Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Vijfde generatie Volkswagen Golf op komst m m Spirit-versie van Suzuki Alto Slecht weer oorzaak groei files in 2003 a/l Groter, sterker, completer, veiliger, stabieler Audi herdenkt DKW- oprichter Rasmussen Daewoo noteert fikse verkoopstijging Avontuurlijke Kia- tocht in september Nissan voor zevende jaar nummer 1 in Europa WOENSDAG 6 AUGUSTUS 2003 NS-13 UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 6 AUGUSTUS 2003 rubriek over mensen in de autobranche Audi herdenkt deze zomer de 125e geboorte dag van DKW-oprichter Skafte Rasmussen. "Het merk DKW is niet alleen een belangrijk bestanddeel van de historie van het huidige Audi AG. Zonder DKW zou Audi misschien niet eens hebben bestaan". Thomas Frank, di recteur van Audi Tradition, spreekt dan met name over de zware tijden na de Tweede We reldoorlog. Auto Union probeerde in Ingol- stadt, na de gedwongen verhuizing uit Sak sen, na de Tweede Wereldoorlog een nieuwe start te maken. Daarbij waren het de DKW- motorfïetsen en DKW-auto's met hun tweet- aktmotor, die de onderneming weer op de been hielpen. Mede daarom, maar niet alleen daarom, organiseert Audi Tradition tot en met 23 september 2003 in het Audi-museum Mo bile te Ingolstadt een speciale thema-exposi tie over DKW-oprichter Skafte Rasmussen, die op 30 juli zijn 125e veijaardag zou heb ben gevierd. Titel van de expositie: "Erfolg im Zweitakt - Jörgen Skafte Rasmussen und DKW". Het bekende Audi-merkembleem met (je vier jjngen symboliseert de fmcjkcr^ Audi, ÖKW, Horch en Wanderer, die fuseer- 4 den tot Auto Union. Auto Union en NSU, die in 1969 ftiseerden, hebben de ontwikkeling van de moderne auto in belangrijke mate beïnvloed. In 1985 ontstond uit Audi NSU Auto Union AG het huidige Audi AG. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. Volkswagen introduceert eind dit jaar zijn nieuwe Golf. Dit wordt de inmiddels vijfde generatie van de met afstand succesvolste in Duits land ontwikkelde auto ooit. Design en techniek zijn de meest in het oog springende kwaliteiten van deze nieuwste generatie. In één oogopslag een Golf met de bekende karakteris tieke C-stijl en onderscheidende achterzijde, maar onmiskenbaar nog dynamischer en sportiever vormgegeven. Het front van de nieuwe Golf blinkt onder meer uit door zijn aërodynamische vorm geving. Onmiskenbaar Golf zijn de 'spitse' koplampen met dubbele ronde schijnwer pers. De in de koplampen opgenomen knipperlichten zijn in de stijl van de Phae ton uitgevoerd. In de spatschermen zijn welvingen aangebracht. Optisch vormen zij samen met de motorkap één geheel met de grille. Hierdoor is een V-vormige een heid ontstaan die de dynamiek van de nieu we Golf nog nadrukkelijker tot zijn recht laat komen. Ook de achterkant kreeg een krachtiger, dynamischer uitstraling, waar bij de karakteristieke ronde achterlichten duidelijk uit het Volkswagen-programma afkomstig zijn. Zij zijn deels geïntegreerd in de achterklep waardoor in combinatie met de direct tegen de C-stijl aanliggende achterruit een elegante uitstraling is ont staan. Bij zijn marktintroductie, eind dit jaar, ver schijnt de als twee- en vierdeursuitvoering leverbare Golf in drie uitrustingsvarianten: Trendline, Comfortline en Sportline. Alle uitvoeringen zijn standaard uitgerust met een uitgebreid comfort- en veiligheidspak ket. Dit pakket omvat onder meer zes air bags, vijf hoofdsteunen (waarvan die van de voorstoelen zijn uitgerust met speciale antii-whiplashtechniek), driepuntsgordels voor alle zitplaatsen, een nieuw ontwikkel de veiligheidsstuurkolom en een speciale constructie die de pedalen bij een aanrij ding als het ware in de motorruimte laat verdwijnen. De bediening van de nieuwe Golf blinkt uit door ergonomie, functionaliteit en een voud. De positionering van schakelaars en klokken zorgt ervoor dat de bestuurder bij na intuïtief zijn weg vindt. Een goed voor beeld van doordachte functionaliteit is het optioneel leverbare climatronic (geschei den regelbare, automatische airconditio ning). Bij het achteruitrijden schakelt het systeem automatisch over op luchtrecircu- latie zodat de uitlaatgassen niet in de auto binnen dringen. Voorbeelden van ergono mische perfectie zijn de stoelen. Volledig nieuw ontwikkeld vormen zij het toon beeld van comfort. Verder biedt Volkswa gen als eerste in dit segment de mogelijk heid de voorstoelen uit te rusten met een elektronisch verstelbare, viervoudige len- densteun. Daarnaast kan, eveneens als toe voeging aan de standaard uitvoering, de bijrijdersstoel worden uitgerust met een naar voren neerklapbare rugleuning. De carrosserie van de Golf is breder ge worden (nu 175,9 cm, oftewel plus 2,4 cm), Onmiskenbaar de Volkswagen Golf, maar toch geheel in het nieuw gestoken: dit is de vijfde generatie Volks wagen Golf ten voeten uit. hoger (148,3 cm, plus 3,9 cm) en langer (420,4 cm, plus 5,7 cm). Hij biedt hiermee voor zowel de achterpassagiers als de ba gage (347 liter) aanzienlijk meer ruimte dan voorheen. Feitelijk doet de Golf zo doende een grote stap in de richting van een hoger marktsegment en bevestigt hier mee eens te meer dat het segment waarbin nen de Golf opereert lastig te duiden is. De carrosserie als geheel nam in stijfheid toe met 80 procent. Daarmee vormt de Golf een nieuwe maatstaf en behoort hij tot de absolute top binnen zijn concurrentieveld. Sportiviteit en comfort vormen de kern waarden van de nieuwe Golf. Aan de voor kant zorgt de geoptimaliseerde voorwiel ophanging voor een perfecte koersvast heid. Achter is een nieuw ontwikkeld sys teem van onafhankelijke wielophanging toegepast, wat naast de koersvastheid ook het algehele rij comfort ten goede komt. Handling en comfort zijn verbeterd door de toepassing van snelheidsafhankelijke, elektromechanische stuurbekrachtiging. De rechtuitstabiliteit is hiermee verder toe genomen. Ook het remsysteem is nieuw ontwikkeld en uitgerust met geoptimaliseerde koeling. De optelsom van deze ontwikkelingen heeft gezorgd voor een klasse overstijgend rij comfort en perfecte stuur- en rij kwalitei ten. REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 Suzuki houdt de 'spirit' erin. Let terlijk, welteverstaan, want Spirit is de naam van een extra aantrek kelijk geprijsde versie van de Alto. Deze is tijdelijk te koop voor een prijs van slechts 7.777 euro. De traditioneel voordeligste auto in het dagelijkse gebruik wordt hier door nog voordeliger. Van de Su zuki Alto is vorig jaar een nagel- nieuwe generatie uitgekomen. De auto bleek van meet af aan een schot in de roos, mede doordat de overheid in het kader van de toen nog geldende regeling Schoon Zuinig de Alto-koper maar liefst 1.000 euro subsidie gaf. Nog steeds valt de Suzuki Alto bij veel kopers in de smaak om zijn spaar zaamheid, zijn praktische ge bruiksmogelijkheden en zijn ver rassende binnenruimte. Suzuki maakt het voor de liefhebbers nu nog aantrekkelijker door de Alto tot en met 31 augustus in twee uit voeringen als Spirit aan te bieden. De Alto GL Spirit, herkenbaar aan de speciale Spirit-badge, heeft on der meer een in delen neerklapba re achterbank, bekerhouders, dub bele airbags, getint glas en een achterruitwisser met sproeier. De nog completere Alto GLS Spirit heeft onder meer centrale deurver grendeling, elektrisch te bedienen ramen voor en stuurbekrachtiging. Deze uitvoering kost 8.777 euro. In de eerste helft van 2003 is de filezwaarte (lengte/duur van een file) met 4,5% gestegen ten opzichte van dezelfde periode in 2002. De stij ging werd vooral veroorzaakt door de verkeersdrukte in <je maand ja nuari. In deze maand stonden er meer files op de Nederlandse wegen dan gemiddeld. Met uitzondering van de maand juni was de file zwaarte in de overige maanden lager dan het gemiddelde van de afge lopen driejaar. Vooral het slechte weer in januari en juni vormt de oor zaak van de lichte groei. Sneeuwval, hagel en gladheid leidden in ja nuari tot veel ongevallen. Donderdag 30 januari was een uitzonderlijk drukke dag, zowel in de ochtend- als in de avondspits. De neerslag veroorzaakte veel aanrijdingen en lange files. De invloed van het weer was ook zichtbaar op de andere uitzonderlijk drukke dagen in het eer ste halfjaar van 2003. Bijvoorbeeld op de maandagen 2 en 30 juni ver oorzaakte hevige regenval vele ongevallen, met wegafsluitingen en fi les als gevolg. Het grootste knelpunt in de eerste zes maanden van dit jaar is de A27 voor de brug van Gorinchem in de richting van Breda. In Nederland noteert Daewoo Motor Bene lux een stijging van het marktaandeel, waarmee het Koreaanse merk aantoont weer volledig op de weg terug te zijn. Bij na een jaar is Daewoo nu onderdeel van GM en dat begint zijn vruchten af te wer pen. De verkooptoename is deels toe te schrijven aan de nieuwe modellen in het le veringsprogramma, de Kalos en de Evan- da, en sinds kort ook nog eens de compleet nieuwe Nubira. 'Met de Nubira in ons le veringsprogramma en op redelijk korte ter mijn nog meer nieuwe Daewoo-modellen erbij, verwachten wij een continuering van onze verkoopstijging,' aldus de heer J.C. Park, President van Daewoo Motor Bene lux. De tweede editie van de Sorento Driving Experience gaat op 12 september van start. Het belooft een avontuurlijke tocht te wor den die de deelnemers dit jaar in tien dagen uit en thuis naar het ruige Scandinavië voert. Om de Sorento Driving Experience mogelijk te maken, hebben diverse partijen inmiddels hun naam verbonden aan het evenement. Niet alleen Kia levert een team voor de tocht naar Scandinavië. Het project wordt ook gedragen door partners als Au totrack, Algemeen Dagblad, Autoweek en Radio 538. De tocht kan op de voet ge volgd worden via www.kia.nl. Nissan Sunderland is voor het zevende achtereenvolgende jaar uitgeroepen tot meest productieve autofabriek in Europa. Dat blijkt uit de European Automotive Pro ductivity Index die onlangs is uitgebracht door het onderzoeksbureau World Markets Research Centre (WMRC). Nissan Sunder land heeft zichzelf andermaal overtroffen in productiviteit: in 2002 zijn 99 auto's per medewerker gebouwd. Dat is een stijging van vier procent ten opzichte van 2001, toen de fabriek met een score van 95 auto's per medewerker op de eerste plaats stond. Het onderzoek van WMRC bestrijkt de re sultaten van veertig autofabrieken. Sunder land is lijstaanvoerder in Europa sinds 1996, toen Nissan nummer 1 werd met een score van 73 auto's per medewerker. Ben spannend uiterlijk, veel rijdynamiek en een groo, aantal novrtetten voor de co,ktoe' tionsle autotentoonstelling van Frankfurt tieAStta.iê.^'-1""metdeniet'"e0Pe,ie" signtaal: heldere lijnen, goed uitgebalanceerde proporties, strakke oppervlakken en met precisie ontworpen details kenmerken de nieuwe Opel As- tra. De voorzijde wordt gekenmerkt door een bre- puj-o 4-emissie- kirns familie en voldoen aa de grille me. een honaontale dwarsbalk en „ens-e koplampen acbmrbader,as. nieuwe Astra zal op de markt verschijnen voorjaar van 2004, later gevolgd door een station wagon «r een sportieve driedeurs. Voor de aan- drijving is keuze uit vijf benzine en drie mrbodieselmotorenmet een cilin derinhoud variërend van 1.1 tot 2.0 liter. Alle krachtbronnen behoren tot de Ecotec zestien- Het Nieuwe Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 13