast is niet altijd te voorkomen. Mensen wonen nu eenmaal dicht op elkaar en iedereen heeft zijn eigen leefpatroon. Als er irri taties ontstaan, kan een goed gesprek vaak won deren doen. In de meeste gevallen willen mensen best rekening houden met hun buren, als maar duidelijk is dat dit ook wederzijds is. Zorg daarom dat u uw buren kent. Maak dan ook altijd kennis met nieuwe buren. Het is nu een maal gemakkelijker om iemand aan te spreken die u al kent. Als u weet waar u aan toe bent, kunt u meestal ook meer hebben van uw buren. Zo is het voor uw buurman minder storend als hij weet dat u altijd tussen vier en vijf uur uw pianoles heeft. En als u weet dat uw buurman nachtdiensten draait, is het vanzelfsprekend dat u daar overdag rekening mee houdt. Het is altijd het beste om zelf er voor te zorgen dat u een goede relatie heeft met uw buren. Het is belangrijk om ergernissen uit te spreken en samen tot een oplossing te komen. Als praten echt niet meer mogelijk is en conflicten dreigen te escaleren, kunt u de hulp van Woonplus inschakelen. Van belang is dat u uw klachten schriftelijk kenbaar maakt. Als de klachten duidelijk verwoord zijn kan een medewerker van Woonplus een poging doen om te bemiddelen. Als deze bemiddeling niet tot resultaat leidt kan in het uiterste geval iemand via de rechter zijn woning uit gezet worden. Vanzelfsprekend hopen we dat deze ultieme maatregel zo min mogelijk wordt genomen. Een goede, volwassen verstand houding moet het mogelijk maken om als goede buren met elkaar om te gaan. Woonplus heeft een folder uitgebracht over over last. In deze folder staat beschreven wat u kunt doen bij overlast en wie u eventueel daarbij kan helpen. De folder is aan te vragen via de units of op kantoor. U kunt ook kijken op onze website: www.woonplus.nl Met een hoogwerker werden de panelen op de flat aan het Dr. Wibautplein onthuld. Een deel van de wijk Nieuwland heeft onlangs letterlijk kleur gekregen door twee kunstprojec ten. Zowel aan het Dr. Wibautplein als in de om geving van de Dr. Schaepmansingel/P.J. Troelstra laan is een aantal woongebouwen verfraaid met een levendig en kleurrijk kunstwerk. Bij beide initiatieven is Woonplus (in)direct be trokken geweest. Kunstpunt.Com Tijdens de Anti Discriminatie Week, die plaats vond van 21 tot en met 28 maart, heeft Kunstpunt.Com, een initiatief vanuit Nieuwland aan Zet, een inloop voor de jeugd georganiseerd. Met kleurpotloden, kwasten, verf en inkt konden kinderen uit de wijk laten zien hoe zij over dis criminatie en pesten dachten. Alle schilderingen van de jeugd zijn vervolgens op grote panelen geplaatst. Deze panelen heeft Woonplus eind juni op een flatgebouw aan het Dr. Wibautplein laten aanbrengen. Karin van Dreven, directeur van Woonplus Schiedam, onthulde vanuit een hoogwerker op spectaculaire wijze de panelen die toont wat de kijk is van kinderen op discri minatie. Portiekkunst Ook op een ander vlak heeft een kunstproject ('Portiekkunst') een deel van Nieuwland meer uit straling gegeven. Beeldend kunstenaar Yvon Koopman heeft afgelopen jaar een bijzonder project opgezet voor de straten in de omgeving van de Dr. Schaepmansingel en de P.j. Troelstralaan. Ze is bij alle bewoners langs geweest met de vraag om tijdelijk een dierbaar voorwerp uit te lenen. Vervolgens heeft Yvon per portiek van alle voor werpen een collage gemaakt die ze heeft gefo tografeerd. Inmiddels hangen deze foto's als een persoonlijk naambord boven de entrees van in totaal 58 portieken. In de bibliotheek aan het Dr. Wibautplein heeft in de maand juli een tentoon stelling plaatsgevonden van alle foto's van het project 'Portiekkunst'. Behalve via het Woonplus Nieuws en via de kabelkrant van LOOK TV informeren we u ook via onze website. Onze site bevat een nieuwsrubriek die regel matig wordt ververst met actuele informatie, vaak ook met wijkgebonden nieuws. Daarnaast kunt u op onze site lezen wat u moet doen als u een woning zoekt en wat voor u als huurder van belang kan zijn. Verder treft u informatie over de diverse (nieuwbouw) projecten, die in ontwikkeling en in uitvoering zijn, tips om het wonen te veraangenamen en de rubriek met meest gestelde vragen en antwoorden. U kunt onze site bezichtigen door te surfen naar www.woonplus.nl datum omschrijving Inhoud Zomerparada in Nieuwland □p taterdag 2B juni jl. trok da zomerparada, onderdeel van 'Nieuwland aan zet', door Nieuwland Ondanks het sombere weer liep de parade als een warme tonnestraal vanaf de Tuinlaan nchting Wibautplein. Een praalwagen en aan molen van 3,S meter hoog waren de spectaculaire hoofdonderdelen van de parade waarin ook kinderen, verldeed in zelfgemaakte pakjes, dansten op muziek van sen brassband Op het Wibautplein werd nog een show gegeven die veel belangstellenden trok. Dankzij de vela vnjwilligers werd da zomerparada een groot succes

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 4