ïeuws van de Ha Zwemmen in een zwembad Gophers nog in de race SVY Asvion gepromoveerd Russisch Staatscircus slaat tent op Drietal maakt low-budget film 'Consequenties Diamanten huwelijk Briljanten bruiloft Gang van zaken rond beleid bibliotheken leidt tot vragen SCHIEDAM 1 4 INGEZONDEN BRIEF I» Het Nieuwe Stadsblad Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2003 33 - 1440 Als je in Schiedam wilt gaan zwemmen heb je de volgende mogelijk heden. In zwembad GROENOORD ben je alleen al om binnen te ko men een vermogen kwijt met een paar kinderen. Maar het moet ge zegd: goed geschoold personeel dat altijd langs het bad loopt. Als je ervoor kiest naar zwembad ZUID te gaan, is de entree een stuk goedkoper, maar daar mag dan ook werkelijk niets. Het personeel zit aan de rand van het bad te kletsen en te kletsen en te kletsen. In de vakantie begint het vrijzwemmen om 10 uur, maar er zijn oude re mensen die recreatiebaantjes trekken. Als een kind spettert, wordt hij gedreigd uit het water gehaald te worden; anders wordt de perma nent van oma nat. Op zondagmorgen is het om 10.30 uur natuurlijk nog niet druk, maar als je van de glijbaan wilt, mag je als je boven komt niet stilstaan an ders komt er opstopping. Er waren op dat moment vijf kinderen in het bad. Op startblok 1 mo gen er geen bommetjes worden gemaakt, anders worden de juffen en meesters NAT. Ik kan nog wel even zo doorgaan, maar het komt er op neer dat het in zwembad ZUID altijd heerlijk rustig is met die absurde regels. Een OMA die zelf gelukkig niet kan zwemmen. P. Grims, Schiedam WATERWEG - Gophers blijft één van de kandidaten voor het kampioenschap in de honkbal-derde klasse B. De Maassluizers behoren tot een groepje van vijf clubs, die aanspraak maken op de titel. Voornaamste kanshebber is Spikes. De Spijkenissers verloren drie van hun dertien wedstrijden en heb ben 20 punten. Dat aantal heeft ook Gophers, maar het speelde wel een wedstrijd meer. Daarna volgen de routiniers van Sparta/Feye- noord 3 met 18 punten (uit 13). Biento heeft 18 punten uit 14 wed strijden. Tilburg is met 16 punten (uit 14) nog niet echt uitgescha keld. Onderin strijden Holy en Zwijndrecht 2 tegen degradatie. De Vlaardingers hebben 4 punten en de Zwijndrechtse reserves 2. Schiedam is in de 4e klasse E middenmoter: Adegeest 12-24, Blue Birds 2 12-14, Schiedam 11-11, Biento 2 11-8, The Hawks 2 12-8 en ADO 4 12-1. De softbalsters van Schiedam hebben afgehaakt in de strijd om de titel. De ranglijst wordt aangevoerd door Birds 2 (26-42), gevolgd door Euro Stars 2 (24-38), Schiedam (26-32), Twins 2 (24-30) en Neptunus 26-30). Het damessoftbalteam van Gophers voert het klassement aan in de 4e klasse F en heeft, hoewel het drie wedstrijden meer speelde, een gedegen voorsprong op Orioles: Gophers 13-25, Orioles 10-16, Braves 2 13-15, Sparta/Feyenoord 11-14, The Hawks 13-12, Nep tunus 2 14-11, Schiedam 2 12-4 en Zwijndrecht 3 12-1. SCHIEDAM - Na vele jaren in de derde klasse van de zondag- cricketcompetitie te hebben ge speeld is het eerste herenteam van de SSV Asvion erin ge slaagd de promotie naar de twee de klasse veilig te stellen. In een, op het einde bloedstollen de, wedstrijd waarin Asvion XI had geopend met een score van 238 runs wist de nummer twee uit de competitie Jai Swadesh nog angstig dichtbij te komen. Pas in de laatste over was het captain Bart Jan van Collenburg die het laatste wicket wist te ne men waardoor JS op 221 runs all out bleef steken. Door deze over winning is Asvion in de resteren de wedstrijden niet meer te ach terhalen. Het kampioenschap is een mooie bekroning van een periode waar in veel (hockey) jongeren de weg naar wat wel 'the king of the sports' wordt genoemd, hebben gevonden en waardoor Asvion Cricket springlevend is. Bijzonder in deze wedstrijd was wel de fraaie 124 runs score, een ruime century dus, van Bart Jan van Collenburg. Komend weekeinde wacht de al tijd beladen wedstrijd tegen stadsgenoot Hermes. Alhoewel het kampioenschap binnen is, is Asvion erop gebrand ook deze wedstrijd winnend af te sluiten. KUNSTGEBITTEN Voorlichtings- avond 28 augustus! LAST MINUTE! 00K VOOR DEELTIJD HOGESCHOOL ROTTERDAM-HES (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Harga- boeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Blacky en Gizmo. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Ook is de Hargahoe- door SANDRA DON REGIO - Altijd leverden ze maar commentaar op films. De één was nog slechter dan de ander. Als er zoveel slechte films op het witte doek verschijnen, waarom zouden ze het dan zelf niet een keer proberen? Zo ge zegd, zo gedaan. Samen met Sander Poot en Igor Brcic richtte Arno Tessers het productiebedrijf Punk-Ass op. Als het een beetje mee zit draait de Vlaardingse low-budget film 'Conse quenties' in januari op het Filmfestival van Rotterdam en is hij te koop op DVD. Ambities genoeg dus. Arno Tes sers (28) raakt niet uitgepraat over zijn passie: film. "Altijd als we weer zo'n slechte B-film op televisie zagen, dachten we: 'Als die filmmakers zoiets slechts kunnen maken, dan moeten wij het zeker ook kunnen'. We heb ben dan wel geen filmervaring, we hebben in het verleden ge noeg met videocamera's ge speeld. Daarom gaan we het in ieder geval proberen, want een film heb je niet zomaar gemaakt, daar komt nog heel wat bij kij ken, weten we uit ervaring." Vorig jaar ondernam het drietal namelijk ook al een poging, die jammer genoeg op een misluk king uitliep. Vandaar dat het drietal het dit keer iets professio neler heeft aangepakt. Zo heb ben ze meer de tijd genomen een goed script te schrijven, werd er een professionele auditie gehou den, is er meer apparatuur be schikbaar en hebben ze meer vrijwilligers tot hun beschik king, want geld is er niet. De ac tie-thriller 'Consequenties' wordt uit eigen zak betaald. "Sponsors kunnen zich dan ook ve op zoek naar een plaats voor een paar andere die ren. Blacky Deze zwarte gesteriliseerde poes is drieënhalf jaar oud. Hij houdt erg van kroelen en wil graag exclusieve aandacht. nog steeds aanmelden", laat Tes sers weten. Onmogelijk "Het liefst maken we een film die niets kost, maar dat zal wel onmogelijk blijken. We zullen filmen in Vlaardingen, Rotter dam en Den Haag, zowel binnen als buiten. In Vlaardingen draai en we onder andere in de Ierse Pub en de bruidszaak Atlanta. Allemaal bekenden van ons, die enthousiast zijn en graag willen helpen. Ook hadden we het idee om in winkelcentrum Zuidplein te filmen, maar daar hebben we geen toestemming voor gekre gen. 'De opnames zouden het winkelend publiek storen', zo werd ons medegedeeld. We zul len dus opzoek moeten naar een ander overdekt winkelcentrum." Soms doet Blacky een beetje onaardig en andere honden en katten hoeven niet zo nodig. Het is niet bekend of deze kat goed met kinderen overweg kan. Wie heeft er een goed tehuis voor Blacky? Gizmo Acht jaar oud is deze rode ge castreerde kater. Hij is wat ban gig en ontpopt zich pas na een poos tot een echte kroelkat. An dere honden, katten en kinderen zijn aan deze kater niet besteed, de mogelijkheid om naar buiten te gaan echter wel. Mensen met een tuin die het zien zitten om Gizmo in huis te nemen worden verzocht contact op te nemen met het asiel. Ierse Pub, bruidszaak, overdekt winkelcentrum. Waar gaat 'Con sequenties' eigenlijk over? Tes sers: "Een actie/thriller die onge veer een uur gaat duren. De film is onderverdeeld in vier delen. In iedere deel wordt het verhaal vanuit een ander perspectief ver teld. Zo zijn er dus ook vier hoofdpersonen. De hoofdper soon uit het eerste deel wordt vermoord, maar tijdens het slot wordt pas duidelijk wie de moor denaar is en vallen de puzzel stukjes in elkaar." Grote doorbraak De zes grote rollen die inmiddels zijn verdeeld, worden gespeeld door acteurs die wel ervaring hebben met kleine rollen in tele visieseries, maar nog op een gro te doorbraak zitten te wachten. Oproep Het dierentehuis heeft op dit moment een rat en twee konij nen waar een plaatsje voor ge zocht moet worden. Ook heeft het asiel weer dringend behoef te aan handdoeken, het liefst van het formaat 50 bij 70 centi meter, maar andere zijn ook welkom. "Daarom vinden ze het ook zo leuk om mee te spelen, want wie weet slaat 'Consequenties' wel aan en krijgen ze op deze manier andere hoofdrollen aangeboden. Daarnaast willen veel vrienden van ons wel als figurant acteren. Ook hebben professionele came ramensen toegezegd te willen filmen. Alleen zoeken we nog ie mand die ervaring heeft met het licht." Maar op welke manier onder scheidt 'Consequenties' zich dan van al die andere slechte films? Volgens Tessers wijkt zijn film af van de standaardfilms. Zo wisselen dialoog- en actiescènes elkaar voortdurend af. "De men sen die het script hebben gelezen zijn allemaal enthousiast en ver gelijken 'Consequenties' met Pulp Fiction. Alleen speelt onze film zich meer in chronologische Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor infor matie over deze en andere die ren: tel. 4714151 en internetsi te: www.hargahoeve.nl. volgorde af en is daardoor dus beter te volgen. De regisseurs Lloyd Kaufman en Kevin Smith zijn onze voorbeelden, omdat ook zij met weinig middelen in staat waren een goede film te maken. Nu wij nog." Op een goedkope manier een film maken, dat is het doel van het drietal. Even werd er nog overwogen een Engelstalige kor te film te maken, maar dat bleek bij nader inzien toch niet zo'n goed idee. "Nederlanders heb ben zo'n slecht Engels accent", vindt Tessers die de helft van het jaar in Los Angeles woont en vaak op de sets te vinden is. "Je hoort gelijk dat het een Neder lander is die probeert een Ameri kaans accent te imiteren. We ma ken dan wel een low-budget film, we willen wel serieus geno men worden." Verkopen Want Tessers, die de regie voor zijn rekening zal nemen, wil 'Consequenties' proberen te ver kopen aan een televisiezender. Ook wil hij zijn film op DVD uitbrengen, mits er een distribu teur gevonden kan worden, en zal hij de film inschrijven voor het Rotterdams filmfestival. "Bij de NPS worden heel vaak B-films en korte films uitgezon den, dus waarom zou die van ons daar niet tussen passen. Daar naast zou het natuurlijk te gek zijn als Consequenties op het filmfestival in de prijzen zou vallen. Maar als ons resultaat al leen eenmalig in de bioscoop te zien zou zijn, zou dat ook al tof zijn. We hebben ambities en zou den natuurlijk het liefst echt wil len doorbreken en naam willen maken, maar de essentie blijft: 'gezellig met vrienden iets leuks maken'." Voor meer informatie over 'Con sequenties' en Punk-Ass, zie www.punkassproductions.com. SCHIEDAM - Half maart stelde PvdA-raadsleden J. de Haan- Klaassen en M. Dingenouts aan het college van B en W vragen over Beleidsplan 2003-2004 over de Schiedamse bibliotheken. In een reactie liet het college weten dat het beleidsplan naar ver wachting in mei 2003 zou wor den vastgesteld. Ook de resulta ten van het gebruikersonderzoek zouden in die periode aan de openbaarheid worden prijsgege ven. Vorige week werd bekend dat vanaf 1 september nieuwe bibli otheektarieven gelden. Bij het vaststellen van die bedragen werd gekeken naar de uitkomst van het gebruikersonderzoek dat in 2002 plaatsvond. De PvdA-leden vragen zich af waarom het college niet heeft ge wacht met het bijstellen van de tarieven tot het moment dat het beleidsplan, het gebruikerson derzoek en eventuele bezuinigin gen in degemeenteraad aan de orde zijn geweest. Dingenouts en De Haan willen bovendien weten waarom het college de resultaten van het ge bruikersonderzoek en de daaraan gekoppelde analyse niet actief ter inzage heeft gegeven aan de leden van de raad. "Het college is wettelijk verplicht informatie aan de gemeenteraad ter be schikking te stellen", verklaart Mari Dingenouts. Uit de aanbevelingen van het on derzoek dat de PvdA inmiddels heeft bemachtigd blijkt dat de vier bibliotheekvestigingen in de stad, voor wat betreft dienst verlening hoog scoren, maar dat het onderdeel informatieve en culturele activiteiten ernstig te wensen overlaat. De gemeenteraadsleden willen voorts van het college weten wat de aanleiding was om de nieuwe tarieven te relateren aan het ge bruikersonderzoek, en ook met welke andere gemeenten deze bedragen zijn vergeleken. Tenslotte beklagen de PvdA'ers zich over het feit dat burgemees ter en wethouders nog steeds geen antwoord hebben gegeven op de door hen eind mei gestelde vraag over de Openbare biblio theek op het Bachplein. Uit de Wijkontwikkelingsvisie Groe- noord 1999- 2015 bleek volgens hen namelijk dat er sloopplannen bestaan voor Wijkcentrum De Blauwe Brug waar de bieb deel van uitmaakt. De raadsleden ver baasden zich erover dat een on langs gerenoveerde bibliotheek op de nominatie staat om ges loopt te worden. SCHIEDAM - De voorstellin gen van het Groot Russisch Staatscircus de komende week (vanaf vandaag tot en met vol gende wede woensdag aan de Maasboulevard in Schiedam) worden niet gehinderd door tropische temperaturen. Met een sproeisysteem waarbij koud water het tentdak nat houdt en grote blowers onder de tribunes kunnen de circus bezoekers toch in een koele het circusprogramma zien. De voorstelling is een twee en een half uur durende program ma met als titel 'Maestro', met onder meer 'The Globe Of De ath', een grote draadstalen glo be waarin vier motorcoureurs vervaarlijke stunts laten zien, vooral als de reusachtige boi zich in tweeën deelt. Vanwege de vakantietijd zijn er twee matineevoorstellingen ge schrapt, te weten die op woens dag- en op vrijdagmiddag. Mensen die al in het bezit zijn van kaarten voor deze shows worden verzocht contact op te nemen met de Ticketlijn 0900 - 11.22.333 (45 cpm). Tickets zijn vanaf 8 euro (kin deren) en vanaf 11 euro (vol wassenen) beschikbaar bij de voorverkoopadressen, zoals re gionale VVV's, Ticket Postkan toren, GWK's en bij de circus kassa's, die dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur zijn geopend. Als extra attractie wordt het pu bliek in de foyertent in de gele genheid gesteld kennis te ma ken met de babytijgertjes die onlangs bij de Burgerlijke Stand van Rotterdam zijn inge schreven door de loco-burge meester. De handtamme, witte Siberi sche tijger Serena beviel van het drietal op een industrieter rein in Rotterdam terwijl de roofdieren op transport waren naar Frankrijk. De tijger figu reert in een raadselachtige ver dwijntruc van de magiër Magie Polo. Het is mogelijk om in de pauze met de tijgersbaby's op de foto te gaan. SCHIEDAM - Een week geleden vierden Lambertus Johannis de Vos en zijn echtgenote Elisabeth Jacoba Zuidgeest dat zij op maandag 4 augustus 60 jaar met elkaar getrouwd zijn. Loco-burgemeester Ton de Swart kwam het echtpaar namens de ge meente Schiedam feliciteren in hun woning aan het Schubertplein en bracht een mand met fruit en bloemen voor hen mee. De heer de Vos is Rotterdammer van geboorte en werkte bij het Mi nisterie van Volksgezondheid. Zijn vrouw is Schiedamse van geboor te en heeft tot aan haar pensioen gewerkt als bejaardenverzorgster in verzorgingstehuis Frangois Haverschmidt en in Huize Spaland. Echtpaar De Vos heeft twee dochters en een zoon en hebben de feest dag gevierd in Schiedam. SCHIEDAM - Het echtpaar Koeleman-Verhulst vierde maandag dat zij 65 jaar getrouwd zijn. In hun woning in het Woon- en Zorgcentrum Frankeland kwam loco-burgemeester Ton de Swart hen feliciteren na mens de gemeente en overhandigde een mand met fruit met bloemen. De heer Lodewijk Koeleman is in Delft geboren en is 42 jaar in dienst geweest bij drukkerij Roelants aan de Lange Haven. Zijn vrouw Ma ria Antonia Verhulst komt oorspronkelijk uit Naaldwijk en is altijd huisvrouw geweest, maar heeft wel het vak van coupeuse geleerd. De echtelieden hebben twee zonen en twee kleinkinderen. Het echtpaar woont sinds mei van dit jaar met volle tevredenheid in een zelfstan dige wooneenheid van Frankeland. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Luegener huls-aan-hutskranten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602,727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Plendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Jonge filmers hopen op grote doorbraak in filmwereld Filmer Arno Tessers: "De regisseurs Lloyd Kaufman en Kevin Smith zijn onze voorheelden, omdat ook zij met weinig midde len in staat waren een goede film te maken. Nu wij nog. Foto ROEL DIJKSTRA Kijk voor locaties, routebeschrijvingen, lijden en meer informatie op www.hogeschool-rotterdam.nl of bel Studievoorlichting 010 24144 00 Foto FRED LIBOCHANT ROEL DIJKSTRA Foto MARIE SUZANNE ASSIE ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3