Huurder krijgt meer mogelijkheden om eigen woonsituatie te verbeteren Lezersvoordeel Lezersvoordeel k si ZDmemoilium is jarig! Met korting naar Bloemencorso Zondert WONINGINFORMATEUR M/V Hr Zelf klussen in huurwoning? k Lizzie McCuire In Italië,,. Gaat dat allemaal wel goed!?!? UW WONING VERKOPEN? Bloemcorso Zundert DOE MEE EN MAAK KANS Of 3 VRIJKAARTEN VOOR DE MOVIE, EEN HORLOGE OF EEN LIZZIE FOTOALBUM WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 NS-17 Ooms Makelaars Welkom in onze 4000 rrT 'Babywonderworld' Keuze uit meer dari 100 babykamers One-stop-shopping - alles onder 1 dak 300,- 300." 300, Surf voor meer informatie snel naar www.babythings.nl HENK PINKSE dakwerken Door het gewijzigde huurrecht heeft de huurder vanaf 1 augustus meer moge lijkheden gekregen om zijn woonsituatie te verbeteren. Hij mag bijvoorbeeld zelf verbeteringen in zijn huis aanbrengen of op kosten van de ver huurder gebreken verhelpen. Het nieu we huurrecht geldt niet alleen voor nieu we, maar ook voor bijna alle bestaande huurovereenkomsten. Als huurder behoefte aan een nieuwe keuken of badkamer naar eigen smaak? Uiteraard moet daar wel eerst de verhuur der schriftelijk om toe stemming gevraagd heb ben. De verhuurder kan die toestemming alleen weigeren als de woning minder makkelijk te ver huren is door de verande ringen of in waarde daalt. In alle andere gevallen mag de huurder aan de slag. Maak van tevoren wel duidelijke afspraken met de verhuurder, ook over eventuele vergoe ding van de kosten. De verhuurder kan veran deringen aan de buiten kant van de woning wel weigeren. Zelfs als die zonder noemenswaardige kosten zijn te verwijde ren, zoals schotelanten nes. Deze bepaling geldt alleen voor huurovereen komsten die op of na 1 augustus 2003 gesloten worden. In alle andere gevallen geldt wat huur der en verhuurder daaro ver in het huurcontract overeengekomen zijn. Voor kleine wijzigingen die bij het einde van de huurovereenkomst mak- kelijk ongedaan zijn te maken, heeft de huurder geen toestemming nodig. Denk aan het aanbrengen van wandspiegels of gor dijnrails. In het nieuwe huurrecht is duidelijk vastgelegd wie verantwoordelijk is voor welke onderhoud: de ver huurder moet gebreken herstellen, de huurder moet zelf de kleine her stellingen uitvoeren. Als een woning achter stallig onderhoud of een ernstig gebrek heeft, dient de huurder dat zo spoedig mogelijk schriftelijk bij de verhuurder aan te geven met het verzoek om dit te herstellen. Als de verhuurder herstel wei gert of hij laat niets van zich horen dan kan de huurder vanaf zes weken na de melding tot uiterlijk zes maanden een ver zoekschrift om een tijde lijke huurverlaging bij de huurcommissie indienen. Pas als de verhuurder nog steeds geen herstelwerk doet, kan de huurder er nu ook voor kiezen om zelf de gebreken te verhelpen. De gemaakte kosten van herstel mag - als deze redelijk zijn - verhalen op de verhuurder. Redelijk betekent dat de huurder bijvoorbeeld door het vra gen van offertes en derge lijk de kosten goed moet afwegen. Als de verhuur der niet wil betalen, kan de huurder de kosten in mindering brengen op de huurprijs. Bij het einde van de huur hoeft de huurder verande ringen waarvoor de ver huurder toestemming heeft verleend, niet onge daan te maken. Wel moet de rest van de woning in dezelfde staat zijn als bij het begin van de huur is beschreven in de zoge naamde opnamestaat. Kleine aanpassingen hoeft de huurder niet ongedaan te maken, maar het mag wel. Meer weten? Op www.vrom.nl/huurrecht staan alle wijzigingen op een rijtje. Ook kunnen er diverse publicaties geprint worden, onder andere over service kosten, onderhoud, kamer(ver)huur en over duurzaam klussen. De brochure 'Vragen over huur van zelfstandige woningen' is te bestellen via de site of via 0800- 8051, het gratis nummer van Postbus 51. De afde ling Publieksvoorlichting beantwoordt telefonische vragen (070 339 50 50). Met name bij huurverla ging en achterstallig onderhoud kan men terecht bij de huurcom missie (www.huurcom- missie.nl of 0800-4487243). Het zeer bekende Zundertse bloemencorso staat dit jaar in het teken van Vincent van Gogh. De schilder werd precies 150 jaar geleden in Zundert geboren. Alle zeventien ontwerpen zijn geïnspireerd op leven en werk van de beroemde schilder. Wereldwijd moet dit de meest imposante Van Goghhommage zijn. Veel ontwerpen zijn direct gebaseerd op het werk van de schilder zelf, zoals bijvoorbeeld 'Korenveld met Kraaien'. Tegen inlevering van deze bon bij de kassa van het Bloemencorso betaalt u slechts 5,50 euro i.p.v. 7,00 euro p.p. kinderen tot 13 jaar gratis Wanneer? Zondag 7 september 2003 Waar? In Zundert provincie Noord-Brabant Aanvang? 13.30 uur Toegangsprijzen stoet? 7,00 euro p.p Kinderen tot 13 jaar gratis Korting? 1,50 euro Meer info? VVV Zundert 076-5971999 of kijk op www.bloemencorsozundert.nl Deze actie is niet geldig in combina tie met andere kortingen Maximaal 2 personen per bon De beminnelijke Lizzie McGuire en haar vrienden Gordo, Kate en Ethan pakken hun koffers voor een schoolreisje naar Italië om daar te genieten van la dolce vita. In Italië wordt Lizzie meteen aan gezien voor Isabella (de zangeres van een populair Italiaans pop duo) en raakt ze in de ban van Paolo (de aantrekkelijke weder helft van het popduo en Isabella's ex-vriendje). Wanneer de ouders van Lizzie en haar vervelende en bemoeizuchtige broertje Matt daar lucht van krijgen, reizen zij onmiddelijk af naar Italië Release: 4 September 2003 Cast: Hillary Duff, Adam Lamberg, Robert Carradine, Hallie Todd, Jake Thomas Regie: Jim Fall Beantwoord de volgende vraag: Naar welke (hoofd)stad in Italië gaat Lizzie McGuire op reis? 1. Milaan 2. Rome 3. Florence Stuur of mail je antwoord vóór 8 sep tember naar: Wegener Huis-aan-huiskranten o.v.v. Lizzie actie Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam of mail naar: pr.hl@whw.wegener.nl Wegener Huis-aanhuiskranten geeft 10 Lizzie McGuire horloges, 10 foto albums en 10 vrijkaarten weg Grimaldi Diva's En daarom wordt er in de laatste week nog eens goed uitgepakt! Ben Jerry's Pleïnbïos tot 31 augustus vanaf 21.30 uur. (m.u.v. maandagavonden) De laatste week van Ben Jerry's Pleinbios heeft weer een top programma. Films van over de hele wereld kenmerken het programma van deze week. Er is een Japanse, Engelse, Braziliaanse, Nieuw Zeelandse, Spaanse en Indische film, dus voor elk wat wils! Programma Pleinbios: Do 28 aug Cidade De Deus, Vrij 29 aug: Whale Rider, Za 30 aug Krampack, Zo 31 aug LaGaan. Zaterdag 30 augustus Pink Party 16.00 - 21.00 uur Pink Party is in de loop der jaren een begrip geworden in Rotterdam en de rest van Nederland. Hét gay en lesbo evenement wordt dit jaar gepresenteerd door Loes Luca. Er zullen optredens zijn van: De Koninginnen van de Nacht, Grimaldi Diva's en John D. Kortom volop feest in het Museumpark! Zondag 31 augustus Kinder Cultuurmarkt 14.00 -19.00 uur Ruim 20 culturele instanties uit Rotterdam presenteren traditiegetrouw hun nieuwe programma voor de kids tijdens de Kinder Cultuurmarkt in het Museumpark. Door doe en leer activiteiten maken de kinderen kennis met wat er allemaal te doen is in het nieuwe culturele seizoen. Programma: 14.00 uur: Cynthia leest voor uit de wereld literatuur voor kinderen. 14.30 uur: Da Bomb Wie de funana wil leren dansen, moet bij deze jonge Cabo meiden niet stil blijven staan. 14.45 uur: Amaouri Winnaar van Terras de Raï toont zijn kunsten aan het publiek. 15.30 uur: Workshop Bollywood dans Asha Bhoelai geeft een workshop Bollywood dans. 16.00 uur: Asha Bhoelai (leerlingen) De winnaars van de Bollywood Bokaal laten de fijne kneepjes van de Bollywood dans zien. 17.00 uur: Winnaar Caribbean Brassband Contest Heeft u op 24 augus tus de Caribbean Brassband Contest gemist? Vandaag heeft u een kans om de winnaar alsnog te zien. 17.45: ROMEO Deze Rotterdamse top act komt met hun zwoele klanken zeven weken Zomerpodium afsluiten. Voor de laatste keer dit jaar: genieten geblazen! Kijk voor meer informatie op: www.loederevents.nl De Ooms Groep bestaat al ruim 75 jaar en is in die tijd uitgegroeid tot een regionale marktleider in 'Groot Rotterdam' en in de 'Drechtsteden'. Met 9 vestigingen en 140 medewerkers wordt de volledige markt, van woningen tot kantoren, van taxaties tot beheer en van verzekeringen tot financiering, bewerkt. En dat alles gebeurt in een prettige, collegiale sfeer met volop persoonlijke en professionele ontwikkelingsmogelijkheden. Voor het binnenkort te openen informatiecentrum op bouwlocatie Sveaparken in Schiedam zoeken wij een voor ca. 15 uur per week Functieomschrijving U ontvangt bezoekers op het woninginformatiecentrum. U informeert de bezoekers over de verschillende woningtypen en geeft uitleg over het project. Aspirant-kopers verwijst u door naar de betrokken makelaars. Voor deze functie dient u 2 a 3 avonden per week vanaf 16.00 uur beschikbaar te zijn en op zaterdag vanaf 10.00 uur. De exacte werktijden zullen nog nader worden ingevuld. Het profiel Wij zijn op zoek naar een enthousiaste medewerker, die beschikt over een MBO-niveau. U bent accuraat, representatief, commercieel en beschikt over goede communicatieve vaardigheden. U bent in staat de bezoekers te enthousiasmeren over het woningaanbod. Wij bieden Een zelfstandige functie in een dynamische werkomgeving. De arbeidsvoorwaarden zijn afgestemd op de inhoud van de functie. Interesse? Voor een nadere toelichting op de inhoud van de functie kan gevraagd worden naar Casper Schonenberg, adjunct-directeur Ooms Makelaars Schiedam Vlaardingen B.V. tel. 010 - 273 01 02. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór woensdag 3 september aanstaande richten aan: Ooms Rotterdam B.V., t.a.v. afdeling personeelszaken, Postbus 24040, 3007 DA Rotterdam of via e-mail aan: personeelszaken@ooms.com Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. NVM BABYKAMERACTIE spaarinleg cadeau van Little Ship Little Mouse spaarinleg olifantje olifantje cadeau cadeau cadeau Verzorgingstas t.w.v. 65,- cadeau bii aanh bij aankoop van één van onze kinder wagens (met topmerken als Quinny Koelstra,Graco, One Tree Hill en Bugaboo). Kortingen tot 50% op onze baby- en peuterkleding én positiekleding spaarinleg cadeau olifantje cadeau Little Piggy lssgr. Rotterdam Barendrecht, Pesetastraat 2 (t.o. Keukenboulevard Barendrecht) Afslag 20 (Barendrecht) A15. Tel. 010 - 4973399. erkend Openingstijden: ma-do 10:00-18:00, vr 10:00-21:00, za 10:00-17:00 De BabyMegastore! H06EMA ONROEREND OOED BV *4* onze jarenlange ervarig staat garant voor een professionele aanpak en optimaal resultaat. Wij bieden u onder andere: Gratis taxatie verkoopwaarde Bemiddeling op basis van geen resultaat - geen kosten Presentatie van uw woning in onze eigen woninggids, advertenties in de grote dagbladen en onze etalage. Persoonlijke begeleiding. Vraag onze gratis woninggids... ...met maandelijks meer dan 100 koopwoningen!!! Stadhoudersweg 76-78, Rotterdam Bel voor gratis en vrijblijvende informatie: (010)466 55 55 www.hogema.nl dakpannen kunststof lood en zink bitumen tel. 4359873/0622432390 LuegenEr huls-aan-hulskranten Komische verwikkelingen in Disney's THE LIZZIE McCUIRE MOVIE LUEgensr huls-aan-hulskranten i

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 17