Extra korting en kans op een 1 P M Informatie nodig? I Gesprek aan de Schie over imago Nieuwe bibliotheektarieven per 1 september 2003 42; Gemee Rioleringwerk zaamheden Ooievaarsteeg rijs Parkeerplan Binnenstad SCHIE HE AM! Deze keer gaat het over: Studiekosten en Zakgeld 25^4*2 Ce sdM, ■H Klavertje vier actiebon Hiph V www.schiedam.nl °P Beproef uw geluk in de vier Schiedamse musea Deelnemers Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam zomerin Regelmatig schrijft PS over een budgetonderwerp Perspectief Schiedam Infc WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2003 NS-4WO b jirui r°*)geV/°^ Zomer in Schiedam is op volle toeren met Zomerbeat in de City. Tot en met 28 augus tus volgen nog drie zwoele donderdagavonden met dans en muziek. Iedere avond is vernoemd naar een alcohol vrije cocktail die alleen die avond verkrijgbaar is aan de bar. "•X Op zoek naar het telefoonnummer van de voetbalclub? Weten waar de dichtstbijzijnde apotheek is? Kijk in de Digitale Stadsgids op: O t/m 6 jaar minder dan 1,00 per week 7 ym 9 jaar 10 t/m 11 jaar 12 t/m 14 jaar 15 t/m 17 jaar 0,45 tot 1,15 0,90 tot 2,25 2,50 tot 5,75 3,50 tot 9,00 WET ONTWI PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK bibliotheek Op vrijdag 5 sep tember 2003 organi seert de Openbare Bibliotheek Schie dam in Bibliotheek Stadserf haar eerste Gesprek aan de Schie van het nieuwe seizoen. Onderwerp van discussie is deze keer: het imago van Schiedam. Onder het motto 'Schiedam, historische kern met ambities: gesprekken over imago' zal gediscussieerd worden door Schiedammers met niet-schiedammers over het imago van de stad. Diverse interesse gebieden komen aan bod, zoals toerisme, wonen en werken. Gespreksleider Hans van der Sloot zal aan de hand van prikkelende stellingen reacties ontlokken aan het Schiedamse publiek. Vervolgens zullen deskundigen op het gebied van de verschillende interessegebie den van buiten Schiedam hun visie geven op de stellingen. De Schiedamse dames Juffrouw Dotje en Juffrouw lootje geven een ludieke bijdrage aan deze avond. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar met Schiedamse koek. Het programma begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Praat mee over het imago van Schiedam'. Laat Schiedam bruisen'. Voor meer informatie: Toiny von Fischer, tel. (010) 246 5724, e-mail: aa.v.fischer@schiedam.nl De bibliotheek heeft in opdracht van de gemeente haar tarieven geëvalueerd en bijgesteld. Hierbij is gebruik gemaakt van de MjJ «StothtU** gegevens van het in 2002 in de bibliotheek gehouden gebruikers- onderzoek en de reacties van klanten. Ook is gekeken naar tarieven van andere bibliotheken in de regio. Ook na 1 september zijn de tarieven in Schiedam in vergelijking met collega-bibliotheken nog steeds lager. De bibliotheek moet voor elke uitlening een bedrag afstaan aan de Stichting Leenrecht. In verband hiermee is het uitgangspunt van het nieuwe tarievenbeleid dat het raadplegen in de bibliotheek gratis is (behalve het gebruik van Internet). De benodigde apparatuur hiervoor zal in de loop van de komende maanden beschikbaar komen. De tarieven zijn gestroomlijnd en daardoor overzichtelijker. Het bedrag voor het te laat terugbrengen is aangepast zodat er bij slechts één of twee dagen te laat inleveren een lager bedrag wordt gevraagd Voor het lenen van CD-ROM's, video's, DVD's en audio CD's wordt 2 euro per week berekend. Het lenen van boeken blijft (nog) gratis! Het reserveren van materialen uit de eigen collectie wordt gratis. Tot 1 januari 2004 blijven de abonnementstarieven ongewijzigd. Een volledig overzicht van de nieuwe tarieven, uitleentermijnen en boetes is vanaf 6 augustus 2003 verkrijgbaar bij de klantenservice in de bibliotheekvestigingen. ONS verricht vanaf maandag 18 augustus werkzaamheden aan de rioolpersleiding in de Ooievaarsteeg. Omdat de breuk bij deze leiding onbereikbaar is, wordt bij de Ooievaarsbrug en het Groenweegje de leiding opengebroken, om toegang tot de riolering te krijgen. De werkzaamheden zullen ongeveer 10 da gen duren, waarbij op werkdagen van 7.00 tot 16.00 uur zal worden gewerkt. Tijdens de werkzaamheden vervallen enkele parkeerplaatsen in de Ooievaarsteeg. Wel zal de Ooievaarsteeg bereikbaar blijven voor alle verkeer. Het Groenweegje wordt afgezet voor al het doorgaande verkeer. De parkeer garage aan het Groenweegje blijft bereikbaar. De bewoners van het Groenweegje worden voorafgaand aan de werkzaamheden geïnfor meerd door middel van een nieuwsbrief. Van Heekstraat 15 Schie dam (010) 262 1000, www.onsgroep.nl De vier Schiedamse musea zijn van plan om ,^taanee. er tijdens de vakantie ook op mindere dagen een warme zomer van te maken. Het Stedelijk Museum Schiedam, Museummolen De Nieuwe Palmboom, Het Gedistilleerd Museum en het Nationaal Coöperatie Museum: de bezoe ker kan er de komende weken op verschil lende vlakken prikkelende, smakelijke, informatieve en nostalgische ervaringen opdoen. Met de gezamenlijke actie 'Klavertje vier' zorgen ze er bovendien voor, dat een boeiend uitstapje in de toch al dure vakantieperiode niet teveel in de papieren gaat lopen. In alle vier de deelnemende musea wordt een folder uitgereikt die normaliter 50% korting biedt op de toegangsprijs bij het eerste bezoek aan de overige drie musea (en op het tweede bezoek aan het museum dat de folder verstrekte). Wie de bon - die bij dit arti kel is bijgevoegd - inlevert, krijgt echter meteen al 50% korting op de toegangsprijs van de vier deelnemende musea. Aan de actie is een slagzinwedstrijd verbonden die kans biedt op een luxe hotelar rangement voor twee personen of op de complete serie 'Ach lieve tijd Schiedam', bestaande uit twaalf rijk geïllustreerde uitgaven waarin de geschiedenis van 750 jaar Schiedam wordt beschreven. 'De actie 'Klavertje vier' duurt tot en met december 2003. In het Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112, is tot en met 28 september de tentoonstelling 'Cobra: de kleur van de vrijheid' te zien. Zo'n 250 werken en documenten van bekende CoBra-kunstenaars als Karei Appel. Eugène Brands, Corneille, Lucebert en Constant vormen bij elkaar een ongekende belevenis in vorm en kleur voor jong en oud. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang kost 5,- voor volwassenen en 2,50 voor kinderen tot 12 jaar, Vrienden en kort ingspashouders. Het Gedistilleerd Museum, Lange Haven 74-76 focust op de cognac met de tentoonstelling 'Alsof een engeltje over je tong...' die duurt tot en met 29 februari 2004. Bezoekers kunnen er {proef ondervindelijk] kennkthaken met de smakelijke geschiedenis van jenevers, bitters en likeuren. En nu ook met de geschiedenis van het Franse distillaat; watimt cognac en jenever hebben meer met elkaar te maken dan je op het eerste gezicht zou denken. De ope ningstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en op zondag tussen 12.30 en 17.00 uur. De toegang kost 4,40 voor volwassenen en 3,90 voor de jeugd van 11 tot en met 18 jaar. Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34, organi seert speciaal voor de jeugd 'Het grote molenspel' start eind sep tember], een route vol raadsels en puzzels. De Nieuwe Palmboom is een van de vijf hoogste nog werkende korenmolens ter wereld. De molen maalt moutmeel voor de branderij van het Nationaal Gedistilleerd Museum en biedt veel informatie over de molen geschiedenis. Openingstijden van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en zondag tussen 12.30 en 17.00 uur. De toegang kost 2,- voor volwassenen en 1,50 voor de jeugd tot 12 jaar. Het Nationaal Coöperatie Museum, Lange Haven 84, biedt met de expositie "De Coöperatie Nu'een schat aan informatie over het coöperatie ideaal: 'Allen voor één, Eén voor allen'. De entree van het museum is een authentiek buurtwinkeltje waarin allerlei (ouderwets) snoepgoed wordt verkocht. Openingstijden: woens dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur; zaterdag tussen n.00 en 17.00 uur. Toegang: gratis. Tentoonstelling "Cobra: ie kleur van de vrijheid" in het Stedelijk Museum Schiedam. ,..CTïfu_ Bij inlevering van deze bon krijgt u 50% korting op de toegangsprijs bij het eerste bezoek aan de vier deelnemende Schiedamse musea. De actie is geldig tot en met 31 december 2003. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: it Abonnementen ABC garage voor huishoudens in de sectoren A en B Vanwege de hoge parkeerdruk in de sectoren A (Stadskern) en B (Oost) kunnen geen tweede parkeervergunningen aan huishou dens worden verleend. Om toch enigszins tegemoet te komen aan de behoefte aan parkeermogeüjkheden voor de tweede auto binnen een huishouden worden 100 parkeer plaatsen in de ABC parkeergarage aan de Kreupelstraat beschikbaar gesteld voor bewo ners van de Stadskern en Oost. Schiedammers kunnen in aanmerking komen voor een plaats als hun woonadres in sector A of B van de parkeerregulering is gelegen. De bedoeling is een bijdrage te leveren aan de vermindering van de parkeerdruk in deze sectoren en een oplossing te bieden voor huishoudens met een tweede auto. Een plaats in de ABC-garage kost 227,- per jaar (prijs 2003); de kosten zullen in 2004 en 2005 met 15% per jaar en daarna jaarlijks 10% worden verhoogd, totdat het normale abonnementstarief voor de parkeer garage is bereikt. Voor 2002 is het normale tarief 363,-. Voor het resterende deel van 2003 zal een evenredig bedrag berekend worden. Er wordt naar gestreefd de abonnementen per 1 september in te laten gaan. De abonnementen worden jaarlijks per 1 januari tot hët eind van het jaar verleend, onder de dan geldende regels. Een aanvraag kan vanaf vandaag worden ingediend bij de Stadswinkel. Na legitimatie ontvangt u een aanvraagformulier. Dit kunt u ter plaatse invullen en inleveren. Op vrijdag 22 augustus om 16.00 uur sluit de aanvraagperiode. Indien er bij het sluiten van de inschrijfperiode 100 of minder aan vragen zijn, krijgen alle aanvragers bericht dat zij een plaats in aanmerking komen voor een plaats in de garage. Als er meer dan 100 aanvragen worden gedaan, worden de 100 beschikbare plaatsen verloot. De loting zal in dat geval door een notaris worden voltrokken op maandag 25 augustus. Degenen die na loting niet meteen een plaats hebben worden op een wachtlijst geplaatst. De volgorde van de wachtlijst wordt ook door loting bepaald. Aanvragen die na de sluiting van de inschrijfperiode binnenkomen, worden onderaan de wacht lijst geplaatst, op volgorde van binnenkomst. De spelregels op een rij: Alleen bewoners van de sectoren A en B komen in aanmerking. Per adres kan slechts één aanvraagformu lier worden ingeleverd. Een aanvraagformulier kan tot vriji 22 augustus 2003 16.00 uur bij ae Stadswinkel ingeleverd worden. Aanvragers moeten zich ten tijde van de aanvraag kunnen legitimeren. Bij inlevering van het aanvraagformulier krijgt de aanvrager een ontvangstbevesti ging met telefoonnummer van Q-park, de exploitant van de ABC-garage. Bij 100 of minder aanvragen krijgen de aanvragers bericht van de gemeente. Bij meer dan 100 aanvragen worden de beschikbare plaatsen verloot. De loting wordt in dat geval op maandag 25 augustus voltrokken door een notaris. Alle aanvragers krijgen na loting bericht van de gemeente of zij direct in aanmer king komen voor een plaats, of dat zij op de wachtlijst geplaatst zijn. De volgorde van de wachtlijst is als volgt: eerst aanvragen die binnen de inschrij vingsperiode zijn binnengekomen, maar na loting niet direct in aanmerking komen voor een plaats. De volgorde van deze aanvragen op de wachtlijst wordt ook door loting bepaald. Aanvragen die na afloop van de inschrijvingsperiode zijn binnenge komen, worden vervolgens op volgorde van binnenkomst onderaan de wachtlijst geplaatst. De aanvragen van degenen die direct in aanmerking komen voor een plaats in de garage worden door de gemeente naar Q-park, de exploitant van de garage, ge stuurd. Q-park doet een aanbieding aan de aanvrager. Het contract wordt gesloten tussen Q-park en de aanvrager. Betaling rechtstreeks aan Q-park. Informatie ABC-Garage en Q-park: Een plaats in de ABC-garage kost (in 2003) 227,- per jaar. Voor het resterende deel van 2003 wordt dit naar rato berekend. De ABC-garage is voor houders van een abonnement 24 uur per dag geopend. Inrijden kan met een "Q-park Key", waarmee met één druk op de knop de garage in en gereden kan worden. De maximale doorrijhoogte van de garage is 2.10 meter. Bij het nemen van een abonnement wordt een contract gesloten met Q-park, de exploitant van de ABC-garage. Hierop zijn de Algemene voorwaarden behorende bij stallingsovereenkomsten voor abonne menthouders van toepassing. U kunt deze opvragen bij Q-park, telefoonnummer 0900 - 44 66 880 0,45 per gesprek - gratis toegezonden) Communicatie: Vanwege de vakantieperiode zal deze aan kondiging tijdens de inschrijfperiode nog een keer worden gepubliceerd in het Nieuwe Stadsblad. Daarnaast is deze informatie ook in de sectoren A (Stadskern) en B (Oost) huis aan huis verspreid. DJ Cutnii Illicit uit de echte o gen van ni Nederland Illicit r f p r r *,rrrtrtr ier*,rrrr rtrrrrrrr X'Chmtge Explosion SCHIEDAM Schuldhulpverlening Budgetadvisering Het verhaal: "Het is niet makkelijk. Kinderen kosten zoveel geld", zegt Clara. Zij en haar man Stef zitten met hun budgetconsulent in de spreekkamer van PS. Clara en Stef hebben twee kinderen. Twee dochters van 8 en 12 jaar. Ze zijn naar PS gekomen omdat er geldproblemen dreigen te ontstaan. Er zijn nog geen schulden, maar het kost Stef en Clara veel moeite de eindjes aan elkaar te knopen. Stef zit in de WAO en Clara is huis vrouw. Per maand hebben ze 1.600,00 te besteden. Samen met de budgetconsulent hebben ze hun inkomsten en uitgaven in een maandoverzicht gezet zodat ze beter kunnen zien wat ze met hun geld doen. In dit derde gesprek praten Clara en Stef over de kosten van kinderen. "Onze oudste dochter gaat na de vakantie naar de middelbare school", zegt Stef. "Ze gaat naar het VMBO-mavo. We hebben net een rekening gekregen. We moe ten 350,00 betalen voor boeken en zo. En daarnaast heeft ze natuurlijk een tas nodig en pennen en een agenda en noem maar op. Dat is voor ons niet op te bren gen." Clara en Stef zijn duidelijk bezorgd. Hoe moeten ze deze kosten betalen!? Clara gaat aarzelend verder: "We hebben ook al een paar weken regelmatig ruzie met Annemiek. Nu ze naar de middelbare school gaat wil ze ook meer zakgeld. We hebben onze kinderen altijd wel zakgeld gegeven, 1,00 per week, en ik snap ook wel dat ze nu meer wil, maar ik weet eigenlijk niet wat redelijk is." Reactie van PS: Stef en Clara weten (nog) niet dat je niet alle schoolkosten zelf hoeft te betalen als je een laag inkomen hebt. De budgetconsulent legt hen eerst uit dat je twee soorten kosten hebt. Schoolkosten: dit zijn de kosten voor boeken en materialen. Dit ga je betalen zodra je kind naar de middelbare school gaat. Daarnaast is er lesgeld: dit ga je betalen als je kind 16 jaar is, naast het schoolgeld. De hoogte van de schoolkosten en lesgeld hangt af van het soort school waar je kind naar toe gaat. Als je deze kosten niet zelf kunt betalen, kun je een Tegemoetkoming Studiekosten aanvragen bij de Informatie Beheer Groep. Hoeveel tegemoetkoming je krijgt hangt af van je inkomen. De tegemoetkoming voor het schoolgeld krijg je in twee keer uitbe taald, in augustus en in februari. De tege moetkoming voor het lesgeld wordt recht streeks aan de school betaald. Formulieren hiervoor kun je meestal op de school van je zoon of dochter afhalen. Omdat je de tegemoetkoming voor studie kosten in twee keer krijgt, kun je in de pro blemen komen als je aan het begin van het schooljaar ineens een groot bedrag moet neerleggen. Het is verstandig hier rekening mee te houden door bijvoorbeeld elke maand of als de kinderbijslag komt een bedrag apart te zetten, zodat je (een deel van) het schoolgeld alvast bij elkaar gespaard hebt. Stef en Clara worstelen ook met zakgeld. Wat is redelijk? De budgetconsulent geeft het volgende nibud-lijstje aan ze mee: Hoeveel zakgeld ouders aan hun kinderen geven is afhankelijk van hun inkomen, maar ook van wat de kinderen ervan moeten doen (alleen voor zichzelf uitgeven of ook ver jaardagscadeautjes kopen of sparen). Perspectief Schiedam is er voor alle Schiedammers. PS geeft budgetadviezen en biedt hulp bij schulden. Hulp van PS is gratis. Aanmelden kan tussen 9.00 en 12.00 uur via telefoonnummer (010) 246 50 34. Algemet Bedrijvei overlast van de V Deze ver re voor f ontwerp vergunni Onderw Burgeme gunning Nico H< inrichtin: Algerast Burgeme ning te. het milie Inzage U kunt c 13 augu 17.00 ui Rijnmon Na telefc kantoort (010) 24 het kantt Bedenki Wanneer en met 9 van Schil bersoonl: brief, vra Als u bel ti daaron deling ge tot uiterl U kunt t ingebracl fedelijkei de ontwi Inlichtir Voor inft heer A.fv Voor vra; de ter in: Informat

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 14