Briljanten bruiloft SCHIEDAM Nieuws van de Hargahoeve Nog steeds veel ongelukken Petrochemie Bommen op bouwterrein Programma Jeugdland 2000 Vertrek trainer doet Ventura pijn Bekroonde haring bij Visgilde Schiedam Verhuizing dialyseafdeling Werkzaamheden drinkwaterleiding Vlaardingse popfotografe hangt maand lang op Rolling Stones-expositie IN BEELD Achtervolging Inbrekers in kraag gevat HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 6 AUGUSTUS 2003 32 - 1440 SCHIEDAM - Het is goed ha ring happen bij het Visgilde Schiedam aan het Hof van Spa- land. Uit een onderzoek van de Overkoepelende Vereniging Vis gilde blijkt dat de kwaliteit van de Hollandse delicatesse hier aan de hoogste eisen voldoet. Bij het onderzoek is gelet op uiterlijk, schoonmaken, temperatuur en hygiëne en natuurlijk smaak. REGIO - De dialyseafdeling van het Vlietland Ziekenhuis is ver huisd van locatie Vlaardingen naar locatie Schiedam. Het aan tal behandelplaatsen is uitge breid van vier naar tien. De nieu we dialyseafdeling is gevestigd op de begane grond in het kli niekgebouw (de voormalige kin derafdeling) en is van 07.15 uur tot 20.00 uur bereikbaar via tele foonnummer 010-2044500. Bui ten eerdergenoemde tijden is de afdeling telefonisch bereikbaar via de receptie van het zieken huis (010-2044000). De zorg voor de dialysepatiënten valt on der de verantwoordelijkheid van de nefrologen, mevrouw dr. I.C. van Riemsdijk-van Overbeeke en de heer dr. J.L.M.L. Ie Noble. SCHIEDAM - Het Waterleiding bedrijf Europoort (WBE) gaat van 11 augustus tot eind septem ber gefaseerd werkzaamheden verrichten aan de drinkwater transportleiding rondom het drinkwaterpompstation aan de Rotterdamsedijk. Als gevolg van deze werkzaamheden kan het verkeer in de genoemde periode tijdelijk overlast ondervinden van de werkzaamheden. Met na me kan de overlast ontstaan op het deel van het voet- en fietspad aan de Rotterdamsedijk en de af rit Rotterdamsedijk naar het Boerhaaveplein. De levering van drinkwater zal tijdens de werk zaamheden ongestoord plaats vinden. KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Moppie en Tommie. Verder zoekt het asiel nog een goed tehuis voor een rat en twee konij nen en zijn dringend hand doeken nodig. Moppie Dit zwart met witte poesje is vier jaar oud. Anders dan haar naam doet vermoeden heeft ze zo nu en dan last van kuren. Ze kan namelijk wel heel erg lief en aanhankelijk zijn maar zo nu en dan heeft ze haar dag niet. Vanwege deze karaktertrek is het niet verstandig dat ze in een ge zin met kleine kinderen of een hond terechtkomt. Wie kijkt door haar boze blik heen en geeft haar een goed tehuis. Tommie De vorige eigenaar van Tommie kon wegens gezondheidsredenen niet meer voor hem zorgen. Deze 9 jaar oude bastaardreu is een enorme kroeldoos maar kan dui delijk beter opschieten met man nen dan met vrouwen. Een gezin met kinderen of ande re honden is niet geschikt voor deze hond. Alleen thuisblijven kan wel, maar niet te lang. Welke alleenstaande man zoekt een speelkameraadje. Tommie is al wat ouder maar nog in hele goe de conditie. Voor een lekker rondje in het park draait hij zijn poot niet om. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over de dieren: tel. 4714151 en internetsite: www.hargahoeve.nl door PETER BRAAD REGIO - De Vlaardingse popfotografe Angelique van Woerkom verkoos ooit Keith Richards boven iuitk Jagger. Fotomodel Jerry Hall verliet Roxy Music- voorman Bryan Ferry voor het 'apie' van de Rolling Stones. Van Woerkom wil nog dolgraag eens Lou Reed 'doen'. I'm waiting for my man, zong de godfa ther of punk met de Velvet Underground Nico in 1967. De Vlaardingse geeft de voorkeur aan Exile on Main St. van de Stones. Ko mende maand hangt ze met haar foto's in galerie IN BEELD van Auke Bergsma aan de Landstraat. Angelique van Woerkom (1966) is gek van portretten van popmu sici. Zij studeerde in 1994 af aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, met als specialisatie foto grafie; portretten en reportages. Een muziekfanaat in hart en nie ren, wordt over haar gezegd. "Ik ben op het laatste concert van Bruce Springsteen in De Kuip bezig geweest, maar als vrienden mij vragen wat het openings nummer <vas, weet ik het niet. Zelfs de drie eerste songs weet ik me niet te herinneren. Ik heb al tijd wat gehad met de expressie van het gezicht." In 1981 smokkelde ze een came ra het Feyenoord-stadion binnen voor een concert van de Rolling Stones. Toen was ze pas vijftien en wist nog niet wat ze wilde worden. Later in 1995 was ze er weer bij. Opnieuw bij die band, maar ditmaal met perskaart. Want ze was afgestudeerd en er kend. Ze stond met vijftien colle ga's bij het podium die konden kiezen uit Mick Jagger en Keith Richards. Angelique koos voor de laatste. "Ik heb niet met hem kunnen spreken", vertelt ze. "Daarvoor worden ze te streng bewaakt. Ik wist dat hij ging po seren en heb mooie foto's ge maakt. Ouwe kop Die heb ik later ook aangeboden aan het management. Ik weet ze ker dat hij hem zou hebben geac cepteerd, maar je komt er niet door." Gek is ze niet van de Sto nes. "Ik ben geen grote fan, niet idolaat. Het gaat meer om een soort begrip. Die band moet je gezien of gehoord hebben. In de jaren '80 draaide ik Bob Dylan en The Doors. Blij is ze wel met de foto's van Keith Richards die in de maand augustus te zien zijn bij de galerie van Auke Bergsma. Met hem verschilt ze wel van mening. Van Woerkom: "Vroe ger had Keith een babyface. Keith is altijd mijn favoriet ge weest. Die is zo'n levende legen de, legt z'n gevoel in zijn stem en muziek en heeft een prachtige doorleefde kop om te fotografe ren." Bergsma: "Hij heeft altijd een ouwe kop gehad." De Vlaardingse werkt als free lancer voor diverse muziektijd schriften, waaronder Oor, Fret, Aardschok, Barflyer en Aloha. "Ik blijf meestal in Nederland voor concerten en dan maar zien of ik mijn foto's kwijtkan. Voor de Veronicagids ga ik wel eens naar het buitenland maar dat is dan in opdracht. Ook bij Pinkpop moest ik een portret schieten van Anouk. Een gerichte opdracht. Dan hoefje niet af te wachten of ze het afnemen. Bruce Springs teen en Tom Waits heb ik gefoto grafeerd tijdens een optreden, maar ik wil hen gewoon echt portretteren. De expressie van hun gezichten. Hetzelfde geldt voor Lou Reed. Nee, Frank Sina tra lukt niet meer. Maar die doet me ook niks, want hij was vóór mijn tijd. En Bryan Ferry komt niet in mijn top-10 voor", besluit Ange lique van Woerkom. In de galerie IN BEELD aan de Landstraat 57 is de hele maand augustus de tentoonstelling van zo'n vijftig foto's van The Rol ling Stones te zien. Andere expo santen zijn Paul Bergen en Rob Verhorst. Er zijn ook LP's van de band te koop. De openingstijden zijn vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, op zater dag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. REGIO - Drie op de vier werknemers in de petroche mie maakte afgelopen jaar één of meer ongelukken op het werk mee. Dat blijkt uit een bliksemenquête van FNV Bondgenoten onder kaderleden in 23 bedrijven in het Europoort-Botlekge- bied, Brabant en Zeeland. De vakbond ziet de uitkom sten als 'een bevestiging van de zorgen ten aanzien van de veiligheid in de indus trie' en trekt de conclusie dat het slechter gaat met de veiligheid. Het bliksemonderzoek werd uit gevoerd naar aanleiding van een serie ernstige incidenten in de in dustrie. Bij de ongelukken die 75 procent van de geënquêteerden op het werk meemaakte, raakten in de helft van de gevallen perso nen gewond en in één geval was zelfs sprake van een ongeluk met dodelijke afloop. Voorbeelden van ongelukken zijn het ontploffen van een forn uis, tankwagen en tank, brand in een kantoorgebouw en het ont snappen van schadelijke stoffen. De helft van de ondervraagden geeft volgens FNV Bondgenoten aan dat er een relatie is tussen de bezetting en de ongevallen. Er zijn echter ook bedrijven waar dit niet geval is, geeft de vak bond aan. Daarnaast stelt ze: 'Een aantal mensen geeft aan dqt men niet weigert om in onveilige situaties te werken uit loyaliteit naar het bedrijf'. De huidige Arbo-wetgeving geeft werknemers hierin meer verantwoordelijkheid. Ook werd gevraagd naar bij na- ongelukken: near missis. In ze ventig procent van de bedrijven worden deze geregistreerd, met de bedoeling om ervan te leren en te voorkomen dat er echte on gelukken gebeuren. Het aantal 'near missies' dat door de werk nemers is gemeld varieert van 65 tot 400. Werkdruk Onvoldoende kennis, perso neelsverloop en onvoldoende on derhoud zijn zaken die worden genoemd als oorzaken van de ongevallen. Een scheefgroei tus sen eigen personeel en de inzet van contracters verhoogt het risi co op ongevallen volgens een deel van de geënquêteerde werk nemers. In 75 procent van de ge vallen geeft men aan dat de werkdruk is gestegen en dat men dit ook heeft aangekaart. Dat heeft overigens lang niet al tijd tot veranderingen geleid, al dus de FNV: in 30 procent van de gevallen wordt er iets mee ge daan maar in 70 procent van de gevallen niet. Uit de enquête is gebleken dat de overgang naar een korter rooster, met meer roulatie, bij de helft van de bedrijven is gemaakt. FNV Bondgenoten noemt dat een 'vooruitgang', omdat er hier mee meer rekening wordt gehou den met het biologische ritme van mensen. De vakbond voert hier al lange tijd actie voor. FNV Bondgenoten pleit naar aanleiding van haar bliksemen quête voor uitgebreider onder zoek binnen de petrochemische sector. Dat is nodig 'om bijvoor beeld tot goede afspraken over minimale bezetting te komen, het vereiste trainingsniveau vast te stellen en in stand te houden'. Ook moet worden gekeken naar het niveau van technisch onder houd van de installaties. 'Maar ook moet gekomen worden tot een verbetering van de veiligheid voor werknemers in de industrie in zijn algemeenheid en meer specifiek in relatie tot de werk druk die ervaren wordt', aldus FNV Bondgenoten.. Ook voor een occasion met merkgarantie kijk je op AutoTrack.nl O AutoTrack.nl SCHIEDAM - De geruchten dat op het bouwterrein van het nieu we Vlietlandziekenhuis explosieven uit de tweede wereldoorlog liggen wordt door de gemeente serieus genomen. Onderzoek wees de afgelopen week uit dat op het terrein een on dergrondse verstoring is, die kan duiden op niet ontploft oorlog stuig. Inmiddels heeft het college van b en w vier bedrijven uitge nodigd om een offerte in te dienen voor verder onderzoek. Dit veldonderzoek vindt hoogstwaarschijnlijk plaats in de tweede helft van september. Omwonenden worden tegen die tijd uitvoerig ingelicht over de werkwijze. Voorzitter Elting van de Raad van Bestuur van het Vlietland Ziekenhuis gaf dit vooijaar al te kennen dat geruchten de ronde deden dat in de oorlogsjaren een paar zogenaamde afzwaai ers op de bouwlocatie terecht waren gekomen. Deze explosieven, zo vermoedde hij, waren diep in de bodem weggezakt. Om te ach terhalen of dit inderdaad zo was werd opdracht gegeven voor het maken van luchtfoto's. De uitslag van de fotosessie liet maanden op zich wachten. De aanwezigheid van de bom levert geen gevaar op voor omwonenden, verklaart een woordvoerder van de ge meente. Ook zal het onderzoek geen invloed hebben op de plan ning voor de bouw van het ziekenhuis, dat zo'n 26 maanden in be slag zal nemen. De verwachting begin van dit jaar was dat de eer ste patiënten eind 2005 terechtkunnen in het nieuwe Vlietlandzie kenhuis. Het ziet er naar uit dat die streefdatum niet wordt gehaald. Sfeervolle raamdecoraties, de mooiste gordijnstoffen en een keur aan beddenspreien en dekbedovertrekken, maar bovenal de allerscherpste prijzen van heel Rotterdam... dat is Sultan Complete Home decoration SCHIEDAM - Drie weken hebben Schiedamse kinderen het zonder moeten doen, maar de komende week zijn er weer volop activiteiten te doen van Jeugdland 2000, van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 au gustus. Dinsdag 12 augustus om 14.15 uur: Try out voorstelling 'En de boom, die wordt.in Jeugdtheater De Teerstoof. Deze voorstelling is alleen toegankelijk voor kinderen. Dus volwassenen moeten in de foy er blijven. Woensdag 13 augustus van 11.00 tot 15.00 uur in de Poldervaart ter hoogte van OBS de Poldervaart, het Spetter en Spatteravontuur. Al leen voor degenen met een zwemdiploma. Neem droge kleren mee, want niemand houdt het droog. Donderdag 14 augustus Vaaravontuur, met afvaarten om 9.30, 11.15, 13.00 en 14.45 uur in de Voorhaven. Hiervoor is inschrijving noodza kelijk bij schipper Rein, via 010-2082360. Alleen voor kinderen met een zwemdiploma, geen volwassenen. Vrijdag 15 augustus van 12.00 tot 16.00 uur het Laatste Avontuur in de directe omgeving van de Margriethal. Klimmen, klauteren, rennen, springen, wat er precies gedaan wordt blijft nog geheim. SCHIEDAM - Hoe groot tegenstellingen kunnen zijn werd de afgelo pen maanden duidelijk bij de handbalvereniging Ventura. Daar wer den de mannen op het veld kampioen van Nederland en moest de re gisseur - om het een beetje gechargeerd weer te geven - het veld rui men. Toch was er allerwegen begrip voor deze anti-climax. Rembrand Lautenslager is namelijk een heel goede trainer. Aan zo'n man hangt een prijskaartje. In sportpark Harga, de thuisbasis van Ventura, vrees de de clubleiding dat dat op den duur als een molensteen om de nek van de vereniging zou gaan hangen. "Het is niet zo dat we hem op dit moment ineens niet meer kunnen be talen", beschrijft Bernard Dries de situatie. "We moeten ook oog heb ben voor de financiële toekomst van de club en vanuit die optiek was het beter om een andere koers te gaan varen." Over de prolongatie van Lautenslagers verblijf in Harga zijn beide partijen bijna een compleet seizoen met elkaar in gesprek geweest. Dries: "We hebben vele malen met elkaar gesproken. Vooral ook omdat we hem niet graag kwijt wil den. Hij is niet alleen een fijn mens, maar ook een trainer die van wanten weet en van de spelersgroep een collectief wist te maken." Vandaar, dat de beslissing om te scheiden ook bij de spelers insloeg als een bom. Uiteraard waren zij op de hoogte van de dialoog tussen bestuur en trainer. Toch leefde er bij de spelers de hoop dat alles wel op zijn pootjes terecht zou komen. "Dat het anders afliep bracht veel emoties teweeg, maar uiteindelijk had iedereen begrip voor het argu ment waarop het bestuur zijn beslissing baseerde", aldus Dries. "Een bestuur heeft namelijk niet alleen te maken met een dames- en heren selectie. Ook de andere leden hebben recht op aandacht en zorg. Wan neer we alles in de selecties zouden investeren, heb je op den duur geen vereniging meer. Dan kan je de club opheffen." Uiteraard is in het overleg met Lautenslager gesproken over een fi nanciële middenweg. Maar er ging geen water bij de wijn. Dries geeft aan waarom: "We hebben er begrip voor dat hij op dat vlak geen con cessies wilde en kon doen. De kwaliteit die hij als handbalcoach in huis heeft, heeft zijn prijs. Dat erkennen wij. Wanneer je die kwaliteit waardeert, dan zal je dat ook moeten belonen." Met het verwerven van de Nederlands veldhandbaltitel kreeg Lauten slager de eer die hem toekwam. "Het zorgde voor een passend af scheid. Het gebeurde nagenoeg op zijn laatste Ventura-dag en de ploeg heeft vervolgens de dag afgesloten met een geweldig feest en daarmee voor een prachtige apotheose gezorgd van de jaren waarin Lautenslager bij ons bezig is geweest." René Bös wordt de opvolger van de man, die als trainer van de dames zeven naar Schiedam gehaald werd. Bos is een honderd procent ver enigingsman, die ooit. als speler voor UVG uitkwam en er daarna ook als trainer van de hoofdmacht actief was. SCHIEDAM - Een wilde achtervolging door Schiedam is voor een 27-jarige automobilist uit Zwijndrecht zaterdagmiddag geëindigd met een nat pak. De man sloeg op de vlucht toen de politie hem naar de kant van de weg dirigeerde. Om de agenten af te schudden reed hij on der meer over het trottoir en tegen de rijrichting in. Eenmaal op de Harreweg wilde de automobilist keren maar belandde hierbij met zijn auto in de sloot. Zowel de bestuurder als de bijrijder, een 36-jarige vrouw uit Den Haag, zijn meegenomen naar het bureau. SCHIEDAM - De politie heeft een 55-jarige Schiedammer en een 41 - jarige vrouw uit Delft aangehouden op verdenking van inbraak in een auto die geparkeerd stond in de Valeriusstraat. De politie rekende het stel in naar aanleiding van een tip. Tijdens een buurtonderzoek werd de man, die voldeed aan het signalement, in de boeien geslagen. La ter werd de vrouw in een auto aangetroffen. Ze was in het bezit van een gestolen autoradio. Beide werden overgebracht naar het bureau. SCHIEDAM - Het echtpaar Van Duijn vierde maandag hun 65ste hu welijksdag in hun nieuwe woning in Verzorgingstehuis Thurlede. Hiervoor woonde het echtpaar dertig jaar aan het Bachplein. De heer J.C. van Duijn is geboren op 11 juni 1916 in Schiedam en heeft zijn eigen bedrijf gehad: Staalbouw van Duijn in de Calandstraat en later Nijverheidstraat. Mevrouw J.M. van Noort is eveneens in Schiedam geboren, op 22 mei 1914. Het briljanten echtpaar heeft drie dochters en een zoon, vier kleinkinderen en een achterkleinkind. Loco-burge meester De Swart bracht maandag een bezoek aan de familie van Duijn om zijn gelukwensen over te brengen. Autoservice Eigenraam U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag.in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Angelique van Woerkom heeft wat met Keith Richards en Lou Reed Angelique van Woerkom en Auke Bergsma bij Keith Richards. Foto: ROEL DIJKSTRA De au tos tie voor heel Nederland t. y «Putselaan 240. Rotterdam-Zuid COMPLETE HOME DECOfi/,^ Telefoon: 010 - 484 56 45 Mgr. Nolenslaan 686. Schiedam Telefoon: 010 - 473 57 74 www.sultan-gordiinen.nl Foto: ROEL DIJKSTRA (gras»! Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3