Frank van Rijn 30 jaar lang 'wereldfietser' op een Gazelle Zomerkiwi populaire en tropische smaakmaker Dravers Derby Duindigt U wilt straks natuurlijk niet in de aap gelogeerd HER&DER Vier nieuwe titels in de serie Sirene Pockets Lagere hypotheekrente kan bijna niet! Brielle Tel. 0181 -47 95 88 Hellevoetsluis Tel. 0181 - 31 77 33 Schiedam Tel. 010 - 247 74 62 M Spijkenisse Middelhamis Tel. 0187 - 48 91 33 WOENSDAG 6 AUGUSTUS 2003 NS-9 Fietsenfabrikant Koninklijke Gazelle heeft het sponsorcon tract met wereldfietser Frank van Rijn met 10 jaar verlengd. Van Rijn werd al meer dan 20 jaar gesponsord door het meest bekende fietsmerk; die samenwerking wordt nu voortgezet tot en met 2013. De van oorsprong elektrotechni cus verkoos zijn fiets boven de boeken en is inmiddels meer dan 25 jaar 'wereldfietser'. Na alle continenten doorkruist te heb ben, heeft Van Rijn 9 boeken op zijn naam staan, waarin hij alles vertelt over zijn wereldreizen per tweewieler. De reisfreak heeft zijn hart verpand aan de fiets, omdat deze hem veel dich ter bij de natuur en mensen brengt dan enig ander vervoers middel. Van Rijn rijdt al zijn reizen op de Gazelle Formula Trekking. Deze fiets die hij samen met Gazelle heeft ontwikkeld, heeft een zeer licht aluminium frame, 27 versnellingen van Shimano Deore LX met mechanische schijfremmen, verstelbare stuur- pen en multigrip 'Randonneur' stuur. Gazelle Medeo, als beste getest in de ANWB Fietstest 2003 in de categorie 'derailleurversnelling met vering' De ANWB heeft in 2003 twee Gazelle fietsen onafhankelijk van elkaar als beste getest. De Gazelle Medeo hybride werd met een 9,4 het hoogst gewaardeerd in de Grote ANWB Fietstest 2003 die in mei is gepu bliceerd in het tijdschrift 'FietsAktief. Daarnaast werd de Gazelle Shift jeugdfiets voor de tweede achtereenvolgende keer door zowel vakjury als kindeijury uit geroepen tot ANWB KinderKeus 2003. In de jaarlijkse Grote Fietstest van de ANWB werd de Gazelle Medeo. als beste getest in de categorie 'derailleurversnelling met vering' en had bovendien met een 9,4 de hoogste waarde ring van alle geteste fietsen. In totaal werden 24 fietsen voor recreatief gebruik getest door ervaren fietsers, waarbij het accent in de beoordeling lag op vering en comfort. Volgens het juryrapport is de Gazelle Medeo een duurzame, comfortabele vrijetijdsfiets van hoge kwaliteit met een uitstekend rij- en stuur- gedrag. De individueel instelba re verende voorvork en de verende zadelpen zijn volgens de testrijders van goede kwaliteit en verhogen het comfort aan merkelijk. De Gazelle Shift, een bijna vol wassen fiets voor de jeugd van 10 tot 14 jaar, is in 2003 voor het tweede achtereenvolgende jaar uitgeroepen tot ANWB KinderKeus, in categorie 'fietsen voor dagelijks gebruik'. Voor de KinderKeus 2003 werden in totaal 30 jeugdfietsen door zowel een kinderjury als een vakjury beoordeeld. De Gazelle Shift kreeg van de kinderen een gemiddelde waardering van 6,6 en van de vakjury een 7,6. Beide scores waren het hoogst van alle test- fietsen. De kinderen maakten hun keuze voornamelijk op de rijkwaliteiten van de fiets. Daarnaast speelden kleur en vormgeving een belangrijke rol. De vakjury koos voor de Gazelle Shift vanwege de zorgvuldige afwerking en de kwaliteit van de gebruikte materialen. Het zomerfruit ligt weer volop in de schappen. Dus is het weer tijd voor de zomerkiwi. Ook wel bekend als de Zespri Gold. Door het vleugje mango, meloen, citrus en honing is de Gold een populaire en tropische smaakmaker. In het jaar 2000 maakte Nederland voor het eerst kennis met de gouden zomerva- riant van de groene kiwi. Inmiddels is de Gold niet meer weg te denken uit de schappen van supermarkt of fruitspecia- list. En kent iedereen het opval lende en goudgele uiterlijk van de zomerkiwi. Maar hoe zit het met het groene broertje van de Gold. Floe brengt deze bekende groene kiwi de zomer door? Liefhebbers van een frisse, sap pige en pittige smaak kunnen ook in de zomer hun hart opha len. Want de Green is er het hele jaar door. Terwijl de zoete, tropi sche en zacht smakende Gold alleen in de zomer verkrijgbaar is. Van kiwiffuit kun je dus het hele jaar genieten. Maar hoe haal je het beste uit je kiwi? Tips! - Rijp kiwiffuit is het lekkerst. Een rijpe kiwi geeft een klein beetje mee. Knijp zachtjes, net als met een perzik of avocado. - Wist je dat je kiwi's sneller kunt laten rijpen? Leg ze naast rijpe appels en bananen. Dan weet je zeker dat je er snel van kunt genieten. - Langer bewaren kan ook. Stevige kiwivruchten blijven in de koelkast tot wel drie weken goed. Zolang je ze maar van ander fruit apart houdt. Dat kiwifruit heel gezond is, weet iedereen. Net als de kiwi Gold is de Green een écht vita minebommetje. Niet voor niets staat de kiwi op de eerste plaats in de 'Vitamine-C top-acht' gevolgd door de sinaasappel, de aardbei, de banaan, de appel, de kers, de abrikoos en de druif. Nog een prettige bijkomstig heid; kiwifruit is vetarm en met 55 calorieën per ons zit het wel goed met de slanke lijn. Maar wist je dat kiwifruit ook; - Voor een evenwichtige groei zorgt bij kinderen? - Moeders en baby's in conditie houdt? - Energie geeft? Tijdens en na het sporten! - Een preventieve werking heeft tegen ziektes, zoals een vermin der risico op kanker en oogziek ten? - Veel van het gezonde folium zuur, kalium en magnesium bevat? De kiwi komt oorspron kelijk uit China en werd ook wel Chinese kruisbes genoemd. Zo'n honderd jaar geleden nam fruit teler Hayward Wright een paar zaadjes mee naar Nieuw- Zeeland. Hij slaagde erin de zaadjes te kweken. Om commer ciële redenen werd de naam gewijzigd in de kiwi. Naar de kiwivogel die op Nieuw-Zeeland voorkomt. De kiwiplant is een klimplant waarvan de takken langs pergola's worden opgebon den zodat lucht en licht er goed bij kunnen. Inmiddels zijn kiwi 's zo populair dat ze ook in Europa geteeld worden. In de serie Sirene pockets zijn weer een paar prettig handzame (dus bij uitstek geschikt voor de vakantie) pockets verschenen. Viktoria van Jenny Glanfield n Berlijn ten tijde van Hitier leidt Viktoria samen met haar man Benno het hotel van haar inmiddels overleden vader. In het Derde Rijk is echter geen plaats voor zakenvrouwen en al gauw moet ze werkzaamheden overdragen aan een assistent. Terwijl de oorlog steeds dichter bij komt, raakt Viktoria niet alleen de controle kwijt over haar dierbare hotel, maar ook over haar privé-leven. Want wanneer de neef van Benno, graaf Peter von Biederstein, na jaren in Berlijn terugkeert, dreigt haar grote geheim aan het licht te komen. Een geheim dat Viktoria altijd verborgen heeft weten te houden voor haar echt genoot. Aangenaam bezoek van Robert Goddard Het is begin oktober 1882 wan neer William Trenchard onver wacht bezoek krijgt van een man die zegt Sir James Davenall te zijn, de man die verloofd was met Trenchards vrouw Constance, en elf jaar geleden zelfmoord pleegde. Trenchard weigert de man te geloven en ook de familie Davenall beschuldigt hem van oplichterij. Ze spant zelfs een rechtszaak tegen hem aan om het riante erf goed te beschermen. Terwijl Constance als enige gelooft in de terugkeer van haar verloren geliefde, stort Trenchard zich in een slopende zoektocht naar de waarheid, die alles wat hij lief heeft zal verwoesten. Langzaam de Ganges af van Eric Newby Langzaam de Ganges af is het verhaal van de bijna 2000 kilo meter lange tocht die Eric Newby en zijn vrouw maakten over de meest tot de verbeelding sprekende rivier op aarde. Ze reisden van het begin van de Ganges, vanaf Hardwar, tot het punt waar de rivier in de Golf van Bengalen uitmondt. Ze maakten niet alleen gebruik van allerlei soorten boten, maar ook van bussen, treinen en ossenwa gens. Ze verbleven in dorpen en steden en op zandbanken. Nisa, het leven van een IKungvrouw door Marjorie Shostak, Nisa, een vrouwelijke jager uit de Kalahari woestijn in zuidelijk Afrika en Maijorie Shostak, een antropologe. De hoogst gedoteerde draverij van het Duindigt-seizoen is de Dravers Derby. Op zondag 10 augustus, aanvang 13.30 uur wordt deze verreden. De prij- zenpot bedraagt maar liefst 132.000, waarvan de winnaar 60.000 ontvangt. Behalve de Derby is er voor de eerste maal ook nog een Merrie Derby en een Troost Derby. Wie in de enige echte Derby met de hoogste eer gaat strijken dat weet niemand. Eén ding is ech ter zeker, voor de eerste keer in vele jaren staat er op Duindigt weer één van de favorieten, zo niet de favoriet voor de Derby. De merrie met de mystieke naam Secret Star, in training en eigendom van de Hagenaar Bert Leeman met als vaste rijder vriend en collega van Bert de succesvolle Rob van Toor vormt het trio dat in alle rust opwerkt naar het uur U op zondag 10 augustus. Het winnen van de Derby is de hoogst te behalen eer binnen draf- en rensport. Immers men komt in de annalen als Derby winnaar en dat kan er per jaar gang maar één zijn. De Derby is gereserveerd voor driejarige Nederlandse paarden en wordt gelopen over een afstand van 2600 m. Gezien de druk die er op de rijders rust heeft de Derby altijd een wat afwijkend verloop in vergelij king tot andere koersen. Kleine incidentjes zoals sulky's die elkaar raken, wisselingen van positie tot en met het hebben van een lekke band in de slotfa se kunnen het verschil maken tussen winnen en verliezen met alle emoties van dien. Naast Secret Star zijn er natuur lijk ook andere kanshebbers. Zonder anderen te kort willen doen zijn toptrainers als Hugo Langeweg, Peter Strooper Jeroen Engwerda mannen die in staat zijn met hun paarden te pieken op het juiste moment. Omdat het driejarigen betreft, die alle hopelijk aan het begin staan van een grote carrière, blijft het voorspellen van de uit slag in de Derby een moeilijke zaak. Dat 10 augustus topsport op de baan brengt staat vast. Toegangsprijs 5; tot 18 jaar vrij toegang. Nu ook in Schiedam! Stel: U koopt een huis voor 150.000,- k.k. zonder eigen middelen. Uw netto maandlast: vanaf 379,-. Rente 5 jaar vast Inclusief alle kosten Inclusief levensverzekering Inclusief arbeidsongeschiktheidsdekking Tevens mogelijkheid leningen meefinancieren Bel nu voor een afspraak: 01 0-2477462 Frans Rietveldpad 56 - Schiedam (Woudhoek) Ook specialist in hypotheken oversluiten. Rente vanaf 2,7%!!! Een eigen woning komt nu wel héél dichtbij www.hypotheekheIlevoetsluis.nl www.spanjehypotheken.nl NIEUWE vestiging www.hypotheekmiddelharnis.nl W"* Onafhankelijk De mogelijkheden van alle financiële dienstverleners onder één dak Gegarandeerd de laagste woonlasten Supersnelle offertes (binnen 48 u) hypPtheek www.hypotheekbrielle.til www.hypotheekschiedam.nl -jy gg 33

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 9