Jü augustus 2003 NIEUWLAND FESTIVAL €1 E m x> u cn Colofon VERHUIZING BUURTPOST GOEMAN Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland ALLERLEI VORMEN VAN ONDERHOUD AAN UW WONING AUTOMATISCHE INCASSO LEVERT U MEER OP DAN U DENKT SPORTIEVE WOONPLUS BIJDRAGE JZ 3 O O www.woonplus.nl P a n rriietuc nnn-i PROGRAMMA NIEUWLAND FESTIVAL WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 NS-12 Groenoord-Midden Rob Voltendam Woonplus Schiedam Openingstijden: Valeriusstraat 3 maandag t/m donderdag p/a Postbus 25 van 08.00 tot 17.00 uur 3100 AA Schiedam vrijdag 010 - 2045100 van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 oio'- 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 Van een deurbet repareren tot het renoveren van raamkozijnen 4.939.000 1.220.000 25.500 7.262.500 442.000 Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: oio - 2045260. E-mail: vypsQwoonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 24 september 2003. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de com plexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag tot en met donderdag van 10.00-10.30 uur en van 15.00-15.30 uur en op vrijdag van 10.00-10.30 uur. Hans Scholte D. Schaferpiein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertplein/Lisztpiein Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. HeijermansHat Patrick van Waart Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13.00-14.00 uur. Buurtpost 'Troelstralaan' Harry Nagel Troelstralaan 83, tel: 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 SK§| Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 WoonplusNieuws In het weekend van 5 tot en met 7 september a.s. Nieuwland is een wijk in ontwikkeling. Zowel bewo ners als professioneel betrokken partijen zijn (vaak gezamenlijk) bezig met talloze projecten om de wijk een aangenamere uitstraling te geven. Want uiteinde lijk is Nieuwland bedoeld als een prettige woonplek voor iedereen! Vanuit 'Nieuwland aan Zet' worden allerlei initi atieven ontwikkeld die de leefbaarheid in de wijk bevorderen. Onder het motto 'voor en door bewoners' worden o.a. zaken aangepakt die de onderlinge contacten tussen uiteenlopende bevolkingsgroepen verbeteren. Maar ook knelpunten op het gebied van leefomgeving (bijv. straatvuil en speelplaatsen/skatebaan voor kinderen), veiligheid (straatverlichting, buurtpre ventie e.d.) en scholing worden aangepakt. Ondertussen zijn de gemeente en Woonplus druk bezig de buurten rondom Goeman Borgesius en Parkweg Noord klaar te stomen voor de toekomst. Op dit moment staan we aan de vooravond van de sloop in de Goeman Borgesiusbuurt en enkele maanden later zal ook de buurt rondom de Parkweg-Noord aangepakt worden. En uiteraard krijgen deze buurten daar na een nieuw jasje met nieuwbouwwoningen die weer passen bij de huidige woonwensen. Dat Nieuwland een wijk in ontwikkeling is, zal inmiddels voor alle bewoners duidelijk zijn. De bewoners vonden het dan ook een mooie tijd om al deze vernieuwingen eens speciaal onder de aandacht te brengen. Daarom wordt in het week end van 5, 6 en 7 september een heus Nieuwland Festival georganiseerd. Woonplus werkt graag mee aan dit feestelijke initiatief. Rondom en op het Wibautplein zullen vanaf vrijdagavond verschillende activiteiten voor jong en oud georganiseerd worden. Niemand hoeft zich te vervelen; er zijn vele (culturele) muziek- bandjes, dansgroepen, workshops, culinaire verrassingen etc. Er is een tentoonstelling die de wijk Nieuwland in tijdsperspectief laat zien, verleden, heden en toekomst. Op zondag zal een wereldcircus acte de presence geven. Kortom, zorg dat u het niet mist! Zie onderstaand overzicht voor meer tailleerde informatie over het programma. gede- Locatie Wibautplein Vrijdag 5 september 19.00 Theatervoorstelling De Circusknecht (t/m 12 jr.) 20.00 Officiële opening Nieuwland Festival 20.15 Kinderdansgroep Akaram Tamil Payilakam 21.00 Antiliaanse muziek (afgewisseld door DJ) 23.00 Einde vrijdagprogrammering Zaterdag 6 september 10.30 Tent gaat open 11.00 Manifestatie 'Nieuwland in ontwikkeling' 14.00 Start Cultureel Programma (rondwandelingen en workshops) 16.00 Barathanadiyam (klassiek dansoptreden) 16.30 Panelgesprek n.a.v. interviews met bewoners 17.00 Optreden Somalische muzikanten 19.30 Barathanadiyam (door Shiva Shangari Dansschool) 20.00 Jongeren en Nieuwland (jongerendebat van 13 t/m 18 jr.) 21.00 Taro (muziekoptreden uit Bovenwindse eilanden) 21.45 Marokkaanse band 23.00 Einde programmering zaterdag Zondag 7 september 10.30 Tent gaat open 11.00 Welkom in Nieuwland (kennismaking voor nieuwe wijkbewoners) 12.00 Kindervoorstelling (culturele workshops voor alle leeftijden) 12.30 Kinderdisco (t/m 12 jr., breng je favoriete CD's mee) 14.00 Wereldcircus Rotterdams Volkstheater 16.00 Uitreiking prijzen Nieuwland Quiz 16.30 Turkse muziek 18.00 Einde Nieuwland Festival Nieuwland ontwikkeling Buurtpost Goeman sluit in verband met de sloop van de flats in het gebied rondom Goeman Borgesius zijn deuren. Gelukkig is vlakbij de oude buurtpost een nieuwe locatie gevonden. Inmiddels zijn de buurtpostmedewerkster en complexbeheerder naar de nieuwe locatie verhuisd. De nieuwe buurtpost is gevestigd aan de Troelstralaan 83 en heeft de naam Buurtpost Troelstralaan gekregen zodat de buurtpost voor iedereen makkelijk te vinden is. Op 27 augustus om 14:00 uur wordt de buurtpost officieel geopend. Diner voor twee op kosten van Woonplus Betaling via automatische incasso kan u meer opleveren dan u denkt. Elke maand belonen wij maar liefst drie huurders die de huur automatisch betalen. Deze winnaars krijgen een driegangen keuzemenu inclusief drankenarrangement voor twee personen in restaurant 't Oude Raedthuys te Schiedam aangeboden op kosten van Woonplus. Deze maand zijn in de prijzen gevallen: Fam. Laermans Fam. Rietveld Fam. Sarikaya Allen van harte gefeliciteerd. Wilt u ook kans maken op een gratis etentje? Haal dan snel een machtigingskaart voor automatisch betalen op ons kantoor als u nog niet betaalt via automa- De heer Sarikaya neemt de dinerbon in ontvangst uit han den van Kathy Huitema, communicatiemedewerkster bij Woonplus. tische incasso. Betaalt u al wel automatisch uw huur, dan hoeft u verder helemaal niets te doen om kans te maken. Dat is wel zo mooi geregeld, overigens net als de betaling van uw huur. Een goed onderhouden woning verhoogt uw woonge not en zorgt voor minder gedoe met ingrijpende reparaties. Bij een in goede staat verkerende woning heeft echter niet alleen u baat Als beheerder van uw woning ziet Woonplus ook graag dat uw woning haar kwaliteit en waarde behoudt door regelmatig onder houd. Daarnaast hebben wij ook een wettelijke ver antwoordelijkheid om zorg te dragen voor bepaalde vormen van onderhoud. Welke dat wel en niet zijn, leest u hieronder. Klachtenonderhoud Onder klachtenonderhoud worden dagelijkse her stel- en reparatiewerkzaamheden verstaan. Hierbij wordt onderscheid gemaakt tussen reparaties waarvoor u als huurder zelf verant woordelijk bent (bijv. lekkende kraan, kapotte deurbel) en reparaties waarvoor Woonplus ver antwoordelijk is. Bij dit laatste kunt u denken aan alle overige gebreken in of rondom de woning zoals defecten in portieken en galerijen en benodigde reparaties aan gevels en daken. In onze folder Onderhoud aan uw woning kunt u lezen welke reparaties u zelf moet uitvoeren en welke reparaties worden uitgevoerd door Woonplus. Reparaties waarvoor u als huurder verant woordelijk bent, zijn kleine en dagelijkse reparaties zoals bijvoorbeeld het repareren van binnensloten en binnenschilderwerk. Volgens de wet en volgens het huurcontract dat u met Woonplus heeft gesloten, draait u bij reparatie van dit soort ongemakken zelf op voor de kosten. De kosten van het zelf (laten) repareren van de gebreken waarvoor de huurder verantwoordelijk is, kunnen al snel hoog oplopen. Hierbij moet gedacht worden aan voorrijkosten, materi aalkosten en arbeidsloon. Bovendien komen al deze uitgaven vaak onverwacht en dus ongelegen. U kunt zich veel kosten en moeite besparen door een Serviceabonnement te nemen. In dat geval bent u voor een bedrag van slechts 4,55 per maand via Woonplus Schiedam verze kerd tegen een groot aantal onderhoudskosten, dat normaal voor rekening van de huurder is. Meest voorkomende huis-aan-huis reparaties Onderstaand een overzicht van de meest voorkomende reparaties met daarbij vermeld de kosten die voor uw rekening komen zonder een serviceabonnement: reparatie/vervanging van voordeurslot gemiddeld 101,- reparatie/vervanging van keukenkraan gemiddeld 89,- reparatie/vervanging van stortbak/toilet gemiddeld 95,- Mutatieonderhoud Dit betreft alle reparaties die uitgevoerd moeten worden als een woning vrijkomt om (opnieuw) te worden verhuurd of verkocht, bijvoorbeeld na een verhuizing. De voorwaarden waaraan de achter te laten woning dient te voldoen, vindt u in uw huurcontract. Daarnaast kunt u verande ringen waarvoor Woonplus Schiedam u schriftelijke toestemming heeft verleend, bij de verhuizing altijd achterlaten. In bijzondere situ aties stelt Woonplus Schiedam hier zelfs een financiële vergoeding tegenover. Meer hierover vindt u In onze folder Zelf Aangebrachte Voorzieningen. Planmatig onderhoud Planmatig onderhoud wordt door Woonplus Schiedam uitgevoerd om uw woning/complex in goede staat te behouden. Jaarlijks maken we een planning van de benodigde onderhoudswerk zaamheden per complex. Deze planning wordt gemaakt aan de hand van een driejaarlijkse inspectie van onze totale woningvoorraad. Een omschrijving van de jaarlijks geplande onder houdswerkzaamheden voor uw woning vindt u in uw jaarlijkse huurverhogingspecificatie. Woningverbetering Daarnaast vindt ook zogenaamd correctief onder houd plaats; eenmalige woningverbeteringen om het wooncomfort in een complex te verhogen. Een voorbeeld is het aanpassen van keuken, douche en toilet. Leefbaarheid Bovendien reserveren we geld om uw woonomgeving leefbaar te houden. Denk hierbij aan verschillende initiatieven zoals het gratis ver strekken van plantjes om tuinen te verfraaien maar ook het afsluiten van een binnenterrein als dit de kwaliteit en leefbaarheid van het complex ten goede komt. Uitgaven aan diverse typen onderhoud Als professionele verhuurder beschouwen wij het als een serieuze taak om onze woningvoorraad in goede staat ter beschikking te stellen en degelijk te onderhouden. Hieronder vindt u een schema waarin de uitgaven die Woonplus op een gemiddelde jaarbasis besteedt aan onderhoud, onder de loep zijn genomen. Onderhoudsuitgaven Woonplus Schiedam gemiddelde jaaruitgaven in 2001 en 2002 Klachtenonderhoud Mutatieonderhoud Woningverbetering Planmatig onderhoud Leefbaarheid Heeft u nog vragen over onderhoud, het service abonnement of weet u niet zeker of u een bepaalde reparatie nu wel of niet zelf moet beta len, neemt u dan gerust telefonisch contact op met één van onze units. Onderdak voor spelers Rijnmond Volleybal Vanaf oktober 2003 gaat de landelijke volleybalcompetitie weer van start De eerste teams van Rijnmond Volleybal spelen op hoog niveau; de heren komen uit in de eredivisie en de dames in de eerste divisie. De sportvereniging besteedt veel aandacht aan het aantrekken en behouden van talent voor het hoogste volley- bainiveau zodat deze topsport binnen Schiedam een structureel karakter krijgt Maar Rijnmond Volleybal is meer dan een selectie topsporters. De vereniging steekt ook veel tijd en energie in het aansporen van jeugd om te komen sporten. Omdat Woonplus ook graag ziet dat Schiedam voor zowel jongeren als volwassenen een leuke stad blijft en wordt - dus ook sportief gezien - dragen we de vereniging een warm hart toe. Daarom hebben we een aantal woningen aan de E. van Beinumlaan en de W. Andriessenlaan beschikbaar gesteld voor Rijnmondspelers. Lekker dichtbij sporthal Groenoord, waar getraind en gespeeld wordt. Deze woningen staan overi gens op de planning voor sloop medio 2004. Aangezien een flink aantal van de oorspronkelijke bewoners al is verhuisd naar een vervangende woning, wordt de leegstand in de buurt steeds groter. Leegstand roept vaak een gevoel van onveiligheid op bij buurtbewoners. Zodoende zijn de sportieve mannen en vrouwen van Rijnmond Volleybal van harte welkom om de buurt bewoond te houden! Op hun beurt kunnen de sporters alle energie steken in hun training, team en vereniging zonder lange reistijden. En nu maar hopen op een succesvol volleybalseizoen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 12