Nieuws van de Wie krijgt het ziekenhuis? irado^ Dubbel genieten KORTWEG Koninklijke v.d. Tempel Wandelen op Beukenhof De laatste dagen van de ZOMEROPRUIMING w SCHIEDAM GALL® GALL Digitale fotografie Rijnmondband Schiedam jubileert Schilderen op zondag Profiteer van de EXTRA HOGE KORTINGEN t/m koopzondag 7 september Het Nieuwe Stadsblad 4 -jf -> Controle aanbieden huisvuil Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 35 - 1440 SCHIEDAM - De SHV (Stich ting Huishoudelijk Voorlichting) geeft vanaf 15 september een cursus digitale fotografie. De cursus wordt gegeven door foto graaf Anne Krijger. Hij behan delt in vier achtereenvolgende maandagavonden de mogelijkhe den van de digitale fotografie. De kosten zijn 35 euro voor vier avonden, die worden gehouden aan het Broersveld 142, op maandagavond van 20.00 tot 21.30 uur. Het uitgebreide programma boekje van de SHV ligt in de Blauwe Brug en alle bibliothe ken in Schiedam en Vlaardingen. SCHIEDAM - De Schiedamse Rijnmondband bestaat volgend jaar 75 jaar en heeft om die re den een jubileumcommissie op gericht die de komende tijd vele activiteiten organiseert. Vanaf vrijdag 5 september gaat er een grootse jubileumloterij van start, die tot en met 29 januari 2004 duurt. Loten kosten 2 euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij alle leden van de Rijnmondband die op de website staan: www.rijnmond- band.nl. De trekkingsuitslag is op 30 januari 2004. Met deze loterij zijn vele prijzen te winnen, zoals een digitale ca mera, fiets, Senseo crema, broodmachine en cadeaubon nen. SCHIEDAM - Kunstenaar Jan Pieters start op zondag een cur sus schilderen in wijkcentrum De Erker. In elf zondagen van 10.00 tot 17.00 uur wil hij deel nemers met enige ervaring schil derles geven en hen de gelegen heid geven hun techniek en stijl gevoel verder te ontwikkelen. De cursus kost 80 euro en biedt plaats aan tien deelnemers. Op geven kan bij Jan Pieters, tel. 010-4731251. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4699.444 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenop vang te wachten op hun ei gen of een nieuwe baas. De ze week zijn dat Olijfje, Ai- da en Luisa. Olijfje Een 4 jaar oude zwarte gesterili seerde poes is naar het dieren asiel gebracht omdat zij steeds in huis plaste. Na onderzoek bleek dat ze last had van blaasgruis. Na een antibioticakuur en dieetvoer zal dit probleem zijn opgelost. Olijfje zoekt een tehuis waar ze het rijk alleen heeft, dus zonder andere katten en honden. Kinde ren zijn geen probleem. Een tuin zou wel heel fijn zijn. Wie geeft deze poes een nieuwe start en kan door de eerdere problemen heenkijken? Aida en Luisa Aida is een gesteriliseerde schildpad van een jaar en Luisa een gesteriliseerde zwart/witte poes van 2 jaar oud. Ze zijn erg schuchter en zoeken een liefde vol tehuis waar zij in hun eigen tempo mogen wennen. Andere katten zijn geen probleem maar kinderen en honden zijn ze niet gewend. Ze zijn zindelijk en hoe ven niet naar buiten. De Hargahoeve zoekt ook naar een onderkomen voor een wit met zwart mannetjes konijn. Via deze weg willen de medewerkers de lezers bedanken die oude handdoeken hebben gedoneerd. De ergste nood is over, maar ze kunnen nog steeds oude hand doeken gebruiken. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over deze en andere dieren: tel. 4714151 en internetsite: www. hargahoeve. nl Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Het ping pongballetje dat gedurende vele jaren heen en weer vloog tussen Vlaardingen en Schiedam is uiteindelijk te rechtgekomen in Schiedam se bodem. De strijd is gele verd en Schiedam is de trot se winnaar. Eindelijk kan een begin worden gemaakt met de bouw van het Vliet- land Ziekenhuis. Het gebouw verrijst langs de treinverbinding Schiedam Nieuwland/ Hoek van Holland op de thans braakliggende loca tie naast het politiebureau. Vrij dag 22 augustus overhandigde burgemeester Scheeres de bouw vergunning van het omstreden project aan de heer Elting, voor zitter van de raad van bestuur van het Vlietland Ziekenhuis. Met het slaan van de eerste paal wordt een lang traject afgesloten van protesten, onteigeningen, grondvervuiling, gewijzigde plannen en eindeloze procedures die de gemeenschap handen met Mr- vw - mat VS l T C'i, De locatie waar het ziekenhuis gebouwd gaat worden. geld heeft gekost. Volgens burgemeester en wet houders kan nu de vlag uit omdat het Vlietland Ziekenhuis een aanwinst is voor Schiedam en de regio. Zoals bekend ziet een groot aantal bewoners uit de Brandersstad en Vlaardingen dit vlagvertoon met lede ogen aan. Naar verwachting wordt binnen kort het onderzoek naar en de eventuele verwijdering van een bom uit WO II die op de bouw locatie zou liggen, afgerond. Hierna beginnen de werkzaam heden die het slaan van de eerste paal mogelijk moeten maken. Vermoedelijk vindt het feestje rond die heipaal half november plaatst. Als alles volgens plan verloopt is het Vlietland Ziekenhuis over tweeënhalf jaar operationeel. Het nieuwe ziekenhuis zal zowel met het openbaar vervoer als eigen vervoer makkelijk bereikbaar heid zijn, aldus de plannenma ker. Nog niet zolang geleden echter maakten enkele raadsleden zich zorgen over de kosten die ge paard gaan met de verkeersaan- passingen die deze bereikbaar heid moeten garanderen. Wegen moeten worden verbreed en waarschijnlijk is de aanleg van een rotonde noodzakelijk. Naar de mening van deze raadsleden is er geen duidelijkheid over de financiering van de verkeersaan- passing. "Je kunt het geld maar een keer uitgeven en we vragen ons af welke projecten in de stad hiervan de dupe worden." door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Dat sculp turen niet altijd uit brons, klei, gips of marmer hoe ven te bestaan, tonen twin tig cursisten en docenten van Holland College@work uit de Lier tijdens het weekeinde van 12 en 13 september. Vorig jaar maakten ruim dui zend bezoekers op de Lan ge Haven kennis met het werk van de studenten en de waardering voor de bij zondere en originele werk stukken was hoog. Tijdens dat weekeinde is in Schiedam op cultureel gebied veel te beleven. Onder meer Open Monumentendag en het jaarlijks terugkerende initiatief dat geïnteresseerden een kijkje gunt in ateliers van een groot aantal Schiedamse beeldend kunstenaars. Kunstzinnig Kennelijk is de organisatie van de Atelierroute er nog niet uit waar de grens ligt tussen kunst en kunstzinnig. Begrijpelijk, want de scheidslijn is transpa rant als glas en ongrijpbaar als water, dus grenzen trekken blijft moeilijk, zoniet onmoge lijk. Hoewel de Vlaardingse sierbloemkunstenaar Frits Vo gel al in de jaren zestig grote bekendheid genoot met zijn florale kunst. Voorlopig is de expositie Bloe menkunst op de Haven (nog) geen onderdeel van de Atelier route. Voor Hiska Wiersma en haar mede-cursisten en docen ten overigens geen aanleiding af te zien van het inrichten van een expositie in het achttiende eeuwse grachtenpand aan Lan ge Haven 73. Een jaar geleden was de me tershoge boomstronk met een bundeling van witte hortensia's tegen een lila gekleurde achter grond in de entree van het pa triciërshuis, een intrigerende binnenkomer en ook nu wordt nagedacht over een bijzondere blikvanger. Meesterbinder Hiska Wiersma: "Toch blijft het voor ons enigszins onbe grijpelijk dat we niet zijn opge nomen in de officiële Atelier- Bacardi Carta Blanca AC Macon Blanc- Villages 2002 JUk6?l2. Genieten Genieten route, want werk van drie er kende kunstenaars die wereld wijd bekendheid genieten wordt gedurende de tentoon stelling Bloemenkunst op de Haven getoond. Meesterbinder en docent Aad van Uffelen bijvoorbeeld schrijft boeken over zijn vak, is master Ikebana en wordt over de hele wereld uitgenodigd om lezingen te houden. Pim van den Akker is ook zo'n be roemdheid. Wat zij maken is te vergelijken met sculpturen die je in de beeldende kunst ziet." Dramatisch Alle exposanten hebben de twee jaar durende cursus bloembinden afgerond, een aantal begint aan de vervolgop leiding (ook twee jaar) en som migen zijn al zover dat zij doorgaan voor het meester schap. Naast de florale kunst werken zijn foto's te zien van Niek Michel die door gebruik te maken van speciale belich ting, bloemen een dramatische uitstraling geeft. Wiersma weet niet of de deel nemende floralisten hun werk willen verkopen. "Ik raad geïn teresseerden wel aan daarover contact op te nemen met de desbetreffende kunstenaar", adviseert zij. "Want daar heb ik absoluut geen stem in". Bloemenkunst op de Haven, geopend van 10.00 - 17.00 uur. Demonstraties: 11.30 uur, 13.30 uur en 15.30 uur. SCHIEDAM Zondag 31 augustus zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek Warande/BK-laan) kerkdien sten om 9.30 en 16.30 uur. Voor ganger is ds.W. van Sorge. Vrijwilligers gezocht voor zon dag vanaf 11 uur waar in DrieM- aasStede de oecumenische kerk dienst van start gaat. Een dienst die in samenwerking met pasto res uit verschillende kerken wordt verzorgd door vrijwilli gers, die bij toerbeurt eens in de 3, 4, 5 of 6 weken de patiënten naar de kerkdienst begeleiden. Opgeven hiervoor kan bij Anne- marie de Waard, op maandag, dinsdag en donderdag tussen 9.00 uur en 14.00 uur tel. 4278123. Op donderdag 28 augustus Back to the 80's avond in Proef lokaal 't Sterretje, Buitenhaven weg 180, tel. 4732434. De dj Ar- ne van der Zande zal vanaf 20.00 uur muziek uit de jaren '80 draaien. Als gasten vooraf dine ren en hiervoor reserveren krij gen zij een fles wijn per twee personen aangeboden. Van 21.30 uur tot 22.30 uur Happy Hour. In de Graauwe Hengst, donder dag 28 augustus In Experience met covers van o.a. Neil Young, Tom Petty en Herman Brood.Vrijdag 29 augustus ge sloten wegens een bruiloftsfeest. Zaterdag 30 augustus is het café weer normaal open, geen live optreden, In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucharis tieviering met als voorganger pater K. Veltman met medewer king van het Liduinakoor. In de Grote Kerk is zaterdag van 14 tot 16 uur de open orgelmid dag o.l.v. Andre Verwoerd, toe gang vrij. Zondag is er bij de Evangelisch Lutherse Gemeente een dienst om 10 uur, voorganger is J. van Lambalgen. Zondag om 10 uur is er een dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap om 10.30 uur, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. OUDERENWERK Deze week opent de Stichting Ouderenwerk het nieuwe seizoen in de dienstencentra. De bezoe kers kunnen zich inschrijven voor één van de activiteiten op het gebied van educatie, bewe ging, creativiteit of voor een bij zondere activiteit zoals de Dag van de Ouderen op 1 oktober of voor de Broem-rijvaardigheidsrit op 24 oktober. Verder is er infor matie over de verschillende vor men van dienstverlening zoals de ouderenadviseur, koelvers maal tijden en personenalarmering. Op vrijdag 29 augustus van 14.00 tot 16.00 uur kan men voor de opening van het seizoen nog terecht in dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijermans- plein. Men kan dan tevens een kijkje nemen in de nieuwe com putercursusruimte van de Sa menwerkende Ouderenbonden. De computercursussen voor ouderen van de Samenwerkende Ouderenbonden vinden vanaf begin september plaats in een speciale cursusruimte in dien stencentrum de Woudhoek aan het Heijermansplein. Meer informatie bij de balie van het dienstencentrum of bij de heer Rieken, tel. 426 38 81. SCHIEDAM - Aannemingsbedrijf v.d. Tempel in Schiedam heeft don derdag officieel het predikaat 'Bij Koninklijke Beschikking Hofleve rancier' gekregen. Commissaris der Koningin J. Franssen reikte de oor konde uit aan directeur Richard Breugem. Het predikaat Hofleverancier is een Koninklijke onderscheiding voor bedrijven. Voorwaarde is dat het bedrijf 100 jaar bestaat en dat het goed bekend staat. In Nederland zijn er momenteel ruim 300 bedrijven die zich hofleverancier mogen noemen.Het aannemingsbedrijf is sinds zijn oprichting in 1903 door Jan van den Tempel in Schiedam gevestigd. Vervolgens hebben drie ge neraties Van den Tempel het bedrijf verder uitgebouwd. Momenteel is het bedrijf in handen van Richard Breugem en Hans van Brakel. Commissaris der Koningin J. Franssen reikt de oorkonde uit aan directeur Ri chard Breugem. SCHIEDAM - De Historische Vereniging Schiedam en de KNNV na- tuurcentrum De Boshoek houden in samenwerking met crematorium en begraafplaats Beukenhof op zaterdag 6 september een natuur-histo- rische wandeling over de begraafplaats Beukenhof. De wandeling be gint om 14.00 uur en neemt zo'n anderhalf uur in beslag. Vrijwilligers van beide organisaties leiden belangstellenden langs bijzondere bomen en planten die op Beukenhof voorkomen, zoals de ginkgo, ook wel een Chinese tempelboom genoemd of de trompetboom ofwel catalpa. De ze boom valt op door grote, goudgele of heldergroene bladeren, die pas in juni verschijnen. De wandeling voert ook langs graven van bekende Schiedammers, onder wie distillateurs, Alewijn de Groot (1896-1965), de dominee-dichter Francois HaverSchmidt, dichter Jilles de Boom, ffuitverkoper en bekend straatfiguur in Schiedam en van Octave De- coninck, beeldend kunstenaar. In het onlangs verschenen boek 'Er is geen voorbij Een andere kijk op leven en dood' staat de wandeling uitgebreid beschreven. Begraafplaats Beukenhof werd in 1930 geo pend ter vervanging van de oude begraafplaats aan de Singel, die al vanaf 1892 niet meer voldeed. In 1985 werd Beukenhof uitgebreid met een crematorium, de bijbehorende urnenmuren en -tuinen en een ano niem strooiveld met zuilen voor naamplaatjes. Chris Coppens Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht "Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Fluis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS l_ Uitputtende competitie valt uit in voordeel van Schiedam •- ■<;- j •ff Archieffoto ROEL DIJKSTRA Bloemenkunst niet in Atelierroute Vele bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de ReinigingspoLitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. NV IRADO Van Heekstraat 153125 BN Schiedam Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep Rum 70cl Vin de Bourgogne Chardonnay 75cl Deze aanbiedingen gelden t/m 2 september a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate ■r—, «n» Foto ROEL DIJKSTRA slaapvoorlichters SLAAPCOMFORT Oranjestraat 64 3111 AP Schiedam Tel. 010 - 426 87 17 Fax 010 - 473 50 40

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3